Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 4 přichází. Dostal velký barevný displej a NFC

Xiaomi Mi Band 4 přichází. Dostal velký barevný displej a NFC

Chytré náramky Mi Band vystřelili společnost Xiaomi mezi největší výrobce nositelné elektroniky, a zřejmě právě proto čínská firma urychlila jejich vývoj. Zatímco Mi Band 3 se čekalo téměř dva roky, čtvrtá generace přichází pouze s ročním odstupem. Jaká vylepšení čínský výrobce za uplynulý rok vymyslel?

mi band 4 2

Mi Band 4: barevný displej a podpora NFC

Xiaomi Mi Band 4 je opět tvořen oválným modulem, který se zasouvá do pryžového náramku nabízeného v rozličných barvách. Zatímco samotný náramek zůstává prakticky stejný, na modulu došlo k mnoha dílčím změnám. Hlavní novinkou je barevný dotykový AMOLED displej s úhlopříčkou 0,95″, který je o 40 procent větší než u minulé generace. Xiaomi připravilo pro tento displej 60 různých barevných témat.

mi band 4 1

Panel chrání odolné sklo s 2,5D efektem, celek je pak chráněný proti vniknutí vody až do 5 ATM. Díky tomu je náramek schopný zaznamenávat data z plavání, kromě toho proprietární systém výrobce obsahuje dalších 5 sportovních módů. Data sbírá 3osý gyroskop a akcelerátometr, nechybí ani snímač tepové frekvence.

V Číně půjde do prodeje i verze vybavená NFC čipem pro mobilní platby skrze AliPay, která navíc obsahuje mikrofon pro vyvolání asistenta Xiao AI. Kromě těchto funkcí je Mi Band 4 schopný ukazovat čas, ušlé kroky, počasí nebo notifikace z aplikací. Párování se smartphonem zajišťuje Bluetooth 5.0.

mi band 4 3

Celý náramek váží 22 gramů, a to včetně integrované baterie s kapacitou 135 mAh (125 mAh u verze s NFC), která má zajistit výdrž až 20 dní. Xiaomi Mi Band 4 je rovněž odolný vůči vniknutí vody.

Jaká je cena a kdy se dočkáme prodeje?

Xiaomi Mi Band 4 půjde do prodeje v černé, hnědé, modré, oranžové a růžové barvě. Cena pro čínský trh je stanovena na 169 CNY (asi 560 korun bez DPH), popř. 229 CNY (asi 750 korun bez DPH) za variantu s NFC. Prodej bude zahájen 16. června. Známe také českou cenu a termín zahájení prodeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments