Domů » Recenze » Recenze Samsung Galaxy Buds: sluchátka zcela bez kabelů

Recenze Samsung Galaxy Buds: sluchátka zcela bez kabelů

Samsung před téměř dvěma měsíci na tiskové konferenci v San Franciscu nepředstavil pouze vlajkové smartphony Galaxy S10/S10+ (recenze) nebo levnější model S10e (recenze), ale i hromadu mobilního příslušenství, včetně chytrých sportovních hodinek Galaxy Watch Active (recenze). Jedním z nich jsou i bezdrátová sluchátka Galaxy Buds, na které jsme se podrobně zaměřili. Novinka jde ve šlépějích sportovnějších sluchátek Gear IconX (recenze) a stejně jako kvalitní drátová sluchátka dodávaná ke smartphonům řady Galaxy S10 jsou laděná společností AKG.

Galaxy Buds lákají na atraktivní design, bezdrátové dobíjení, šest hodin poslechu nebo kvalitní zvuk. Potěší i Bluetooth 5.0, chytré funkce, dotykové ovládání a pohodlné nastavení pomocí aplikace. Zájemci si mohou sluchátka koupit již dnes, kdy oficiálně vstupují do prodeje na českém trhu za doporučenou cenu 3 999 Kč včetně DPH v bílé, černé a žluté barevné variantě. Jaká je ve skutečnosti výdrž baterie a jak dobře vzhledem k ceně hrají? To a mnohem více se dočtete v naší podrobné recenzi bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds.

Samsung Galaxy Buds: obsah balení

Kromě sluchátek v balení najdete také nabíjecí stanici s integrovaný akumulátorem, která je sympaticky malá (70 x 38,8 x 26,5 mm) a lehká pouze 39,6g (51 gramů i se sluchátky uvnitř). Nechybí ani další dvě velikosti ušních držáků a špuntů, metr a půl dlouhý USB/USB-C kabel a stručná uživatelská příručka.

Samsung Galaxy Buds & obsah balení
Samsung Galaxy Buds & obsah balení

Samsung Galaxy Buds: design a zpracování

Hned v úvodu jsem zmínil, že Galaxy Buds jsou dostupné ve třech barevných variantách, takže si vybere každý. Nám do redakce dorazila bílá verze, která je velice elegantní. Tělo sluchátek je vyrobeno z kvalitní plastu, držák do ucha a špunt je ze silikonu. Každá z „pecek“ má rozměry 17,5 x 22,5 x 19,2 mm a příznivou hmotnost 5,6 gramů.

Samsung Galaxy Buds 02

Na vrchní straně se nachází lesklá dotyková ploška pro ovládání. Má pěkně vypadající perleťový povrch, takže sluchátka v uších ihned každého zaujmou. Pod ní se nachází primární mikrofon. O něco níže je místo, kam se navléká držák. Ten je ve tvaru žraločí ploutvičky a zajišťuje, aby sluchátko z ucha nevypadlo.

Na spodní straně se nachází výstup sluchátkového reproduktoru a špunt pro vložení do ucha. Také tu najdeme dva kovové piny pro dobíjení, sekundární mikrofon, čidlo přiblížení pro detekci vložení do ucha a označení sluchátka.

Sluchátka jsou opravdu malá a rozhodně si při přenášení dejte pozor, abyste je neztratili. Naštěstí je můžete uložit do pěkné a kompaktní krabičky ve tvaru vajíčka. Tam pěkně zapadnou a díky magnetu jsou i bezpečně přichycena.

Pohodlnost nošení: vhodné i na sport

Pohodlnost nošení sluchátek je velmi dobrá a v uších nijak zvlášť nevadí. Perfektně izolují okolní hluk a zároveň není slyšet zvuk ze sluchátek ven. Nemusíte se bát ani prudkých pohybů, Buds vám z uší nevypadnou. Brání tomu gumový výstupek, který se zapře o vaše ucho. Zkoušel jsem se sluchátky i velmi rychle kroutit hlavou nebo skákat a ani jednou se mi nestalo, že by vypadly.

Při chůzi, běhu nebo v posilovně zkrátka v uších drží jako přibitá. Potěší také odolnost vůči stříkající vodě nebo potu s certifikací IPX2 (díky speciální P2i nano vrstvě), na koupání či plavání ale nejsou. Sluchátka v uších vypadají opravdu nenápadně, ale i přesto dokáží svým vzhledem zaujmout.

