Domů » Bleskovky » Vlastní systém od Huawei má přijít už letos. Chybět nebude podpora Android aplikací

Vlastní systém od Huawei má přijít už letos. Chybět nebude podpora Android aplikací

Společnost Huawei přišla o přístup k systému Android se službami od Google, takže musí pro své budoucí smartphony hledat alternativu. Tou by mohl být vlastní operační systém vyvíjený od roku 2012 pod názvem Hongmeng OS.

honrmeng os 1

Podle prvotních spekulací se má jednat o univerzální systém pro různé druhy zařízení, který je postaven na linuxovém jádře. Z čínských zdrojů se nyní dozvídáme, že tento systém bude schopen nativně spouštět aplikace pro Android, ovšem otázkou je z jakých zdrojů; obchod Play v zařízeních bude chybět.

Android bez služeb Google?

Je možné, že Hongmeng OS je postaven na open source Androidu bez Google služeb a aplikací (AOSP), ovšem v tom případě by postrádal nejen obchod Play, ale také YouTube, Mapy, Gmail, Google Pay a další oblíbené aplikace. Na čínském trhu by to nemusel být zase tak velký problém, pro globální svět však bude Huawei muset vymyslet nějaké alternativy.

S novým systémem bychom se mohli podle čínských zdrojů setkat už letos na podzim, nejpozději příští rok na jaře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Xaver
Anonym
Xaver
Offline

Děkuji, nezájem.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Víc podobných článků, skvěle se bavím :D Novej Huwaie system nebude ale každej s IQ 70+ z celé kauzy může jednoduše pochopit proč je právě Huawei problem. Teď Google zařízne na oko Huawei system. A teď ať si kdokoliv zkusí představit, že by huawei zařízl svoje služby státům, které mu třeba jemu nepůjdou na ruku. Jestli tady někdo pořád nechápe to bezpečnostni riziko, alespoň ví, že je naprosto hloupej.

Jojo
Anonym
Jojo
Offline

Tak to tvoje IQ bude zjavne do 70 podla tvojich nazorov.