Domů » Recenze » Recenze Samsung Galaxy Watch: vydařená evoluce chytrých hodinek

Recenze Samsung Galaxy Watch: vydařená evoluce chytrých hodinek

Jihokorejská společnost Samsung letos představila své nové chytré hodinky o něco dříve, než tomu bylo v uplynulých letech. Stalo se tak 9. srpna na samostatné akci v New Yorku, kde doplnily velmi očekávaný Samsung Galaxy Note 9 (recenze). Chytré hodinky přináší nový název, který by mohl evokovat, že nabízí operační systém Android (Wear OS), který je pro celou řadu Galaxy typický, ale není tomu tak. Hodinky běží na léty ověřeném systému Tizen, který nově přináší mírnou změnu ve vzhledu a hlavně nové funkce.

Kromě toho sázejí na voděodolné tělo (5 ATM), integrovanou GPS, vylepšený senzor tepové frekvence a měření stresu. Hodinky jsou dostupné ve dvou velikostech. Námi testovaná menší varianta 42mm s Bluetooth se na českém trhu začal prodávat začátkem září za doporučenou cenu 7 990 Kč. Má cenu přecházet na novou generaci? Jaké vlastnosti nabízí oproti konkurenci a v čem naopak ztrácí? To a mnohem více vám prozradí naše Samsung Galaxy Watch recenze.

Video recenze Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch: recenze

Menší 42mm verze Galaxy Watch se na českém trhu prodává v černé a růžovo-zlaté barvě; tu ocení především zástupkyně něžného pohlaví. Větší, 46mm varianta Galaxy Watch je u nás dostupná ve stříbrné barvě a pyšní se o něco lepší výdrží, jelikož disponuje akumulátorem s vyšší kapacitou. Zatímco k 42mm verzi pasují jakékoliv 20mm pásky, u 46mm varianty je potřeba použít 22mm řemínky.

Obsah balení

Obsah balení asi nikoho nepřekvapí. Samsung novou generaci hodinek zabalil do malé hranaté krabičky, ve které uživatel nalezne jen nezbytné příslušenství.

Samsung Galaxy Watch recenze

Nacházejí se zde samotné hodinky, které jsou bezpečně uloženy uprostřed balení a ve zbytku se ukrývá stručná uživatelská příručka, dokovací stanice pro bezdrátové nabíjení, cestovní adaptér do zásuvky s mikro-USB koncovkou a náhradní černý gumový řemínek ve velikosti L.

S hnědým řemínkem hodinky vypadají mnohem atraktivněji. Výhodou je, že s ním můžete bez problémů i sportovat. Horní část řemínku je kožená, spodní, která je v kontaktu s rukou naopak gumová.

Ten na můj vkus nepůsobí příliš reprezentativním dojmem, ale zase se hodí na sport. Mnohem více mi k hodinkám sedí třeba hnědý kožený pásek. Ten si můžete za zhruba 600 až 800 Kč dokoupit přímo od Samsungu, případně lze použít jakýkoliv jiný 20mm řemínek.

Design a dílenské zpracování: v hlavní roli otočná luneta

Vzhled hodinek je velmi povedený a navazuje na předchozí generace hodinek Samsung Gear. Nové Watch zaujmou kruhovým displejem, otočnou lunetou a kompaktním tělem. Potěší i příznivá hmotnost 49 g (bez řemínku).

Otočná luneta je stále jedním z největších lákadel Samsung hodinek. Pro lepší ovládání je vroubkovaná a otáčení doprovází jemně cvakající zvuk. Díky lunetě lze pohodlněji ovládat operační systém, což je vysoce návykové a během sportovních aktivit i mnohem pohodlnější.

Samsung Galaxy Watch recenze
V balení Galaxy Watch naleznete obyčejný silikonový řemínek

Luneta i zbytek hodinek jsou vyrobeny z kovu, kromě spodní části, kterou tvoří kvalitní tvrdý plast. Ve spodu se nachází senzor srdečního tepu, který mírně vystupuje z těla zařízení, aby mohl lépe fungovat. Na pravém boku jsou umístěna ovládací tlačítka, která jsou vyvýšená, zdrsněná a pogumovaná, aby se lépe mačkala.

Určitě mi dáte za pravdu, že mnohem lépe Galaxy Watch vypadají s koženým řemínkem.
Určitě mi dáte za pravdu, že mnohem lépe Galaxy Watch vypadají s koženým řemínkem.

Horním tlačítkem se vrátíte o krok zpět a spodní tlačítko má funkci pro vyvolání menu aplikací, nabídky pro vypnutí a dvojím stisknutím se spustí vámi přednastavená funkce (ve výchozím stavu je jím hlasový asistent Bixby). Na pravém boku se nachází reproduktor a samozřejmostí je i mikrofon pro hovory a hlasové ovládání.

Nesmím opomenout další příjemnou vlastnost hodinek, kterou je klasické 20mm uchycení řemínků, proto nebude žádný problém si pořídit jakýkoli jiný řemínek s touto roztečí. V balení naleznete obyčejné gumové pásky ve velikosti L a S, které jsou vhodné především na sport. Hodinky jsou dostupné v námi testované variantě Midnight Black a v dámském provedení Rose Gold.

Výborný displej a slušná hardwarová výbava

Chytré hodinky Galaxy Watch 42mm nabízejí kruhový dotykový displej, který má shodnou velikost 1,2 palce jako loňský model Gear Sport (recenze) a tedy o jednu desetinku menší než verze 46mm. Je samozřejmě vyroben technologií Super AMOLED, která se stará o absolutní černou. Rozlišení zobrazovače je 360 x 360 pixelů (jako u předchozích generací).

Displej je lehce zapuštěn do těla hodinek a je kryt nejenom kovovou lunetou, ale také novým krycím sklem Corning Gorilla DX+, které zaručuje vysokou odolnost. Na přímém slunci je zobrazení velmi dobré, nabízí krásné živé barvy a skvělé pozorovací úhly. Potěší i možnost ovládání displeje v rukavicích.

Samsung Galaxy Watch recenze

Hardwarová výbava hodinek je na vysoké úrovni. Hnacím motorem se stal dvoujádrový procesor Exynos 9110 s taktem 1,15 GHz, kterému sekunduje 768 MB operační paměti a 4 GB interního uložiště, kdy je uživateli dostupné pouze 1,5 GB místa pro hudbu a aplikace. Na českém trhu je od listopadu dostupná také LTE verze hodinek s podporou eSIM, nicméně jde o větší 46mm variantu, kterou prodává operátor T-Mobile.

Jak aktivovat eSIM? Otestovali jsme Samsung Galaxy Watch LTE

Do konektivity patří Wi-Fi 802.11 b/g/n, NFC, GPS/Glonass a Bluetooth ve starší verzi 4.2. Zamrzí nepodpora ANT+, která u Gear S3 nechyběla. Mezi senzory zde najdeme akcelerometr, barometr, gyroskop, snímač srdečního tepu a světelný senzor, který reguluje úroveň jasu displeje. Za zmínku stojí i fakt, že hodinky splňují vojenský standard MIL-STD-810G.

Výdrž baterie je dobrá, pozor ale na zapnutou GPS

V útrobách hodinek má své místo baterie o kapacitě 270 mAh, což je oproti Gear Sport pokles o 30 mAh. Díky pomalému bezdrátovému nabíjení se nabijí z nuly na 50% za hodinu a do úplného nabití to trvá dalších 90 minut. Výrobce udává výdrž hodinek při běžném užívání 45 hodin (120 hodin při málo intenzivním vyžití).

To je v praxi možné při polovičním jasu displeje, vypnuté funkci Always On, automatické detekci cvičení, automatické GPS, automatickém monitorování srdečního tepu, občasném spouštění aplikací (navigace, hudební přehrávač), stále zapnutém Bluetooth, přijímání a vyřizování notifikací.

Já jsem hodinky používal právě s podobným nastavením, jako uvádím výše, jen jas displeje jsem měl na hodnotě 7 a detekci cvičení jsem ponechal zapnutou. V průměru se mi baterie denně vybila o cca 20 až 25 procent – podle využívání). V praxi se tedy dá dostat na 3 až 4 dny na jedno nabití. Tedy v případě, že s nimi nebudete sportovat. Měření aktivity samozřejmě bere další energii a výdrž se pak zkrátí. Já jsem v průměru hodinky dobíjel zhruba každého dva a půl dne.

Always On a aktivní GPS jsou spolehlivými žrouty energie

Při plné zátěži se zapnutou funkcí Always On, vyšším jasem displeje, neustálou kontrolou srdečního tepu, zvýšenou sportovní aktivitou a neustálým využívání aplikací (včetně her), dokážou hodinky vydržet jen jeden den. Velkou zásluhu na dobré výdrži má i funkce „klidového režimu“ při sundání a odložení hodinek, kdy dochází k přerušení příjmu notifikací, hodinky mají zhasnutý displej a většina funkcí je také vypnuta.

Tuto funkcionalitu například postrádají oblíbené Apple Watch (recenze), takže zde si Samsung zaslouží pochvalu. Úsporný režim omezí výkon, některé funkce, přepne zobrazení do barev v odstínech šedi, umožní používat pouze aplikace zprávy a volání, a notifikace se zobrazí pouze při vašem rozsvícení displeje. Lze zapnout i režim „pouze hodinky“, kdy baterie vydrží zhruba měsíc bez nabíjení.

Velký pozor si musíte dát na zapnutou GPS. Pro představu uvedu příklad a srovnání s nejnovější verzí hodinek Garmin fenix5X Plus, které jsou sice větší a téměř 3x dražší, ale jsou brány za nejlepší sportovní hodinky na trhu. Na začátku tříhodinového cyklovýletu ukazovaly hodinky Galaxy Watch 59 % baterie a Garminy měly 61 %.

