Domů » Recenze » Recenze OnePlus 3: Potřetí a nejlépe

Recenze OnePlus 3: Potřetí a nejlépe

Označovat v pořadí již čtvrtý model v portfoliu značky OnePlus jako „zabiják vlajkových lodí“ je už poměrně velké klišé, jelikož tenhle slogan nejvíce pasoval na původní OnePlus One z roku 2014 (recenze), který ve své době dokázal způsobit poprask právě skvělým poměrem ceny & výkonu. O telefon byl mezi uživateli nebývale vysoký zájem a díky systému pozvánek, které dokonale nastartovaly marketing a budování povědomí o značce, se výrobci podařilo vyšvihnout mezi zvučnější brandy.

První generaci jsme vytýkali nekompletní podporu evropských LTE sítí a horší ergonomii – na svou dobu šlo o poměrně velký telefon. Druhá generace, která přišla o rok později (recenze), opět z počátku vsadila na systém pozvánek a i když jsme se konečně dočkali kompletní podpory LTE, výrobce stále ignoroval slot na paměťovou kartu a z nepochopitelných důvodů z výbavy vypadlo NFC. Celkově šlo ale o nadmíru povedený smartphone, který slušně zatápěl konkurenčním modelům.

Videopohled na OnePlus 3

OnePlus 3: Recenze

Portfolio dále doplnil pětipalec OnePlus X s velmi atraktivním designem a nízkou cenou. A nyní výrobce začal prodávat čtvrtý model ve svém portfoliu – OnePlus 3, který v sobě opět kloubí špičkovou hardwarovou výbavu, precizní dílenské zpracování a velmi sympatickou cenu, která byla stanovena na 10 990 Kč včetně DPH a co je důležité, poštovné je zdarma. Nám telefon do redakce dorazil skrze DHL už třetí den od realizace objednávky a podle odesilatele to vypadá, že centrální sklad pro Evropu je v Polsku.

Obsah balení

Pro balení telefonů řady OnePlus je typická kombinace červené a bílé barvy, a jinak tomu není ani v případě „trojky“. Kromě telefonu v balení najdete červeno-bílý USB kabel (USB-A => USB-C), kovovou sponku na vyjmutí slotu na dvě nanoSIM karty, sadu uživatelských příruček, letáček s poděkováním od šéfa OnePlus a sadu samolepek s logem výrobce a nápisem NEVER SETTLE. Sluchátka byste v balení hledali marně, ale vzhledem k ceně je to pochopitelné.

Novinka se pyšní podporou rychlého nabíjení Dash Charge, a tak se v balení nachází nezvykle výkonná nabíječka (5V 4A); o té si ale více povíme až v kapitole věnující se baterii. Příjemné je, že je na displeji z výroby nalepena kvalitní fólie, která vám ušetří investici několika stokorun.

Design a zpracování

Ani letos se výrobci nepodařilo uhlídat podobu telefonu do oficiálního představení a na internetu se produktové snímky OnePlus 3 objevily s několikatýdenním předstihem. Při prvním pohledu na obrázky a později i reálné zařízení jsem se nemohl ubránit dojmu, že přední strana vypadá jako mix HTC 10 (recenze) a Samsungu Galaxy S7 (recenze), záda pak jako by z oka vypadla modelu Huawei Mate 7 (recenze), a pokud bych chtěl být hodně velký hnidopich, tak spodní hrana je zrcadlově převrácenou kopií té z iPhonu 6s (recenze).

Označit design za originální nelze, ale přesto tahle kombinace nevypadá vůbec špatně. Hodně se mi líbila záda loňského OnePlus 2 (recenze), která svým povrchem připomínala smirkový papír, díky čemuž telefon neklouzal v ruce. Hliníková záda „trojky“ naopak příliš jistoty nedodají a při držení má telefon díky hladkému povrchu tendenci vyklouzávat. Vyřešit se to dá nákupem některého z pěti ochranných krytů z e-shopu výrobce, které však nejsou úplně nejlevnější.

My jsme k redakčnímu kusu přiobjednali kryt s imitací karbonu (799 Kč), se kterým je úchop telefonu mnohem jistější. Je také škoda, že hlavní fotoaparát na zadní straně je zhruba o 2 mm vystouplý vůči kovovému krytu (anodizovaný hliník), což není úplně nejšťastnější řešení, ale naštěstí se tento neduh dá eliminovat právě ochranným krytem, který vystouplou čočku srovná do jedné roviny.

Rozměry 152,7 x 74,7 x 7,35 mm a hmotnost 158 gramů dávají tušit, že OnePlus 3 není žádný drobeček a při přenášení o něm rozhodně budete vědět. Vzhledem k přítomnosti 5,5″ panelu zapomeňte na pohodlné ovládání jednou rukou.

Čtečka otisků je velmi rychlá a přesná
Čtečka otisků je velmi rychlá a přesná

Nad displejem má své místo notifikační dioda, selfie kamerka a telefonní reproduktor. Pod displejem se nachází senzorové tlačítko Domů s integrovanou čtečkou otisků prstů. Ta je velmi rychlá a přesná a pro odemčení telefonu na ni stačí pouze přiložit prst (i v případě, že je displej vypnutý). Chvíli jsem si zvykal na fakt, že se nejedná o mechanickou klávesu, ale po pár hodinách provozu vám to už ani nepřijde.

Na okrajích jsou pak další senzorová tlačítka (zpět & nabídka naposledy spuštěných aplikací). Sympatické je, že si v nastavení můžete jejich funkci přemapovat a nastavit také akci na dvojité poklepání či dlouhý stisk. A dokonce je lze zcela vypnout a aktivovat zobrazení softwarových kláves.

img05

Ve spodní hraně je ukrytý hlavní systémový reproduktor, který je dostatečně hlasitý, ale zvuk se z něj line spíše průměrný – chybí zde zejména výraznější basová linka. Uprostřed pak najdeme USB-C konektor, jehož výhodou je možnost zapojení kabelu z obou stran. Tento konektor je u základních desek většinou spojen se sběrnicí USB 3.1 (případně USB 3.0), ovšem v tomto případě, stejně jako u loňského modelu, se výrobce opět rozhodl vsadit na pomalejší USB 2.0.

Třípolohový přepínač
Třípolohový přepínač

Na levém okraji kromě obligátní dvojklávesy pro regulaci hlasitosti najdete třípolohový přepínač. Ten slouží k rychlé změně upozorňování na příchozí hovory, zprávy, e-maily a další akce. V dolní poloze jsou veškeré notifikace aktivní, po přepnutí do střední polohy jsou aktivní pouze prioritní upozornění, v horní poloze se aktivuje tichý režim. V nastavení Oxygen OS si pak vyberete, co se má mezi tyto notifikace řadit. V poslední poloze se vypnout veškerá upozornění a tento režim je vhodný zejména pro případy, kdy nechcete být nikým a ničím rušeni. Nemusíte se ale bát, i v tichém režimu zůstává budík aktivní.

Hardware a výkon: Ve znamení rychlosti

V oblasti výkonu není OnePlus 3 co vyčítat. Čtyřjádrový Snapdragon 820 (2x 2,2 GHz + 2x 1,6 GHz Kryo jádra) společně s grafickým akcelerátorem Adreno 530 je zárukou rychlosti. K tomu navíc připočtěte královských 6 GB rychlé LPDDR4 operační paměti RAM či 64GB interní úložiště (UFS 2.0) a je jasné, že tenhle smartphone nabízí dostatečnou rezervu na dlouhou dobu dopředu.

Škoda snad jen absence slotu na paměťovou kartu, který výrobce ignoruje už od první generace. Vystačit si tak budete muset s cca 52,7 GB volné interní paměti, více do telefonu nedostanete. V AnTuTu benchmarku jsme naměřili téměř 143 000 bodů, v 3D Marku (Sling Shot ES 3.1) potom 2 472 bodů.

img06

Tip: Kompletní hardwarové parametry včetně srovnávače najdete v našem katalogu

Mimochodem, i přes 6GB operační paměť má telefon problém s udržením většího množství aktivních aplikací v operační paměti (informovali jsme zde), softwarově zde totiž dochází k omezení alokované paměti právě pro běžící aplikace. Celou kauzu už komentoval i šéf společnosti Carl Pei, který jako důvod pro agresivnější správu paměti uvedl, že v opačném případě by docházelo k rychlejšímu vybíjení baterie. Přesto se v budoucnu počítá s optimalizacemi a změny by měla přinést chystaná aktualizace Oxygen OS (více informací).

Situaci se postavila čelem alespoň komunita na XDA Developers, která připravila návod, jak v paměti ponechat vícero aplikací (pro provedení je však vyžadováno root oprávnění). Výrobce rovněž zveřejnil kernel (jádro operačního systému) pro vývojáře alternativních ROM, kteří budou moci, pokud budou chtít, převzít kontrolu nad celým zařízením a tím i celou RAM pamětí.

OnePlus 3 je schopný pracovat se dvěma SIM kartami a samozřejmě si můžete nastavit, která SIM se má používat jako primární pro data, volání a SMS.  Potěší zde také kompletní podpora všech evropských LTE pásem a NFC. Citlivost GPS je bezproblémová a problémy jsem nezaznamenal ani s citlivostí Wi-Fi.