Samsung Galaxy Buds: hardwarová výbava

I přes titěrnou hmotnost a malé rozměry je uvnitř každého sluchátka velká spousta technologií. Kromě měničů v nich najdeme akcelerometr, senzor přiblížení, Hallův senzor, snímač dotyku, detektor vložení a vyjmutí z ucha, duální mikrofon a nejnovější Bluetooth 5.0.

Samsung Galaxy Buds 20

Podporovány jsou audiokodeky SBC, AAC a Scalable (proprietární řešení od Samsungu). Co bohužel oproti Gear IconX ve sluchátkách chybí je interní paměť, což je velká škoda, takže běhání pouze se sluchátky musíte oželet.

Samsung Galaxy Buds: výdrž baterie a nabíjení

Uvnitř každého sluchátka najdeme baterii o kapacitě 58mAh. Díky ní zvládnou streamovat hudbu nepřežitě až 6 hodin, popřípadě vydrží až 5 hodin telefonních hovorů. Přičemž 15 minut rychlého nabíjení dokáže prodloužit výdrž Galaxy Buds až o 100 minut. Celkově je možné díky 252mAh akumulátoru v krabičce prodloužit výdrž sluchátek o 13 hodin.

Samsung Galaxy Buds 19

Sluchátka se dobíjejí skrze pouzdro, k čemuž slouží dvojice pinů na každém sluchátku. Krabička samotná se nabíjí technologií Qi, takže je možné využít buď jakékoliv bezdrátové nabíječky nebo záda nových smartphonů řady Galaxy S10. Druhou možností je dobíjení skrze USB-C.

Nabití stanice společně se sluchátky trvá zhruba 2,5 hodiny. Já sám jsem sluchátka po dokončení poslechu vždy ihned umístil do nabíjecího boxu, aby byly na další den (použití) opět nabité.

Kompatibilita a propojení s telefonem

Stačí otevřít pouzdro a Galaxy Buds se sama spárují s vaším zařízením. Tato funkce rychlého párování je k dispozici pouze u smartphonů Samsung s operačním systémem Android 7.1.1 (a novějším) a s nainstalovanou aplikací SmartThings.

Samsung Galaxy Buds 23

Sluchátka lze také propojit se všemi telefony s Android 5.0 (a vyšším) a minimální hodnotou RAM 1,5 GB. Galaxy Buds samozřejmě přes Bluetooth spárujete také s iPhonem nebo s počítačem, ale v tomto případě je využijete jen pro přehrávání hudby (pouze pozastavení a puštění přehrání) nebo při volání, na ostatní funkce si budete muset nechat zajít chuť.

samsung galaxy buds watch active 1600 696x392
Galaxy Buds lze také spárovat s chytrými hodinkami.

Ke správě sluchátek slouží aplikace Galaxy Wearables, v níž můžete Buds nastavit, aktualizovat, popřípadě je najít. Maté v ní i přehled o úrovni nabití každého sluchátka.

Na dotykové ovládání si snadno zvyknete

Veškerá interakce se sluchátky probíhá skrze dotykovou plošku přes dotyková gesta. Jedním klepnutím spustíte/pozastavíte přehrávání hudby, dvojitým poklepáním přeskočíte na další skladbu, případně přijmete/ukončíte hovor. Trojitým poklepáním se vrátíte na skladbu předchozí.

Samsung Galaxy Buds 31
Pro snazší ovládání stačí přiložit dva prsty před ucho a ukazováčkem se pak snadno trefíte na dotykovou plochu.

Přidržením prstu se spustí vámi přednastavená funkce. Tou může být spuštění asistenta Bixby, popřípadě Google Assisant. Nechybí ani Ambient Sound, kdy skrze sluchátka díky mikrofonům uslyšíte zvuk z okolí. Zvýšení hlasitosti opět můžete provést přidržením prstu na plošce.

Škoda, že pro zvýšení nebo snížení hlasitosti nefunguje tah prstu po ploše nahoru, respektive dolu, jako tomu bylo u Gear IconX. Dobrou zprávou je, že můžete přiřadit každému sluchátku jinou funkci pro přidržení prstu.

Samsung Galaxy Buds: užitečné funkce

Se sluchátky lze samozřejmě také telefonovat, příjem zvuku jde do obou sluchátek. Zkoušel jsem telefonovat v úplném klid (v místnosti nebo v lese), kdy si protistrana pochvalovala vysokou kvalitu zvuku. Když jsem telefonoval na ulici nebo v MHD, sluchátka už začala mít se sběrem mého hlasu menší problémy, ale i tak je můžu za kvalitu hovoru pochválit.

Samsung Galaxy Buds 18

Nechybí ani upozornění na oznámení. Můžete si nastavit, na která oznámení vás sluchátka upozornění, dokonce vám je dokáží i přečíst (pouze v podporovaných jazycích). Díky asistentovy Bixby můžete hlasově vytáčet hovory a zadávat zprávy (samozřejmě pouze ve světových jazycích).

Sluchátka se sama zapínají i vypínají. Jednoduše poznají, když je vložíte do uší – tím dojde k jejich aktivaci. Poté stačí klepnout na sluchátko a začne se přehrávat hudba. Po vyjmutí z uší se zase ihned automaticky vypnou. Toto řešení je povedené a ušetří sluchátkům energii.

Zajímavou funkcí je i Okolní zvuk. Pokud si ji zapnete, uslyšíte zvuky ve vašem okolí. Lze zapnout i zaměření se na hlas. Tato funkcionalita se může hodit, když chcete být s okolním svět stále ve spojení, jinak je okolní hluk velmi dobře izolován.

Zvuk: čistý přednes s důrazem na basy

Jako mladý uživatel mám rád velký důraz na basy, proto jsem byl zvědavý, jak Galaxy Buds budou hrát. Zvuk byl laděn odborníky ze společnosti AKG. A musím říct, že kvalita zvuku mě mile překvapila. Sluchátka hrají velmi hlasitě a mají větší důraz na basovou složku. Pochválit musím podání výšek i středů.

Samsung Galaxy Buds 32

Například ve srovnání se sluchátky dodávanými ke smartphonům Galaxy S10 hrají Buds o něco málo lépe. Na tak malý kousek elektroniky Galaxy Buds hrají velmi dobře a troufám si tvrdit, že dokáží uspokojit i méně náročné audiofily.

Samsung Galaxy Buds 24

Samozřejmě, že tahle sluchátka jsou určena především pro aktivní uživatele, ne pro náročný poslech hudby. V aplikaci lze nastavit zvukový ekvalizér, díky kterému může být zvuk o něco více dynamický, s důrazem na basy nebo naopak na výšky.

Galaxy Buds jsou jednoduše nejlepší sluchátka od Samsungu

Na test sluchátek Samsung Galaxy Buds jsem se velice těšil. Aktivně hudbu poslouchám a byl jsem zvědavý, jak si nová bezdrátová sluchátka povedou. Začnu u hodnocení balení, ve kterém najdete vše potřebné. Velice se mi líbila krabička, do které se dají Buds uschovat a zároveň se v ní i dobijí. Nesmím zapomenout zmínit ani rychlé párování, stačí otevřít krabičku a je to. S tím souvisí i aplikace, ve které nastavíte vše potřebné.

Samsung Galaxy Buds recenze

Musím říct, že mám velký problém si vybrat sluchátka, která by mi v uších seděla. Galaxy Buds jsou snad první sluchátka, která mi v uších drží naprosto perfektně. Nejenže nevypadnou ani při běhání, skákání apod., ale okolní zvuk zcela utěsní, dokonce není slyšet ani zvuk ze sluchátek ven. Galaxy Buds hrají velmi slušně a uspokojí i náročnější uživatele.

Samsung Galaxy Buds recenze

I vzhledem ke kompaktním rozměrům patří výdrž baterie také k plusům sluchátek. Výdrž v průměru 5,5 hodiny je dostatečná a co víc, stanice dokáže prodloužit výdrž na celkových 18 hodin, což stačí i na nejnáročnější den, to se Samsungu rozhodně povedlo.

Co možná zájemce nepotěší je absence interní paměti, což mě jako majitele chytrých hodinek nemusí až tolik trápit, ale je to rozhodně škoda. Za cenu 3 999 Kč dostanete kvalitní sluchátka, která pěkně vypadají, dobře sedí v uších a výborně hrají a dle mého názoru se jedná o zatím nejlepší sluchátka, která kdy Samsung vyrobil.

Samsung Galaxy Buds

8.8

Design a zpracování

9.2/10

Kvalita zvuku

8.5/10

Pohodlnost nošení

9.2/10

Výdrž baterie

8.4/10

Klady (+)

 • kvalitní zpracování, design
 • skvělé zvukové podání
 • výdrž baterie a dokovací stanice s bezdrátovým dobíjením
 • aplikace Galaxy Waerables
 • pohodlné nošení bez vypadání z ucha
 • skvěle se hodí na sport

Zápory (–)

 • chybí interní paměť
 • vyšší cena

Petr Uhlíř

Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal.

24 komentářů

 1. Nevěděl by někdo jak sluchatka spojit s vice zarizenimi najednou? Dle Samsungu by to mělo jít, ale nepovedlo se mi to.

 2. Jde to snadno. Zruste spojeni se sparovanym zarizenim (napr vypnete bluetooth v telefonu?))), pak zavrete sluchatka do boxu a znovu sparujte s novym zarizenim. Mezi zarizenimi pak prepinate jenom klepnutim na sluchatka v seznamu sparovanych zarizeni

 3. Testovali ste aj s inými Androidmi ako od Samsungu? Ak áno, ako je na tom zvuk, stabilita BT pripojenia a pozeranie videí?

 4. Lze je používat pouze s hodinkami Samsung watch pro přehrávání hudby?

  • Dobrý den, sluchátka by měla jít spárovat se všemi chytrými hodinkami, která disponují Bluetooth a pochopitelně i hudebním přehrávačem :-)

 5. Cena je moc vysoká 4 000 Kč za sluchátka je podle mne dost i za to co to umí.

  • Podle tebe…to je spravne vyjadrenie.

  • Lololol
   Psal podle mě, kup si lepší brýle troubo.. Dát 4k za špunty může j zas jen trouba

  • Nemusíš automaticky každého shazovat jestli ti to trpí doma prosím tady na takové blafy nejsem zvědavý

 6. Celkem dost se mi líbí, ale odrazuje mě, že nemají aptx. Aktuálně mám meizu ep51 a u nich mě zvuk překvapil, ale obtěžuje mě kabel, kterým jsou spojený. Zajímalo by mě porovnání s nima, nebo aspoň s jinými co aptx podporují.

 7. Včera jsem s nima viděl jendoho týpka, vypadal jak kdyby měl v uchu vatu nebo tampon. Takže to asi vše :D

  • Určitě to chce cenou variantu. Nicméně pozor, rifle vtipný už jsou opravdu vyčpělé….

  • uni, ty uz sa daj konecne liecit a nauc sa pisat aspon zakladne vety.

  • Editace editace editace… Editace editace editace…

  • …proč editace, máš si to po sobě vždycky radši přečíst uni, když víš, že jsi kopyto.

 8. asi jsem divnej, nevadi mi dat za sluchatka 4 tis, ale vic nez ruzne funkce atd. me zajima, jak za ty penize hrajou. A zatim se mi nepovedlo najit nikde recenzi, kde by se zvukovemu prednesu venovalo vic nez 2-3 mensi odstavce a 90% recence je o funkcich, vzhledu atd… a poud hraji podobne jako ty dratova v baleni, tak je to teda bida :-/

  • Hrajou o hodně líp než co samsung přibaluje k S10 (nedá se to vůbec srovnávat). Všude v recenzích čtu že ty AKG drátový sluchátka jsou výborný ale popravdě mě nijak nenadchly. Buďto jsem dostal v balení nějakej vadnej kus nebo maj ostatní hodně malý nároky.

 9. Super. Clanek o sluchátkách má cca 10 tisic znaku. Tomu nejdůležitějšímu, tj. zvuku, je věnovano 806 znaku. Navic silně subjektivních.

  Jak hraji v porovnani s QCY T1, která stojí u nás tisicovku? :)

 10. Porovnávat kvalitu zvuku se sluchátky, které jsou přibalovány zdarma a popsat je, že hrají o něco lépe posouvá celou recenzi na úroveň portálu novinky.cz ..

 11. Jde v telefonu zjistit úroveň nabití pouzdra?

 12. Chyba tu dosť podstatná informácia a to že slúchadla sa po vybratí z uši nevypnú ale sú v nejakom Stand by režime a ak sa nedajú do puzdra za cca 8-10 hodín sú vybité .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).