Domů » Články » IFA 2016 klepe na dveře. Jaké novinky můžeme letos očekávat?

IFA 2016 klepe na dveře. Jaké novinky můžeme letos očekávat?

Právě začíná již tradiční veletrh spotřební elektroniky IFA 2016, a stejně jako tomu bylo v minulosti, tak i letos se můžeme těšit na velké množství novinek. Vůdčími společnostmi budou především jihokorejský Samsung, japonské Sony nebo čínské Lenovo, ukáží se ale i další značky jako LG, Acer, Asus nebo dokonce i TP-Link. Co bude nového?

Acer

Společnost Acer měla tiskovou konferenci jako jedna z prvních už dnes 31. srpna (10:00) a dočkali jsme se příjemného překvapení. Acer představil nejtenčí notebook na světě, který svou tloušťkou nepřesahuje 1 centimetr – konkrétně jde o 9,98 mm tlustý laptop (více informací). Dále Acer ukázal nekompromisně vybavený herní notebook Acer Predator 21 X (více informací), který se pyšní například zahnutou 21palcovou IPS obrazovkou (2560 x 1080) s rovnou dvěma grafickými kartami GTX 1080. Acer překvapil i na poli mobilních telefonů a představil rovnou dva modely Liquid Z6 a Z6 Plus (více informací) pospolu s tabletem Iconia Talk S.

vlad-savov08-30_1658da.0

Asus

Konference Asusu se bude konat ve středu 31. srpna od 13. hodiny a představení nového telefonu se neočekává. Společnost Asus si prezentaci nových telefonů řady ZenFone 3 odbyla už v létě a nyní se očekává spíše představení nového tabletu ZenPad 3S a dost možná i nové verze chytrých hodinek ZenWatch 3. Objevit se však mohou i počítače.

asus

HTC

Tchajwancům se na poli mobilních telefonů nedaří tolik, jako jejich konkurentům, přesto se společnosti HTC letos podařilo zabodovat s povedeným telefonem HTC 10 (recenze). Ačkoliv se nic velkého od HTC neočekává, objevit by se měla alespoň dvojice modelů střední třídy – Desire 10 Lifestyle (více informací) a Desire 10 Pro (více informací). Na světlo světa se však může ukázat i nová verze outdoorové kamery HTC Re. Uvidíme.

htc

Huawei

U nás již dosti známá společnost Huawei se ke slovu dostane ve čtvrtek 1. září v 10:30 a hlavním tématem bude zřejmě představení zcela nové rodiny zařízení s označením Nova (více informací). Z předešlých spekulací a informací se jeví, že by tato podznačka měla cílit především na ženy. Dále by se mohla objevit další generace hodinek Huawei Watch a možná že i nový model tabletu.

huawei

Lenovo (Motorola)

Středeční den v 19:00 uzavře čínská společnost Lenovo, která by měla uvést opravdu velké množství novinek. Rodinku modelů Moto Z a Moto Z Force by měl rozšířit ještě model Moto Z Play a s velkou pravděpodobností se zde pro tyto telefony objeví i zcela nové příslušenství Moto Mods. Milovníky chytrých hodinek by určitě potěšil i příchod nové verze Moto 360 a reálně se jeví i představení nástupce loňského fotomobilu Vibe Shot.

lenovo

LG

Jihokorejské LG v německém Berlíně sice novou vlajkovou loď LG V20 nepředstaví, tak učiní až 6. září v San Francisku, i přesto má však společnost co nabídnout. LG představí čtveřici Bluetooth reproduktorů a ukázat se mohou i nástupci hodinek LG Watch Urbane. Zastánce zahnutých displejů by určitě potěšila alespoň zmínka o další generaci „křivého“ LG G Flex 3. Snad LG překvapí.

lg

Samsung

Jihokorejský Samsung má už své největší premiéry (Galaxy S7 (edge) & Galaxy Note7) za sebou. To ale neznamená, že se berlínského veletrhu nezúčastní. Zcela jistě by se zde měly objevit chytré hodinky Samsung Gear S3 s kulatým ciferníkem a premiéry by se měl dočkat i nový tablet (Galaxy Tab S3). Podrobnosti se dozvíme už dnes 31. srpna od 18:00.

samsung

Sony

Vypadá to, že si tu největší slávu, co se mobilních telefonů týče, ukousne japonské Sony. Sony na své konferenci, která se bude konat 1. září ve 13:00, představí nekompromisní topmodel Sony Xperia XZ. Své místo by měl mít i kompaktnější a velice výkonný model Xperia X Compact, jehož podobu už předem známe (více informací). V neposlední řadě si pozornost Sony zajistí i novinkami v oblasti Playstation VR.

sony

TP-Link

Asi vás překvapí, že společnost, která v našich končinách působí spíše v segmentu síťových prvků, se před časem pustila i do byznysu s telefony. Ač se TP-Link zaměřoval spíše na smartphony nižší a střední třídy, nyní by měl cílit i na náročnější klientelu. Společnosti se daří vše držet pod pokličkou a více informací se dozvíme už 1. září od tří hodin odpoledne.

tp-link

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).