Displej: Full HD se skvělou čitelností na sluníčku

OnePlus se jako jeden z mála výrobců u svých vlajkových modelů nehoní za co nejvyšším počtem pixelů a myslím si, že při úhlopříčce 5,5″ použité Full HD rozlišení (1080 x 1920 px, 401 ppi) stále dostačuje, musíte si však nechat zajít chuť na případný „jemnější” zážitek při používání v některém z zařízení pro virtuální realitu. A jak si budete moci přečíst v další kapitole, Quad HD panel by novince neprospěl ani co se týče výdrže – už takhle se totiž nejedná o žádného rekordmana.

img04

Použitý panel je typu AMOLED (Optic) s PenTile (RGBG) maticí a ani při detailním zkoumání nejsou jednotlivé pixely viditelné. Ve srovnání s displejem Samsungu Galaxy S7 či HTC 10 má však o něco mdlejší barevné podání. S maximální úrovní jasu naopak musím pochválit skvělou čitelnost na přímém sluníčku. O ochranu se stará Gorilla Glass 4 a příjemné jsou také velmi tenké rámečky okolo displeje.

OnePlus 3 displej
Čitelnost displeje je dobrá i na přímém sluníčku

Díky AMOLED displeji mohl výrobce do systému integrovat funkci Ambient displej, která krátce probudí displej při příchodu nové notifikace. Případně stačí rukou kdykoliv mávnout nad telefonem a opět se na několik vteřin ukáže obrazovka s notifikacemi a informacemi o datu a času.

Ambient OnePlus 3
Funkce Ambient pro zobrazení nových notifikací a informací o datu a čase

V nastavení displeje lze upravit teplotu barev a aktivovat Noční režim, kdy dojde k odfiltrování složky modrého světla (více informací). Jen škoda, že v současné verzi systému nelze Noční režim spouštět a vypínat automaticky v nastavený čas.

Baterie a výdrž: Pan jednodenní

Pod kovovým krytem se nachází uživatelsky nevyměnitelná Li-Ion baterie s kapacitou 3 000 mAh, což není nijak nadstandardní hodnota a při běžném používání se nedostanete na více než jeden den provozu. Nějaká procenta baterie k dobru vám sice zůstanou, ale druhý den byste s nimi už mnoho parády nenadělali. A pokud budete hrát náročnější hry, připravte se na ještě rychlejší vybíjení.

Přiznám se, že vzhledem k přítomnosti Full HD displeje jsem čekal o něco lepší výsledky, ale částečně lze tento neduh eliminovat díky přítomnosti rychlého nabíjení Dash Charge. Jak už jsem nakousl v úvodu, v balení se nachází velmi výkonný napájecí adaptér (5V 4A), se kterým telefon z nuly na sto dobijete za 68 minut, což je fantastický výsledek (během dalších dvou měření se baterie z nuly na sto dobila za 65 a 70 minut).

Už během prvních 10 minut se přitom akumulátor dobije na 20 %, za 30 minut dokonce na 65 %. Provedli jsme také test přehrávání videa ve Full HD rozlišení s maximální úrovní jasu a hlasitostí nastavenou na 50 % do připojených sluchátek, a zde se OnePlus 3 přihlásil o dobití po 8 hodinách a 35 minutách.

Operační systém: Sázka na Oxygen OS se vyplatila

Telefony tohoto výrobce jsou úzce spjaty s vlastní upravenou verzí Androidu pod názvem Oxygen OS, která do systému přidává řadu užitečných funkcí. Jako základ posloužil Android 6.0.1 a na první pohled byste si žádných detailnějších úprav nevšimli – podoba hlavní obrazovky, notifikační nabídky a dalších položek je totiž téměř stejná, jako v čistém Androidu. Oxygen OS je ale především o funkcích.

Telefon je například možné probudit dvojitým poklepáním na displejem, případně si nastavit opětovné vypnutí třeba na dvojité poklepání na středové tlačítko Domů. Nakreslením písmene „O“ lze rovnou spustit fotoaparát, „V“ zase spustí baterku (aktivace přisvětlovací diody). Další gesta lze využít například pro ovládání hudebního přehrávače.

Kapacitu baterie lze zobrazovat třemi způsoby a notifikační diodě můžete pro vybrané události přiřadit jednu z osmi barev. Samozřejmostí je přizpůsobení zástupců v notifikační nabídce či odstranění těch, které nepoužíváte.

Já sám jsem si nejvíce oblíbil Temný režim, kdy se barevné schéma systému přepne do tmavých barev. Součástí hlavní obrazovky je rovněž speciální nabídka Shelf, ve které se zobrazují oblíbení zástupci, informace o datu, čase a počasí, kontakty a případně různé widgety.

Fotoaparát a záznam videa: Potěší i náročnější fotografy

Novinka od OnePlus nabízí 16Mpx snímač od Sony (IMX 298), který disponuje optickou (OIS) & elektronickou (EIS) stabilizací obrazu (i pro 4K video) a rychlým fázovým autofocusem. Velikost pixelu je 1,12 µm. Světelnost objektivu je f/2.0 a jak se můžete přesvědčit z přiložených ukázek, kvalita fotografií a videa je na velmi slušné úrovni.

img05

Na své si přijdou také pokročilí fotografové, jelikož kromě automatického režimu je k dispozici také manuální mód s možností nastavení ISO, vyvážení bílé barvy, závěrky a ostření. Navíc lze fotit i do bezztrátového a nekomprimovaného formátu RAW.

IMG_20160619_143741Další fotografie včetně odkazu pro stažení či zobrazení v plném rozlišení naleznete zde

Celkovou kvalitu fotografií lze označit za nadprůměrnou a zejména za dobrého světla lze vykouzlit opravdu povedené snímky s věrnými barvami a dobře prokreslenými detaily, i když v některých případech je výsledek zbytečně podexponovaný, což se dá ale snadno vyřešit přepnutím do manuálního režimu.

Ani při horším světle či v šeru není kvalita vůbec špatná. Je už sice nutné počítat s horší ostrostí a vyšším množstvím šumu, ale ve srovnání s letošními top modely ostatních výrobců, které jsou s cenou o poznání výše, na tom OnePlus 3 zkrátka není vůbec špatně, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených snímků. Automatika při focení v šeru nastavuje o něco delší čas, proto si v takovém případě dejte pozor na focení pohybujících se objektů – ty totiž logicky budou rozmazané.

Velmi dobře si optika poradí s focením makra, kdy jsou opět velmi pěkně prokreslené jednotlivé detaily. Čas od času jsem ale při fotografování blízkého objektu narazil na drobné problémy s ostřením (automatika jednoduše ostřila na pozadí a ne na objekt v blízkosti objektivu).

IMG_20160619_210935
Další fotografie včetně odkazu pro stažení či zobrazení v plném rozlišení naleznete zde

Video lze nahrávat maximálně ve 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Kvalita je opět nadprůměrná a nejen při nočním záznamu naplno oceníte přítomnost optické stabilizace obrazu. Výhrady mám ale ke zvukové stopě, která mi jednoduše nepřijde příliš kvalitní. Zvuk občas zní dost zkresleně a k realitě má dost daleko, a to jsem si při záznamu dával pozor, abych ani jeden z dvojice mikrofonů nezakrýval. A soudě dle dalších testovacích videí na YouTube mají s kvalitou zvuku problém všechny modely a nejedná se tedy jen o chybu našeho kusu.

OnePlus 3: Camera demo (4k)

Záznam můžete pořídit také ve Full HD rozlišení, avšak pouze při 30 fps; 60 fps bohužel chybí. Na své si přijdou i příznivci slow-motion – v HD rozlišení můžete natáčet při 120 snímcích za vteřinu. Během testování nám na telefon dorazila vůbec první softwarová aktualizace, která vylepšuje právě kvalitu fotografií či HDR režim a výsledek byl opravdu znát – oproti starším snímkům, které jsme pro potřeby recenze fotili dříve, došlo ke zlepšení a celkově proto kvalitu fotoaparátu hodnotím kladně.

Přední selfie kamerka s fixním focusem má rozlišení 8 megapixelů (Sony IMX 179) a za dobrých světelných podmínek fotí velmi slušně. V šeru už příznivci autoportrétů musí počítat s výraznějším šumem. Světelnost objektivu je v tomto případě stejná, tedy f/2.0, velikost pixelu je 1.4 µm. Video můžete nahrávat ve Full HD při 30 fps.

Závěrečné hodnocení: Jednoduše povedený telefon

U OnePlus 3 je vidět, že se výrobce snažil poučit z předešlých chyb a na trh uvedl ve všech směrech velmi zdařilé zařízení s precizním dílenským zpracováním. Za necelých jedenáct tisíc korun dostanete špičkově vybavený smartphone s výkonným procesorem a 6 GB RAM. Ty jsou sice kvůli agresivnější správě paměti zatím tak trochu marketingovým lákadlem a jejich potenciál se nevyužívá úplně naplno, ale v OnePlus pilně pracují na dalších optimalizacích Oxygen OS tak, aby se toto do budoucna změnilo.

64GB interní paměť by měla plně dostačovat i náročnějším uživatelům; jen škoda, že se zapomnělo na slot na microSD kartu. Chválíme také za kompletní podporu LTE pásem, na kterou občas čínští výrobci zapomínají, rychlou čtečku otisků prstů a slušný fotoaparát, který vás nenechá ve štychu ani v horších světelných podmínkách.

Škoda jen, že novinka nemá o něco lepší výdrž na jedno nabití, ale alespoň že v základu najdeme podporu rychlého nabíjení Dash Charge. A co bychom si přáli u další generace? Rozhodně podporu paměťových karet, rychlejší USB a bezdrátové nabíjení, ale za nabízenou cenu 10 990 Kč je OnePlus 3 opravdu skvělou koupí.

OnePlus 3

8.2

Design a zpracování

8.1/10

Výkon a optimalizace

8.8/10

Hardwarová výbava

8.4/10

Kvalita fotografií a videa

8.3/10

Výdrž baterie

7.4/10

Klady (+)

 • precizní dílenské zpracování
 • vysoký výkon, 6 GB RAM
 • rychlé nabíjení Dash Charge
 • kvalita fotografií & videa
 • možnosti Oxygen OS (Android 6.0)
 • rychlá čtečka otisků prstů
 • skvělý poměr cena & výkon

Zápory (–)

 • výdrž při vyšší zátěži
 • chybí slot na microSD kartu
 • nelze nahrávat Full HD při 60 fps
 • kvalita zvuku při záznamu videa
 • pomalejší rozhraní USB 2.0

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

57 komentářů

 1. USB-A/USB-C, USB2/3.x, mechanická/senzorová, AMOLED/SAMOLED, hodnoty u AC… Všechno to tam je. Takovou dobu to „do vás hustím“ a ono to tam je. Připadám si tak prázdný, jako bych už neměl na tomto světě co splnit:-)

  Ummm, ne vážně, super recenze, parametr-k čemu-dopad ve vysoké frekvenci, zařízení bylo dokonce užíváno, velké díky za recenzi.

  Ad Ambient display, on nemá režim permanentního zapnutí? Což bych předpokládal jako základní funkci Ambient dospleje. Probuzení po události na nějakou dobu není nic zvláštního, to bez velkého dopadu na výdrž udělá i LCD, když nebude podsvícený.

  • uni: Díky za komentář :) co se týče Ambient displeje, tak permanentně aktivní opravdu není. Pouze při zamávání rukou nad telefonem nebo při nové příchozí notifikaci.

  • Iva (neregistrovaný)

   Dobry den, muzete mi poradit kde mohu ten tel objednat za vami uvadenou cenu? Dekuji Iva

 2. Jj (neregistrovaný)

  Škoda te pametovky ten zvuk u videa kdyz jsem ho zkoušel je opravdu priserny, bude to asi pouzitymi mikrofony to uz zadny soft bohuzel nevyresi.. I stara xperia z2 ma nataceni fullhd pri sedesati snimcich za vterinu a 4k to same S6 coz je skoda ze tam chybi…. videa jsou u tohohle modelu velmi podprumerne…

 3. Mizlerek007 (neregistrovaný)

  Jen škoda, že to je takový pádlo… když přišla éra těhlech plachet, tak jsem byl zastáncem(vlastnil jsem L1320, L1520, Note3,4 atd), ale postupem času kdy telefon potřebuju prostě furt používat, (min 2hod telefonátu denně, spoustu mailu atd) tak je prostě eliminující takovouhle plachtu vlastnit… odešel jsem i z Galaxy S7 kvulí velikosti zpět na iPhone 6s… kdyby tohle udělali i kolem tech 4,7″ tak by to bylo perfektní, kupce by si to určitě našlo

  • Nevím která unikátní vlastnost tě oslovila (USB 2.0 nebo průměrný fotoaparát to asi není), tak jestli koukáš po max. výkonu (tedy je ten parametr QC 820?), tak obligátní Sony Compact, sice o generaci starší SoC, ale zas tak dramatický rozdíl to není (v praxi). No a jestli jde o měkký hliník, to by u běžné čínské produkce také neměl být problém:)
   Ale asi jediná charakterní vlastnost zde je opravdu jen ten QC820, jinak běžný mainstream, tak snad si vybereš:)

  • Xoo (neregistrovaný)

   Měkký hliník je specialita Huawei. :)

  • Jakub (neregistrovaný)

   Fotoaparát podává lepší výsledky, než iPhone 6S, P9.. A USB 2.0 je problém?
   Co se týče hliníku, tak není letecký, ale je stejný jako např. u iPadů / HTC M8

   Telefon je o dost užší, než zmiňované modely a tenčí. Snapdragon 810 v Xperii z5 nebrat! Přehřívá se a díky 2gb ram, není ideální do budoucna.

  • Jakub (neregistrovaný): Tak to s foťákem připišme řekněme fandovství do daného modelu:-) USB 2.0 nevím jestli je problém, ale každopádně to není zrovna specifická vlastnost One+3, pro který by jsi chtěl zrovna tenhle model. Ad hliník, ano, jenže iPad neohýbáš v kapse a M8 je svou konstrukcí (podélné prohnutí) sice na stole na pěst, ale aspoň bandproof:) Oproti tomu je toto prostě úplně klasická ohýbací tabulka čokolády (tedy pokud neudělali nějak dobře konstrukci, ale při té tloušťce….).

   Ad SC810, ano jak jsem psal, co se týče One+3, je to převážně tento parametr, pro který případně želet proporce přístroje (+RAM, ale v praxi je užitečnější UFS 2.0) je zbytečné. Jinak je to ale naprosto generická placka ve střední cenové relaci, kde se jistě dá nalézt něco obdobně generického, ale menšího.
   Ale rozměr pod 5″ je dnes dost ostrý, jsme u Sony Compactu nebo iPhone SE. Velikost je očividně priorita, takže se dá skousnout příp. SoC nebo jiný OS.

 4. Miloš (neregistrovaný)

  Zajimalo by me jaký je rozdíl mezi leteckým a normálním hlinikem a z jakého je vyroben OP3?
  Telefon mám je super.

 5. Tomáš (neregistrovaný)

  Jak je to u tohohle telefonu se zárukou?

  • 2 roky u prodejce nebo jeho servisního partnera (v ČR servis ale předpokládám nemají nasmlouvaný, takže posílat jim).

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Díky:)

  • Jochen (neregistrovaný)

   Posílat není úplně správně řečeno. Přesněji Oneplus sám zajistí kurýrní službu a kurýr pak už volá klientovi a domlouvá se na času převzetí telefonu. Případně, podle vyhodnocení závady rovnou dojde k výměně za nový kus. Servisu se není třeba bát. Třeba trvá občas i pár dní, než se můj požadavek dostane ve frontě na řadu, ale pak už vše funguje, jak má. Záruky a jejího uplatnění není třeba se bát.

 6. slawei (neregistrovaný)

  Mám dotaz ohledně zvukového výstupu do sluchátek? Jak na tom je v porovnání s ostatními telefony? Nebo v porovnání s HTC 10, kde je zvukový výstup hodně chválen…

  • Jochen (neregistrovaný)

   Tak není to použitými komponenty hi-fi, ale hifisti neposlouchají z telefonu nebo kupují externí DAC, že. Myslím, že se zvukem nemá Oneplus vážnější problémy.

  • Tak otázka je, co má, resp. jak se definuje „vážnější problémy“. Je jasné, že srovnání s zrovna HTC 10 (24 bit DAC, vysoký výstupní výkon, nějaká certifikace) asi není úplně šťastné, výsledky budou jiné (navíc v závislosti na užitých sluchátkách). Spíše je téma, ve srovnání s ostatním mainstreamem. Ale na to je zbytečné se ptát u běžné recenze resp. redakce, která nemá naposloucháno a není na to zaměřena.
   Je třeba se podívat po webových zdrojích. Telefon sází na výkon, to je ta hodnota, která je v dané ceně, není to komplexní telefon, pak by byla cena tam kde jsou ony komplexní telefony (aneb 20k).
   Ale jestli něco vyloženě nezdrbaly (např. šum nebo výkon) by bylo fajn vědět. V prezentaci se každopádně nechlubí žádnou vlastností, jistě vědí proč.

  • U HTC 10 je kvalita zvuku na výstupu opravdu špičková. U OnePlus 3 to tak dobré není, ale rozhodně jsem s tím, co mi znělo v připojených sluchátkách, problém neměl :-)

 7. Xoo (neregistrovaný)

  Videosekvence ok, zvuk top holt chce pořešit externím mikrofonem, někdy poslouží dobře i microfon na malé handsfree sadě.

  Making Movies with OnePlus 3: [odkaz]

 8. éroplán (neregistrovaný)

  Tak tento telefon se mně líbil moc, ale ty fotky… Proč je proboha všechno drobné listí (a částečně i tráva) jak kdyby to projelo filtrem „impresionismus“ (nebo jak to nazvat)? To je skutečně děs. Velká škoda, jinak by pro mě neměl chybu :-(

 9. Martin... (neregistrovaný)

  Chtěl bych se zeptat: a) na té čtečce se nastaví jen jeden otisk, jeden prst, nebo jich lze nastavit více? b) ta správa 6 GB paměti se týká jen počtu aplikací na pozadí, nebo i toho, kolik RAM se ve skutečnosti uvolní? Jinak řečeno, jestli nepřiškrtili i to, kolik paměti je ve skutečnosti dostupných i při spuštěné jedné dvou aplikací. Je to skutečně 6 GB, nikoli třeba 4 GB (což už by teda byl opravdu dost podvod, papírově 6 GB, ale kvůli úspoře baterie prakticky povolili jen 4 GB)? c) proč má tak malou výdrž, 3000 mAh přece není málo, naopak docela standart. Nemá to 2K displej, navíc při amoled displeji bude šetřit baterii, když se nastaví to černé pozadí, ne?

  • Dobrý den, Martine. Já jsem měl nastavené dva otisky prstu (palec na každé ruce) a myslím, že maximum je 5 :) co se týče RAM, tak systém má samozřejmě k dispozici celých 6 GB (5741 MB detekuje CPU-Z a po startu systému ukazuje volných cca 4720 MB). Je ale snížený limit pro maximální počet aktivních aplikací, což se dá právě vyřešit rootem a potřebnou úpravou, na kterou odkazuji v recenzi.

  • Xoo (neregistrovaný)

   A) Ten fix se týká pouze zvýšení počtu aplikací, které začne systém odstřelovat. Není nutné ho provádět, pokud běžně nenecháváš spuštěných více jak 20 appek.
   B) Ne nepřiškrtili, pokud si uděláš root a stáhneš z Play Store appku L Speed, lze si zvolit ručně různé režimy přístupu systému k paměti RAM.
   [odkaz]
   Včera jsem zkoušel fungovat na herním režimu, ale vysává zbytečně moc baterii, režim multitasking a vyvážené je nejvhodnější.

  • Ad c), pověz Kefalín, jak si tak představuješ ono koukání na černé pozadí. V PIM? No jde to, když si komplet zpřeházíš u daných aplikací barevné schéma, ale upřímně, mě se např. kalendář v černém zdá až odporný. Tak web? Asi moc ne co. Tak hry…no vyjma Batmana vlastně taky moc ne. Filmy….hmm, zase max tak u toho Batmana. Vyjma četby mě nějak nenapadá, kde bych provozoval černé pozadí. Zato pojedu spíše v bílé, kde naopak AMOLED baští nezřízeně (zvláště při vysokém jasu venku) nebo barvy, kde se situace srovná s LCD. Ona je to ta úspora v černé spíše taková pohádka, než reálné nasazení.
   8,5h na max jas videa není zase tak špatný výsledek. Ale hodně bude záležet na skladbě scén.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Výdrž na baterii není nejhorší vzhledem ke kapacitě baterie. Když si pustíš některý srovnávací videa s iPhone 6S Plus na YT tak u těch telefonů, když provádějí stejné úkony, spustí stejné benchmarky a pak porovnáš stav baterie na začátku a konci videa, tak jsou na tom oba modely podobně.

 10. Jakub (neregistrovaný)

  Hardwarová výbava 8.4/10? To jako za nižší rozlišení displeje?
  A kvalita zvuku / artefakty / nepřítomnost 60 fps videa je dána kamera aplikací – nižším bitrate. Oneplus slíbili vylepšenou fotoaplikaci do budoucna, která využije velikost RAM.

 11. Houdis (neregistrovaný)

  Mřížka aplikací 5×5 se zobrazí na home screen nebo pouze v seznamu aplikací. Děkuji za informaci.

 12. Nemáte někdo srovnání se Zenfonem 2? Vybírám nový mobil a tyto dva se mi dostaly do nejužšího výběru. Pro Asus mluví kromě ceny i paměťová karta, všechno ostatní je na straně O+3. Hlavně pro něj mluví Oxygen, ten se mi líbí o dost víc, než ZenUI. Ví někdo, jak funguje čtečka otisků se špinavýma rukama? Myslím např. olej a podobné mastné nečistoty, pracuju ve strojírenství :).

  • Ach bože. Myslím, že by jsi měl spíše vsadit na SmartLock skrz wearables:-)

 13. Martin (neregistrovaný)

  Zdravim, pokud si koupim telefon ze stranek vyrobce, budu platit nejake clo ?

 14. Zvědavý (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jestli to karbonové pouzdro klouže či nikoliv. Když ho hodím na stůl, tak abych ho nenašel na zemi na druhé straně. Což je běžná věc třeba u Huawei, nexus 4 a dalšími telefony s hladkým povrchem.

  • marcel (neregistrovaný)

   Karbonové pouzdro neklouže a tel. se v něm dobře drží.

 15. Václav Němec (neregistrovaný)

  Nevíte někdo, ta fólie co je tam nalepená od výrobce, to je temperované sklo?

  • marcel (neregistrovaný)

   Na displeji je nalepená pouze folie, nejedná se o temperované sklo. Jinak pod ním Gorila Glass 4 :-)

 16. SSakul (neregistrovaný)

  Tady video srovnání s S7edge
  [odkaz]

  Tady test odolnosti telefonu ukazuje, že opravdu neni potřeba se bát o to, že se ohne nebo zlomí

  [odkaz]

 17. Milan (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, pokud má už někdo zkušenost, jak je na tom telefon po delší době užívání. Dostal jsem informaci, že po delší době je telefon zasekaný a ne moc použitelný? Je to pravda, nebo jen prachsprostá pomluva? :) Děkuji za případnou odpověď.

 18. Lucie (neregistrovaný)

  Zdravím,
  Také by mě zajímalo jestli je tu nějaký uživatel který si telefon pořídil a již ho nějakou dobu používá jak na tom je celkově co baterka, je tam něco co ho vyloženě štve?, mě se telefon hodně líbí díky poměru ceny a výkonu přesto že mě mrzí ta baterie… A Spousta nastavení a vychytávek, Proto bych si tento telefon chtěla koupit ale na delší používání Koupila jsme si Před XY Sony xperia S a slouží do dnes po roce vždy hodím tle do továrního nastavení a jedu ! Dál, přesto telefon už zaostává a ráda bych apku Pokemon GO která mi na Sx S nefunguje :) a Root neplánuji (ani mi nejde :D)

  • Radek (neregistrovaný)

   Zdravím,
   k tomuto telefonu bych měl jednu připomínku a tou je neuvěřitelné vypadávání signálu GPS. To že to není ojedinělé je vidět i v diskuzích na Oneplus3. Stane se to, že se signál GPS ztratí a následně ho telefon třeba 5 a více minut hledá. Pak ho najde a jede chvíli a o5 se ztratí. Většinou rychlejší jak čekat na opětovné nalezení je restart, ale to při jízdě v autě kde je na něm spuštěna navigace je vcelku opruz. taky prý pomáhá vypnout LTE, ale v tom případě mám z telefonu cihlu s displejem. Co jsem tak zjistil tak není problém za cca hodinu jízdy ztratit signál třeba 6x. Slibovali, že to opraví. Doufal jsem, že s novou verzí OxygenOS (3.2.2) to zmizí, ale nezmizelo. Prý na tom dělají….. 15dní na vrácení jsem prošvihnul čekáním. tak uvidím. Jinak zbytek je bez problémů, zatím…..

  • marcel (neregistrovaný)

   Ahoj Lucie, na OnePlus3 jsem také přecházel z Xperie S. Tel. mám zatím 14 dní a jsem zcela spokojen. Myslím si, že za 11.000,- lepší telefon nenajdeš. Telefon je vzhledově velmi povedený, kvalitně zpracovaný a perfektně padne do ruky. Výdrž baterie není zase tak špatná, i když by samozřejmě mohla být lepší. Na druhou stranu, tel. je za půl hodiny nabitý na 60%, což je skvělé. Jinak co se týče gps, tak je pravda, že někdy mu chvilku trvá než se zaměří, ale není to nic hrozného.

 19. aerkain (neregistrovaný)

  Pokud se nepletu tak pro tento telefon v připadě koupí firmou neumožnuje vracení DPH. Což je poměrně velké omezení, kdyz si srovnáte telefony v hladině 11000 bez DPH.

  • Tomáš Novotný (neregistrovaný)

   Je to tak určitě? právě po této informaci už několikátej den pátrám …. pokud by slo DPH odepsat tak neváhám, takhle do toho nejdu…

  • PeLo (neregistrovaný)

   Mě by to tedy taky zajímalo, jak vypadá ten daňový doklad k telefonu. A taky jak se řeší případný servis. Bohužel mám asi smůlu, protože téměř každý můj telefon putuje v rámci záruky několikrát do servisu. HTC One odesílám už potřetí. Podotýkám, nerozbíjím, nepoškozuji, odchází různé komponenty.

 20. A šaškárna OnePlus pokračuje:
  [odkaz]

 21. Ondřej Schober (neregistrovaný)

  Zdravím, recenze i telefon supr. Jen za boha nedokážu přijít na to, jak zobrazit notifikační čísílka u jednotlivých aplikací na ploše. Pokud notifikační lištu zavřu, tak již nevím, že mi přišel email, watsupp atd… :( to jediné mě na telefonu mrzí.

 22. Jan Kosobud (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  v případě dotazů týkajících se záručních i pozáručních oprav, se klidně obracejte na email: [odkaz], nebo přímo na mě [odkaz].

  S pozdravem,
  Jan Kosobud
  Autorizovaný servis OnePlus

 23. Iva (neregistrovaný)

  Dobry den, poradite mi prosim, kde mohu ten tel objednat za vami uvedenou cenu? Dekuji I.

 24. Zdenek Bohacek (neregistrovaný)

  „…..fotit i do bezztrátového a nekomprimovaného formátu RAW“. Raw zjevne neni format a navic tak foti vsechno /krome filmu, desek…./. Ukladat takto jiz vsechny aparaty neumi.

 25. Mne by zajímalo, jak vypadá faktura/doklad o nákupu, zda bude možné DPH (firma plátce) si nechat vrátit. Mohl by se nebo někam na web naskenovat doklad?

 26. Není možné ten doklad naskenovat a někam poslat? Nejde přeci o tajemství, můžete (kdokoliv) schovat své osobní údaje :-)

 27. Dobrý den telefon mám cca 1měsíc a teď jsem zjistil,že mi nejdou vůbec přesměrovat hovory:Napíšeme mi to:Došlo k chybě sítě nebo SIM karty.Jinak se koukám a signál sítě se změní z LTE na H a potom to vypíše danou hlašku a pořád dokola.
  Nemohl by mi někdo poradit co s tím.Jinak telefon funguje super.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).