Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 nemá jen nejlepší fotoaparát, ale i displej

Samsung Galaxy S9 nemá jen nejlepší fotoaparát, ale i displej

Smartphony Samsung Galaxy S9 a S9+ se ještě nezačaly prodávat, a už sbírají vavříny. Redaktoři DxOMark ohodnotili větší z nich jako nejlepší fotomobil na trhu, redakce DisplayMate zase udělila standardnímu Galaxy S9 cenu za nejlepší displej, který byl kdy do mobilního telefonu osazen.

Galaxy S9 tak sesadil z trůnu iPhone X, který má rovněž OLED displej od Samsugu. Papírové parametry displeje Galaxy S9 jsou stejné jako v případě jeho loňského předchůdce (SuperAMOLED, 5,8″, rozlišení 1 440 × 2 960 pixelů), avšak korejský gigant si značně polepšil v barevné přesnosti, zvýšeném jasu a vylepšenou čitelností na venkovním světle.

Prohlédněte si Samsung Galaxy S9 a S9+ v našem videopohledu

Podle testů DisplayMate dokáže displej Galaxy S9 pokrýt 113 % DCI-P3 gamutu a 141 % sRGB gamutu, maximální jas může dosahovat hodnot až 1 130 nitů, a odrazivost krycího skla je pouze 4,4 %. Panel si dokonce vysloužil certifikaci u UHD Alliance za 4K HDR výstup, redakce DisplayMate přesnost obrazovky vyhodnotila jako vizuálně nerozlišitelnou od dokonalosti.

Na kompletní test se můžete podívat přímo na stránkách Display Mate.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments