Domů » Bleskovky » HTC Desire 530, 630 a 825 pro nenáročné: Zajímavý vzhled a kvalitní zvuk (video)

HTC Desire 530, 630 a 825 pro nenáročné: Zajímavý vzhled a kvalitní zvuk (video)

Na letošním MWC nechybí ani společnost HTC, která představila trio nových smartphonů pro méně náročné uživatele. Modely HTC Desire 530, HTC Desire 630 a HTC Desire 825 budou lákat na zajímavý design a kvalitní zvukový výstup. Na stánku HTC jsme pro vás všechny tři novinky chtěli natočit na video, nicméně k vidění zde byl pouze základní model Desire 530. Desire 630 chyběl úplně a Desire 825 byl k vidění pouze za skleněnou vitrínou.

HTC Desire 530: První dojmy z MWC

Hardwarová výbava HTC Desire 530 je opravu minimalistická. Displej s úhlopříčkou 5 palců nabídne rozlišení 1280 × 720 pixelů. Velmi jsme zvědaví, zda se na celkové plynulosti systému podepíše použitý low-endový čipset Qualcomm Snapdragon 210, se kterým se moc často nesetkáváme. Dobrou zprávou je alespoň přítomnost 1,5 GB operační paměti a 8GB vnitřního úložiště s možnou rozšiřitelností prostřednictvím microSD karty.

HTC Desire 530

Zadní fotoaparát se dočkal 8Mpx senzoru a optiky se světelností f/2,4. Čočka je doplněna o přisvětlující LED. Novinka zvládne záznam videa v maximálním rozlišení 1280 × 720 pixelů. Akumulátor nabídne kapacitu „pouze“ 2200 mAh, ale vzhledem k úspornému čipsetu by mohla být výdrž velmi dobrá.

Druhý model označený jako HTC Desire 630 je na první pohled v podstatě identický. Hlavní změny se odehrály pod kapotou. Čipset byl vyměněn za silnější Snapdragon 400, kapacita operační paměti se zvýšila na 2 GB a vnitřní úložiště je 16GB. Lepší je i fotoaparát, který nabídne rozlišení až 13 megapixelů a podporuje záznam FullHD videí. Kapacita akumulátoru zůstala zachována.

HTC Desire 825

HTC Desire 825 dostal do výbavy rovnou 5,5palcový panel, bohužel pouze s HD rozlišením (1280 × 720 px). Hnacím motorem je osvědčený Snapdragon 400 od Qulacommu, který má k dispozici 2 GB operační paměti a 16GB vnitřní úložiště.

Fotoaparát disponuje stejnými parametry jako v případě Desiru 630, jen světelnost optiky je o něco lepší – f/2,2. Díky větším celkovým rozměrům se do těla vešel akumulátor s kapacitou 2700 mAh. Desire 830 bude na trhu dostupný také ve variantě se dvěma sloty na SIM.

Společným znakem všech tří novinek je operační systém Android ve verzi 6.0 Marshmallow s nadstavbou HTC Sense 7. Desire 630 a Desire 825 podporují technologii Boomsound, která je zárukou velmi dobrého zvukového výstupu. Velmi zajímavý je také vzhled smartphonů. Zadní kryt je totiž ozdobený různobarevnými tečkami, které oživují celkový design.

HTC Desire 630

Oficiální cena zatím nebyla oznámena. Po předchozích zkušenostech se bojíme, aby výrobce nenasadil zbytečně vysokou cenovku, která by prodejům příliš neprospěla.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).