Cena:

První dojmy z CAT S60: První smartphone s termokamerou na světě (video)

Na právě probíhajícím veletrhu MWC 2016 jsme nezapomněli navštívit společnost CAT, která zde prezentovala svou žhavou novinku S60. Smartphony CAT jsou od svého zrodu považovány za naprosté přeborníky v odolnosti a jinak tomu není ani v případě této novinky. Výrobce však jako bonus přidal ještě termokameru, čímž získal v mobilním světě cenné prvenství.

CAT S60: První dojmy z MWC 2016

CAT S60 je vybaven 4,7” displejem s HD rozlišením, který kryje odolné sklíčko Gorilla Glass 4. Společnost si velmi dobře uvědomuje cílovou skupinu svých zákazníků z řad stavebních pracovníků a proto zobrazovací panel zároveň vybavila technologií pro ovládání v rukavicích. Srdcem smartphonu se stal osmijádrový čipset Snapdragon 617 a 3GB operační paměť. Pro data a aplikace je k dispozici interní úložiště s kapacitou 32 GB.

Další výbavu tvoří 13Mpx fotoaparát, přisvětlovací dioda, WiFi, Bluetooth, NFC, FM rádio a čelní kamerka s rozlišením 5 Mpx. Do poměrně robustního těla se podařilo vměstnat akumulátor se štědrou kapacitou 3800 mAh. Jak jsme naznačili v úvodu, CAT S60 nabídne po vzoru svých předchůdců zvýšenou odolnost, kterou stvrzuje získanou certifikací IP68 a armádním standardem MIL-810G. Zařízení díky tomu zvládne pád výšky 1,5 metru či ponoření pod vodní hladinu až do hloubky 5 metrů.

IMG_2520

Modul zmíněné termokamery pochází od společnosti FLIR, která je považována za naprostou špičku ve svém oboru. Skrze nativní aplikaci lze například pořizovat video, lokalizovat teplotní pole či zaznamenávat minimální a maximální hodnoty teploty.

V tuto chvíli samozřejmě neznáme, o jak citlivý snímač se jedná a zda dokáže svými vlastnostmi konkurovat specializovaným zařízením, jejichž cena značně převyšuje hodnotu smartphonu. CAT S60 půjde do prodeje v průběhu letošního roku, přičemž počáteční cena by měla činit 599 dolarů (přibližně 14 500 Kč).

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.