Domů » Recenze » Samsung Galaxy Fit recenze: ideální volba pro aktivní uživatele

Samsung Galaxy Fit recenze: ideální volba pro aktivní uživatele

Samsung na konci února na tiskové konferenci v San Franciscu nepředstavil pouze vlajkové smartphony Galaxy S10/S10+ nebo levnější model S10e, ale i hromadu mobilního příslušenství. Dočkali jsme se uvedení bezdrátových sluchátek Galaxy Buds, chytrých sportovních hodinek Galaxy Watch Active nebo dvou fitness náramků Galaxy Fit a Fit e. V téhle recenzi jsme se podrobně zaměřili na vybavenější model Galaxy Fit, který cílí především na více aktivní a náročnější uživatele.

Novinka zaujme elegantním kovovým designem, voděodolností s certifikací 5 ATM nebo měřením tepu, stresu, spánku a mnoho sportovních aktivit. Nový fitness náramek nabídne i dobrou výdrž baterie nebo kvalitní dotykový AMOLED displej. Samsung Galaxy Fit se na českém trhu prodává za doporučenou cenu 2 599 Kč včetně DPH v černé a stříbrné barvě. Dokáže si vyšší cenu obhájit? A jaké další funkce fitness náramek nabízí, vám prozradí naše recenze Samsung Galaxy Fit.

Videorecenze Samsung Galaxy Fit

Samsung Galaxy Fit: vydařený fitness náramek (recenze CZ)

Samsung Galaxy Fit: obsah balení

Obsah balení asi nikoho nepřekvapí. Samsung novou generaci fitness náramku zabalil do malinké hranaté krabičky, ve které uživatel nalezne jen nezbytné příslušenství. Nachází se zde samotný náramek, který je bezpečně uložen uprostřed balení. Ve zbytku se ukrývá stručná uživatelská příručka a dokovací kolébka pro bezdrátové nabíjení s dlouhým kabelem s klasickou koncovkou USB.

Samsung Galaxy Fit 01
Samsung Galaxy Fit & obsah balení

Konstrukce a design: kovové tělo a odnímatelný pásek

Samsung Galaxy Fit vás na první pohled okouzlí svým minimalistickým a jednoduchým designem bez jakýkoliv výstřelků. Námi testovaná konzervativnější černá varianta zaujme unisex vzhledem, ale k dostání bude i atraktivní stříbrná verze, která potěší zejména dámy. Náramek působí celistvým dojmem a výborně sedí na ruce. Jeho fyzické rozměry (bez pásku) jsou 45,1 x 18,3 x 11,2 mm a příznivá je i hmotnost 23 gramů (30 g s řemínkem).

Samsung Galaxy Fit 05
Samsung Galaxy Fit

Na černé přední straně se nachází malý displej, který díky černému uživatelskému prostředí náramku působí, jako by byl zcela bez rámečků. Tohle se Samsungu rozhodně povedlo a dotváří to elegantní dojem z celého náramku. Krycí sklo displeje je zapuštěno do kovového těla zařízení, díky němuž je náramek pevný a odolný.

Samsung Galaxy Fit 04

Na pěkně vypadajících kovových bocích se nachází pouze jedno multifunkční tlačítko. Je sice drobné, ale je na správném místě a velmi pohodlně se mačká. Jedním stiskem se aktivuje displej nebo se vrátíte o krok zpět v systému. Přidržením tlačítka se ihned spustí vámi přednastavená sportovní aktivita.

Spodní část je vyrobena z kvalitního tvrdého plastu a k tělu náramku je přichycena čtyřmi šroubky. Vespodu se nachází velký senzor srdečního tepu, který je kryt odolným sklem a mírně vystupuje z těla zařízení, aby mohl lépe fungovat.

Nesmím opomenout další příjemnou vlastnost Galaxy Fit, kterou je možnost sundání řemínků. Uchycení je vyřešeno velmi elegantně a výměna originálních řemínků je tak opravdu snadná. Dodávaný silikonový pásek je perfektní, za celou dobu testování jsem prakticky nesundal náramek z ruky, a přesto na pokožce nebyla znát žádná reakce. Zapínání pásku sice není dvakrát pohodlné, ale výborně drží a nestane se vám, že by vám fitness náramek z ruky spadl.

Samsung Galaxy Fit: skvělý displej a hardwarová výbava

Fitness náramek Galaxy Fit nabízí výborný 0,95“ barevný dotykový displej. Malý obdélníkový panel má rozlišení 120 x 240 pixelů a je typu AMOLED, což zaručuje absolutní černou a displej tak působí, jako by byl zcela bez rámečků. Displej lze rozsvítiti otočením zápěstí nebo tlačítkem na boku.

Samsung Galaxy Fit
Samsung Galaxy Fit

K displeji nemám žádné výhrady, je perfektně čitelný na přímém slunci, i když mi trochu chyběla automatická regulace úrovně podsvícení, ale jas se dá naštěstí pohodlně měnit v menu s rychlými přepínači. Bohužel chybí i funkce Always On, která by na displeji stále zobrazovala čas.

Hardwarová výbava náramku je na slušné úrovni. Hnacím motorem se stal blíže nespecifikovaný procesor s taktem 96 MHz, kterému sekundují 2 MB operační paměti. Interní úložiště má kapacitu 32 MB a jeho prostor je vyhrazen pro systém a data aplikací. Konektivitu zahrnují bezdrátové technologie Bluetooth 5.0 Low Energy a NFC.

Samsung Galaxy Fit

Zamrzí chybějící GPS a barometr, které najdete u dražších fitness náramků. Naopak potěší, že náramek splňuje vojenský standard MIL-STD-810G a voděodolnost 5 ATM, takže je vhodný k plavání, nikoliv však k potápění. Mezi senzory zde najdeme akcelerometr, gyroskop nebo snímač srdečního tepu.

Týdenní výdrž baterie, ale pomalejší nabíjení

Do malého těla se vešel nevyjímatelný akumulátor o kapacitě 120 mAh. Náramek se nabíjí bezdrátově skrze dokovací kolébku, která se díky magnetu snadno přicvakne k zařízení. Tento způsob nabíjení je velmi pohodlný a musím pochválit i délku nabíjecího kabelu. Bohužel budete zklamáni z délky nabíjení. Náramek se z nuly do plna nabije za zhruba dvě hodiny.

Samsung Galaxy Fit 07

Výrobce udává výdrž při běžném užívání 7 až 8 dní a při méně častém používaní až 11 dní na jedno nabití. To jsou opravdu reálné hodnoty, protože během dvoutýdenního testování jsem nabíjel hodinky pouze 2x – na začátku a poté po týdnu.

V praxi je možné týdenního provozu dosáhnout při nepřetržitém nošení, průměrném jasu displeje (7 z 10 úrovní), zhasnutím displeje po 10 vteřinách, automatické detekci cvičení, nepřetržitém monitorování srdečního tepu, záznamu spánku, občasném měření stresu, stále zapnutém Bluetooth, přijímání a vyřizování notifikací.

Nemělo by být obtížné dosáhnout i delší výdrže, ale během dvoutýdenního testování jsem neměl tu možnost vyzkoušet výdrž baterie při občasném využívání náramku. Nechybí ani funkce „klidového režimu“ – při sundání a odložení náramku dochází k přerušení příjmu notifikací, je zhasnutý displej a většina funkcí je také vypnuta.

Samsung Galaxy Fit & sportovní funkce

Galaxy Fit dokáže sledovat až 90 sportovních aktivit (převážně fitness cvičení) a nechybí ani automatická detekce fyzické aktivity. Před zahájením sportování se už nebude stávat, že monitoring zapomenete zapnout. Náramek automaticky rozezná (po 10 aktivních minutách), jestli zrovna běžíte, jedete na kole, veslujete, používáte eliptický trenažér nebo provádíte dynamický trénink.

Samsung Galaxy Fit 11

Nejčastěji mi hodinky detekovaly chůzi, při které se měří počet kroků, spálené kalorie, průběh tepové frekvence, kilometry a rychlost. U Denní aktivity jsou zaznamenány ušlé kroky, srdeční tep, spálené kalorie nebo doba (ne)aktivních minut. Bohužel mi chyběl údaj o vystoupaných patrech.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, tak delším přidržením tlačítka na tělu náramku se ihned aktivuje vámi nastavená sportovní aktivita, toto řešení je velmi pohodlné. Uvítají ji zejména aktivní sportovci, kteří často využívají záznam jednoho typu cvičení. Pokud nebudete aktivní víc jak hodinu, tak vás na to náramek upozorní.

Perfektní záznam tepové frekvence i stresu

Fitness náramek má vestavěnou funkci pro sledování stresu, což má uživateli pomoci zachovat koncentraci speciálními dýchacími cvičeními. Stres, stejně jako tepovou frekvenci, může náramek sledovat nepřetržitě, takže ihned víte, jak na tom jste. Náramek vás také dokáže upozornit na nějaké abnormální hodnoty srdečního tepu.

Samsung Galaxy Fit 17

Ani plavci nepřijdou zkrátka

Galaxy Fit se může pochlubit voděodolností 5 ATM. Je tak vhodný pro povrchové plavání, nikoli však k potápění do větší hloubky. Nezapomnělo se ani na možnost deaktivování dotykového displeje. To můžete udělat v horní liště rychlých nastavení nebo se automaticky zapne při spuštění aktivity plavání.

Samsung Galaxy Fit 10

Aktivita plavání umožňuje základní nastavení délky bazénu a cíle cvičení, což provedete v telefonu v aplikaci Samsung Health. Při plavání se zaznamenává doba cvičení, uplavaná vzdálenost, tempo na 100 metrů, spálené kalorie, počet záběrů (temp), srdeční tep, počet uplavaných bazénů nebo délka a typ bazénu.

Náramek umí rozpoznat i plavecký styl nebo stanovit skóre SWOLF (tento údaj zahrnuje délku bazénu, časový interval a počet temp na jeden bazén). Celkově jsem se záznamem plavání spokojen a náramek skvěle poslouží všem (rekreačním) plavcům pro měření jejich úspěchů.

Spánek je velmi důležitý, Galaxy Fit jej změří dokonale

Chcete mít dokonalý přehled o svém zdraví? Pak vás jistě potěší, že Galaxy Fit se o vás postará i během spánku. Spánková aktivita je rozdělena do čtyřech fází (vzhůru, lehký a hluboký spánek nebo REM fáze). Je sledována i účinnost spánku nebo počet spálených kalorií.

Samsung Galaxy Fit 22

Základní údaje o spánku si zobrazíte přímo v náramku a zbytek naměřených dat v telefonu v podobě grafu a přehledných statistik. Náramek zaznamená váš spánek skutečně detailně a vhod přijde i funkce budík, kterou Galaxy Fit také disponuje.

Operační systém a propojení s telefonem

Výrobce u Galaxy Fit zvolil proprietární operační systém FreeRTOS. Uživatelské prostředí je ale velmi podobné systému Tizen, který můžete znát z chytrých hodinek Samsung. Hned v úvodu je třeba zmínit, že náramek lze spárovat s telefony se systémem Android 4.3 a vyšším nebo s iPhony s iOS 9 a novějším.

Spojení probíhá přes Bluetooth Low Energy. Aplikace Galaxy Wearable obstarává kompletní správu náramku, tj. veškeré nastavení, úpravu ciferníků, oznámení nebo aktualizace. Pokud budete chtít využívat sportovní funkce, včetně úprav jejich nastavení, a monitoring spánku, je potřeba si nainstalovat i aplikaci Samsung Health.

Uživatelské prostředí: vzhledově povedené, ale s minimem funkcí

Na první pohled si všimnete, že uživatelské rozhraní klade velký důraz na tmavé prostředí, což je rozhodně přínos. Výchozí pozicí systému je ciferník, který si můžete libovolně měnit v aplikaci Galaxy Wearable ve vašem telefonu. Vybírat můžete z 21 předinstalovaných ciferníků, které se vesměs příliš neliší.

Samsung Galaxy Fit 12

Pokud na ciferníku potáhnete prstem dolů, uvidíte nabídku s rychlým nastavením, ukazatelem stavu baterie a jestli je náramek připojen k telefonu. Celým menu s přepínači můžete horizontálně listovat, díky čemuž máte přístup až k šesti rychlým volbám.

Vlevo od ciferníku se nacházejí oznámení, mezi kterými můžete svisle rolovat. V této notifikační oblasti se zobrazují pouze ikonky s názvem oznámení. Po rozkliknutí daného oznámení uvidíte celý text. Notifikaci můžete smazat nebo na ni odpovědět rychlými odezvami, které si dle svého upravíte v telefonu. Hovory můžete pouze ukončit, což je škoda.

Na pravé straně od ciferníku mají své místo widgety, tedy interaktivní plochy, kde si můžete umístit kalendář, počasí, krokoměr, zástupce cvičení, spánek, stres, stopky a mnoho dalších. Tyto pomůcky nahrazují klasické aplikace, proto každým widgetem můžete svisle rolovat a dozvědět se tak více informací.

Samsung Galaxy Fit recenze: závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy Fit dokáže potenciální uživatele navnadit ke koupi hned několika vlastnostmi. Zaprvé displej, ten je velmi kvalitní a nemám žádné výhrady k čitelnosti za jakýkoliv světelných podmínek či k jeho velikosti nebo ovládání. Svými rozměry je náramek ideální na celodenní a každodenní nošení. Je příjemně lehký, na ruce není skoro znatelný, i přesto je pevný a díky kovové konstrukci i elegantní. Samotný řemínek je také vhodný na neustálé nošení, uvítáte pevné zapínání nebo možnost pásek z těla náramku sundat a popřípadě vyměnit za jiný.

Samsung Galaxy Fit 02

Galaxy Fit postrádá snad jen GPS a barometr, jinak jde o dobře vybavený fitness tracker. Umí změřit vše na co si vzpomenete; srdeční tep, stres, spánek a plejádu sportovních aktivit, včetně plavání. U každodenního záznamu kroků náramek počty ušlých kroků mírně nadhodnocuje, respektive často se mi stávalo, že mi náramek počítal kroky i při jiných činnostech, než je chůze. Jinak záznam fitness cvičení hodnotím kladně, náramek jich nabízí mnoho a všechny si poté můžete prohlédnout v pěkně zpracované aplikaci Samsung Health.

Samsung Galaxy Fit 15

Pochválit musím i propracovanou aplikaci Galaxy Wearable, kde najdete obsáhlé nastavení. Prostředí náramku svými funkcemi nenadchne, ale ani neurazí. Žádná funkce mi zde nechyběla, snad jen možnost odpovídat i na příchozí hovory. Jinak zde najdete přehled o vaší sportovní aktivitě, spánku, počasí nebo kalendáři. Nechybí zde ani možnost spuštění fitness cvičení, a to i rychle přes boční tlačítko.

Mezi přednosti Galaxy Fit patří výborné zpracování a design, kvalitní displej, dobrá výdrž baterie, záznam mnoha sportovních aktivit, včetně spánku, tepu nebo stresu, voděodolnost 5 ATM nebo příjem notifikací. Za cenu 2 599 Kč se jedná o ideální volbu pro aktivní uživatele, kteří od fitness náramku očekávají víc než jen počítání ušlých kroků a měření srdečního tepu.

Samsung Galaxy Fit 03

Mezi největší konkurenci patří bratrský fitness náramek Gear Fit2 Pro (recenze), který nabídne GPS a více chytrých funkcí (v některých obchodech se dá nyní pořídit jen o něco málo dráž než Galaxy Fit). Ve vašem hledáčku by se mohl objevit i výrazně levnější náramek Xiaomi Mi Band 4.

Samsung Galaxy Fit

8.5

Design a zpracování

8.8/10

Funkce a výbava

7.5/10

Pohodlnost nošení

9.2/10

Výdrž baterie

8.4/10

Klady (+)

 • kvalitní dotykový AMOLED displej
 • povedený design, příznivá hmotnost
 • množství měřených aktivit
 • voděodolnost 5 ATM a záznam plavání
 • výdrž baterie, dokovací kolébka
 • měření stresu, tepu a záznam spánku
 • příjem notifikací
 • kompatibilita s Android a iOS

Zápory (–)

 • absence GPS a barometru
 • nadhodnocené počty ušlých kroků
 • chybí automatická regulace jasu
 • nelze reagovat na příchozí hovory
 • pomalé nabíjení
 • pro někoho vyšší cena

Petr Uhlíř

Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal.