Domů » Bleskovky » Tohle není vtip: bratr narkobarona Escobara představil ohebný telefon za 9 tisíc korun

Tohle není vtip: bratr narkobarona Escobara představil ohebný telefon za 9 tisíc korun

Mysleli jste, že vás ve světě smartphonů vůbec nic nepřekvapí? Tak se pohodlně usaďte a přečtěte si příběh o tom, jak se zrodil plán zničit společnost Apple. Na svědomí jej má Roberto De Jesús Escobar Gaviri, bratr největšího kolumbijského drogového barona Pabla Escobara, která má sám poměrně pochybnou minulost.

escobar 3

Přebrandovaný Royole FlexPai za zlomkovou cenu

Zbraní proti firmě z Cupertina se má stát smartphone Escobar Fold 1, telefon s ohebným displejem a vlajkovými parametry, který údajně půjde do prodeje za cenu 349 dolarů (asi 8 100 korun bez DPH). Motivací Roberta Escobara je evidentní nenávist k firmě Apple; ta podle jeho slov prodává předražené telefony, a proto se ji chystá bratr někdejšího narkobarona zahrnout několika žalobami. A kromě toho přináší konkurenční produkt, kterým je právě smartphone Escobar Fold 1.

escobar 4

Escobar Fold 1 nepřekvapí ani vzhledem, ani parametry; jedná se totiž o přebrandovaný Royole FlexPai, který byl představen na konci loňského roku. Tento telefon se nikdy nedostal do běžného prodeje, jeho výrobce pouze prodává vývojářské modely s cenou pohybující se okolo 1 500 dolarů (asi 35 tisíc korun).

escobar 1

Je evidentní, že Robert Escobar hodlá svůj produkt dotovat, při minulosti jeho bratra lze pochybovat o legálním zdroji investovaných prostředků. Propagaci Escobar nepodcenil a zvolil způsob hodný drogového bosse – na pomoc si vzal spoře oděné modelky.

Escobar Fold 1 - Escobar Girls show the $349 foldable phone

Nezlomitelný a neprolomitelný

Escobar slibuje, že jeho telefon je kompatibilní se všemi sítěmi po celém světě a přináší bezpečnostní prvky, aby jej nebylo možné odposlouchávat. Vyzdvihována je i odolnost telefonu a jeho ohebného displeje, který údajně nelze zlomit, neboť je vyroben z plastu namísto skla. Jak ovšem dokazují první testy ohebných displejů, největším problémem je odolnost vůči poškrábání. Původní Royole FlexPai podrobil svému odolnostnímu testu i youtuber JerryRigEverything a ukázal nepřesvědčivý výsledek.

Can a Folding Phone Bend Both Ways?! - Bend Test!

Dá se předpokládat, že až na odlišnou barvu je Escobar Fold 1 zcela totožné zařízení, což dokazují i technické parametry – 7,8″ AMOLED displej s Full HD rozlišením, čipset Qualcomm Snapdragon 8150, duální fotoaparát s rozlišením 16 a 20 megapixelů, apod. Za cenu 349 USD má být telefon nabízen ve variantě se 128GB pamětí, za 499 USD uživatel dostane verzi s 512GB úložištěm.

escobar 2

Otázkou ovšem je, zda telefon vůbec půjde na trh, nebo se jedná pouze o zvláštní vtípek, který nikdy nespatří světlo světa. Apple patrně nemusí mít důvod k obavám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Ty coury jsou k tomu jako příslušenství? 😂

 2. Od dealerov by som nebral ani zadarmo

 3. Jaká bude verze kokainu a jak to bude s podporou? 😄

 4. Tak jo, tímhle fakt zničí Apple :-D

 5. Klidně jeden koupím když vím že jedna z jeho stran když se přehne je 16:9. Jinak takhke si představuji ohebný mobil který dává na výběr aby nabídnul pro nudlomily z jedné strany nudloidní stranu a pro normální lidi zase 16:9 druhou stranu.

 6. Nejakej chlap

  Ta reklama má být jako „MŮŽEŠ MĚ OHNOUT!!!“ ? :D

 7. „Motivací Roberta Escobara je evidentní nenávist k firmě Apple; ta podle jeho slov prodává předražené telefony, a proto se ji chystá bratr někdejšího narkobarona zahrnout několika žalobami. A kromě toho přináší konkurenční produkt, kterým je právě smartphone Escobar Fold 1.“

  Ty jo, tak to je pro mistni slintaly jak delany:D

 8. Jen tak čistě náhodou a čistě jen ze zvědavosti – nevíte někdo, jak se jmenuje ta blondýnka na konci? 🤔

 9. Pavel Kapoun

  OK, až na to, že tam zcela rozhodně není procesor SD855…

 10. Kdy bude recenze? Už máte objednaný kousek?

  • Tohle bych recenzovat nechtěl. za kazdej zapor jedna kulka pro redakci 😀

 11. Tady je něco o samotném Pablovi Escobarovi, historii a současnosti Kolumbie a možnosti cestování v této zemi.
  [odkaz]

 12. Tohle opravdu vtip je. Protoze vse ukazuje, ze je to podvod. Telefon jsem si obednal uz 2.prosince 2019 a nikde nic. Youtube commentare k videu od spolecnosti jsou vypnute a vse ukazuje na velky podvod. Takze opakuji tohle je velky podvod !!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).