Domů » Bleskovky » Huawei Mate X čeká restart. V únoru se dočkáme inovované verze

Huawei Mate X čeká restart. V únoru se dočkáme inovované verze

Šéf Huawei Richard Yu byl v tomto týdnu poměrně netradičně sdílný. Nejprve v rozhovoru pro francouzská média potvrdil příchod smartphonů řady P40 na konci března příštího roku, den poté pak na tiskové konferenci v čínském Shenzenu oznámil příchod nové verze ohebného smartphonu Huawei Mate X.

Huawei Mate X 05
Huawei Mate X

Upravený telefon má být představen na únorovém veletrhu MWC v Barceloně, oproti současné generaci má nabídnout 4 novinky:

  • výkonnější čipset Kirin 990
  • podporu sítí 5G
  • vylepšený mechanismus pantu
  • odolnější displej

Zatím není jasné, do jaké míry bude chystaný nástupce Mate X původnímu modelu podobný, a ponese označení Mate Xs, jak šéf Huawei naznačil letos v říjnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).