Domů » Bleskovky » Galaxy S20 Ultra konečně prošel testem DxOMark. Výsledek je rozporuplný

Galaxy S20 Ultra konečně prošel testem DxOMark. Výsledek je rozporuplný

Žebříček DxOMark je standardem pro posouzení kvality fotoaparátu. Sice nemá moc velkou vypovídající hodnotu, ale je celosvětově známý a výrobci telefonů se rádi chlubí získanými body. DxOMark v těchto dnech otestoval poslední vlajkovou loď Samsungu – model Galaxy S20 Ultra. Ten má ve svých útrobách vyspělý fotoaparát v čele s hlavním 108Mpx senzorem a periskopickým teleobjektivem.

Samsung Galaxy S20 Ultra 030
Samsung Galaxy S20 Ultra prošel testem DxOMark a získal sedmé místo

Na výsledném skóre se to však příliš neprojevilo a Samsung si odnáší až sedmé místo (respektive páte, pokud budeme brát v potaz shodné bodové hodnocení u dvou párů testovaných telefonů v žebříčku). Zajímavé také je, že na výsledky DxOMarku jsme čekali téměř měsíc a půl od uvedení smartphonu na trh.

Tip: Recenze Samsung Galaxy S20 Ultra: telefon bez kompromisů

Samsung Galaxy S20 Ultra získal celkově 122 bodů (132 za fotky je velmi slušné, naopak za video získal „jen“ 102 bodů) a umístil se na děleném pátém místě společně s Honorem V30 Pro. Rozhodně nejde o špatný výsledek, ale vzhledem k pozici vlajkové lodi se očekávalo vyšší umístění. V metodice rovněž chybí údaj o tom, zda byla k testu použita verze s čipsetem Exynos či Snapdragon, a jakou verzi firmware testovaný model měl.

Smartphone Počet bodů
1. místo Huawei P40 Pro 128
2. místo Honor 30 Pro+ 125
3. místo Oppo Find X2 Pro 124
4. místo Xiaomi Mi 10 Pro 124
5. místo  Huawei Mate 30 Pro 5G 123
6. místo Honor V30 Pro 122
7. místo Samsung Galaxy S20 Ultra 122
8. místo Huawei Mate 30 Pro 121
9. místo  Xiaomi Mi CC9 Pro Premium edition 121
10. místo Apple iPhone 11 Pro Max 117

Metodiku DxOMark je třeba brát s rezervou

Na druhou stranu si však opět dovolím pokárat DxO Labs za postup testu. Je v něm opět velmi málo nočních snímků a „esdvacítka“ dostala minimální prostor pro schopnosti zoomu. To, co je marketingovým oddělením jihokorejského giganta propagováno nejvíce, si zde vysloužilo pouze dva snímky.

📱Samsung Galaxy S20 Ultra je technologická bestie (recenze CZ)

Sám DxOMark také vzpomíná problémy s autofokusem, které trápí nejvyšší model řady Galaxy S20. Naopak oceňují velmi živé barvy, široký dynamický rozsah, nízkou úrovní digitálního šumu a ultraširoký fotoaparát je údajně nejlepší mezi všemi smartphony. Výrobce se letos potýká s problémy a údajně se nedaří prodat tolik kusů, kolik by Samsung chtěl. Nedávno se na internet dostaly informace o nadcházejícím modelu Galaxy Note 20, který by mohl s touto situací pomoci.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.