Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Buds: bezdrátová sluchátka, která dobijete ze zad Galaxy S10

Samsung Galaxy Buds: bezdrátová sluchátka, která dobijete ze zad Galaxy S10

Ke smartphonům Galaxy S10 Samsung dodává kvalitní drátová sluchátka laděná společností AKG, pokud vás však kabely omrzely, můžete si koupit nové bezdrátové pecky Galaxy Buds.

Galaxy Buds: Official Introduction | Samsung

Dobijete je ze zad telefonu

Galaxy Buds jsou malé špuntíky umístěné do malé krabičky, skrze kterou se zároveň nabíjejí. K dobíjení slouží dvojice pinů na každém sluchátku, krabička samotná se nabíjí technologií Qi, takže je možné využít buď jakékoliv bezdrátové nabíječky, nebo přímo zad nových smartphonů řady Galaxy S10. Druhou možností je dobíjení skrze USB-C.

5,6 gramů napěchovaných technologiemi

I přes titěrnou hmotnost, která u každého sluchátka činí pouze 5,6 gramů, je uvnitř velká spousta technologií. Kromě měničů v nich najdeme 58mAh akumulátor, akcelerometr, senzor přiblížení, Hallův senzor, snímač dotyku, detektor vložení a vyjmutí z ucha, duální mikrofon a Bluetooth 5.0. Párování se inicializuje otevřením krabičky.

Samsung se chlubí čistým a kvalitním zvukem, o který se starají technologie firmy AKG, podporovány jsou audiokodeky SBC, AAC a Scalable. Díky vestavěné asistentce Bixby je možné hlasovými příkazy vytáčet hovory, odesílat zprávy nebo kontrolovat úroveň nabití.

6 hodin poslechu

Sluchátka zvládnou streamovat hudbu nepřežitě až 6 hodin, popřípadě vydrží až 5 hodin telefonních hovorů. Pouzdro jim dokáže dodat za 15 minut dobíjení „šťávu“ na dalších 1,7 hodin, celkově je možné díky 252mAh akumulátoru v krabičce prodloužit výdrž sluchátek o 13 hodin. Informace o vestavěné paměti a autonomním používání se bohužel nepotvrdily.

Cena a dostupnost

Galaxy Buds půjdou do prodeje 15. dubna, jejich cena je stanovena na 3 999 korun. Nabízeny budou v bílé, černé a žluté barvě. Ti, kteří si do 7. března předobjednají smartphony Galaxy S10 nebo S10+, dostanou sluchátka Galaxy Buds zdarma.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Už vidim, jak s timhle někdo běhá :D

    • Proc by nebehal ty moulo .. sou lehounky a poslech ma byt dobrej .. kluk hraje fotbal a kdyz beha kilometry tak sluchatka ma a horsi … tak nevim cemu se jako divis :-D

    • Tak si je kup, zkus si to a uvidíš, šmoulo.

    • Já už jsem je při běhání zkoušel a je to naprosto bez problémů, v uších mi drží skvěle :)

  2. Mám predchádzajúcu verziu, ktorá ma rovnaký dizajn a behá sa s tým výborne. Omnoho lepšie ako s peckovými slúchadlami..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).