Domů » Články » Huawei MateBook: Stylová konkurence pro Microsoft Surface se stylusem a čtečkou otisků prstů (videopohled)

Huawei MateBook: Stylová konkurence pro Microsoft Surface se stylusem a čtečkou otisků prstů (videopohled)

Značka Huawei si na dnešní odpoledne v Barceloně naplánovala tiskovou konferenci, na které představila zařízení 2 v 1 s operačním systémem Windows 10 a procesorem Intel Core M. Novinka se jmenuje Huawei MateBook a skládá se ze tří (samostatně prodávaných) částí – samostatného tabletu s 12″ displejem, klávesnicového doku a stylusu MatePen. Za hlavní konkurenty tak můžeme označit řadu Surface od Microsoftu či iPad Pro od Apple.

Huawei MateBook (1)

Videopohled na Huawei MateBook

Huawei MateBook: První dojmy z MWC 2016

Lehký a tenký tablet s kovový tělem

Nejprve se pojďme podívat na samotný tablet. Jeho tělo je vyrobeno z kovu a je velmi tenké a lehké, pouze 6,9 mm a 640 gramů. Největší část přední strany tabletu, konkrétně 84 procent, vyplňuje IPS displej s úhlopříčkou 12 palců a rozlišením 2 160 × 1 440 pixelů. Huawei se chlubí, že displej pokrývá 85 procent barevného gamutu a má maximální jas 400 nitů.

Na těle tabletu se dále nachází 5 Mpx fotoaparát na čelní straně, USB-C port, sluchátkový jack a také magnetický port pro připojení klávesnice. Na jedné ze stran nechybí tlačítka pro změnu hlasitosti a čtečka otisků prstů s podporou funkce Windows Hello a schopností zaznamenávat otisk prstu v libovolné poloze.

Konfigurace pro každého

Huawei MateBook bude nabízen v mnoha konfiguracích, přičemž motorem se stanou procesory Intel Core M šesté generace (M3, M5 a M7). Díky nim nemusí tělo zařízení hyzdit výdech pro větrání, vše probíhá pasivně. Operační paměť bude nabízena v kapacitě 4 nebo 8 GB, na výběr bude i velikost vnitřního úložiště – 128, 256 nebo 512 GB. Baterie v tabletu má kapacitu 4 430 mAh (33,7 Wh), což má zajistit až 10 hodin práce v kuse, případně 29 hodin při poslechu hudby. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje pouze Wi-Fi a Bluetooth, k sítím operátorů se MateBook nepřipojí.

Klávesnice v obalu z umělé kůže

MateBook je ale především stvořen pro práci, a to díky připojitelné klávesnici, která je ukryta ve stylovém obalu z umělé kůže. Nabízí plnohodnotnou velikost, a tablet je v ní možné polohovat. Uvnitř klávesnice se nenachází žádná baterie, energii si bere přímo z tabletu. Klávesy jsou podsvícené, pod nimi se nachází rozměrný touchpad. Potěší, že klaviatura je odolná vůči polití.

img02

Klávesnice nijak nerozšiřuje chudou zásobu portů, pro tyto účely bude Huawei nabízet externí příslušenství MateDock, které z jednoho USB-C konektoru vyvede dvojici standardních USB konektorů, ethernet, VGA, HDMI a další USB-C pro napájení.

Huawei MateBook Dock

Toto příslušenství bude dodáváno v obalu z umělé kůže, do nějž se vleze i dotykové pero MatePen schopné rozpoznat až 2048 úrovní přítlaku. Tělo stylusu obsahuje tlačítka pro přepánání snímků v prezentacích a také laserové ukazovátko. Těchto schopností využijete například v aplikaci SketchBook od AutoDesku, jejíž 3měsíční licence bude k Matebooku přiložena.

Huawei MateBook with MatePen (1)

Od 22 tisíc včetně daně

Huawei MateBook bude nabízen buď v černé, nebo bílé barvě, na výběr bude i několik barevných variant koženkových krytů klávesnice. Evropská cena začíná na 799 EUR (22 tisíc korun) za verzi s Intel Core M3, 4 GB RAM a 128 GB SSD; za nejvyšší konfiguraci s Intel Core M7, 8 GB RAM a 512 GB SSD zaplatíte více než dvojnásobek. Klávesnicový dock bude prodáván zvlášť za 129 USD (3 200 korun bez DPH), MateDock za 89 USD (2 200 korun bez DPH) a stylus přijde na 59 USD (1 500 korun bez DPH). Dostupnost novinky zatím potvrzenou nemáme.

CbviX7oW4AENu4S

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Stepis (neregistrovaný)

  Mensi zminka k videu od jirky. Nebude se prodavat za 700 korun ale eur. Jinak moc pekny 2v1.

 2. Ondřej Gardavský

  Obrázky navnadily, vypadá pěkně. Ty peníze bych jim za to i dal (uvidíme jaká bude cenová politika na domácím trhu v Číně), s tím že tu chudou konektorovou výbavu bych snad nějak překousl a nebo řešil tou dokovací stanicí (člověk to nepotřebuje furt). Ale pak jsem si přečetl, že slot na SIM kartu se zase nekoná, tak mi nezbude než počkat zda se nepochlapí nějaký jiný výrobce…

  • pedes (neregistrovaný)

   Myslím, že celé je to velmi dobře postavené. Zpracovnání je poznat již z fotek a u Huawei je tradičně velmi dobré. Ta SIM je věc,která by nevadila, ale na druhou stranu proč? Navíc s blížícím se nástupem eSIM je do budoucna SIM jako taková bohužel odepsaná.

   • Téma není fyzická SIM:-) Téma je Cellular verze, tedy placka s dnes aktuální 4G konektivitou (LTE-A). Jestli je to MicroSIM, NanoSIM nebo eSIM je jedno:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).