Domů » Bleskovky » HTC bude reinkarnovat: Do Berlína přiveze smartphone One A9s

HTC bude reinkarnovat: Do Berlína přiveze smartphone One A9s

Loňská vlajková loď HTC One M9 nezaznamenala příliš velký komerční úspěch, a tak tchajwanský výrobce ještě před Vánoci přispěchal s masovějším smartphonem One A9 (recenze). Ten nabídl ve všech směrech vyváženou výbavu a atraktivní design, byť někteří mu nemohli odpustit až přílišnou podobu s telefony Apple iPhone. I když telefon parametrově neatakoval nejvyšší mety, udělil mu jeho výrobce až příliš sebevědomou cenu, a tak patrně ani „ádevítka“ neudělala díru do světa.

A9s_2-930x577

Naznačuje to i aktuální zpráva @evleaks zveřejněná na serveru VentureBeat, podle níž HTC letos na veletrh IFA přiveze model One A9s. Ten má nabídnout zcela totožný design i velikost, takže odhadujeme, že HTC loni neodhadlo objednávky a zbyla mu ve výrobních závodech spousta nepoužitých šasi.

Telefon si má údajně ponechat 13Mpx fotoaparát, ultrapixelová kamerka na čelní straně však má být vyměněna za klasický 5Mpx fotoaparát. Upgradován bude patrně i čipset (ze Snapdragonu 617) za jiný model střední třídy. Bohužel další detaily neznáme, avšak dlouho čekat nebudeme – telefon má být představen již za dva dny, 1. září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. No jen aby to nemělo na konec jen novější verzi OS (zatímco předešlý model ji nedostane). Tohle už známe (Nokia). Taky chrlila ičkové? modely prakticky bez změn.

  • jmenopriezvisko

   nemělo na konec jen novější verzi OS (zatímco předešlý model ji nedostane)

   starší A9 ma MarshMallow a pokud je dobře vyladěný, tak je lepší, když výrobce žádné další updaty nepřináší, Nougát neumí nic nového, cy by mělo smysl chtít na takovém telefonu, který se snaží být alternativou iPhone…

   MarshMallow je pro příští dva až tři roky naprosto dostačující i bez update.

   Sám bych si HTC nevybral
   1) poruchovost, asi nejporuchovější značka současnosti hned po noname čínských low cost
   2) lcd to je děs, lcdčka který osazuje HTC jsou jak z pravěku
   3) tradičně fotoaprát stojí u htc za ).(

   • 2) Trochu ti uniklo, že HTC najelo na SuperLCD 5:) Co je tady za displej nevím, pravda. Všude jej nenasazuje. Ale mě se zdá, že jsi to asi myslel generalizovaně, tak jen upřesňuji.

   • jmenopriezvisko

    A viděl si to SuperLCD někdy? je to fakt děs… buď rád za Lenovo :P

   • Michal (neregistrovaný)

    Ale tys ho asi neviděl, je to naprosto špičkovej displej.

   • Mt (neregistrovaný)

    Ze poruchovost ??? Mam uz 4. HTC otec uz mal 3 a ani u jedneho sme nemali najmensiu poruchu .. Tolko asi k tomu…

   • kjkszpj (neregistrovaný)

    jmenopriezvisko: Akurát že pôvodná A9 má amoled a nie lcd.

   • Marduch (neregistrovaný)

    Kájo to bys ale musel vědět, že A9 má Amoled a velice solidní foťák. Na tom telefonu byly původně tři nedostatky. Cena, odladěnost SW (kvůli SD617?) a výdrž. První dva byly následně napraveny, zůstala jen ta výdrž. Takže baterka a nějaká rozumná cenovka a můžem se dočkat slušnýho pětipalcáku.

   • jmenopriezvisko

    HTC A9 při dnešní ceně 8890,- není špatný ve srovnání s jakýmkoliv iPhonem, má aktuální MarsMallow, společně s HTC10 je to jeden z mála hateceček, které relativně dobře fotí… a design až na polohu camera sensoru je okopčený iPhone 6, takže switcherům se může zamlouvat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).