Oboje hodinky měly zapnutou pouze GPS, aplikaci pro záznam cvičení a Bluetooth pro příjem notifikací. Galaxy Watch navíc permanentně měřily srdeční frekvenci, zatímco k hodinkám Garmin byl spárován hrudní pás. Na konci výletu byly úrovně baterií následující; Galaxy Watch 26 % a fenix5X Plus 53 %.

Sportovci si s Galaxy Watch přijdou na své

Samsung s novými hodinkami cílí především na sportovně založené uživatele. Galaxy Watch se po vzoru Gear Sport mohou potápět až do hloubky 50 metrů, nebo do tlaku 5 atmosfér… nicméně pozor, nenechte se nachytat, realita je totiž krapet odlišná.

Vzhledem k tomu, že hodinky podporují standard 50M, skutečně v hloubce 50 metrů vydrží, ale maximálně v laboratorních podmínkách, bez pohybu,ve zcela klidné vodě, a ještě po velmi krátkou vzdálenost. Při pohybu s hodinkami v takové hloubce (a i mnohem menší) totiž dochází k několikanásobně vyššímu tlaku na těsnění a gumové membrány, a hodinky by to tedy logicky nemusely vůbec vydržet.

Jinými slovy, hodinky jsou vhodné pro povrchové plavání, pro potápění v žádném případě ne, a už vůbec ne do hloubky 50 metrů.

Tuto funkci můžete zapnout v horní liště rychlých nastavení nebo se automaticky zapne při spuštění aktivity plavání. A jelikož mají hodinky i reproduktor, tak přijde vhod funkce „vylít vodu“, kdy se přehraje zvuk/melodie vysoké frekvence, čímž se reproduktor zbaví vody.

Aktivita plavání umožní základní záznam cvičení, kdy vám počítá délku, tempa, čas (tempo) a srdeční tep. Hodinky disponují i pokročilejší aplikací pro plavecký trénink – Speedo On. Ta vám umožní snadno sledovat hodnoty, jako je počet uplavaných bazénů, čas na jeden bazén, plavecký styl, tep, kalorie a mnohé další. Watch dokáží nově rozpoznat až 39 sportovních aktivit, které se při cvičení mohou automaticky identifikovat.

Novinkou v systému je naopak funkce sledování stresu, která má uživateli pomoci zachovat si koncentraci speciálními dýchacími cvičeními. Vylepšeno bylo i sledování spánku včetně monitoringu REM fází. Pokud nebudete aktivní víc jak hodinu, tak vás hodinky vyzvou, abyste se alespoň protáhli. Pokud budete chtít využívat sportovní funkce a monitoring spánku, tak je potřeba si do telefonu nainstalovat aplikaci Samsung Health.

Wear OS se nekoná, Tizen jej ale skvěle zastoupí

Samsung u svých chytrých hodinek od začátku vsází na vlastní operační systém Tizen, ale letos se očekával přestup na Wear OS od Google. Spekulaci nahrávala změna názvu z Gear na Galaxy Watch. Ale výrobce se rozhodl pokračovat ve vývoji vlastního systému, a proto letos přišel v lehce inovované verzi 4.0.

 

Hned v úvodu je třeba zmínit, že hodinky lze spojit s telefony Samsung s operačním systémem Android 4.3 a vyšším, s ostatními telefony s Androidem 4.4 a vyšším nebo i s iPhony s iOS 9.0 a novějším. Spojení probíhá přes Bluetooth a vzdáleně i přes Wi-Fi. Nástroj Galaxy Wearable obstarává kompletní správu hodinek, tj. nastavení, instalaci aplikací nebo úpravu ciferníků.

Výchozí pozicí prostředí je ciferník, který si můžete libovolně měnit, upravovat jeho funkce a barvu. Příjemnou novinkou a vychytávkou je, že ciferníky tikají jako klasické ručičkové hodinky. Můžete vybírat z již předinstalovaných ciferníků nebo z velkého množství (převážně placených) ciferníků v obchodě Galaxy Apps.

Bezproblémová navigace napříč celým systémem

Pokud kdekoli v sytému potáhnete prstem dolů, uvidíte nabídku s rychlým nastavením, které můžete upravovat podle svých představ. Vlevo od ciferníku se pak klasicky nacházejí oznámení, na které lze odpovídat, mazat je a další. Na pravé straně mají své místo widgety, tedy interaktivní plochy, kde si můžete umístit kalendář, počasí, krokoměr, zástupce cvičení a mnoho dalších.

Aplikace je možné instalovat přímo z hodinek skrze nástroj Galaxy Apps. Všechny aplikace se nacházejí v samostatné nabídce, která je řazena do spirály a otočnou lunetou se tak dá nabídkou pohodlně procházet. Jako první položkou v seznamu je nabídka spuštěných aplikací, které zde můžete ukončovat nebo se mezi nimi přepínat.

