Domů » Bleskovky » Acer Swift 7 je nejtenčí notebook na světě: Překonal MacBook i HP Spectre 13

Acer Swift 7 je nejtenčí notebook na světě: Překonal MacBook i HP Spectre 13

Acer na veletrhu IFA představil nového rekordmana v kategorii nejtenčí notebook na světě. Jeho nejnovější model Swift 7 má v pase pouhých 9,98 mm, čímž se stal prvním notebookem s tloušťkou pod 1 cm. Působivá je i hmotnost 1,12 kilogramů.

Swift-7_01

Acer Swift 7 disponuje 13,3″ displejem s Full HD rozlišením, který je krytý sklem Gorilla Glass; dotykovou vrstvu bychom bohužel hledali marně. Notebook pohání nejnovější procesor Intel Core i5 sedmé generace (Kaby Lake), který nachází oporu až v 8 GB operační paměti. Vnitřní úložiště může být tvořeno až 256GB SSD.

Na těle zařízení se nachází dva USB-C porty (USB 3.1), které mohou posloužit např. pro připojení externího displeje či k napájení baterie. Ta má notebook udržet při práci až 9 hodin na jedno nabití.

Acer začne prodávat model Swift 7 v říjnu letošního roku za cenu startující na 1 299 EUR, tedy asi 35 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. imperator

  Takze aj i5tka ide chladit pasivne ?

  • Petr (neregistrovaný)

   Ano, jelikoz bezi na 1.2 GHz, tak ano. Otazkou zustava, jestli se notebook nebude prehrivat v zatezi a jako to bude s throtllingem.

 2. m11 (neregistrovaný)

  Váha přes kilo u 13,3″ ntb není vůbec působivá. LG Gram má 15″ a váhu po 1 kg.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *