Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Fit a Fit e: dostanou vás do kondice

Samsung Galaxy Fit a Fit e: dostanou vás do kondice

Další novinkou dnešního Unpacked Eventu se staly náramky Fit a Fit e. Samsung s nimi cílí jak na profesionální, tak na rekreační sportovce. Jaké nabízejí funkce?

Stejně jako u nových hodinek Galaxy Watch Active umí nové náramky sledovat veškerou sportovní aktivitu uživatele, a dokáží rozpoznat o jaký typ sportu se jedná; v aplikaci Galaxy Health si lze vybrat až z 90 různých druhů. Plavci ocení vodotěsnost do 5 ATM (50 metrů). Náramky neumí sledovat jen sport, ale také spánek a stres, ze kterého uživatele vyvedou dechovým cvičením. Na displejích náramků je také možné přijímat notifikace ze smartphonů, popř. používat funkce jako předpověď počasí, kalendář, budíky, apod.

Galaxy Fit

Vybavenější a dražší model Galaxy Fit disponuje 0,95″ AMOLED displejem s rozlišením 120 × 240 pixelů, rychlejším procesorem s taktem 96 Mhz a také větším množstvím paměti (2 MB + 32 MB). V náramku o rozměrech 18,3 × 44,6 × 11,2 mm a hmotnosti 24 gramů dále najdeme snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop a bezdrátové technologie Bluetooth a NFC. První slouží k přenosu dat, druhá k dobíjení baterie s kapacitou 120 mAh. Galaxy Fit se bude prodávat od května letošního roku v černé a stříbrné barvě, cena je stanovena na 2 599 korun.

Galaxy Fit e

Levnější náramek má pouze monochromatický 0,74″ PMOLED displej s rozlišením 64 × 128 pixelů, pohání jej pomalejší procesor a má také menší množství paměti (128 kB + 4 MB). Tento model má menší rozměry 16 × 40,2 × 10,9 mm, nižší hmotnost 15 gramů, a také nižší kapacitu baterie 70 mAh. Nabíjení probíhá skrze speciální POGO konektor. Ze senzorů je zastoupen snímač tepové frekvence a akcelerometr, bezdrátové technologie zastupuje pouze Bluetooth. Náramek Galaxy Fit e se bude prodávat od května letošního roku v černé, bílé a žluté barvě, cena je stanovena na 999 korun. Bude se tak jednat o přímou konkurenci pro oblíbené náramky od Xiaomi a Honoru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).