TOPlist

Google ukázal Pixel 7, Pixel Watch a nový tablet. Na všechno si ale musíme počkat

Pixel 7 2

Úvodní keynote vývojářské konference Google I/O nepřinesla pouze novinky v oblasti softwaru a umělé inteligence, ale překvapivě jsme se dočkali i nového hardwaru. Představen byl nový smartphone Pixel 6a a sluchátka Pixel Buds Pro. Tím ovšem Google neskončil – ukázal nám i připravované smartphony Pixel 7 a 7 Pro, hodinky Pixel Watch a nakonec i Pixel Tablet.

Pixel 7 a 7 Pro: evoluce s novým čipsetem

Chystané Pixely budou vypadat podobně jako loňské modely, kterým se originalita nadmíru vyplatila – podle internetového giganta se staly nejprodávanějšími smartphony v jeho historii, dokonce překonaly souhrnné prodeje předchozích dvou generací. Není divu, že na jejich základech bude postavena i ta příští, která si ponechá stejný designový jazyk, avšak dojde k mírnému omlazení.

Pixel 7 4

Vystouplý pruh s fotoaparáty zůstane, ovšem nově bude hliníkový a stane se přímou součástí okolního rámečku. Jeho stříbrná barva více odhalí rozmístění fotoaparátů – Pixel 7 dostane dvě kamerky v oválném průzoru, Pixel 7 Pro k nim navíc ještě přihodí zvlášť posazený objektiv v kruhovém průhledu. Záda obou telefonů budou skleněná.

Kupředu oba požene nová generace čipsetu Google Tensor s ještě větším výkonem zejména v AI operacích. Jejich příchod na trh pochopitelně proběhne již s novým Androidem 13.

Pixel Watch: první hodinky od Googlu

Po letech čekání jsme se také dočkali odhalení hodinek Pixel Watch, byť i v tomto případě jsme dostali pouze ochutnávku s příslibem příchodu společně s Pixely 7. Jak odhalily předchozí úniky, první hodinky značky Google nabídnou jednoduchý design bez větších výstřelků. Na pravé straně kruhového ocelového těla najdeme korunku. Google se rovněž pochlubil snadno vyměnitelnými řemínky, byť zřejmě nepůjde použít žádné stávající.

Pixel Watch 4

Na Pixel Watch pochopitelně poběží systém Wear OS, a to s novým uživatelským rozhraním. Půjde na něm rychle vyřizovat notifikace, používat Asistenta Google nebo se nechat navigovat aplikací Mapy Google. Kromě toho bude do hodinek integrovaná nová Peněženka Google pro bezkontaktní placení či aplikace Google Home pro pohodlné ovládání chytré domácnosti. Třešničkou na dortu je pak úzká integrace se službou Fitbit, kterou Google nově vlastní.

Pixel Tablet: překvapení na závěr

Prezentace Androidu 13 se poměrně dlouho věnovala zařízením s velkými obrazovkami a i do této kategorie chystá jednoho zástupce. Nepůjde o dlouze spekulovaný skládací telefon, ale o prostý tablet. Podle ukázky dostane zaoblené (patrně plastové) tělo s poměrně širokými bílými rámečky okolo displeje. Pravděpodobně se tedy bude jednat o základní model, který však potěší vysokým výkonem díky čipsetu Google Tensor a také připojitelným příslušenstvím, což napovídá čtveřice pinů na zádech. V jejich levém horním rohu rovněž najdeme jednu čočku fotoaparátu.

Na nový tablet si však počkáme ještě déle než na Pixely 7 a Pixel Watch (které dorazí letos na podzim) – uvedení na trh je v plánu až v roce 2023.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku