K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Recenze » Recenze Samsung Galaxy S9+: nová tvář ve známém těle

Recenze Samsung Galaxy S9+: nová tvář ve známém těle

Samsung je po roce zpátky s novými vlajkovými modely Galaxy S9 a Galaxy S9+, které pokračují ve šlépějích svých předchůdců. Na první pohled je patrné, že výrobce letos nechtěl nic riskovat a namísto experimentů se soustředil na kritická místa a obecná vylepšení. Po recenzi Samsung Galaxy S9 přišel čas na zhodnocení většího modelu Samsung Galaxy S9+, který z pohledu parametrů patří na absolutní vrchol produktového portfolia. Jak se chová v praxi, jaké jsou jeho klíčové vlastnosti a zda má cenu přemýšlet o přesedlání z Galaxy S8+, vám prozradí následující řádky.

Videorecenze Samsung Galaxy S9+

Konstrukční remix, který funguje

Letošní „es-devítky“ u mě vyvolávají pocit remixu, který si bere to nejlepší s originálu a navrch přidává sadu líbivých tónů a vokálových pasáží pro vyšší atraktivitu. Kdyby vám někdo ukázal Samsung Galaxy S9+ ze vzdálenosti pěti metrů, v podstatě nemáte jedinou šanci zjistit, jestli to náhodou není loňský model. Základní kontury zůstávají stejné a stejně tak použité materiály. Samsung se opět rozhodl pro kombinaci kovu a skla, která jednoduše funguje. Ať už Samsung Galaxy S9+ vytáhnete kdekoli, ostudu vám rozhodně neudělá. O vyváženosti designu svědčí také fakt, že v okolí jsem nenarazil na nikoho, komu by se vyloženě nelíbil.

Displej: jako vždy nejlepší

Záda telefonu opět kryje sklo, které sice vypadá na pohled hezky, ale pokud zrovna nenosíte bavlněné rukavičky, počítejte s pravidelným leštěním – taková je daň za krásu. Odolné sklo Gorilla Glass 5 kryje také 6,2“ Super AMOLED panel s rozlišením 1440 x 2960 pixelů. Na vrub zobrazovací schopností je zbytečné cokoli dodávat. Samsung již několik let v řadě ukazuje, že v produkci displejů je absolutním králem.

Ať je to barevné podání, čitelnost na přímém slunci či zobrazovací úhly, jen s velkými obtížemi budete hledat jakékoli výtky. Displej v porovnání s loňským modelem zabírá o něco větší část čelní plochy, boční strany jsou opět zakřivené. Vlivem toho dochází k navození pocitu, že v ruce držíte pouze displej. Další příjemnou vlastností panelu je ambientní režim. Ten v nativním stavu zobrazuje čas, datum a základní informace o notifikacích. Z podstaty AMOLED technologie jsou aktivní pouze nezbytné pixely, zbytek zobrazovače je vypnutý.

Samsung Galaxy S9+: pokulhávající ergonomie

Rozměrná úhlopříčka displeje a „nudlovitý“ poměr stran se pochopitelně promítají do celkových proporcí. Samsung Galaxy S9+ měří 158,1 x 73,8 x 8,5 milimetrů, hmotnost se zastavila na hodnotě 189 gramů. Osobně jsem neměl s ovládáním až takový problém, ovšem několik zaškobrtnutí se přeci jen objevilo. Jako nepříliš povedenou hodnotím ergonomii bočních tlačítek. Pohodlně dosáhnout na kolébkový ovladač hlasitosti při ovládání jednou rukou je téměř nemožné. Tedy za předpokladu, že nemáte prsty jako Saxana.

Dostupnější čtečka otisků

Podobný scénář se týká i čtečky otisků, která se konečně přestěhovala pod objektiv hlavního fotoaparátu. V porovnání s loňskými „es-osmičkami“ ji sice lépe nahmatáte, ale pořád to není ono. Neupatlat při odemykání optiku vyžaduje delšího zvykání. Čtečka je navíc poměrně dost vysoko, s čímž bude mít problém především něžnější část publika. Plocha senzoru není navíc ani příliš veliká a ani dostatečně výrazná.

K zabezpečení sice můžete použít také skener oční duhovky, ale jeho využití v praxi se od loňského roku skoro nikam neposunulo. Poměr špatně vyhodnocené autentizace je stále vysoký a nedosahuje takové přesnosti, jak byste možná očekávali. Velice mě mrzí, že ani letos Samsung nezvládl připravit implementaci technologie čtečky otisků do displeje. Získal by tím mnohem citelnější náskok před konkurencí a v neposlední řadě i silnou munici pro marketingové oddělení. Škoda, tak snad příště.

Samsung Galaxy S9+ je hlasitý jako pavián

Další novinkou je dvojice hlasitých reproduktorů. Nemůžu říct, že jde o to nejlepší, na co jsem v mobilním segmentu narazil, ale jejich kvalita je více než slušná. Stereofonní přednes oceníte především při sledování videí, které tím získají na lepší dynamice. Vypíchnout si zaslouží také hlasitost soustavy. Při maximální nastavení jde o slušný rachot, který jen tak nepřeslechnete. V produktových materiálech se dočtete o podpoře Dolby Atmos, ovšem s ohledem na fyzikální zákony nelze očekávat skutečný prostorový zážitek.

Ladění zvuku dostala na starosti společnost AKG, jejíž logo najdete také na špuntových sluchátkách, která jsou součástí prodejního balení. Jejich přednes je překvapivě vyvážený. Mladší generaci potěší dostatek šťavnatých a především nezkreslených basů. Středy poskytnou na dané poměry slušnou dávku detailů, jen výšky zní už poněkud zastřeně. Na rozdíl od většiny konkurence se Samsung rozhodl zachovat 3,5mm jack, který najdete vedle konektoru USB-C (standard USB 3.1) na spodní straně zařízení.

Hardwarové lahůdkářství

Samsung Galaxy S9+ disponuje tím nejlepším hardwarem, jaký si můžete v mobilním zařízení v roce 2018 přát. Všechny evropské distribuce pohání osmijádrový čipset Exynos 9810 (4 x Mongoose M3 s frekvencí 2,7 GHz a 4 x Cortex-A55 s frekvencí 1,8 GHz) a grafický koprocesor Mali-G72 MP18. K udržení dočasně uložených dat slouží 6 GB operační paměti. Po přečtení dvou předchozích vět je zbytečné cokoli dodávat.

Zařízení má dostatečnou výkonnostní rezervu pro chod veškerého softwaru a herních titulů, na které si jenom vzpomenete. Přesto se čas od času přihlásí ke slovu softwarový šotci. Narazit na ně můžete při pohybu napříč uživatelským rozhraním, které nereaguje s očekávanou hbitostí. Jsou to sice naprosté maličkosti, ovšem u smartphonu z té nejvyšší kasty je nelze ignorovat. Pokud si kupujete to nejlepší, jednoduše očekáváte, že vše poběží takříkajíc jako po másle.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S9+
Systém: Android 8.0
Rozměry: 157,7 x 73,8 x 8,5 mm, Hmotnost: 189 gramů
Procesor: Exynos 9810 Octa, octa-core, 4x 2,9 GHz + 4x 1,9 GHz
RAM: 6 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,2", Quad HD+, 1440 × 2960 px
Fotoaparát: 12 + 12 Mpx, f/1.5, Přední kamera: 8 Mpx, f/1.6, autofocus, Auto HDR, 1440p video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3500 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Co se týče interního úložiště, na tuzemském trhu budou dostupné dvě varianty – základní nabídne 64 GB, náročnější uživatelé mohou sáhnout po verzi s kapacitou 256 GB. Pokud patříte mezi masochisty, co od smartphonu požadují ještě víc, můžete využít přítomnosti slotu na paměťové microSD karty s podporou až 400 GB.

Fotoaparát: král mezi smartphony

Jestli bych měl jmenovat pouze jedinou věc, kvůli níž má smysl pořídit Samsung Galaxy S9+, bude to jednoznačně fotoaparát. Pod duální optikou se nachází dvojice 12Mpx snímačů s technologií Dual Pixel. Největší novinkou je ovšem variabilní clona (f/1.5 – f/2.4), čímž si Samsung zároveň připsal světové prvenství. V plně automatickém režimu se o volbu clony stará software. Manuální přepnutí je možné pouze v režimu nazvaném Pro. Tlačítko je ovšem natolik nevýrazné, že méně zkušení uživatelé budou mít s jeho nalezením alespoň zpočátku problémy.

Zamrzí také skutečnost, že mezi oběma hodnotami clony není v praxi až takový rozdíl. To ovšem nemění nic na tom, že Samsung Galaxy S9+ je nejlepším fotomobilem na trhu. Velmi příjemným překvapením jsou výsledky za slabého osvětlení, kdy obě „es-devítky“ předvádí hotové softwarové šamanství. Noční fotky jsou překvapivě ostré a disponují pouze minimem digitálního šumu. Kvalita fotografií je jedním slovem špičková. Za optimálních podmínek jsou snímky ostré jako břitva a mají dostatek detailů.

Druhý fotoaparát slouží pro dvojnásobné přiblížení scény a stejně jako ten hlavní nabízí optickou stabilizaci. Pokud si potrpíte na bravurní obrazovou kvalitu, chcete nahradit váš běžný fotoaparát a zároveň nemáte hluboko do kapsy, nemá cenu přemýšlet o jiném zařízení.

Fotosouboj: Huawei P20 Pro vs. Samsung Galaxy S9+ vs. iPhone X

Zpomalit čas nebylo nikdy snazší

Stejně prvotřídní je také záznam videa, které lze natáčet až v 4k rozlišení při frekvenci 60 snímků za vteřinu, respektive 240 snímků za sekundu u FullHD rozlišení. Pozitivní dojem u mě vyvolala stabilizace, která dokáže eliminovat poměrně značné chvění. Ty největší labužníky zřejmě osloví speciální slow-motion režim, který umožňuje pořizování klipů s těžko představitelnou kadencí 960 snímků za sekundu.

https://youtu.be/sONQezLgffk

Škarohlídům okamžitě bleskne hlavou, že s podobnou funkcionalitou přišlo jako první Sony, ovšem až Samsung Galaxy S9+ z toho dělá použitelnou vlastnost. V současnosti neexistuje dostatečně rychlý paměťový čip, který by dokázal uložit tak obrovské množství dat za delší časový úsek. V praxi to znamená, že „es-devítky“ zvládají záznam v 960 fps pouze 0,2 vteřiny. Zatímco u Sony jste museli vychytat ten pravý moment, aplikace v Samsungu na to jde od lesa. Na displeji si totiž vyberete čtvercovou oblast, kterou telefon sleduje a pokud v ní zaznamená pohyb, záznam se automaticky zpomalí.

Doteď to znělo perfektně, nicméně pár věcí je dobré ještě zmínit. Zpomalené klipy lze nahrávat pouze v rozlišení HD (1280 x 720 pixelů). Dál je třeba počítat s tím, že aby byl výsledek stejně dechberoucí jako na propagačních materiálech, budete potřebovat opravdu hodně světla. V opačném případě se dočkáte nepříliš vábného výsledku, jehož sdílení kamkoli mimo zařízení nemá absolutně žádnou cenu.

Rovnou také zapomeňte na použití v interiéru, tedy za předpokladu, že běžně nedisponujete profesionální osvětlovací technikou. Dokážu si však představit, že pokud bydlíte v plážové vile na kalifornském pobřeží, natáčení pobíhajících záchranářek s přifouknutým hrudníkem vás může na chvíli zabavit.

Selfíčka jako z animované pohádky

Zkrátka nepřišla ani čelní 8Mpx kamerka. Selfie umí skutečně parádní a nechybí jí ani portrétní režim. Konkurence v podobě Google Pixel 2 XL či iPhone X je ovšem o krok dál. Jednou z vychytávek předního fotoaparátu jsou AR Emoji. Ano, tušíte správně, jde o přímou odpověď na Animoji od Applu. Transformace obličeje v animovanou postavičku probíhá v reálném čase a na výběr máte z celé plejády nejrůznějších skinů, které lze dále upravovat.

Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou přiznám, že tato funkcionalita mě příliš neoslovila. Většina animovaných charakterů na mě působila spíše děsivě než vtipně, nicméně pokud je vám něco mezi šesti a patnácti, budete zřejmě u vytržení.

Bixby: nový pohled na svět

Kdo chce v technologickém světě něco znamenat, musí mít vlastního virtuálního asistenta. Samsung mu říká Bixby a v případě Galaxy S9/S9+ mu věnoval samostatné tlačítka na levém boku. Po jeho stisknutí se zobrazí inteligentně řazený stream s nejrůznějšími výstupy z aplikací. Prostřednictvím fotoaparátu umí promítnout prvky rozšířené reality do vašeho okolí, nebo přeložit texty v cizím jazyce. S trochou nadsázky vám Bixby nabídne nový pohled na svět. Je pouze škoda, že potenciál zůstává v našich končinách poněkud nevyužitý. Umělá inteligence se rychle stala fenoménem dneška a do budoucna lze očekávat, že její vliv bude nadále stoupat.

Interní akumulátor nabízí kapacitu 3500 mAh a podporu rychlého nabíjení QuickCharge 2.0. Samozřejmě nechybí ani standardy pro bezdrátové nabíjení (Qi a PMA). Při intenzivnějším používání počítejte s každodenním nabíjecím rituálem. Méně nenasytní uživatelé budou nabíječku hledat každý druhý den. Zázraky v oblasti výdrže se tedy nekonají.

Závěrečné hodnocení recenze Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+ může připomínat rčení, že historie se opakuje v kruzích nad sebou. Do jisté míry lze pouze souhlasit, nicméně na druhou stranu ho lze brát za zdařilou evoluci. Je příjemné vidět, že během vývoje se dbalo na výtky ze strany uživatelů a nedošlo k navyšování cen. Základní variantu s 64GB úložištěm pořídíte za 24 490 korun, což považuji za zcela adekvátní. Za své peníze dostanete perfektně zpracovaný produkt a to nejlepší z běžně dostupných technologií. Vypíchnout si zaslouží především prvotřídní fotoaparát, nestárnoucí design, úžasný displej s tenkými rámečky a voděodolné tělo.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Samsung odvedl poctivý kus práce a svůj vlajkový model pro první polovinu letošního roku skvěle odladil. V mobilním světě se najde pouze pár přímých rivalů, kteří s ním mohou měřit síly. Je pouze škoda, že nepřinesl zásadnější technologické pokroky, které by dokázaly více upoutat pozornost.

Samsung Galaxy S9+

8.9

design a zpracování

9.1/10

výkon a optimalizace

9.3/10

hardwarová výbava

9.1/10

kvalita fotografií a videa

9.0/10

výdrž baterie

8.2/10

Klady (+)

 • špičkový displej
 • výborný fotoaparát
 • slow-motion při 960 fps
 • odolnost vůči vodě a prachu
 • slot na paměťové karty
 • hardwarová výbava

Zápory (–)

 • ergonomie čtečky otisků
 • jednodenní výdrž baterie
 • občas lehce pomalejší reakce systému
 • magnet na otisky prstů

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

49 komentářů

 1. #TFS (neregistrovaný)

  občas lehce pomalejší reakce systému
  LOL

 2. Prostě další Samsung…
  SW nedotaženost kompenzují HW… Ach jo. I kdyby tam narvali 10x výkonnější HW, stejně budou mít problémy s nedotažeností SW a jejich nadstavby.
  Bixby. To je příběh sám pro sebe. Žádný progres, stále pár jazyků, takže zbytečnost, která zasírá SW…
  No nic.

 3. Tomáš (neregistrovaný)

  Upgrade, neupgrade. Zoufalost a nedotaženost z toho srší na všechny strany. Ani fotky nejsou žádná hitparáda. Velké zklamání, ikdyž vlastně ne, je to rukopis Samsungu, je to prostě jen Samsung.

 4. „…nestárnoucí design…“, který v těchto dnech slaví neuvěřitelné….jednoroční jubileum. Dnešní doba je opravdu rychlá:)
  Ale překvapivě to dává smysl, ano, ten telefon designově skutečně nezestárl. Poklona S8ce.

 5. Tomáš Kriegelstein (neregistrovaný)

  „Základní variantu s 64GB úložištěm pořídíte za 24 490 korun, což považuji za zcela adekvátní. Za své peníze dostanete perfektně zpracovaný produkt a to nejlepší z běžně dostupných technologií.“

  Mohl bych poprosit redakci o vysvětlení, jak mohou napsat po těchto větách jako zápor „vyšší cena“?
  nedává mi to žádný smysl.

  Děkuji

 6. Janek (neregistrovaný)

  V mnoha komentářích se skloňuje „nemohl jsem dosáhnout, ergonomie kulhá, moje prsty jsou krátké nebo dlouhé a pod“. Mohl by někdo vysvětlit proč si tedy takový mobil kupuje? Je zcela jasně pro každého normálně myslícího, že display s rozměrem 6,2 “ jednou rukou nezvládnu a já osobně s tím naprosto nepočítám. Podle vyjádření známých ani jeden z nich není schopen používat velký smartfonu jednou rukou a to přesto, že v minulosti na menších mobilech excelovali. Ovládá snad někdo tablet jednou rukou? Nikoho takového neznám a phablety jsou u tabletů velice blizko, takže o co jde?

 7. Milan (neregistrovaný)

  Jen škoda, že tyto top modely nejsou i přeborníci ve výdrži nebo aspoň nemají výdrž nadprůměrnou. Jednodenní telefon není nic extra.
  Jinak v recenzi oceňuji opovržení emoji, které můžou nalákat opravdu jen malé děti.

 8. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Emoji jsou k ničemu,jen taková hračka,jinak je to opravdu špičkový stroj,zvláště fotoaparát.V celkovém pohledu aspon pro mne,kam se na tohle hrabe IPhone X,nemá na to!Ani cenou,ani parametry.

 9. No dneska jsem se byl podívat na plusko v EW a musím říct, že je to fakt špička. Větší mouchu vidím ale v podobě výdrže, to by mělo být u tak velkého telefonu lepší. Huawei Mate 10 pro to umí. Čtečka na zádech… No co už.

 10. Parnik.cz (neregistrovaný)

  HARDWAROVÁ VÝBAVA 9.1?
  Vždyť chybí Irda port, širokoúhlé focení, extra rychlé nabíjení, FM radio.

  • IrDA souhlas
   FM radio souhlas

   Ale širokoúhlé focení???
   Extra rychlé nabíjení?
   Vždyť to má rychlonabíjení. Telefon se nabije asi za hodinu a půl.

  • Ale toho hodnocení nevychází se stupnice 0-výbava pálené cihly/10-výbava vším, co existuje. Často mylný názor mezi čtenáři.

   • Uni: nevychází ze stupnice.
    Mylný je tvůj příspěvek. Samozřejmě kdyby Samsung udělal Galaxy S9s+ který by se lišil od S9 tím, že by měl navíc FM rádio a IrDA, tak bude mít za výbavu lepší hodnocení. Logicky musí. Ovšem tady se asi porovnávaji ostatní výrobci kdo co má a tady je Samsung na špici. Opravdu mu chybí jen to rádio a IrDA. Možná ještě něco.

   • xzeit: A opět špatně. Hodnocení je poplatné k době jeho uvedení. Před deseti lety jsi mohl mít také přístroj s 9.9, přesto, že dnešní optikou by neměl ani 2.0:D
    Na kolik se pak hodnocení ponižuje v čase v katalogu/článku netuším, předpokládám, že to mají ošéfované.

    Ale cokoli je jen tak dobré, jak to dělají lidé. Např. když jsem v MM před lety dotazoval, proč mezi technickými parametry nefiguruje 3D Touch resp. Force Touch mi bylo odpovězeno, že jsou zařazované jen ty technologie, které mají nějak n prodejů. Závěr si udělá každý sám:D

   • uni: To, že 3D Touch není zařazený považuju za celkem logické. Technologicky slepá ulička, ostatní výrobci už se na to vyprdli dávno, samotný Apple vlastně ani neví, co s tím. Na to, že to bylo s pompou prezentováno jako hlavní vylepšení 6S, je to teda dost propadák. Jen, co Apple vymyslel smysluplné využití (jako homebutton), tak to příští rok opět zruší, takže to zas jen nepoužitelný nesmysl, co akorát zvyšuje náklady.

   • *takže to bude, samozřejmě

   • Menty: Na rozdíl od infraportu? Menty v nejlepší formě! :D
    A jak se na to mohli vyprnout, když to nikdy neměli? Opět perla made by Menty! :)
    Btw. nevyprdli, např. Samsung (začíná se nám kompletovat náhrdelník).

    Jeď dál, prostě bavíš:)

   • uni: Já zaujmu trochu jiný postoj a budu vyvracet ty tvoje lži. Takže A) – infraport. Pořád je tu spousta lidí, co kouká na TV. Já mám hodně přátel a nikdo, opakuju NIKDO 3D Touch nepoužívá. Kdežto smartphony, jako ovladač televize, by využili určitě víc. Chápu ale, že to zběžnou návštěvou elektra nepoznáš. B) Vyprdli. Huawei, P9 plus. Mělo, nemá. Měli, nemají –>vyprdli. Další lež made by uni :)

    Nicméně ty už dál nepokračuj. Vezmi si prášek, udělej tradiční uff, napiš si čárku do deníčku, že i tady jsi postnul hloupý příspěvek a hybaj k dalšímu článku :)

   • Menty: Jsem rád, že jsi vyhověl prosbě. Ty impertinence tam být nemusely, ale co už. Ale před tím to bylo vtipnější, nyní už to jsou vyložen nesmysly, škoda.

   • uni: A uff nebude? :) Škoda.

    Právě naopak, vtipné to právě být začalo. Uni se klasicky dostal se svými lži do kouta, takže chce utéct, a už se ohání tradičními frázemi „jsou to nesmysly“, chybí tu dneska „na to se nedá reagovat“ (i přesto vždycky zareaguješ) a tak dále. Já se bavím dobře :)

   • Menty: Uff…. Tak namátkově.
    Např. tvůj myšlenkový postup, jeden výrobce naprosto neschopen nějaké praktického nasazení (Huawe), jeden výrobce schopen nasazení (Samsung). Myšlenkový pochod Mentyho – „ostatní výrobci už se na to vyprdli dávno“.

    Na to prostě není možné jakkoli rozumně reagovat a prostě z první to unaví. A proto logicky následuje postoj „nesmysly“. Což opět Menty dokáže přetvořit v „do kouta, lži, apod.).

    Asi tak. Over.

   • uni: Doufám, že sis ale všiml, jak ta diskuze probíhá. Já jsem si dal tu práci, že jsem na ten tvůj slovní průjem (jinak se tomu říkat nedá, nicneříkající vlastní pravdy) reagoval fakty a relevantními informacemi. Ty, jediné na co jsi se zmohl, že tu diskuzi taháš zpět do stoky, protože ti to tak vyhovuje. Na fakta reaguješ slovy „je to nesmysl“, „nedá se na to reagovat“ apod. Když k tomu nemáš co říct, tak mlč, je to tak těžký? :D Pak se nemáme divit, že si tu z tebe každý dělá srandu.

    Over. Ale vlastně asi ne over, co? :D A už nepoužívej prosím slovo logicky. Aspoň do doby, než se naučíš, co vlastně znamená :D

   • PS: nedá se na to normálně reagovat – přesto reaguješ? :D Bravo, nic jiného jsem od tebe ani nečekal.

   • UNI: zkus si na chvíli lehnou a vyspat se z toho. Infraport používají i nejnovější TV a jiná elektronika. Stejně jako FM radio. Forcetouch…no vlastně to přidá nějaké další možnosti, stejně jako třeba delší podržení prstu na displeji…no asi to není úplně tak cool věcička.

   • xzeit: Až se probudím, tak asi pochopíš, že téma není technologie samotná, ale její nasazení. Tedy IR v mobilním telefonu. Ten tam vznikl zoby cesta dostat data z telefonu ven, typicky mobil coby modem. + něco okolo, např. napojení klávesnice. S oblibou venku (protože uvnitř jsi měl spíše PC). Ale sluníčko to… no to je jiná story. A to s prominutím s nástupem BT pominulo, resp. dnes pominulo už i to (internet věcí, zabudované modemy, pokryti WiFi, atd.).

    IR ano, v mobilech ne. Výrobci tlačí zapojení do smart home, tedy WiFi.

    Forcetouch. Ne (tvo, po tolika letech mít v tom takový zmatek???).

   • uni: Výrobci tlačí, ale pořád ovládač na principu IR. Jsou to TV, projektory, domácí kina apod. Ano, dá se bez toho žít, ale když to mobil má, beru to jako malé plus.

   • zxeit: Nooo, ani tam moc ne, viz polohové ovladače:) Ovládat cokoli v TV nekonečným „tabováním“ položek na obrazovce je samozřejmě pakárna (vyzkoušej si ve Winech:) ). IR už nedostačuje. Max na to +/- hlasitosti. Ani na přepínání kanálů (desítky/stovku) to už není:)

   • uni: používám ovládač každá den a z toho hlavně hlasitost, přepínání programů, pak ovládač od poskytovatele mého internetu od kterého mám také TV, a tam je taky jen IR, a od reprobeden…taky…tak mi tady nepiš tyhle tvoje žvásty :-)

   • xzeit: A proč tolik ovladačů, když to zvládá mobil?:D

    Ale furt mám pocit, že nechápeš (klasika že:) ). Neřeší se tady IR jako takový, ale IR v mobilu. Už je to tu, uf…

   • UNI: právě že kež by ho zvládal….S7 IrDA nemá!.
    Ano, IR v mobilu se tady řeší, od začátku. JAk to myslíš jako takový? Bavím se o využití IR v mobilu celou dobu….

   • xzeit: Tak jinak. Pro výrobce mobilů IR není priorita, protože jak jsem psal, byl evolučně pro svůj účel nahrazen.
    Jiné trhy dál jedou v IR, kde buďto nemá důvod (prostě tam stačí přepínání nějakého +/-, ano/ne) nebo z nějakého důvodu kompatibility. Ale např. výrobci TV se bez IR už dávno obejdou. Tak jako PC např.

   • uni: to jsou hlody zase….nebyl nahrazen, opravdu zatím nebyl nahrazen,.

   • xzeit: Byl, v plném rozsahu ???? Trolling? Už v tom totiž z tvé stranu nic jiného nevidím.

   • Kdyby býk plně nahrazen, tak už se v ovládačích elektroniky nepoužívá. Toho. Jsou si vědomi i někteří výrobci chytrých mobilních telefonů a proto IrDA do mobilů dávají. Už raději nepiš, napsal jsi další ptakovinu. Jiný způsob ovládání je jen alternativa.

   • xzeit: Největší výrobce TV do svých telefonů (juj, také největší výrobce, jaká to náhoda) IrDA do telefonů….nedává. Asi tolik k tvé teorii:D

   • UNI: nejde jenom o TV.

   • tíxzeit: No na chytré reproduktory a obecně chytrou domácnost červeným světýlkem fakt nikdo nesvítí:D

   • uni: nepřeháněj zase. Infraport je příjemný bonus, který někdo může využít. Já mám reproduktory na infra. TV taky (kromě teda wifi). Neříkám, že je to úplná nutnost, ale rozhodně je lepší mobil s infa, než bez.

   • (chytrý mobil).

   • xzeit
    Záleží jak pro koho. Pro někoho může být mobil s infra horší, není-li pro něj infra důležité a naopak postrádá v částech, které by spíše využil.

   • Tray1: Tak, už jsem neměl sílu to napsat. Opravdu málo kdo si vybírá telefon s tím, že to bude suplovat dálkový ovladač. To opravdu není priorita pro masové modely:)

   • Tray1Uni: Jak může být mobil s infra horší? Samozřejmě mám na mysli, že nepostrádá jinde. Příklad: Dva úplně stejné modely mobilu. Jeden s Infraportem, druhý model je bez infraportu a v ničem jiném se neliší…není li pro něj infra důležitý, tak jej prostě nebude používat :-)

    Ne že priorita pro výběr (pro někoho může být). Ale je to funkce navíc a dělá z chytrého mobilu o kousek chytřejší zařízení.

   • xzeit: Ano, i analogové obrazové a zvukové výstupy dělají z věci o kousek chytřejší věc a prostě to tam už není. Evoluce.

   • Ale je. Samsung má pořád. Jen někteří výrobci nemají. Konkrétně ten můj. A už se mi stalo, že chyběl… Bohužel.

 11. svanci73 (neregistrovaný)

  Mám takový dotaz, mám Samsung S9+, distribuce CZ, když připojím telefon kabelem (USB-USB:C) v autě do zásuvky USB tak mi to napíše chyba ve čtení a nejde připojit (mám to kvůli aplikaci Spotify). V Samsungu mi řekli, že bude chyba v softwaru auta a když jsem volal do Hyundai tak mi řekli, že u daného auta žádný upgrade není, že mi nepomůžou. Předtím jsem měl iPhone (apple) a Huawei P20 (android) a ty se normálně načetly a fungovaly. Nemáte někdo stejné zkušenosti a nemůžete mi poradit.
  Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *