Domů » Bleskovky » Huawei Ark: takhle se bude jmenovat systém, který by mohl nahradit Android

Huawei Ark: takhle se bude jmenovat systém, který by mohl nahradit Android

Huawei v současné době neprožívá zrovna nejlepší období, vzhledem k zákazu obchodovat s americkými společnostmi. Ani to nicméně druhému největšímu výrobci chytrých telefonů na světě nezabránilo v plánování zářné budoucnosti, jen s drobnou změnou – vlastním operačním systémem. Díky uniklým informacím víme, že systém není prozatím hotov, nicméně také jsme se dozvěděli jeho pravděpodobné jméno a možné datum dokončení.

Huawei Ark OS
Huawei Ark: takhle se bude jmenovat systém, který by mohl nahradit Android

Možné jméno operačního systému z dílny Huawei prozradil Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví. Při registraci ochranné známky použil čínský gigant název Huawei Ark OS (vývojový název systému je Hongmeng).

honrmeng os 1

Vývoj kauzy den po dni

Přesné datum vypuštění prozatím neznáme, nicméně na veřejnost včera odpoledne unikla informace, že by to mohlo být už v červnu letošního roku. Tuto informaci nicméně samotný Huawei dementoval s tím, že systém nebude vypuštěn dříve než na podzim 2019 v Číně a někdy v roce 2020 celosvětově.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).