Premiéra většího iMacu se blíží. Vsadí Apple opět na barvičky?

imac 2021 clanek

Počítače Apple se právě nacházejí v polovině plánovaného přechodu na vlastní procesory. Zatímco první várka Maců z loňského podzimu využívala „stará“ těla s novými ARMovými procesory, letošní jablečné počítače už byly ušité novým procesorům na míru. Platí to i o 24“ iMacu, který v nabídce nahradil dosavadní 21,5“ variantu, zatímco 27“ model se nástupce nedočkal. Dorazí v příštím roce?

27“ iMac má být barevný jako jeho menší bráška

O příchodu většího iMacu v příštím roce nemůže být pochyb, otázkou však je, jakou Apple zvolí strategii. Nedávno se spekulovalo, že Apple namísto něj představí rovnou výkonnější iMac Pro v usedlejších barvách, to ale nyní rozporuje server Digitimes, podle něhož by měl být chystaný iMac s větším displejem barevný stejně jako jeho menší kolega.

imac 2021 4

Otázka visí nad použitými procesory. 24“ variantu pohání loňský čip Apple M1, ovšem 27“ model by si mohl v této oblasti polepšit a přijít s inovovanými procesory Apple M1 Pro/Max. Tím by výkonově dorovnal poslední generaci MacBooků Pro (recenze), které se řadí mezi nejvýkonnější notebooky vůbec.

V tomto případě by však dávalo smysl, aby Apple tyto procesory přidal i do konfigurátoru 24“ modelu, aby si uživatel mohl vybrat tatáž „střeva“ bez ohledu na úhlopříčku displeje (podobně jako u zmíněných MacBooků Pro).

V rovnici o chystaném větším iMacu je stále velká spousta neznámých, které snad budou s blížícím se datem představení postupně odstraňovány. Podle nejnovějších spekulací bychom se jej mohli dočkat v první polovině příštího roku, pravděpodobně i s inovovaným počítačem Mac mini. Některé zdroje dokonce hovoří o představení ještě během prvního kvartálu roku 2022.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku