Domů » Bleskovky » Hongmeng OS: co víme o alternativním operačním systému z dílny Huawei?

Hongmeng OS: co víme o alternativním operačním systému z dílny Huawei?

Společnost Huawei má zakázáno používat americké technologie, což platí i v oblasti softwaru. Čínský výrobce se netají tím, že má vyvinutý záložní operační systém pro scénář, kdyby přišel o přístup k Androidu. Co o tomto systému víme?

honrmeng os 1

Podle informací serveru HuaweiCentral nese jméno Hongmeng OS, byť zatím není jisté, zda se jedná o kódové označení nebo o finální jméno. Slovo Hongmeng pochází z čínské mytologie; stejný původ má mimochodem i označení procesorů Kirin, což je mytické chmérické stvoření.

Nový operační systém od Huawei má být postavený na linuxovém jádře a má se jednat o univerzální řešení použitelné napříč všemi platformami. To se může hodit, neboť společnost Huawei rozhodnutím americké vlády přišla nejen o přístup k systému Android se službami Google, ale i k Windows pro své počítače.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments