TOPlist

Překvapení na WWDC? Možná se dočkáme nových Maců a první zmínky o virtuální realitě

macbook air barvy

Apple minulý týden prozradil termín konání letošního ročníku vývojářské konference WWDC. Mezi 6. a 10. červnem nám Tim Cook a spol. ukáží novinky v operačních systémech iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS. Dojít by ale mohlo i na několik překvapení. Ve svém posledním příspěvku na serveru Bloomberg se o nich zmínil Mark Gurman.

Novinky v iOS 16 a virtuální realita

Nejprve se pojďme podívat na to, co nového by mohla přinést nová verze operačního systému iOS. Podle Gurmana bychom se měli dočkat přepracované správy notifikací a také nových funkcí pro sledování zdraví, pravděpodobně ve spojení s hodinkami Apple Watch. Tablety s iPadOS 16 by se zase mohly dočkat přepracovaného uživatelského rozhraní pro práci s více aplikacemi najednou.

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle

V neveřejné beta verzi iOS 16 (kódové označení Sydney) se také čím dál častěji objevují odkazy na dlouze spekulovanou náhlavní soupravu pro virtuální/rozšířenou realitu. Na WWDC ji s největší pravděpodobností neuvidíme, avšak Apple by mohl představit platformu rOS, která ji má pohánět. Podobně jako u některých minulých produktů (naposledy u počítačů s čipy Apple M1) by vývojáři mohli dostat vývojářské nástroje a testovací prostředí s předstihem, aby stihli do uvedení hardwaru připravit první aplikace a hry. Samotná náhlavní souprava by pak mohla přijít kdykoliv v životním cyklu iOS 16, tedy někdy mezi zářím letošního a příštího roku.

Nové Macy?

To však stále nejsou jediné novinky, které by mohla konference WWDC přinést. Podle Gurmanových zdrojů se prý Apple chystá v polovině letošního roku představit dva nové Macy. Jedním z nich bude pravděpodobně osvěžený MacBook Air, dalšími adepty na upgrade pak jsou Mac mini, 24″ iMac nebo 13,3″ MacBook Pro.

MacBook Air 3
Bude takto vypadat nový MacBook Air?

Minimálně nový MacBook Air bychom na WWDC očekávali, neboť se nemá jednat o obyčejný upgrade vnitřností, ale o zbrusu nový stroj s tenčím, lehčím a barevnějším tělem. Byla by škoda, kdyby jeho premiéru Apple „odbyl“ pouze tiskovou zprávou.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku