Rok 2019 se nesl ve znamení ohebných telefonů a představení se dočkaly povedené i méně povedené modely. Jako první přišel s ohebnou konstrukcí v komerčním produktu Royole FlexPai, na který však nebyly dobré ohlasy a k úspěchu zřejmě nepomůže ani rod Escobarů. Kromě Samsungu Galaxy Fold a Motorola Razr světu představil ohebný telefon i Huawei. Nese název Huawei Mate X a kvůli absenci Google služeb se stále nedostal na pulty našich obchodů.
V druhé polovině příštího roku bychom se měli dočkat vylepšené verze, která údajně nabídne stejnou konstrukci jako původní Mate X. Rozdíl bude v použitém procesoru, který bude opět z dílny Huawei. Výkon dodá Kirin 1020, který bude vyroben 5nm procesem. Měli bychom se také dočkat 5G verze. O dalších parametrech zatím nemáme bližší informace. Je také možné, že Huawei do těla schová stylus.
Představení se očekává na druhou polovinu roku 2020. V tomto období se koná IFA v Berlíně a je možné, že se zde ohebný Mate X 2 dočká své premiéry společně s představením dalších modelů Huawei a nového procesoru Kirin 1020. Některé zprávy tvrdí, že se kromě plnohodnotného nástupce dočkáme také vylepšení původního modelu, který by se mohl jmenovat Mate Xs.