TOPlist

Google Pixel 6a a Pixel Buds Pro: v hlavní roli příznivá cena

google pixel 6a 4

Na vývojářské konferenci Google I/O nepředstavovala společnost z Mountain View jen nové softwarové vychytávky, ale ukázala také hardwarové novinky. Vzhledem k množství spekulací není velké překvapení, že na úvodní keynote spatřila světlo světa odlehčená verze aktuálních Pixelů jménem Google Pixel 6a i sluchátka Pixel Buds Pro. Co Google zvládl do cenově dostupných produktů ukrýt?

Google Pixel 6a

Vzhled Pixelu 6a není velkým překvapením – drží designovou linku nastavenou vybavenějšími sourozenci. Zajímavostí jsou ovšem použité materiály. Opět se dočkáme levnějších polykarbonátových zad, nicméně rám bude vyroben z recyklovaného hliníku. Zároveň bude novinka k dispozici ve třech barevných variantách: černé, šedé a zelené.

google pixel 6a 5
Google Pixel 6a

Na přední straně najdeme 6,1″ OLED panel s rozlišením Full HD+ (1 080 × 2 340 pixelů), 60Hz obnovovací frekvencí, ochranou Corning Gorilla Glass 3 a integrovanou čtečkou otisků prstů. I přes to, že se jedná o smartphone střední třídy, jej bude stejně jako vybavenější modely pohánět čipset Google Tensor. Chybět nebude ani bezpečnostní čip Titan M2.

https://www.youtube.com/watch?v=H9LW9ay1R4w

K dispozici bude mít telefon také 6 GB operační paměti typu LPDDR5, 128 GB interní paměti typu UFS 3.1 či 4306mAh baterii s podporou rychlého nabíjení. Výrobce tvrdí, že při maximálním úsporném režimu vydrží mobil až 72 hodin na jedno nabití. Zapomenout bohužel musíme na 3,5mm audio jack. Na zadní straně se nachází hlavní 12,2Mpx fotoaparát, který doprovází 12Mpx širokoúhlý snímač. Tady se oproti Pixelu 6 a Pixelu 6 Pro šetřilo. Selfie kamera poté dostala 8Mpx rozlišení.

Ze softwarových vychytávek nechybí nejlevnějšímu Pixelu funkce jako Magic Eraser, Real Tone nebo Face Unblur známé z vybavenějších modelů. Samozřejmostí je možnost natáčet 4K video při 60 snímcích za sekundu.

Přislíbeny taktéž byly 3 roky velkých aktualizací a 5 let bezpečnostních záplat. Google Pixel 6a bude k dispozici od 21. července skrze Google Store za cenu 449 dolarů (cca 13 200 korun s DPH), nicméně do našich končin se nejspíše oficiální cestou nepodívá.

Google Pixel Buds Pro

Kromě cenově dostupného Pixelu 6a se na akci ukázala také nová Bluetooth sluchátka Pixel Buds Pro. Ta se mohou pochlubit aktivním potlačením hluku, transparentním režimem (který naopak ruchy o něco málo posílí, abyste nebyli odříznutí od okolí), možností spárování s vícero zařízeními současně či odolností proti vodě podle certifikace IPX4 pro sluchátka a IPX2 pro pouzdro.

Zajímavostí je šestijádrový čipset, který bude s pomocí algoritmu Silent Seal průběžně přizpůsobovat potlačení hluku, a nechybí ani podpora pro Asistenta Google. Pokud jde o baterii, měla by zvládnou až 7hodinové přehrávání hudby se zapnutým ANC. Pokud tuto funkci vypnete, měli byste se dostat až na 11 hodin poslechu. Vzhled se do značné míry inspiroval již dostupným modelem Google Pixel Buds z roku 2020.

google pixel buds pro 4
Google Pixel Buds Pro

Google Pixel Buds Pro budou k dispozici v černé, modré, zelené a červené barvě už 21. července za cenu 199 dolarů (cca 5 900 Kč s DPH), přičemž do Česka se pravděpodobně oficiální cestou také nedostanou.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku