V 19:00 začíná vývojářská konference WWDC. Jaké novinky Apple představí?

hero wwdc 2022 apple

Už za hodinu začíná jedna z letošních největších událostí technologického světa – vývojářská konference WWDC společnosti s nakousnutým jablkem ve znaku. Ta uzavře jarní kolečko konferencí se zaměřením na vývojáře, které tradičně pořádají Google, Microsoft a jako poslední i Apple. Samotná WWDC bude probíhat mezi 6.–10. červnem, avšak odbornou i laickou veřejnost každoročně nejvíce zajímá úvodní keynote, na které Apple prezentuje novinky pro běžné spotřebitele. Na co se mohou těšit?

WWDC 2022 - June 6 | Apple

Předpokládáme, že Apple představí novinky ve vlastních operačních systémech iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS. Událost se soustředí především na software, ovšem některé ročníky odhalily i nová zařízení – loni to byl kupříkladu zcela přepracovaný iMac. Letos bychom se mohli dočkat alespoň naznačení příchodu nového Macu Pro, redesignovaného Macbooku Air nebo VR brýlí. O všem podstatném vás pochopitelně budeme informovat v našem zpravodajství.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku