Domů » Bleskovky » Apple omladí Mac mini. Dostane nový design i výkonnější procesor

Apple omladí Mac mini. Dostane nový design i výkonnější procesor

Nejlevnější počítač v nabídce Applu se má dočkat významného omlazení. U poslední generace Macu mini Apple žádné velké novinky nevymýšlel, prostě vzal tělo původního stroje a dovnitř osadil nová „střeva“ postavená okolo vlastního ARMového čipsetu Apple M1. Příští model má však přinést výrazně větší změny.

Mac Mini 3

Dorazí přepracovaný Mac mini ještě letos?

Podle Marka Gurmana z magazínu Bloomberg pracují v Cupertinu na radikálním redesignu Macu mini. Chystaný počítač má dostat menší tělo a bohatší portovou zásobu než aktuální generace; rozšíření portů umožní především nový výkonnější čipset Apple M1X. Spekuluje se o čtyřech USB-C portech (Thunderbolt/USB 4), dvou USB-A, ethernetu a HDMI. Počítat můžeme i s magnetickým nabíjením, které Apple použil u poslední generace iMacu.

Gurman tvrdí, že nový Mac mini bude představen v příštích měsících. V úvahu tak připadá buď říjnová/listopadová premiéra společně s novými MacBooky Pro, my však považujeme za pravděpodobnější termín příští rok na jaře. Podzim bude už tak v podání Applu poměrně bohatý; společnost má v plánu odhalit kromě nových počítačů i nové telefony, hodinky, sluchátka a tablety.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).