Domů » Bleskovky » Nástupce skládacího Huawei Mate X se představí v druhé polovině příštího roku

Nástupce skládacího Huawei Mate X se představí v druhé polovině příštího roku

Rok 2019 se nesl ve znamení ohebných telefonů a představení se dočkaly povedené i méně povedené modely. Jako první přišel s ohebnou konstrukcí v komerčním produktu Royole FlexPai, na který však nebyly dobré ohlasy a k úspěchu zřejmě nepomůže ani rod Escobarů. Kromě Samsungu Galaxy Fold a Motorola Razr světu představil ohebný telefon i Huawei. Nese název Huawei Mate X a kvůli absenci Google služeb se stále nedostal na pulty našich obchodů.

huawei mate x 2
Chystaný Mate X 2 by se měl držet původní koncepce ohybu a nabídnout lepší hardwarovou výbavu. Ve hře je také stylus umístěn v těle zařízení.

V druhé polovině příštího roku bychom se měli dočkat vylepšené verze, která údajně nabídne stejnou konstrukci jako původní Mate X. Rozdíl bude v použitém procesoru, který bude opět z dílny Huawei. Výkon dodá Kirin 1020, který bude vyroben 5nm procesem. Měli bychom se také dočkat 5G verze. O dalších parametrech zatím nemáme bližší informace. Je také možné, že Huawei do těla schová stylus.

Představení se očekává na druhou polovinu roku 2020. V tomto období se koná IFA v Berlíně a je možné, že se zde ohebný Mate X 2 dočká své premiéry společně s představením dalších modelů Huawei a nového procesoru Kirin 1020. Některé zprávy tvrdí, že se kromě plnohodnotného nástupce dočkáme také vylepšení původního modelu, který by se mohl jmenovat Mate Xs.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).