Domů » Články » HTC Vive míří na trh. Předobjednat půjde od 29. února, prodávat se začne v dubnu

HTC Vive míří na trh. Předobjednat půjde od 29. února, prodávat se začne v dubnu

Společnost HTC dnes ve spolupráci s Valve na Mobile World Congressu v Barceloně představila virtuální realitu Vive, která je konečně určená pro běžné spotřebitele. Po vývojářské verzi a 2. generaci s označením Vive Pre tak konečně přichází produkt určený pro širokou veřejnost, který vychází právě z Vive Pre.

Společnosti uvedli také technologii Vive Phone Services, která opět posouvá standardy v oblasti virtuální reality. Vive Phone Services představuje průsečík mezi realitou a virtuálním světem. Soubor technologií uživateli umožňuje interagovat s oběma realitami zároveň. Přijmout hovor, reagovat na zmeškaný, nebo vyřídit SMS či zkontrolovat kalendář tak bude možné přímo skrze helmu virtuální reality. Vive tímto vytváří zcela novou oblast hybridní reality, která nabízí nespočet využití pro domácí, ale i firemní zákazníky.

Spolupráce s několika tisícovkami vývojářů a dalších partnerů umožnila, že se virtuální realita od HTC uplatní nejen v herním průmyslu, obchodu a automobilovém průmyslu, ale také ve vzdělávání nebo zdravotnictví. Prodejní verze je také kompaktnější a je vybavena vylepšeným systémem popruhů, které poskytují headsetu lepší stabilitu a vyvážení.

HTC Vive

Nové displeje poskytují vyšší jas a proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které mají vést k lepšímu pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Rozlišení však zůstalo stejné, tedy 2160 x 1200 px (1080 x 1200 px na oko).

Vzhůru do virtuálního světa

Kromě toho je HTC Vive vybaveno výměnnými pěnovými stélkami a nosní opěrkou, což umožní používání zařízení i uživatelům s dioptrickými brýlemi. Prodejní verze také disponuje přední kamerou, díky které nebude problém se s headsetem posadit, nalít nápoj, nebo pokračovat v konverzaci aniž by jej bylo nutné sundat z hlavy. I díky přední kameře se tak může zvýšit interakce v jednotlivých titulech, které pro Vive budou dostupné.


Nové ovladače mají mít lepší ergonomii, což ocení zejména hráči

Ovladače do rukou mají oproti vývojářské verzi nabídnout lepší ergonomii, vyvážení a měkčí materiály. Pro lepší úchop jsou nyní vybaveny texturovanými tlačítky a gripy. Nová dvoukroková tlačítka spouště umožní jemnější manipulaci s objekty a hmatová odezva zajistí důležitou zpětnou vazbu na uživatelské akce ve virtuálním světě.

Vylepšení doznalo také samotné napájení ovladačů, ty nyní pohání integrovaná lithium polymerová baterie, která poskytne na jedno nabití přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru. Redesign se nevyhnul ani základnovým stanicím, které jsou nyní kompaktnější, tišší a umožňují ještě přesnější snímání pohybu.

2 tituly v základu, dalších 40 k zakoupení

Virtuální realitu HTC Vive bude možné globálně předobjednat od 29. února, samotné objednávky budou první zájemcům doručeny 1. dubna. Cena zařízení na globálním trhu bude 799 dolarů, o dostupnosti na českém trhu bude značka informovat později. K zařízení HTC nabídne dva tituly zdarma (Job Simulator: The 2050 Archives od Owlchemy Labs a Fantastic Contraption od Northway Games), další čtyři desítky si budou uživatelé moci dokoupit, a nové tituly mají neustále přibývat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).