TOPlist

Recenze Samsung Galaxy Note 9: evoluce jak se sluší a patří

Samsung Galaxy Note 9 recenze

Většina dnešních smartphonů střední třídy již nabízí výbavu, která uspokojí drtivou většinu uživatelů. Pro náročné zákazníky je tu třída high-endů, kde se s kompromisy v podstatě nesetkáte. No a potom jsou tu smartphony Samsung z modelové řady Galaxy Note. Ty už od svého vzniku nabízely špičkovou hardwarovou výbavu a také pero S Pen, které nově komunikuje přes Bluetooth.

Začátkem letošního srpna představil výrobce nový model nesoucí označení Samsung Galaxy Note 9. Tato novinka staví na základech svého předchůdce, ale téměř ve všech směrech došlo k vylepšení. Podobnou strategii použil Samsung i u Galaxy S9 a S9+. Cena tabletofonu, na který se podíváme v dnešní recenzi, startuje na částce 25 990 korun. To je sice spousta peněz, ale je to o tisícovku méně, než za kolik si začínal prodávat loňský Note 8 (recenze).

Video recenze Samsung Galaxy 9

Obsah balení potěší

Obsah balení je naprosto shodný jako tomu bylo u předchozího modelu. Pro pořádek ale vše zrekapitulujeme. K telefonu dostanete napájecí adaptér s odpojitelným kabelem USB-C, redukci z USB-C na microUSB a také redukci na klasické USB typu A. S ní můžete k Notu 9 připojit například flash disk, ale primárním účelem je přenos dat z vašeho stávajícího telefonu.

Samsung Galaxy Note 9 recenze

V krabičce s telefonem nesmí chybět ani špuntová sluchátka AKG, která mají velmi dobrou kvalitu zvukového přednesu. Pokud nejste opravdu náročný posluchač, nebudete mít potřebu kupovat nějaká kvalitnější sluchátka a vystačíte si s těmito dodávanými. Posledním příslušenstvím, které stojí za zmínku, jsou dva výměnné hroty do pera S Pen a malou „sponku“ pro jejich vyjmutí.

Konstrukce a vzhled: obr mezi telefony

Samsung Galaxy Note 9 se velikostně řadí mezi opravdové obry. Jeho rozměry jsou 161,9 × 76,4 × 8,8 milimetrů, hmotnost je 201 gramů, takže se připravte na to, že o něm při nošení v kapse budete vědět, a dvojnásob to platí v případě, že jej umístíte do pouzdra. Note 9 rozhodně není telefon, který byste si s sebou vzali na běhání, nicméně i to se dá elegantně vyřešit investicí do chytrých hodinek Galaxy Watch, které vám veškerou vaši aktivitu budou měřit a telefon tak s klidným svědomím můžete nechat doma. Jak už je u high-endových modelů tohoto jihokorejského výrobce dobrým zvykem, i tato novinka nabízí kovový boční rámeček. Ten dodává celému tělu výtečnou tuhost a pevnost.

Skleněná záda jsou velmi pěkná na pohled, ale zároveň jsou i velmi silným magnetem na otisky prstů. Pokud nechcete mít telefon upatlaný, budete jej muset téměř neustále leštit nebo si budete muset dokoupit nějaké pouzdro. Také si budete muset dávat pozor, aby vám telefon neupadl na zem, protože by mohlo snadno dojít k prasknutí skla. Díky sklu si ale mohl výrobce dovolit vybavit novinku cívkou pro bezdrátové nabíjení.

Hlavní dominantou zad je jednoznačně modul duálního fotoaparátu. Čočky senzorů jsou umístěné vodorovně vedle sebe a napravo od nich se nachází přisvětlovací dioda společně se senzorem pro měření srdečního tepu a úrovně okysličení krve. Pod modulem fotoaparátu si našla místo čtečka otisků prstů. Její umístění je o poznání lepší, než tomu bylo u předchůdce, ale stále to není úplně ideální.

Zabezpečení na mnoho způsobů

Telefon naštěstí nabízí další způsoby možného odemykání. Standardem dnešní doby je odemykání prostřednictvím rozpoznávání obličeje. Note 9 k tomuto účelu využívá čelní 8megapixelovou kameru. S rychlostí tohoto způsobu autentifikace jsem bohužel nebyl příliš spokojený. Honor Play, který stojí zhruba třetinu, co tato testovaná novinka, se odemyká daleko rychleji. Ještě o něco pomalejší je rozpoznávání majitele prostřednictvím oční duhovky. V praxi však bude tento způsob zřejmě bezpečnější. Vůbec nejbezpečnější je kombinace obojího – skenu obličeje i očních duhovek.

Zhruba 83 procent čelní strany zabírá displej, na který se podrobněji zaměříme v následující kapitole. Samsung jako jeden z mála výrobců ignoruje trend displejů s výřezy. Horní rámeček je tak o něco masivnější, než je v poslední době zvykem. Nad displejem je dostatek místa pro již zmiňovanou čelní 8megapixelovou kameru se světelností f/1,7, skener očních duhovek, telefonní reproduktor a v neposlední řadě i pro notifikační diodu.

Spodní hrana těla skýtá překvapení. Zatímco většina konkurentů se postupně zbavuje standardního sluchátkového výstupu, Samsung stále 3,5mm konektor nabízí. Uprostřed hrany je datový konektor USB typu C (standard USB 3.1) a v jeho těsné blízkosti sídlí hlasitý reproduktor. Pro přednes zvuku využívá telefon zároveň i reproduktor pro telefonní hovory. Výsledná hlasitosti i kvalita zvuku je velmi dobrá, spodní reproduktor se stará o přednes basů, zatímco ten horní reprodukuje hlavně výšky

Ke smartphonu je možné dokoupit flipové pouzdro

Pravý bok obsahuje pouze tlačítko pro spuštění telefonu. Kolébka pro ovládání hlasitosti sídlí společně s tlačítkem pro vyvolání funkce Samsung Bixby na levé straně těla. Tomuto tlačítku bohužel nelze zatím nastavit jinou funkci, což je škoda. Asistent Bixby je totiž zatím dostupný jen v angličtině, což čeští zákazníci asi příliš neuvítají. Horní hrana ukrývá slot pro dvojici karet nanoSIM, z nichž je možné jednu nahradit paměťovou kartou microSD. Dávejte si však pozor, na trhu bude k dostání i verze určená jen pro jedinou SIM. Dual SIM variantu poznáte podle přídomku „Duos“ v názvu zařízení.

Vody ani prachu se nebojí

Jak je u high-endových Samsungů dobrým zvykem, i Note 9 se pyšní zvýšenou odolností vůči vodě a prachu. Novinka splňuje certifikaci IP68, což znamená, že by měla bez újmy vydržet pod vodou v hloubce 1,5 metru minimálně 30 minut. Skvělé je, že tento stupeň krytí splňuje i dotykové pero S Pen.

Na recenzi jsme dostali zapůjčený telefon v barevné variantě Ocean Blue. Tmavě modré tělo je v silném kontrastu se zářivě žlutým perem S Pen, ale jako celek působí tato kombinace velmi pěkně. Na českém trhu se ještě setkáte s verzí Midnight Black. Žádná další barevná varianta se u nás zatím oficiálně prodávat nebude.

Displej: zářivá podívaná

Očekávat, že Samsung zvolí jiný typ panelu než Super AMOLED, by bylo bláhové. Novinka je vybavena panelem s úhlopříčkou 6,4 palců a nativním rozlišením 1440 × 2960 pixelů (poměr stran 18,5 ku 9). Boky displeje jsou již tradičně zaoblené a všechny rohy zakulacené. O ochranu displeje a celé přední strany se stará odolné sklo Corning Gorilla Glass 5.

Při prezentaci se Samsung chlubil tím, že displej Notu 9 má svítivost až 1150 nitů. Během testování jsem byl velmi mile překvapen perfektní čitelností za všech situací, a to i na přímém slunci. O perfektních zobrazovacích vlastnostech se snad ani nemá cenu zmiňovat. Podle specializovaného serveru Display Mate se výrobci opět povedlo nastavit laťku ještě o něco výše. Tohle je zkrátka aktuálně nejlepší displej, jaký můžete u smartphonu najít.

Podobně jako u loňského modelu, i tentokrát je ve výchozím nastavení vykreslována veškerá grafika v nižším rozlišení 1080 × 2220 pixelů. Důvodem je především úspora energie, kdy je grafický čip méně vytížený. Pro ještě větší úsporu lze zvolit nejnižší rozlišení 720 × 1480 pixelů, kdy už je ale znát hrubý rastr. Mezi výchozím nastavením a maximálním rozlišením je rozdíl téměř neznatelný.

Always On a panely na okraji

Super AMOLED displeje se díky své technologii výborně hodí pro zobrazování údajů v pohotovostním stavu. Tento režim se nazývá Always On a na displeji může být zobrazený aktuální čas, datum, notifikace a další údaje. Aktivní jsou pouze potřebné pixely, proto je energetická náročnost tohoto módu velmi nízká.

Funkce AlwaysOn na Galaxy Note 9
Funkce AlwaysOn na Galaxy Note 9

Na pravé zaoblené hraně displeje se nachází malá záložka, po jejímž vysunutí se dostanete do nabídky speciálních panelů. Tento prvek je aktivní napříč celým systémem a k panelům se tak dostanete za všech situací a máte je velmi rychle po ruce. Mezi panely si můžete zařadit například nejčastěji používané aplikace, oblíbené kontakty, kalendář, upomínky a další.

S Pen: chytré pero i dálkový ovladač

To, co dělá Note Notem, je pero S Pen. Samsung si na jeho vývoj přizval odborníky z firmy Wacom, což je známý výrobce grafických tabletů. Za roky vývoje se povedlo výrobci dotáhnout S Pen téměř k dokonalosti a zdálo se, že už není co zlepšovat.

To by ale nebyl Samsung, aby nám nepředvedl něco nového. S Pen u Galaxy Note 9 totiž vůbec poprvé komunikuje s telefonem prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth (Low Energy). S tím souvisí i to, že má své vlastní napájení. O to se nestará klasický akumulátor, ale superkapacitor.

Důvodem, proč výrobce zvolil superkapacitor, je především velmi rychlé nabíjení. To probíhá automaticky po vložení pera do šachty na spodku telefonu. Zhruba 40 sekund dobíjení postačí pro půl hodiny provozu, případně 200 kliknutí na tlačítko.

A k čemu je vlastně dobré bezdrátové propojení pera s telefonem? S Pen může sloužit nejen pro kreslení po displeji, ale i jako dálkový ovladač. Jeho dosah je zhruba 10 metrů a můžete jej využít pro přepínání přehrávaných skladeb, pro ovládání prezentací a možná vůbec největší využití najde jako dálková spoušť fotoaparátu. Pokud dlouze podržíte tlačítko na těle pera, dojde k aktivaci fotoaparátu. Krátkým stiskem pořizujete snímky a dvojím stisknutím se přepíná mezi čelní kamerou a hlavním fotoaparátem.

Po vyjmutí pera ze šachty v telefonu se automaticky otevře kontextová nabídka s nabídkou několika aplikací. Ruční vyvolání nabídky je také možné a provádí se stiskem jediného tlačítka na těle S Pen. Hrot ovšem musí být v blízkosti displeje (cca 2 centimetry nad displejem), aby telefon registroval jeho polohu.

Návykové psaní poznámek

Využití S Penu je velmi široké. Můžete jím ovládat veškeré funkce telefonu stejně jako to děláte prstem. Jednou z nejužitečnější funkcí je rozhodně ruční kreslení náčrtů, plánů nebo psaní ručních poznámek. Už nemusíte mít všude nalepené papírky s vašimi poznámkami. Jednoduše a rychle si je můžete poznamenat do telefonu.

Pro rychlé poznamenání nemusíte dokonce ani probouzet telefon z pohotovostního stavu. Stačí pouze vytáhnout pero z těla a na „vypnutý“ displej můžete kreslit nebo psát. Drobnost, ale v praxi velmi návyková.

Po vysunutí pera se objeví následující nabídka s příkazy
Po vysunutí pera se objeví následující nabídka s příkazy

Za samozřejmost se dá považovat převod ručně psaného textu. Ten funguje až překvapivě spolehlivě a bez výraznějších chyb. Díky tomu, že telefon registruje hrot pera už zhruba 2 centimetry nad displejem, můžete vykonávat některé povely, aniž byste se dotkli displeje. Pokud například podržíte hrot S Penu u dolní hrany webového prohlížeče, automaticky se bude načtená stránka posunovat dolů. Další funkcí může být například překlad textu, kdy stačí opět pouze podržet hrot nad požadovaným slovem a zobrazí se jeho překlad.

Pokud nebudete pero využívat jako dálkový ovladač, můžete jej používat neomezeně bez nutnosti dobíjení superkapacitoru. Na závěr kapitoly o S Penu se sluší dodat informace o jeho ceně v případě ztráty. Ta je stanovena na 690 korun, což sice není málo, ale nejedná se ani o nijak přemrštěnou částku.

Výkon s dostatečným chlazením

Výpočetní výkon dostal na starosti čipset Exynos 9810 s celkem osmi jádry (4 × Mongoose M3 s taktem 2,7 GHz a 4 × Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz) a grafickým čipem Mali-G72 MP18. Stejný čip pohání i půl roku staré telefony Galaxy S9/S9+. Na nedostatek výkonu si nebudete moci stěžovat. Čipset se řadí k aktuálně nejvýkonnějším, takže se nemusíte obávat ani náročných mobilních her či aplikací. Samsung se dokonce domluvit s vývojáři oblíbené battle royal hry Fortnite na spolupráci. Ta spočívala v exkluzivitě Androidí verze hry právě pro majitele vybraných smartphonů tohoto jihokorejského výrobce.

Výkonné smartphony se leckdy potýkají s teplem, které produkuje čipset při velké zátěži. Některé high-endové kousky jsou proto vybavené speciálními teplovodivými trubicemi (heatpipe), které odvádějí teplo od čipu pryč. Výjimkou není ani nový Note 9. Během testování jsem nezaznamenal žádné výraznější zahřívání a nesetkal jsem se ani se snižováním výkonu zařízení právě z důvodu vysokých teplot.

Díky vylepšenému systému chlazení je možné využívat desktopové prostředí Samsung DeX i bez nutností dokovací kolébky (recenze Samsung DeX Pad 2018), která zajišťuje dodatečné ochlazování. K telefonu stačí pouze připojit monitor prostřednictvím datového konektoru USB-C => HDMI. V tomto režimu má ale DeX omezení na maximálně 5 souběžně spuštěných aplikací. S DeX podložkou tento limit naroste až na 20 aplikací.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Note 9

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 8.1, čipset: Exynos 9810, octa-core, 4× 2,7 GHz + 4× 1,8 GHz, GPU: Mali-G72 MP18, RAM: 6/8 GB, interní paměť: 128/512 GB, pam. karta:
Rozměry: 161,9 × 76,4 × 8,8 mm, hmotnost: 201 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,4", Super AMOLED, rozlišení: Quad HD+, 1440 × 2960 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 12 Mpx, f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55", 1.4µm, PDAF, OIS, druhý: 12 Mpx, teleobjektiv, f/2.4, 52mm, 1/3.4", 1.0µm, AF, OIS, 2× optický zoom, selfie kamera: 8 Mpx, f/1.7, Quad HD video, auto-HDR

Až jeden terabajt prostoru!

Vnitřní úložiště má u našeho kousku kapacitu 128 GB. Operační paměť s kapacitou 6 GB je v dané třídě v podstatě již standardem. Pokud se řadíte mezi opravdu náročné uživatele, Samsung nabízí ještě verzi s 512GB úložištěm a 8 GB RAM. Na tuto verzi si však budete muset počkat do září a počítejte se slušným průvanem v peněžence, jelikož vás přijde na 32 499 korun. Další rozšíření vnitřního úložiště je možné prostřednictvím paměťové karty formátu microSD s maximální kapacitou až 512 GB, s vybavenější pamětovou verzí Note 9 tak můžete získat až 1 TB prostoru pro vaše data.

Možnosti konektivity jsou pochopitelně prvotřídní. Note 9 se chlubí podporou všech českých LTE pásem, dvoupásmovou Wi-Fi (standard 802.11 a/b/g/n/ac), Bluetooth ve verzi 5.0, či NFC. Jediné co chybí do úplné dokonalosti je snad jen infraport a někomu by mohlo chybět FM rádio. Určení přesné polohy telefonu je otázkou několika okamžiků díky podpoře služeb GPS, GLONASS, BDS a GALILEO.

Baterie a výdrž: jeden pracovní den s přehledem zvládne

Pokud si ještě vzpomínáte, akumulátor byl příčinou neúspěchu modelu Note 7. Samsung se po představení potýkal s celou řadou problémů, které měl na svědomí špatně navržený akumulátor. Možná i právě proto měl loňský Note 8 baterii s kapacitou „jen“ 3300 mAh.

Testovaná novinka se však v tomto ohledu dočkala výrazné změny k lepšímu. Nově se totiž o napájení stará akumulátor s kapacitou 4000 mAh. S takovouto baterií se můžete těšit na nadprůměrnou výdrž. I při opravdu vysokém vytížení vydrží telefonu v provozu bez potíží celý den. Při střídmějším používání Note 9 bez problémů zvládne i dva dny v zápřahu. Jen málokterý vlajkový model se může pochlubit tak dobrou dobou výdrže.

Pozor ale na automatickou regulaci jasu v letních dnech. Když kolega Jirka Hrma s telefonem celý den pobíhal po New Yorku, kde panovalo slunečné počasí, automaticky se nastavovala nejvyšší úroveň podsvícení (1 150 nitů) a ukazatel baterie logicky klesal o poznání rychleji.

Nabíjení může probíhat buď klasicky kabelem, nebo bezdrátově. S dodávaným napájecím adaptérem nabijete akumulátor z prázdného stavu do plna za 2 hodiny. Konkurenční Huawei P20 Pro (recenze) nabízí podobnou výdrž (také má 4000mAh baterii), ale nabijete jej už za 90 minut.

Operační systém: Oreo s úpravami

Samsung Galaxy Note 9 přichází na trh vybaven operačním systémem Android 8.1.0 Oreo. Jak je zvykem tohoto jihokorejského giganta, nejedná se o čistou verzi systému. Android totiž prošel řadou grafických a částečně i funkčních úprav a výrobce celé prostředí nazývá Samsung Experience 9.5.

Po grafické stránce je systém pěkně sladěný. Vzhled si navíc můžete upravovat prostřednictvím celé řady grafických schémat. Identické je to i u jiných telefonů značky Samsung. Nabídka nastavení obsahuje všechny obvyklé položky, i když některé z nich jsou umístěné v lehce jiných nabídkách, než je tomu u jiných výrobců. Naštěstí si můžete pomoci vyhledávací lištou, díky které najdete potřebnou položku v podstatě ihned.

Samsung v dřívějších dobách do svých telefonů instaloval hromadu „bonusových“ aplikací. Z tohoto kroku však nebyla většina zákazníků příliš nadšená a ani se není čemu divit – většinu aplikací uživatelé stejně nevyužívali a jen zbytečně zabíraly místo v interním úložišti. Tato doba je naštěstí pryč a systém dnešních smartphonů se dočkal výrazného odlehčení. Note 9 je vybaven jen nezbytnými systémovými nástroji, základní sadou nástrojů od Googlu, kancelářskou sadou Microsoft Office a několika aplikacemi z produkce Samsungu. Jedná se například o program na psaní poznámek nebo na sledování tělesných aktivit.

Optimalizace systému je prvotřídní. Během doby testování jsem nezaznamenal žádné zadrhnutí nebo pád aplikace. Kdy dorazí aktualizace na nový Android 9 Pie zatím není známo.

Fotoaparát a záznam videa: opět na vrcholu

Samsung Galaxy Note 9 nabízí dvojici dvanáctimegapixelových snímačů, které se mohou pochlubit technologií Dual Pixel. Ta využívá dvou fotodiod pro každý pixel, takže je ve výsledku možné zaostřit na 100 procent z nich, zatímco u klasického autofocusu se využívá jen jedné fotodiody pro každý pixel. Na primárním objektivu najdeme variabilní clonu (f/1.5 – f/2.4). V plně automatickém režimu se o správnou volbu clony stará software a AI, plně manuální nastavení najdete až v Profesionálním režimu.

Tip: snímky v plném rozlišení si můžete zobrazit či stáhnout zde

Sekundární fotoaparát slouží pro dvojnásobné přiblížení scény a stejně jako ten primární disponuje optickou stabilizací obrazu. Kvalita fotografií za dobrého světla je špičková, a to i v případě dvojnásobného optického přiblížení. I při focení v šeru a ve tmě podává Galaxy Note 9 naprosto famózní výsledky. Ve srovnání s Huawei P20 Pro při focení nočních snímků v rozsvíceném městě nepatrně ztrácí, ale i tak se celkově řadí mezi nejlepší fotomobily vůbec.

Král selfie

Samotnou kapitolou je fotografování stále oblíbených selfies. Čelní 8megapixelová kamera disponuje objektivem se světelností f/1,7, což oceníte především při horších světelných podmínkách. I v tomto případě je kvalita pořízených fotografií prvotřídní. Nejen pro pořizování selfies můžete jako dálkovou spoušť využít S Pen. Musím uznat, že je to věc velmi šikovná a zároveň návyková. Pro pořízení skupinové fotografie stačí telefon umístit do stativu nebo šikovně položit a poté ve vhodný okamžik stisknout tlačítko na peru S Pen.

Samsung Galaxy Note 9 dále umí nahrávat 4K video až při 60 snímcích za vteřinu, ale nutno dodat, že v tomto případě není aktivní optická stabilizace obrazu. OIS je možné využívat od 4K při 30 snímcích za vteřinu. Kvalita videa je opět fantastická a i s vypnutou optickou stabilizací (4K, 60 fps) není záznam nijak výrazně roztřesený (mrkněte se na přiložené video).

Specialitou je podpora záznamu super slow-motion videí v rozlišení HD při frekvenci až 960 snímků za sekundu. Videa pořízená v tomto režimu vypadá zkrátka famózně, což můžete sami posoudit z přiloženého videa. Super slow-motion režim má však dva výrazné háčky. Prvním je omezená délka záznamu na přibližně 0,2 sekundy. Při zpomaleném přehrávání se tak jedná zhruba o 6sekundový záznam. Druhý háček se týká nutnosti natáčet při dobrém okolním osvětlení. Při lehce horších světelných podmínkách totiž kvalita videa rapidně klesá.

Během testování také dorazila aktualizace systému, která přinesla dvojnásobnou délku záznamu super slow-motion videí. Nutno však říci, že dvojnásobné délky záznamu je dosaženo snížením snímkovací frekvence na polovinu (480 fps). V některých situacích se to ale může hodit.

Pokud vás zajímá detailnější rozbor fotoaparátu a chcete si prohlédnout více testovacích snímků, odkáži vás na článek od Jiřího Hrmy.

Závěrečné hodnocení recenze Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 není revolučním smartphonem. Jedná se spíše o evoluci již tak vydařeného předchůdce. Na druhou stranu, změn a vylepšení je opravdu celá řada. Nevím, jestli budou dostatečně motivující pro majitele předchozí generace, ale minimálně vylepšený S Pen, lepší fotoaparát a výrazně lepší výdrž stojí za zvážení.

Galaxy Note 9 je zcela nekompromisní telefon, ale rozhodně není pro každého, a to nejen díky vyšší ceně, ale především pak kvůli výraznějším rozměrům. Na trhu ale budete jen těžko hledat po všech stránkách vydařenější model, než je Note 9. Pokud si myslíte, že pero S Pen nevyužijete, s klidným svědomím si můžete pořídit levnější Samsung Galaxy S9+, nebo Huawei P20 Pro. Ale právě S Pen je věc, která dělá Note Notem. A všichni majitelé předchozích verzí mi jistě dají za pravdu, že když si na pero zvyknete, jen těžko se s ním budete loučit.

Samsung Galaxy Note9

Samsung Galaxy Note9
9.2

Design a zpracování

9.3/10

Výkon a optimalizace

9.5/10

Hardwarová výbava

9.3/10

Kvalita fotografií a videa

9.2/10

Výdrž baterie

8.6/10

Klady

  • nejlepší displej na trhu
  • pero S Pen s podporou dálkového ovládání
  • vysoký výkon
  • špičková hardwarová výbava
  • zvýšená odolnost vůči vodě a prachu (IP68)
  • výborný duální fotoaparát s OIS
  • optimalizovaný systém Android Oreo
  • skvělá výdrž baterie

Zápory

  • horší umístění čtečky otisků
  • pomalé odemykání obličejem i oční duhovkou
  • skleněná záda jsou magnetem na otisky prstů
  • Bixby tlačítko nelze přenastavit
  • vyšší cena
Autor článku Zdeněk Beran
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Kapitoly článku