Domů » Bleskovky » Tohle není vtip: bratr narkobarona Escobara představil ohebný telefon za 9 tisíc korun

Tohle není vtip: bratr narkobarona Escobara představil ohebný telefon za 9 tisíc korun

Mysleli jste, že vás ve světě smartphonů vůbec nic nepřekvapí? Tak se pohodlně usaďte a přečtěte si příběh o tom, jak se zrodil plán zničit společnost Apple. Na svědomí jej má Roberto De Jesús Escobar Gaviri, bratr největšího kolumbijského drogového barona Pabla Escobara, která má sám poměrně pochybnou minulost.

escobar 3

Přebrandovaný Royole FlexPai za zlomkovou cenu

Zbraní proti firmě z Cupertina se má stát smartphone Escobar Fold 1, telefon s ohebným displejem a vlajkovými parametry, který údajně půjde do prodeje za cenu 349 dolarů (asi 8 100 korun bez DPH). Motivací Roberta Escobara je evidentní nenávist k firmě Apple; ta podle jeho slov prodává předražené telefony, a proto se ji chystá bratr někdejšího narkobarona zahrnout několika žalobami. A kromě toho přináší konkurenční produkt, kterým je právě smartphone Escobar Fold 1.

escobar 4

Escobar Fold 1 nepřekvapí ani vzhledem, ani parametry; jedná se totiž o přebrandovaný Royole FlexPai, který byl představen na konci loňského roku. Tento telefon se nikdy nedostal do běžného prodeje, jeho výrobce pouze prodává vývojářské modely s cenou pohybující se okolo 1 500 dolarů (asi 35 tisíc korun).

escobar 1

Je evidentní, že Robert Escobar hodlá svůj produkt dotovat, při minulosti jeho bratra lze pochybovat o legálním zdroji investovaných prostředků. Propagaci Escobar nepodcenil a zvolil způsob hodný drogového bosse – na pomoc si vzal spoře oděné modelky.

Escobar Fold 1 - Escobar Girls show the $349 foldable phone

Nezlomitelný a neprolomitelný

Escobar slibuje, že jeho telefon je kompatibilní se všemi sítěmi po celém světě a přináší bezpečnostní prvky, aby jej nebylo možné odposlouchávat. Vyzdvihována je i odolnost telefonu a jeho ohebného displeje, který údajně nelze zlomit, neboť je vyroben z plastu namísto skla. Jak ovšem dokazují první testy ohebných displejů, největším problémem je odolnost vůči poškrábání. Původní Royole FlexPai podrobil svému odolnostnímu testu i youtuber JerryRigEverything a ukázal nepřesvědčivý výsledek.

Can a Folding Phone Bend Both Ways?! - Bend Test!

Dá se předpokládat, že až na odlišnou barvu je Escobar Fold 1 zcela totožné zařízení, což dokazují i technické parametry – 7,8″ AMOLED displej s Full HD rozlišením, čipset Qualcomm Snapdragon 8150, duální fotoaparát s rozlišením 16 a 20 megapixelů, apod. Za cenu 349 USD má být telefon nabízen ve variantě se 128GB pamětí, za 499 USD uživatel dostane verzi s 512GB úložištěm.

escobar 2

Otázkou ovšem je, zda telefon vůbec půjde na trh, nebo se jedná pouze o zvláštní vtípek, který nikdy nespatří světlo světa. Apple patrně nemusí mít důvod k obavám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.