Cena:

Foťák pod displejem? Samsung zřejmě omylem odhalil podobu Galaxy Note 20

Galaxy Note 20 teaser

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že společnost Samsung usilovně připravuje na další tiskové konferenci Unpacked, která by se měla konat na konci července nebo v srpnu (kvůli koronaviru s největší pravděpodobností proběhne online). Očekává se, že jihokorejský výrobce odhalí nejen ohebný Galaxy Fold 2, ale také nástupce populární řady Galaxy Note. Přestože se o obou zařízeních živě spekuluje, o designu Note 20 toho zatím moc nevíme. Avšak na základě nejnovějších informací se zdá, že se opravdu dočkáme telefonu se selfie kamerkou pod displejem.

Galaxy Note 20 teaser
Co je to za tajemný telefon uprostřed? Mohlo by se jednat o Galaxy Note 20.

Tajemný telefon mezi vlajkami

Zdrojem nové informace je přitom samotný Samsung, který u jedné z nabídek na Galaxy Store zveřejnil tajemný obrázek tří telefonů. Dva z nich fanoušci snadno poznají, jedná se totiž o vlajkové modely Galaxy S10+ a Galaxy S20. Největší pozornost však vzbuzuje třetí smartphone (na obrázku se nachází uprostřed), který zaujme nejen elegantními ostrými hranami a chybějícím hardwarovým tlačítkem na pravé straně, ale především absencí otvoru pro selfie kamerku, kterou výrobce zpravidla umísťuje uprostřed či do pravého rohu.

Samsung Galaxy Note 20 3
Takhle si podobu Samsungu Galaxy Note 20 představuje známý designer Ben Geskin

Selfie kamera pod dislejem

Fanoušci pochopitelně zpozorněli, neboť žádný takový telefon se v současné nabídce Samsungu nenachází. Na konto tajemného přístroje se začaly objevovat různé teorie. Podle některých se jedná o chybku nepozorného grafického designéra, jiní v obrázku vidí první, byť patrně nechtěný náznak nadcházejícího modelu Note 20.

Tip: Galaxy Fold 2 nakonec řadě Note do zelí nepoleze. Místo stylusu zaujme barvami

Vyloučit však nemůžeme ani možnost, že jihokorejský výrobce tentokrát umístí otvor pro selfie kamerku do levého rohu, což se však s ohledem na předchozí generace Galaxy Note, které měly přední kameru uprostřed, jeví nepravděpodobně. V současné době se tak patrně jedná o největší náznak příchodu prvního Samsungu se selfie kamerou pod displejem.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.