Domů » Bleskovky » Sony Xperia X Compact: Další z řady kompaktů se odhaluje na prvním renderu

Sony Xperia X Compact: Další z řady kompaktů se odhaluje na prvním renderu

Společnost Sony letos učinila obrat v pojmenovávání svých smartphonů – vrcholová řada Xperia Z byla nahrazena řadou Xperia X, která vyplňuje portfolio japonského výrobce od střední třídy až po vlajkovou loď X Performance. Jediná nezalepená mezera po řadě Xperia Z tak zůstala v oblasti kompaktních smartphonů, jak ale ukazuje následující tweet @evleaks, měli bychom se nového kompaktu dočkat také.

xperiaxcompact

https://twitter.com/evleaks/status/768782671707148288/photo/1

Telefon má nést pojmenování Sony Xperia X Compact a jeho vzhled jej okamžitě zařadí mezi ostatní Xperie, byť s několika drobnými odlišnostmi – telefon bude mít oproti ostatním Xperiím X ostré rohy a z renderu také není patrné zamykací tlačítko na pravé straně zařízení. Bohužel parametry telefonu zatím neznáme, doufáme však, že budou minimálně na úrovni originální pětipalcové Xperie X. Datum představení je zatím předběžné odhadovat, byť bychom se rádi dočkali již příští týden na veletrhu IFA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Telefóny zo série compact som mal rád ale toto mi moc nesedí tie tlačítka sú nejak divne osadené

  • To spodní se jeví jako spoušť fotoaparátu, v tom případě potěš koště…majitel si ji bude dlani stále mačkat, ale je to zatím jen render.

  • Podobne mam spust fotoaparatu aj na L920 a aj keby som chcel to tlacitko neviem tak stlacit aby sa zapol fotak. Takze toho by som sa nebal.

  • Dušan (neregistrovaný)

   Úplne rovnako to má aj séria Z5 (vrátane Compactu) a naozaj s tým nie je žiadny problém. Naopak, zrovna tlačítko hlasitosti je počas hovoru presne pod palcom, stačí nedržať telefón ako drevorubač sekeru. Ja osobne som si na to zvykol prakticky okamžite.

 2. Já tam vidím Lumii 800 a trošku inspiraci u BlackBerry ????

 3. FH (neregistrovaný)

  Jak tak koukám tak časem udělají z mrtvých vstání řady Z.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).