V hodinkách jsou v základu nainstalované všechny potřebné nástroje. Mezi ty, které byste si měli určitě stáhnout, patří mapy HERE WeGo, Najít moje auto nebo Výškoměr. Líbil se mi také nástroj „prezentér“, díky které můžete přes Bluetooth ovládat PowerPoint nebo myš vašeho počítače. Doinstalovat si můžete třeba i webový prohlížeč (ukázky najdete nad tímto odstavcem), ve kterém logicky budete potřebovat softwarovou klávesnici. Ta systémová disponuje českým slovníkem, který ale nelze vypnout. Pokud chcete psát vlastní slova, je nutné psát přes delší přidržení prstu na bloku se znaky, což je dost pomalé. Ale jako nouzové řešení to postačí. Případně lze využít hlasového diktování, avšak pouze v angličtině nebo němčině (přes Bixby, kde podpora češtiny zatím chybí).

Denní přehled vám prozradí vše důležité

Další novinkou, která se mi osobně hodně líbí je Denní přehled. Hodinky vám každý den ráno zobrazí, co vás ten den čeká, tzn. jaké bude počasí, vaše dnešní události, plánovaná sportovní cvičení nebo kolik zbývá hodinkám energie, tj. za jak dlouho se vybijí. Stejný přehled dostáváte i večer, který vám podá zprávu, jak úspěšný byl váš dnešní den a co vás čeká zítra. Hodinky disponují funkcí Always-on displej, kdy stále (se sníženým jasem) svítí ciferník, což navozuje dojem digitálních nebo klasických hodinek.

Takto může vypadat denní přehled na Galaxy Watch
Takto může vypadat denní přehled na Galaxy Watch (obrázek s anglickými popisky je ilustrační, hodinky jsou samozřejmě v češtině)

Systém hodinek běží neuvěřitelně rychle a plynule. Načítání aplikací je svižné a nikdy se mi nestalo, že bych musel na něco čekat, nebo že by něco nešlo. Líbí se mi i vzhled prostředí a funkce, které Tizen nabízí, ale bohužel nenabízejí tolik aplikací, aby mohly konkurovat jiným v čele s Apple Watch. Stejně tak v Česku musíme zapomenout na bezkontaktní platby, protože Samsung Pay u nás stále nemá podporu a asi se jí ani hned tak nedočkáme. Jinými slovy, na placení skrze Galaxy Watch si nechte zajít chuť.

Závěrečné hodnocení recenze Galaxy Watch

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch mě opravdu nadchly. I když jako majitel hodinek Gear S3 jsem zklamaný hned z několika věcí. Tak například se nejedná o žádnou výraznější změnu designu a operační systém taky nenabízí o mnoho funkcí navíc.

Výdrž baterie je dobrá, ale pouze v případě, že nevyužíváte GPS, Always On či měření aktivity, v takovém případě se připravte na každodenní dobíjení. Pokud GPS a Always On vypnete, dostanete se bez problémů na 2 až 3 dny provozu. Co musím ale na hodinkách vyzdvihnout, jsou sportovní funkce, měření tepu a stresu, a hlavně voděodolnost do 50 metrů. Další příjemnou změnou oproti Gear Sport je návrat reproduktoru.

Příjemně mě překvapily i kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Velice jsem si užíval pohledu na povedený displej, který má výbornou čitelnost na přímém slunci, skvělý kontrast a navíc jej lze ovládat i v rukavicích. Operační systém Tizen je velice dobře odladěný, rychlý a plynulý, ale bohužel nenabízí příliš mnoho aplikací. V dnešní době, kdy jsem si velice zvykl platiti mobilem, jsem zklamán, že Samsung Pay není v Česku dostupný a na placení s těmito hodinkami, tak musíte zapomenout.

Svoji úlohu sportovních chytrých hodinek zvládají Galaxy Watch velmi dobře, monitorovat s nimi můžete obrovské množství aktivit, a některé hodinky umějí rozpoznat automaticky. Co mi ale nejde do hlavy a co považuji za obrovský zápor, je nemožnost zobrazovat během sportování vzdálenost, kterou jste uběhli nebo ujeli na kole. Pro mě osobně to bylo během sportování hodně limitující, tak snad to v budoucnu změní nějaká softwarová aktualizace.

Galaxy Watch ale nejsou vhodné jen na sport – pokud zmíním snadnou výměnu řemínků, nemusíte se například s elegantním koženým páskem bát jí ani do divadla nebo společenskou akci.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Mezi přednosti hodinek dále patří kvalitní kovové tělo, výborná otočná luneta se špičkovým kruhovým  displejem a také cena, která je oproti předchozím generacím hodinek Gear a jablečné konkurenci nastavena na mnohem nižší částku.

Samsung Galaxy Watch

8.4

Design a zpracování

8.5/10

Funkce a výbava

8.6/10

pohodlnost nošení

8.9/10

výdrž baterie

7.6/10

Klady (+)

 • skvělý displej a otočná luneta
 • sportovní funkce a měření tepu/stresu
 • design a dílenské zpracování
 • vodotěsnost a plavecké funkce
 • klasické 20mm uchycení řemínku
 • možnost ovládání v rukavicích
 • kompatibilita s Android a iOS
 • vlastní reproduktor

Zápory (–)

 • výdrž baterie s aktivní GPS a Always On
 • pomalejší nabíjení
 • množství aplikací a jejich kvalita
 • gumový řemínek nepůsobí příliš reprezentativně

Petr Uhlíř

Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal.

55 komentářů

 1. Nezmínili jste jeden / ale pro mne rozhodující / detail.
  Hodinky bohužel nejsou vybaveny magnetometrem / Kompasem / – některé zah. weby uváděly že ano ale není tomu tak.
  Tzn. aplikace pro kompas vyžaduje zapnutou GPS a pro její alespoň částečnou funkčnost
  je nutno se pohybovat…
  Pro mne jediné ale rozhodující mínus a důvod proč zatím zůstat u Casio ProTrek-ů.

 2. Hodinky jsou skvělé … Bohužel do dneska jsem je nedokázal naparovat s Nokia 8. Což mne mrzí, ale i tímto handicapem se mi líbí ;)… A čekám že snad se mi to někdy podaří

 3. Tohle je taky krap jako celý samsung. Telefonovat se sţym nedá. Email, sms taky ne. Samsung pay nejede, jsou tlusté nehezke bez dalších ficur. Hodinkam od applu mesahaji ani po kotníky.

  • Proč by se s nimi nedalo telefonovat? :D já s nimi úplně normálně telefonuji :D a mají krásný mikrofon… email si taky zkontrolujete a klidně i odepíšete :D To že je chyba v uživateli není chyba hodinek :-)

  • Ondřej (neregistrovaný): Musíte se syncnout, on mysli cellular verzi, ty IP telefonii?

  • ááá zakouslej aplák.. :-) od té doby co umřel Steve je Apple komerční krumpl.

 4. Nic proti, ale Always on je naprosto must have funkce mých aktuálně Gear S3 a rozhodně to nepatří do mínusů. Bez toho jsou chytré hodinky jen trapas. Včetně nových Apple Watch 4 hodinek. Hodinky beru i jako designovou záležitost a nosit 95-99% času na rukou ztmavnutý čtverec nebo kruh, tak něco takového bych si nekoupil.
  I s always on S3 vydrží naprosto dostatečných 2-3 dny a nepřekvapivě – nejméně 80% kontrol toho, jaký je čas, bez problému zvladnu jen letmým pohledem, tj. nemusím je probouzet do „on“ režimu.

  • hmm … k cemu ti je ze se tam neco zobrazuje, kdyz se na ne nedivas ? Spis je dulezite, ze tam neco je kdyz se na ne podivas, ne ?

  • Tímto degraduješ hodinky na ukazatele času pro majitele a to by ti pa stačili nějaké „primky“ za 200Kč… Ale důvodem, proč hodinky stojí i miliony je design a tak je naprosto klíčový ciferník. A pokud místo ciferníku máš černý kruh nebo černý čtverec…. Proto je always on nezpodmínečná nutnost a vidím to i na reakci okolí. Navíc kontrola času je fakt jen letmým pohledem, žádné „nucené“ gesto.

  • Kde je vychytaná mechanika otočení zápěstím jako u Apple, tam Always on není třeba. Samsung to tak dobře udělané nemá, ale zase má asi proto Always on.

  • To je ten problém….Já nemusím nijak kroutit zápěstím, řešit jak mám ruku, jestli jsem s ní pohnul a tím probudil displej – ten čas je prostě vidět pořád, ty hodinky pořád vypadají jako hodinky a ne jak nějaké vypnuté kolečko nebo čtverec. Nikdo se nemusí ptát kolik je hodin, i okolí to vidí neustále. A cena za to je, že výdrž je místo 3,5 dne „jen“ asi 2,5 dne, což je mi úplně jedno, protože mi stačí dát hodinky na noc do nabíječky a ani nevím kdy jsem měl kolik procent, protože celý den vydrří naprosto při jakémkoliv užití. Btw něco, co je pro apple hodinky science fiction i s vypnutým displayem.

  • Tom: a neni to tak trochu individualni ? Ja nepotrebuju aby mi displej svitil, kdyz se na nej nedivam … proc by mel ?

  • Tak jasně… Pro mě jsou prostě hodinky i designová záležitost… A rozhodně nejsem žádná výjimka, protože kdybych byl, tak hodináři nemají co žrát, když čas ti ukážou i hodinky za bratru 100Kč… Tak proč by měl displej svítít – protože pak to opravdu vypadá jako hodinky a ne jako nějaký náramek. A jak už jsem psal několikrát – i z praktického hlediska – moje osobní zkušenost je, že hodinky tak (minimálně) z 80% kontrol času nijak neprobouzím a čas vidím letným pohledem (a měl jsem to tak i u Sony smartwatch 3)

  • Tom: tim ‚svitit‘ jsem chtel rict, ze nevim jestli je tak dulezite any neco zobrazoval na displeji ikdyz se na nej nedivas … porovnavat klasicke hodinky a smartwatch podle me moc nejde, protoze kazde je zamerenim trochu jine … u klasickych hodinek je to samozrejme primarne zobrazeni casu, ale u smartwatch je zobrazeni casu jen malou soucasti … smartwatch si preci nekupujes proto abys vedel kolik je hodin … na to si koupis klasicke hodinky s designem, ktery smartwatch nikdy mit nebudou.

  • Nikoliv… tímto říkáš, že mám mít na jedné ruce hodinky a na druhé „zobrazovač notifikací“ (to, čemu ty říkáš smartwatch). To pak nedává smysl. Chci mít jen jedno zařízení. A jinak samozřejmě na hodinkách čtu whatsapp, messenger, velice často Spotify, vjdím kalendář atd. Ani už třeba nevím jak mi zvoní mobil, mám neustále vibrace. Ale ten čas je pro mě taky sakra důležitý. A design taky a co si budeme… přes léto ty hodinky jsou na ruce vidět neustále, každý je vidí a fakt mi prostě vypnutý displej připadá strašně laciný, naprosto to degraduje.

  • Tom: ja chapu jak to myslis, ale proste mam jiny nazor a myslim si ze neni nic spatneho na tom, ze displej nic nezobrazuje, kdyz se na nej nedivam. Ty to treba vidis jako nutnost, ale neznamena to ze to tak maji vsichni.

  • Ono to chce vyzkoušet… Chápu, že třeba s Apple má člověk smůlu, ale já to zkoušel i na těch S3 mít vypnuté, protože proč si ty hodinky vybíjet, když by to nebylo potřeba, že…. Ale ono je to fakt úplně o něčem jiném…. Přesně tohle mi přišlo, že odlišuje pořádné smartwatch od čínských šuntů za 500Kč ala DZ09. A jelikož jsem i praktik, tak fakt i prakticky si na to, že je čas vidět furt, člověk velice rychle zvykne a pak ho jakýkoliv „vynucený pohyb“ irituje. Já chápu, že se to blbě představuje, ale zkuste se, pokud máte apple watch, na ně kdykoliv podívat a představte si, že vidíte čas. nemusíte nic dělat, prostě ho vidíte.

  • Tom: mel jsem huawei watch a prvni co bylo ze jsem vypnul always on

  • A to proč? Přece logicky – pokud jste se na ně nedíval, tak vám hypoteticky mohlo být uplně jedno, zda něco ukazují nebo ne přece…. Takže pak už nastoupila jen chiméra slabé výdrže hodinek a tu jsem popravdě nikdy nepochopil. Vy třeba s hodinkami spíte a sprchujete se s nimi? Protože pokud ne, tak není nic snazšího než ty hodinky položit místo na stůl na kolíbku na nabíjení…. a výdrž vám může být jedno… Nikdy nepochopím, proč lidi obecně mobil přes noc a stejně tak hodinky nedají prostě nabíjet…. že se ničí je absolutní blbost…. Platná možná tak v roce 1990 v době NiCD baterií a mobilů o váze 3kg…

 5. Škoda, že se Samsung neumí poučit jak to dělá Apple. Je tam tolik nevychytaných drobností, které jsem se naučil u Apple Watch používat…

  • Například? Bez Always on jsou Apple watch jen trapárna…. A ano, viděl jsem a zkoušel jsem je….

  • Například zadání hesla. Na Samsung hodinkách nutno zadat, na Apple stačí prstem odblokovat telefon a hodinky se taky odemknou. A takových věci jsou spousty, kdy to není dotažené a mohlo by.

  • Zadání hesla? K čemu? Prosím reálné využití.

  • Tom: reálně každé ráno před nasazením musím zadat kód a hodinky odemknout. Se Samsungem nutno zadat. S Apple ne, protože hodinky samy poznají, že jsou na zápěstí a jakmile odemkne poprvé ráno telefon, hodiny se také odemknou. Není nutno nad tím diskutovat. Byl to jen příklad promyšleného ekosystému. Jeden z mnoha.

  • Já (neregistrovaný): „Na Samsung hodinkách nutno zadat, na Apple stačí prstem odblokovat telefon a hodinky se taky odemknou. “
   A jenom tak mezi nama, nepouzivame smart watch prave proto abys ten telefon nemusel vyndavat? :D:D:D

  • Já (neregistrovaný): Podle toho jak watch pouzivas, tak nechces smart watch ale mobil na ruce.

  • Tom: ne kazdy vyzaduje aby mu na hodinkach porad neco svitilo … ja potrebuju videt co se deje kdyz se na ty hodinky divam …

  • PetrCBR: OK, o tom žádná, ale neříkej tomu hodinky, ale ukazatel notifikací…. Hodinky jsou i o designu. Aneb když chceš někomu ukázat ciferník, tak jak to děláš? „Koukni, jo promin ono to zhaslo, počkej já s tím pohnu a rychle se dívej, za 3 sekundy se vypne“? To opravdu pro mě nejsou hodinky.

  • Tom: proc bych nekomu ukazoval cifernik ? Hodinky jsem si koupil pro sebe a ne abych s nima maval a vsem je ukazoval.

  • Tom: ty se treba hodinkama potrebujes chlubit, ale ja to tak nemam a podle me je kazdemu u zadnice co mam na hodinkach … jsou to moje hodinky a je pro me dulezite, ze se mi zobrazi co potrebuju kdyz se na ne podivam.

 6. 1) Abych se na ně podíval, už musím udělat nějaké „dívací“ gesto… Po roční zkušenosti s Gear s3 – dělám ho minimálně, protože čas prostě vidím pořád. Nemusím nuceně probudit hodinky nějakým gestem.
  2) Jakl jsem psal hodinky prostě jsou a vždycky byly i designovou záležitostí. Proto se prodávají hodinky za miliony korun. A ciferník je naprosto klíčovou záležitostí. A pokud ten ciferník je vidět akorát na 10 sekund a akorát když na něho zírám jen já, celkem to ztrácí význam… A vidím to i u sebe – že ten displej jede, zaujme každého. Když je vypnutý, tak fakt to vypadá jak „čínské šméčko“.

  Třeba absenci toho always on u Apple, který si na designu zakládá, fakt nechápu. I když ta výdrž jeho hodinek je teda tragická, tak to asi bude ten důvod.

  • Výdrž Apple Watch tragická není. Nevím odkud to máš. Běžně jsem v pátek nabil ráno a v neděli večer jsem měl ještě 30 %

  • ano, pokud je pouzivas tak, ze jednou za vikend rozsvitis displej.

  • To fakt ne.

  • hmm, tak to bude zázrak, sám Apple udává max výdrž při standardním užívání tuším nějakých 18 hodin, a vy to dostanete na 50h :-o asi nebudete úplně standardní běžný uživatel, nebo nemáte iWatch

  • sorry, špatně čtu, těch 50h jsou teprve 2/3 jejich vyčerpané baterie… tedy jste schopný udělat bez problémů nějakých 70h? Zkuste kariéru v Applu, inženýři vám urvou ruce za vaše inovativní nastavení hodinek a budou si za ně moct říct dvojnásobek. Palec nahoru, moc vás takových po světě nechodí :-)

  • AW maji vydrz samozrejme fantastickou, 2.5 dne bez problemu. Kazdopadne A-on mi taky chybi.

  • Tom; to si děláš srandu s tou designovou záležitostí. Ty považuješ smart watch za designovou záležitost? No to mě podrž…to máš divnou představu o designu, image a podobně. A prosím tě, co tě vede až k chorobnému fanatismu mít na hodinkách AoT a pocitu, že tvé hodinky každý sleduje, obzvláště pak tvůj ciferník? Ty asi budeš patřit k té skupině lidí, kteří v restauraci položí telefon na stůl tak, aby jej každý viděl a pro jistotu si vyhrne rukávy, protože jedině tak podtrhneš svou image skvělým designem hodinek za cca 10k. No potěš koště.
   Ale ono to asi bude odpovídat společnosti ve které se pohybuješ. Chceš-li dělat dojem hodinkami, kup si Tag Heuer, Breiting nebo co já vím,ale smart watch…to snad ne, příteli.

  • „No to mě podrž…to máš divnou představu o designu, image a podobně.“
   Ty zas dost zastaralou. Vzhledem k tomu, jak se smartwatchky stavaji popularni je design hodne dulezity a tady s nejcistsim designem proste vedou AW, at uz se zaplym displejem nebo ne. Tohle proste Apple umi.

  • Ahoj jsem majitel hodinek galaxi wotch a souhlasím s Tomem,jde i o desing.
   Mám stejné nastavení hodinek,tedy displej stále svítí.
   Tome každý má svůj názor tak je u toho nech.

 7. Neviem ako autor clanku moze brat tieto hodinky ako sportove. Bud je totalny lajk a ani si neskontroloval co mu namerali alebo zavadza. Tieto hodinky su neni absolutne dotiahnute po softwerovej stranke ! Treba si len prezret samsung support a hned zistite kde je realita. Hodinky som mal, dokonca dvoje a chcel som ich pouzivat ako sportove… ale ako poznam Samsung a jeho podporu k variables tak mu bude trvat minimalne pol roka dokym vsetky bugy odstraniii !

  • Já bych se je označit jako sportovní nebál. Jsou to „jen“ sportovní hodinky, ne sporttester. Jen nerozumím, proč nemají v základních funkcích (Gear S3) možnost připojení hrudního pásu přes BT. Ten optický přece jen není tak přesný jako externí na hrudi.
   Přesto však existuje způsob jak používat i různé hrudní BT pásy – jde to přes doinstalovanou aplikaci Sporty Watch, pak je i měření tepu hodně přesné – záleží na přesnosti pásu (testováno na Polar H7/H10, Sigma COMFORTEX R1, i levnější pásy z Lídlu a Decatlonu) a není potřeba být spojený s mobilem! Workout lze exportovat v tcx formátu do běžných sportovních aplikací (Strava/Endomondo/Runtastic/…) a dostanu pak analýzu téměř jak z kvalitního sporttesteru.
   Mám v Gear i Endomondo, ale bohužel ani tato aplikace a ani samsungová Health připojení externího pásu neumí. Možná je v tom nějaký záměr, nevím…
   S připojením hrudního pásu se Gear/Watch stávají téměř plnohodnotným přesným sporttesterem, se kterým můžu jít sportovat, jít na jednání i do divadla. Píši téměř:-)

 8. Zdravím, hodinky mám a jsem spokojený.
  Jen se mi nezobrazuje denní přehled. Neví někdo, jestli je k tomu potřeba, aby se zobrazoval, mobil Samsung?
  Dále nevím, jak dostat události do kalendáře. Přes hodinky to nejde. Je zase nutné mít mobil Samsung a přímo jeho aplikaci Kalendář?

  Děkuji předem za odpovědi

 9. Jakým způsobem se zapíná ten denní přehled, nic takového se mi ráno nezobrazuje? Děkuji.

 10. To s potápěním do 50m hloubky je samozřejmě absolutní nesmysl. Vodotěsnost 50m odpovídá maximálně plavání. Takže chcete-li si hodinky spolehlivě vodkouřit, potápějte se s nimi :-D

  • Dobrý den, děkujeme za upozornění. Máte naprostou pravdu, že těch 5 ATM je sice 50 metrů, ale maximálně tak v laboratorních podmínkách, nikoliv v běžném provozu. V recenzi jsem kolegovi nepřesnost opravil.

 11. dobry den, nevite cim by mohlo byt, ze se mi hodinky jiz druhou noc uplne vybily? z nedele na pondeli vecer 100% rano 17%, vcera vecer cca 70% dneska cca ve 4 rano se vybily na 0%. Behem dne spotreba baterky odpovidajici. diky za info a tipy

 12. Dobrý deň mám Samsung Galaxy Watch a telefón Huawei P20 no nezobrazuje mi obsah oznámení ani z messengeru ani s WhatsApp ani Viber a ani SMS. Oznámenie samotné mi zobrazí ale nie jeho obsah a ani neviem na správu odpísať. Viete mi s tým poradiť ? potrebujem ešte niečo doinštalovať ? ďakujem

 13. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat někoho, kdo má chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 42 mm Rose-gold na to, zda podporují aplikace Messenger, WhatsApp či Facebook. Pokud ano, tak zda se dá na hodinkách přes tyto aplikace psát či volat a jaká je s tím zkušenost. Děkuji předem.

 14. Na dvou kusech Galaxy Watch (42 a 46mm) zdá se od poslední aktualizace nefunguje upozornění na neaktivitu a to i přes to,že toto je povoleno v nastavení včetně plánu.Hodinky místo toho zaznamenávají spánek a to klidně 3x nebo 6x denně.Myslím tím situaci kdy se například na delší dobu natáhnu k TV nebo hře na tabletu a nijak moc nepohybuju rukou.Má s tím ještě někdo problém,nebo jsem jedinej kdo nosí hodinky doma po celý den.Upozorňuji „doma a po celý den mimo dobu nabíjení“,protože například ty větší 46mm nosí syn jen v práci a a na noc při spaní,takže o tomto ani nevěděl dokud jsem si jeho hodinky nepůjčil na test já.

 15. Existuje nějaký návod jak zprovoznit v hodinkách whatsapp a messenger?

 16. Hodinky jsem osobně testoval téměř měsíc. Hrozně se mi líbí jejich funkce, elegance a také cena, která je v poměru cena/výkon v pohodě.
  Co mě ale zaráží je ona (ne)odolnost: v návodu je jasně psáno, že se nehodí pro potápění ani pro sporty, kde tryská voda, čili i do sprchy by si je člověk brát neměl. To je za mě jediné, i když velké mínus.
  Zde je můj pohled a nějaké další obrázky: [odkaz]

  • bratranec cohimbra

   Vodotěsnosti nevěřte u těchto Samsung hodinek na 100 % jelikož si na to jen hrají. Měl jsem Samsung Gear S3 poté Samsung Watch u obou mi tvrdily při záruční opravě, že jsem je utopil. Ovšem já do bazénu nechodím ve sprše hodinky nenosím a v dešti jsou kryté lemem rukávu je mi tedy záhadou jak. Na České obchodní inspekci mi řekli že je to častá stížnost ale soud nedoporučují, Samsung postaví proti vám team právníků a když prohrajete budete jim muset zaplatit raketové platy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).