WWDC 2022: ukáže Apple příští týden svoji AR/VR soupravu?

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle

Příští pondělí začne tradiční vývojářská konference Apple WWDC. Letošní ročník bude trvat pět dní, přičemž hned v úvodu nás čeká tisková konference odhalující stěžejní novinky pro operační systémy macOS, iOS, iPadOS, WatchOS a tvOS. Do hry by ale mohla vstoupit i další platforma.

Už delší dobu se spekuluje o tom, že Apple chystá vlastní náhlavní soupravu pro virtuální či rozšířenou realitu, přičemž v posledním roce jsou zmínky o ní čím dál častější. V minulém týdnu například došlo k zaregistrování ochranné známky „realityOS“, což má být platforma, která bude náhlavní soupravu pohánět.

Apple AR VR headset with realityOS

Známku si zaregistrovala společnost Realityo Systems LLC, což je patrně fiktivní subjekt, za kterým stojí Apple – sdílí totiž stejnou adresu, které už použil u fiktivní společnosti Yosemite Research LLC při registraci ochranných známek nové verze operačního systému macOS. I v tomto případě došlo k registraci pár dní před konferencí WWDC. O tom, že registraci má opravdu na svědomí Apple, svědčí i přiložené logo realityOS, které využívá proprietární typografii Apple San Francisco.

RealityOS

I přes tato zjištění ale zřejmě náhlavní soupravu od Applu příští týden neuvidíme. Tvrdí to uznávaný informátor Ming-Chi Kuo, podle kterého společnost z Cupertina ještě zdaleka není připravena na sériovou výrobu AR/VR souprav a pravděpodobně na WWDC neukáže ani platformu realityOS. Důvod je jednoduchý – je příliš brzy na to, aby Apple ukázal svoje karty konkurenci. Než by šla jablečná souprava do prodeje, vznikla by spousta kopií, které by „Design z Kalifornie“ zneužily.

Podobnou skepsi k odhalení očekávané novinky před nedávnem vyjádřil i Mark Gurman ze serveru Bloomberg, takže bude lepší nedělat si velké naděje. Stále se však můžeme těšit na odhalení nových verzí stávajících operačních systémů a možná i nového MacBooku Air.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku