Domů » Recenze » Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

Je jen málo smartphonů na trhu, které způsobí opravdu mimořádný rozruch a o kterých se dozvědí i lidé, kteří svět mobilů nijak zvlášť nesledují. Zařadit sem můžeme pochopitelně iPhony od Applu a ze světa androidích smartphonů sem jednoznačně patří vlajkové modely od Samsungu. Loňský model Galaxy S8 (recenze) byl po všech stránkách velmi vydařený a prodejně úspěšný kousek. Na letošním veletrhu MWC v Barceloně došlo k představení nového vlajkového modelu pro letošní rok s označením Samsung Galaxy S9, a také větší varianty Galaxy S9+ s duálním fotoaparátem. Recenzi modelu včetně videopohledu Galaxy S9+ naleznete zde.

Tato novinka vychází z loňského modelu, ale je v podstatě ve všech ohledech a parametrech vylepšena. Budou tyto změny receptem k opětovnému úspěchu? To vám prozradí dnešní recenze.

Samsung Galaxy S9: videorecenze

Samsung Galaxy S9: recenze

Konstrukce i vzhled zůstávají při starém

Očekávat něco jiného než perfektní dílenské zpracování, by bylo u vlajkového modelu pošetilé. Samsung opět vsadil na osvědčenou kombinaci dvou základních materiálů – kovu a odolného skla. Z kovu je vyrobena konstrukce a boční rámeček, sklo kryje záda a čelní stranu přístroje.

Galaxy S9 měří 147,7 × 68,7 × 8,5 milimetrů a váží 163 gramů. Rozměrově i hmotnostně se tak od svého předchůdce liší pouze minimálně. Novinka výborně padne do ruky a její úchop je velmi jistý.

Spodní hrana těla je překvapivě bohatě vybavena. Kromě obvyklého datového konektoru USB-C (standard USB 3.1) se zde totiž nachází také primární mikrofon, mřížka hlasitého reproduktoru a 3,5mm konektor jack. Jeho zachování je od Samsungu chvályhodné a výrobce tímto krokem jistě potěší spoustu zákazníků. Společně s telefonem jsou navíc dodávána špuntová sluchátka značky AKG, která hrají až překvapivě dobře a potěší tak i náročnější posluchače hudby.

Pravý bok vyplňuje pouze tlačítko pro spuštění. Kolébka sloužící pro regulaci hlasitosti je totiž na opačném boku. V její těsné blízkosti se nachází také tlačítko pro aktivaci asistenta Bixby. Pokud tohoto asistenta nebudete využívat, existují aplikace, které změní funkci tlačítka nebo jej deaktivují.

Horní hrana ukrývá kombinovaný slot pro dvojici karet nanoSIM, kdy je možné jednu z nich nahradit paměťovou kartou formátu microSD. Nám se do rukou dostala verze s přídomkem Duos. Toto označení odkazuje právě na podporu dvou karet nanoSIM. Na trhu však bude k dostání i klasická verze (hlavně u operátorů), která pojme pouze jednu SIM. Při koupi si tak dávejte pozor.

Jak jsem se již zmiňoval, záda jsou kryta odolným sklem. Konkrétně se jedná o sklo Gorilla Glass páté generace. Na zádech se nachází asi vůbec největší designová změna proti loňskému modelu. Došlo totiž k přesunutí čtečky otisků prstů pod čočku hlavního fotoaparátu. Musím uznat, že toto rozhodnutí bylo od Samsungu rozumné a na umístění čtečky jsem i u Galaxy S9 zvyknul v podstatě okamžitě. Vedle fotoaparátu se přesunul senzor srdečního tepu a úrovně okysličení krve.

Samsung Galaxy S9 a zabezpečení na mnoho způsobů

Kromě zabezpečení prostřednictvím otisků prstů, podoruje Galaxy S9 také autentifikaci prostřednictvím obličeje nebo oční duhovky. Především odemykání obličejem mě velmi mile překvapilo, protože funguje poměrně rychle, a i při horším okolním osvětlení. Samsung nemá tuto technologii tak propracovanou jako třeba Applu u svého iPhonu X, ale i tak jde o rychlý a poměrně spolehlivý způsob odemykání telefonu. I přes to je škoda, že se Samsungu nepovedlo u této novinky implementovat čtečku otisků přímo do displeje. Toho bychom se mohli dočkat až u modelu Note 9.

Většinu čelní strany zabírá displej s dvojitě zaoblenými hranami. Na něj se podrobně zaměříme v další kapitole. V tenkém proužku nad ním sídlí senzory pro rozpoznání sítnice, notifikační dioda, telefonní reproduktor a pochopitelně také čelní kamera. Její rozlišení činí 8 megapixelů a je schopna natáčet videa v maximálním rozlišení 2560 × 1440 pixelů. Spodní část displeje v místě tlačítka Home je schopná rozpoznat sílu stisku. Jde tedy o jakousi obdobu technologie Force Touch u iPhonů. Nutno však podotknout, že Apple má haptickou odezvu zvládnutou o poznání lépe.

K nám do redakce zamířil telefon v barevném provedení Lilac Purple. Tento odstín ocení především ženy, zatímco muži budou vybírat primárně z variant Midnight Black, Coral Blue a Titanium Gray. Po vzhledové stránce se novinka opravdu podařila. Když jsem Galaxy S9 ukazoval lidem v mém okolí, nebyl nenašel se nikdo, komu by se telefon vyloženě nelíbil. Právě naopak – většina byla z designu uchvácena.

Konstrukční zpracování je na špičkové úrovni. Samsung tradičně nezapomněl ani na zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. Novinka splňuje certifikaci IP 68 a díky tomu vydrží ve vodě půl hodiny v hloubce 1,5 metru bez újmy.

Displej: lepší nenajdete

Displej byl vždy chlouba high-endových modelů od Samsungu. Novinka dostala do výbavy Super AMOLED panel s úhlopříčkou 5,8 palců a rozlišením 1440 × 2960 pixelů. Už při prvním pohledu je jasné, že se displej řadí k naprosté špičce. Barevné podání, pozorovací úhly i čitelnost neprosto uchvátí. Galaxy S9 již otestovala redakce DisplayMate a novinka se umístila na čele žebříčku.

Displej využívá většinu čelní strany telefonu – 83,6 procent. Zahnuté boky navíc navozují dojem, jako byste drželi v ruce pouze displej. Stejně jako zadní strana, i předem chrání odolné sklo Gorilla Glass páté generace.

Ve výchozím stavu má displej aktivní i ambientní režim. I v pohotovostním stavu je neustále zobrazen aktuální datum, čas, stav akumulátoru a případně i upozornění na zmeškané notifikace. Díky panelu typu Super AMOLED jsou aktivní pouze nezbytné pixely, takže energetická náročnost tohoto režimu je velmi nízká.

Samsung Galaxy S9 má výkonu na rozdávání

Ani majitelé předchozího modelu Galaxy S8 si na nedostatek výkonu rozhodně nemohou stěžovat. Novinka jde však v tomto ohledu pochopitelně ještě dále. Čipset Exynos 9810 disponuje celkem osmi procesorovými jádry (4 × Mongoose M3 s frekvencí 2,7 GHz a 4 × Cortex-A55 s frekvencí 1,8 GHz) a grafickým čipem Mali-G72 MP18. V případě operační paměti zůstává vše při starém – novinka nabízí 4 GB RAM. Díky této výbavě je Samsung Galaxy S9 aktuálně jeden z nejvýkonnějších smartphonů na trhu. V benchmarku AnTuTu jsem naměřil skóre 243 700 bodů.

Další ze změn se týká kapacity vnitřního úložiště. Základní kapacita činí 64 GB, k dostání bude i verze s 256 GB. Námi testovaná verze byla 64GB a při prvním spuštění bylo pro uživatelská data reálně dostupných 50 GB. Další prostor pro svá data můžete získat dokoupením paměťové karty formátu microSD s kapacitou až 400 GB.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S9
Systém: Android 8.0
Rozměry: 147,6 x 68,7 x 8,4 mm, Hmotnost: 163 gramů
Čipset: Exynos 9810 Octa, octa-core, 4x 2,9 GHz + 4x 1,9 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 5,8", Quad HD+, 1440 × 2960 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, f/1.6, autofocus, Auto HDR, 1440p video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Plná podpora českých LTE pásem je samozřejmostí. Stejně tak i dvoupásmová Wi-Fi, Bluetooth ve verzi 5.0 či NFC. Špičková je také podpora geolokačních služeb. Kromě obvyklého systému GPS si telefon rozumí i s GLONASS, BDS a GALILEO. Určení polohy tak probíhá bleskurychle.

Operační systém: Android se spoustou vychytávek

Operační systém Android 8.0 Oreo je doplněný o nadstavbu Samsung Experience 9.0. Vzhled prostředí i přídavné funkce jsou v podstatě stejné, jako tomu bylo u loňského modelu.

Launcher vsází na jednoduchý grafický styl a v kombinaci se zbytkem systému to působí velmi pěkným dojmem. Grafických změn se dočkala i nabídka nastavení. Proti čisté verzi Androidu je uspořádání některých položek odlišné. Na nalezení požadované položky můžete naštěstí využít vyhledávání.

Ve výchozím stavu je aktivní funkce s názvem Aplikace na okraji. Na pravé boku displeje je zobrazen tenký grafický prvek, jehož vysunutím se rychle dostanete k vybraným aplikacím, kontaktům nebo dalším praktickým věcem. Karta rychlých aplikací je navíc dostupná napříč celým systémem.

Asistent Bixby

Asistenta Bixby je možné aktivovat buď tlačítkem na levé straně těla nebo posunutím prstu na domovské obrazovce doprava. Bixby je v podstatě obdoba služby Google Assistant. V jednom sloupci máte zobrazeny nadcházející události z kalendáře, aktuální předpověď počasí, zprávy, oblíbená videa z portálu Youtube, obrázky z galerie a další.

Samostatnou kapitolou je funkce Bixby Vision, která je součástí aplikace fotoaparátu. Po její aktivaci dokáže telefon rozpoznat objekty, které aktuálně snímá. Další funkcí je například okamžitý překlad textu. Už i pro české uživatele začíná mít asistent Bixby smysl.

Součástí systému jsou pouze základní systémové nástroje, aplikace od Googlu a Microsoftu. Žádné zbytečnosti navíc nehledejte. Co se týče celkové optimalizace, nemám žádné větší výtky. Po dobu testování byly reakce ve většině případů okamžité a s pádem aplikace jsem se nesetkal. Občas ale byla odezva na některé povely přeci jen delší, než by se slušelo. Tento problém snad odstraní budoucí aktualizace systému.

AR Emoji

Jednou z vychytávek, na které Samsung při prezentaci lákal, jsou AR Emoji. Nebudu vás dlouho napínat – jedná se o obdobu Animoji od Applu. V aplikaci fotoaparátu stačí aktivovat stejnojmenný režim, ve kterém telefon vyfotí váš obličej. Z fotografie poté vytvoří animovaný 3D model s vašimi obličejovými rysy. Podobnost výsledného modelu s reálným obličejem osoby sice není veliká, ale jde o zajímavé zpestření.

Uložený model je poté dostupný v softwarové klávesnici od Samsungu a můžete jej kdykoliv posílat svým přátelům místo klasických smajlíků. Samsung tak cílí především na mladší generaci uživatelů.

Baterie a výdrž: klasický jednodenní smartphone

Akumulátor ukrytý uvnitř těla smartphonu nabízí kapacitu 3000 mAh. Jde tak o vcelku běžnou kapacitu, která v kombinaci s výkonným hardwarem a velkým displejem zaručuje výdrž jeden den intenzivního používání. Při střídmějším využití sice ubývají procenta baterie pomaleji, ale dvoudenní výdrž bude chtít opravdu snahu.

Pro nabíjení je možné využít dodávaný napájecí adaptér, se kterým dobijete telefon z prázdného stavu do plna za přibližně hodinu a 40 minut. Galaxy S9 navíc podporuje i bezdrátové nabíjení (standardy Qi a PMA).

Fotoaparát a záznam videa: opět to nejlepší

V případě fotoaparátu se Samsung opět vytáhl. Už Galaxy S8 fotil výborně, ale novinka jde v tomto směru ještě o kus dále. Snímač nabízí rozlišení 12 megapixelů a je doplněn o přisvětlující diodu. Vůbec největší novinkou je však variabilní clona (f/1.5 – f/2.4).

V automatickém režimu se o volbu clony nestaráte a telefon vše obstarává sám. K dispozici je i režim s názvem Pro, kde si můžete clonu upravovat sami. Kromě clony navíc můžete měnit hodnotu citlivosti ISO, rychlost závěrky, vyvážení bílé, a dokonce si i ručně zaostřovat.

FotoDuel: Samsung Galaxy S9 vs. Samsung Galaxy S7 edge

Kvalita fotografií je jedním slovem špičková. Snímky jsou krásně ostré, mají perfektní vykreslení detailů, nízkou hladinu šumu a velmi dobrý dynamický rozsah. I fotografie pořízené ve tmě se řadí ke špičce. Svou zásluhu na tom má nejen optika s dobrou světelností, ale i softwarové zpracování, které si poradí s odstraněním části digitálního šumu.

Tip: snímky v plném rozlišení si můžete zobrazit či stáhnout zde.

Prvotřídní je pochopitelně i záznam videa, který opět patří k absolutní špičce. Samsung Galaxy S9 umí natáčet videa v rozlišení 4k při frekvenci až 60 snímků za sekundu. Pokud se spokojíte s rozlišením FullHD, můžete natáčet až 240 snímků za sekundu. Speciálně u záznamu videa jsem byl spokojený se stabilizací obrazu, která funguje na jedničku. Podobně dobře je na tom i zaostřování.

Samsung Galaxy S9: camera demo (4k, 60 fps)

Nahrávejte až 960 snímků za sekundu

Specialitou je však speciální slow-motion režim, kdy smartphone zaznamená až 960 snímků za sekundu. Tato funkce byla doposud dominantou pouze některých Xperií od Sony. Ano, i v tomto případě má záznam svá omezení. Probíhá pouze v rozlišení HD (1280 × 720 pixelů) a se snímkovací frekvencí 960 fps dokáže telefon nahrávat pouze 0,2 sekundy. Aplikace je však o poznání lepší než je tomu u Sony. V případě Samsungu si totiž na displeji vyberete čtvercovou oblast, kterou telefon sleduje. Pokud je v dané oblasti detekován pohyb, telefon automaticky záznam zpomalí.

Samsung Galaxy S9: camera demo (slow-motion mode)

Výsledek je opravdu působivý. Zpomalenými záznamy oslníte snad každého ve vašem okolí. Při natáčení je ale potřeba dbát na dobrou úroveň okolního osvětlení. V horších světelných podmínkách se ve zpomaleném záběru objevuje hodně šumu.

Závěrečné hodnocení recenze Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 je aktuálně jeden z nejlepších smartphonů na trhu. Ještě, než začnu výčtem jeho kladných a záporných vlastností, zastavíme se u ceny. Ta je v případě námi testované 64GB verze stanovena na 21 999 korun, což je stejná částka, jakou chtěl výrobce i loni za předchozí model Galaxy S8. Cenovka je dle mého názoru stanovena rozumně. Samsung se vyhnul navýšení prodejní ceny a drží se ve stejné cenové hladině jako konkurenti. Proti Applu je dokonce levnější.

Hlavními přednostmi testované novinky je kvalitní dílenské zpracování, špičkový výkon, výborný fotoaparát, perfektní displej s tenkými rámečky, optimalizovaný systém a v neposlední řadě i odolnost vůči vodě a prachu. Zápory se hledají o poznání hůře. Pokud bych měl být opravdu přísný, mohl bych vytknout pouze jednodenní výdrž, horší umístění čtečky otisků prstů a občas lehce pomalejší reakce na povely.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Samsungu se povedlo vyladit svůj vlajkový model k ještě větší dokonalosti. Galaxy S9 v mnoha parametrech značně překonává konkurenci a na trhu se bude jen velmi těžko hledat smartphone, který by se mu vyrovnal nebo jej dokonce překonal. Dámy a pánové, tohle je aktuální vládce mezi Androidy.

Samsung Galaxy S9

8.8

design a zpracování

9.1/10

výkon a optimalizace

9.3/10

hardwarová výbava

9.1/10

kvalita fotografií a videa

8.8/10

výdrž baterie

7.5/10

Klady (+)

 • špičkové dílenské zpracování
 • velmi vysoký výkon a možnosti konektivity
 • výborný fotoaparát
 • slow-motion režim při 960 fps
 • perfektní displej s tenkými rámečky
 • bonusové funkce operačního systému
 • odolnost vůči vodě a prachu
 • podpora dvou SIM (verze Duos)

Zápory (–)

 • umístění čtečky otisků prstů
 • průměrná výdrž
 • náchylnost na otisky prstů
 • občas lehce pomalejší reakce systému

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

49 komentářů

 1. Popcorn a jdu to přečíst.

 2. Každý nový Samsung je v pohode, ale tá cena sa dostáva už fakt vysoko…

 3. Recenze o ničem. Kdy se je novináři naučí psát? Výčet vlastnosti znám od prvního dne, na to je formát První dojmy. V recenzi by mě zajímaly konkrétní věci z dennodenního používání. A varianta Grey v Česku není!

 4. Foták nic moc, display horší než S8 a to má byt evoluce :D S9 foták jiný než S9+ takže rozdíly. Zklamání nic víc.

  • Displej horší? Jak jsi na to přišel?

  • Podívej se na phonearena, a dej část display, a barvy uplně jiné a bílá není bíla ale modrá…

   Samsung Galaxy S9 673
   (Excellent) 1
   (Excellent) unmeasurable
   (Excellent) 7842
   (Average) 2.14
   5.55
   (Average) 7.53
   (Average)
   Samsung Galaxy S9+ 661
   (Excellent) 1
   (Excellent) unmeasurable
   (Excellent) 7766
   (Average) 2.11
   5.55
   (Average) 7.91
   (Average)

   Samsung Galaxy S8 570
   (Excellent) 1
   (Excellent) unmeasurable
   (Excellent) 6784
   (Excellent) 2.11
   5.79
   (Average) 5.26
   (Average) Jinak kouni na web a uvidíš sám.

  • Raději bych uprednostnil web profesionálů… [odkaz]

  • Web profesionálů? Si děláš srandu, vždyť ti nic pořádně netestují :D a je to zaplacený web od Samsung a Apple proto tam nikdo jiný ani není :D.

  • Martin: aha, já myslel, že máš osmičku a koupil jsi i devítku, ale ty čteš jen nějaké expertní weby, už chápu, už nemusíš nijak dál vysvětlovat :-))

  • xzeit: Raději opravdu „areny“, kteří zveřejňují či chtějí a ne poskoky z displaymate, to zase kluci mají pravdu.

 5. Nechapu proc je na automatice u fotaku dana clona f2,4. Tady u vas ty fotky vypadaji OK, ale jsou i weby, kde je videt, ze prepinani mezi f2,4 a f1,5 v auto rezimu nefunguje a fotky jsou otresne jak u mobilu za par tisic

  • Snad dají na automatice možnost volby. Nakonec bude ještě z té přidané hodnoty nevýhoda…

 6. Jak můžete dát tak vysoké hodnocení za hw výbavu? Chybí Infraport, Fm radio, širokoúhlý fotak.

  • Infraport bohuzel chybi u vetsiny vlajkovek. FM radio to jako vazne?? :D Sirokouhly fotak ma, sice ne jako LG, ale zato ma (alespon S9+) telefoto fotak.

  • FM radio – ano, to jako vážně. Mně tam taky chybí.

  • FM Radio, v době, kdy už ho nahrazuje a je tu s námi DAB+ ????

  • Dlouho nebylo slyšet o nových funkcích Windows mobile, smartmania.cz to nějak fláká

 7. Pro mě je důležitá výdrž a na HUAWEI Mate 10 Pro Samsung nemá, to se nedá srovnat. Mám to vyzkoušeno v praxi

 8. Evoluce? Opravdu? :-)

 9. Excelentni video? Na tom prvnim zaznamu v case 0:17 ten obraz neskutecne zaplave, to je hnus. Zrejme to je zpusobeny stabilizaci, ale kdyz mam dat pres 20k za telefon, tak bych cekal, ze nic podobnyho neuvidim.

 10. „V automatickém režimu se o volbu clony nestaráte a telefon vše obstarává sám“ a v mnoha pripadech se stane, ze se clona vyhodnoti spatne. Za me je nesmysl met dve clony na mobilu. F1,5 by byla lepsi volba. Vsechny fotky porizene v recenzi jsou foceny v ruce a na automat a nebo se stativem a na rezim PRO??

  • Zdeněk Beran

   Všechny fotografie jsou pořízené z ruky na automatický režim.

 11. Zdravim. Dnes jsem se byl podivat na S9 na Chodove. Porovnaval jsem svou S8 s vystavenou S9. Me prvni dojmy. Vzhled stejny. Displej taky. Zezedu ctecka je u S9 pekne na muj ukazovak. Asi to delali podle moji ruky. Stereo zvuk pecka. Je to rozdil. Fotak jsem nezkousel. Nemohu hodnotit. Chtelo by to vyzkouset. Podle me promenna svetelnost objektivu kravina. Meli tam dat tu vetsi 1,5 . I kdyz v reklame to vypada dobre, jak se to meni.:-) Podle me jen mirna evoluce. Pro majitele S8 neni asi duvod na zmenu.

 12. Premyslel jsem o s9/+ vse pro a proti ale nakonec zvitezil Note 8 fakt pecka stroj ;) a jen tak neco o displeji Note8 :

  Nový a přesný 100% DCI-P3 Color Gamut, který se také používá pro 4K televizory. Plus je certifikován UHD Alliance pro mobilní HDR Premium, který mu umožňuje přehrávat veškerý nejnovější obsah vytvořený pro televizory 4K UHD Premium .

  · Native Color Gamut Galaxy Note8 je dokonce větší, výsledek své nové vysoké nasycenosti „ Deep Red “ OLED, což má za následek velmi působivý 112% z DCI-P3 a 141% sRGB / Rec.709 gamuty která rovněž vyrábí lepší barvy na obrazovce ve vysokém okolním světle.

  Nejvisi hodnoceni A+

  Galaxy Note8 poskytuje až o 22% vyšší jas displeje než Galaxy S8, s rekordní Peak Display Brightness z více než 1200 hnidy .

  • S Note 8 to Samsung vůbec nevychytal. Díky prakticky trvale podstřelené ceně S8+ chtěli za stylus a větší RAM i více než 5k (řekněme že dvojitý foťák není úplně prioritou). Sice furt vymýšleli nějaké bonusy pro Note, ale to i pro Galaxy.

  • S Notem se vubec netrap, i za pet let bude ojeta bazarovka mimo tvuj rozpocet:)

  • uni: ? :D Je zajímavé, žes takhle nepindal i u Apple – když teda není duální kamera prioritou, za co teda platí majitel pluska oproti normální verzi ty 3 tisíce navíc? :D
   Cenová hiearchie, u Samsungu, Apple u všech. X taky oproti osmičce nic extra nenabízí a stojí o 8 tisíc víc. Tak to prostě je. Je to top model, tak je taky top naceněný – u Samsungu je to Note, tak má holt takovou cenovku. A příplatek mezi S8+ a Note8 mi přijde daleko smysluplnější, než mezi S8 a S8+ jen za to, že je to větší model (ala Apple style).

  • No jo, ale uz za par dnu bude kvalita displeje v haji, coz je vlastnost vsech AMOLED kramu.

  • Říká rozumbrada, který tomu nerozumí.

 13. Note je Note kdo nekdy mel tuto radu pochopi co mam na mysli ;) vychytali toho hodne dual fotak primarni clona F1.7 sekundarni F2.4 u rady s9/+ je to na opak coz posrali :D a cena ? Ta je ted uplne jinde da se srazit na krasnech 20k pro me osobne neni co resit a byla to jasna volba

 14. – občas lehce pomalejší reakce systému ..? nejlepší mobil letošního roku s tímto hodnocením..super.

  • No, on se autor odkpoal uz v uvodu recenze, takze jeho prehnane nadsene hodnoceni nikdo normalni nemuze brat vazne.

 15. Jeden z hlavních rozdílu proti S8 jsou stereo reproduktory a v recenzi ani slovo? Skoro vše co jsem se zde dočetl jsem vědět už z preview…
  Lepší vydat recenzi za týden, ale pořádnou ;-)
  Vlastním S8 a zatím tedy nevím jestli budu měnit… Spíše ne…

  • Dyť je to fuk :) Pořád je to stejná srágora jako každý rok. Since 2010……

  • No,závistivý majitel tlačítkového telefonu za tři stovky se projevil… :-)))

  • Dobrý den.

   Netuším co se vám stalo,ale podle mě se pletete. Od SGS3 začala skvělá řada telefonů (když pomineme SGS5).

   Osobní zkušenost s S3 (5let krásného fungování. Před rokem jsem se rozloučil)

 16. Nesrovnávejte prosím tolik s S8. Proč? Protože S8 není dual SIM! Pouze Note 8. A já chci menší a nejlepší dual SIM od Samsungu, proto je jediná volba S9. HUHUvej nechci, stačila jedna zkušenost. Samsung je Samsung.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).