Domů » Bleskovky » Kirin 1020 bude výkonná bestie. Huawei využije moderní 5nm proces

Kirin 1020 bude výkonná bestie. Huawei využije moderní 5nm proces

Čipsetům Kirin v telefonech Huawei/Honor vždy chyběl k dorovnání těch nejlepších krůček, který se každým rokem zmenšoval, poslední Kirin 990 však zaostává o něco více. Čipset například nepoužívá nejnovější generaci procesorových jader ARM Cortex-A77, za což pravděpodobně mohou americko-čínské spory, byť podle posledního výkladu společnost ARM Holdings žádné americké technologie nepoužívá a může tak s Huawei obchodovat i nadále.

Kirin 1020 bude výkonná bestie, ale asi si na ni počkáme

Objevují se tak první informace o příštím Kirinu, který prý ponese číselné označení 1020 (kódové označení Baltimore). Podle lidí zapojených do procesu vývoje má být tato mobilní jednotka neskutečně výkonná, oproti Kirinu 990 má narůst výkon až o 50 procent. Čipset bude údajně vyroben 5nm procesem a bude využívat procesorových jader Cortex-A78, která budou pravděpodobně představena až v příštím roce. Huawei tak pravděpodobně současnou generaci jader úplně přeskočí.

Bohužel se nedá očekávat, že bude Kirin 1020 představen někdy v následujících měsících, ale pravděpodobně až v tradičním termínu na berlínském veletrhu IFA; v tu dobu ale bude bezpochyby nejmodernější technologie využívat i konkurence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Na PA zase vyšel nějakej blábol, jako každej rok a vy se toho musíte hned chytit.

  • Hlavně k čemu je to jako informace dobré pro nás, když žádný z Huaweiů se tu stejně oficielně prodávat nebude. nejen že nebude CZ distribuce, nebude ani žádná jiná. Ta značka jako taková tu zcela končí, zajímavé že o tom nikdo nepíše :-D

  • Jasně úplně končí a mizí a krachuje že 😂 Bože jak někdo může být tam pitomý.

  • Martin123, „TU končí“, ne všude, ty gumo :-D :-D Stačí jen pořádně číst.

  • Určitě 😂 a teď o té karkulce prosím 😂

  • TU? Co to je za slovo?

  • Prani se zase stalo otcem myslenky.

 2. Podle me jsou procesory uz nejakou dobu dostatecne vykonne a bylo by lepsi se pokusit zamerit na zdroj energie … tam to v dnesni dobe pokulhava nejvice.

  • Jejich další model má mít baterii s grafenem, nějaký pokrok by tedy být mohl. Ve výdrži i rychlosti nabíjení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).