Xiaomi Mi 10 Pro nabídne špičkovou výbavu: Snapdragon 865, 16 GB RAM a 108Mpx fotoaparát

Xiaomi Mi 10 nahled 1

Letošního ročníku veletrhu MWC se zúčastní i společnost Xiaomi, který by měla v Barceloně představovat své nové vlajkové smartphony Mi 10 a Mi 10 Pro. Bude se nepochybně jednat o velmi dobře vybavená zařízení, možná až na samé hranici současných možností. Na internet se dostal screenshot ze systému MIUI 11, který byl údajně pořízen na smartphonu Xiaomi Mi 10 Pro 5G a odhaluje jeho hardwarovou výbavu. Pokud budeme tomuto snímku důvěřovat, máme se skutečně na co těšit, specifikace má být skutečně královská.

Xiaomi Mi 10 pozvanka

Xiaomi Mi 10 Pro: telefon bez kompromisů?

Xiaomi Mi 10 Pro má pohánět výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 865 doplněný modemem pro komunikaci v 5G sítích. Čipsetu bude k ruce rekordních 16 GB RAM, pro ukládání dat pak má být připraveno velkorysé úložiště s kapacitou 512 GB. Telefon má reprezentovat displej s úhlopříčkou 6,4“, Full HD rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz.

mi 10 pro

Tato schopnost si u konkurenčních telefonů ukrajuje poměrně velké množství energie, Xiaomi se ale bude bránit obřím akumulátorem s kapacitou 5 250 mAh. Certifikace navíc před nedávnem prozradila podporu ultrarychlého nabíjení s výkonem 65 Wattů, což by mohlo znamenat plné dobití telefonu za zhruba 35 minut. Telefon také bude chtít oslnit svojí fotovýbavou, hlavní fotoaparát mají tvořit čtyři snímače s rozlišením 108 + 16 + 12 a 5 megapixelů.

Xiaomi Mi 10 nahled

Premiéra nových telefonů Xiaomi se odehraje v rámci veletrhu MWC v Barceloně, který se letos koná mezi 24. a 27. únorem.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku