Domů » Recenze » Samsung Wireless Charger Duo: recenze duální bezdrátové nabíječky

Samsung Wireless Charger Duo: recenze duální bezdrátové nabíječky

I když se nejedná o nejefektivnější způsob dobíjení, mezi uživateli si stále více získává na popularitě. Řeč je samozřejmě o tom bezdrátovém, které už dnes podporuje většina vlajkových smartphonů a postupně se tato technologie dostává i do střední třídy.

Průkopníkem v oblasti bezdrátového nabíjení byl Samsung, který jej poprvé použil v roce 2013 u smartphonu Galaxy S4 (recenze), nicméně aby vám nabíjení fungovalo, bylo nutné dokoupit speciální zadní kryt. O dva roky později přišel Galaxy S6 (edge), který už nabídl nativní podporu bezdrátového nabíjení Qi a od té doby jej vídáme u všech top modelů jihokorejského giganta. Nutno dodat, že vůbec první bezdrátovou nabíječku Samsung představil už v roce 2011.

Samsung Wireless Charger Duo recenze
Samsung Wireless Charger Duo zvládne nabíjet dvě zařízení najednou. V levé části nabíjíme Galaxy Note 9, napravo chytré hodinky Galaxy Watch

Čím více nabíralo bezdrátové nabíjení na popularitě, tím více se o něj začali zajímat další výrobci, nicméně takový Apple jej poprvé použil až u iPhone 8 (recenze), který světlo světa spatřil v září 2017.

Samsung Wireless Charger je praktický pomocník

Pokud jste v minulosti rozhodli nabíjet Galaxy S5 bezdrátově (2800 mAh baterie), trvalo to téměř 4 hodiny. Postupem času se efektivita bezdrátového nabíjení zlepšovala a s dnes testovanou bezdrátovou nabíječkou Samsung Wireless Charger Duo dobijete Galaxy Note 9 (recenze) se 4000mAh akumulátorem za zhruba 2 hodiny a 40 minut. Dobíjení funguje i v případě, že máte telefon umístěný v pouzdře (otestováno s originálním Clear View Standing cover).

Samsung Wireless Charger Duo a kompletní obsah balení
Samsung Wireless Charger Duo a kompletní obsah balení

Samsung na českém trhu kromě varianty Duo, která stojí stojí přibližně 2 000 Kč, prodává i základní verzi, která se prodává za zhruba 1 200 korun. Rozdíl mezi nimi je v další nabíjecí ploše, která je primárně určena pro dobíjení chytrých hodinek, ale bez problémů na ní můžete dobíjet i druhý telefon. Já sám jsem na druhé pozici nejčastěji dobíjel hodinky Galaxy Watch (recenze), případně Huawei Mate 20 Pro (recenze) a Xiaomi Mi Mix 3 (recenze). Pozor ale, pokud vlastníte chytré hodinky Apple Watch, na této nabíječce je nenabijete.

S ostatními značkami telefonů budete dobíjet pomalu

Pozor ale, pokud se s touto nabíječkou rozhodnete dobíjet například iPhone nebo jiné telefony s podporou standardu Qi, připravte se na pomalejší nabíjení. Rychlé bezdrátové nabíjení na obou pozicích (10W) totiž funguje pouze se smartphony od Samsungu, produkty ostatních výrobců se budou dobíjet jen 5W.

Samsung Wireless Charger: design a dílenské zpracování

Po stránce designu není nabíjecí stanici co vytknout. Design je minimalistický, díky čemuž se perfektně hodí snad na každý pracovní stůl. Vybírat navíc můžete z bílé nebo černé varianty. Levá část nabíječky obsahuje plochu pro bezdrátové dobíjení telefonu, pravá část je určena například pro dobíjení zmíněných chytrých hodinek, nebo jiného telefonu a samozřejmě se mohou dobíjet současně.

Samsung Wireless Charger Duo recenze
Pokud nosíte telefon v pouzdře, nemusíte se obávat, dobíjení funguje i přes něj.

Na přední hraně jsou umístěny dvě diody, které červenou u barvou signalizují probíhající rychlé nabíjení a zeleně se rozsvítí v případě, že máte nabito. Jelikož v redakci testujeme spousty telefonů, používal jsem nabíječku i pro dobíjení smartphonů jiných značek. Bylo to samozřejmě pomalejší (5W), nicméně ve většině případů jsem telefony na podložkách nechával přes noc, takže mě delší doba nabíjení nijak netrápila.

V útrobách se nachází aktivní ventilátor, který se aktivuje v případě vyšší míry zahřívání. Jeho hlasitost ale není nijak rušivá a téměř o něm tak nebudete vědět. Součástí balení je kromě nabíjecí stanice také nabíječka a USB kabel s USB-C konektorem (pokud jsem občas nějaký telefon potřeboval dobít rychleji, odpojoval jsem napájecí USB-C kabel bezdrátové nabíječky a rovnou na něj připojoval telefon. Není to sice úplně elegantní řešení, ale občas může přijít vhod :-) ).

Na bezdrátové dobíjení si snadno zvyknete

V případě, že používáte telefony nebo chytré hodinky od Samsungu, bude vám Wireless Charger (Duo) skvělým pomocníkem. Já sám sice stále raději preferuji efektivnější dobíjení přes kabel, nicméně co se pohodlnosti týče, tady jasně vítězí bezdrátová podložka, na kterou jen stačí telefon či hodinky odložit a už se o nic nestaráte.

Tip: Samsung Wireless Charger Duo můžete zakoupit zde.

Pokud vlastníte telefon s bezdrátovým nabíjením od jiné značky, doporučuji se raději podívat po originálním příslušenství přímo od svého výrobce, jelikož s nabíječkou od Samsungu byste dobíjeli jen na 5W, přitom nejvýkonnější bezdrátové nabíječky už dnes nabízejí až 15W.

Samsung Wireless Charger Duo

9.2

Design a zpracování

9.1/10

Komfort nabíjení

9.2/10

Klady (+)

  • možnost nabíjet dvě zařízení současně
  • 10W na každé pozici
  • dobrý poměr cena/výkon

Zápory (–)

  • vhodná spíše pro Samsung produkty
  • potěšila by podpora 15W nabíjení

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Prukopnikem bola Nokia. Lumia 920 to vedela bez prídavného krytu už v roku 2012

  2. pokial to nepredstavil apple,tak bezdratove nabijanie ani neexistovalo

  3. Já koupil k note 9 /512 gb tuhle nabíječku , je sice trochu slyšet větrák, ale je rychlá , a když se v telefonu vypne rychlé nabíjení tak neruší ani na nočním stolku přes noc . Jinak jsem přemýšlel i této dvojité , právě zvažují koupi Galaxy watch , tak uvidíme ?

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).