Domů » Recenze » Recenze iPhone 6s & 6s Plus: Navenek stejný, uvnitř plný změn

Recenze iPhone 6s & 6s Plus: Navenek stejný, uvnitř plný změn

Nové iPhony 6s & 6s Plus jsou výkonnější, lépe fotí, naučily se rozpoznat sílu doteku a rozhodně je můžeme označit za důstojné nástupce loňských modelů. Apple si za ně ale tradičně nechá náležitě zaplatit. Jaké jsou v praxi, prozradí naše recenze.

S přicházejícím podzimem Apple tradičně uvádí na trh novou generaci iPhonů. Ta letošní nese označení 6s a stejně jako loni ji zastupují dva modely. 4,7″ iPhone 6s a 5,5″ iPhone 6s Plus. Rozlišení zůstalo stejné, ale přesto jsme se u displeje dočkali několika inovací – tou nejvýraznější je integrace technologie 3D Touch pro rozpoznání síly doteku. Změnilo se také ochranné sklo – Gorilla Glass nahradilo řešení Ion-X, které Apple použil už u svých chytrých hodinek.

V útrobách najdeme 64bitový čip Apple A9, který je výkonnější a zároveň energeticky úspornější než předchozí generace. Není žádným tajemstvím, že Apple používá dva odlišné čipy A9 (návod, jak jej detekovat); jeden dodává Samsung (14nm) a druhý tchaj-wanská společnost TSMC (16nm).

 
iPhone 6s se 4,7″ displejem v Rose Gold variantě. Za zapůjčení tohoto modelu děkujeme společnosti T-Mobile Czech Republic a.s.

Čip od Samsungu je novější a očekávalo se tedy, že by měl být energeticky nepatrně úspornější, nicméně realita je taková, že z hlediska výkonu jsou na tom oba čipy (Samsung i TSMC) zcela shodně, a co se týče výdrže, ta je nepatrně lepší u iPhonů s čipem od TSMC (více informací).

 
5,5″ iPhone 6s Plus ve zlaté verzi

Apple konečně navýšil hodnotu operační paměti a nové iPhony tedy nabídnou 2 GB RAM. Po čtyřech letech se jablečný gigant rozhoupal k navýšení počtu megapixelů, které jeho smartphony v poslední době značně znevýhodňovaly při porovnání s konkurencí. Megapixely sice neznamenají všechno, nicméně 8Mpx snímač by v roce 2015 vypadal poněkud archaicky.

Rozlišení hlavního fotoaparátu poskočilo na 12 Mpx a přibyla také možnost nahrávat video ve 4K rozlišení. Větší iPhone 6s Plus se pyšní optickou stabilizací obrazu, u menšího modelu OIS bohužel chybí. Vyšší rozlišení má i přední kamerka (5 Mpx) a přibyla zde funkce Retina Flash, která pomůže při focení selfie v horších světelných podmínkách.

 

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

16 GB

21 190 Kč 24 390 Kč

64 GB

24 390 Kč 27 590 Kč

128 GB

27 590 Kč 30 790 Kč

Ve světě se nové iPhony začaly prodávat 25. září, do České republiky dorazily o dva týdny později, tedy 9. října. K dispozici je 16, 64 a 128GB varianta v celkem čtyřech barevných variantách – klasický trojlístek Silver, Gold, Space Gray nově doplňuje ještě Rose Gold barva. Přítomnost 16GB verze příliš nechápeme, jelikož při prvním spuštění má uživatel přístupných necelých 11 GB, a to je v dnešní době žalostně málo. Zvláště u takto drahého smartphonu. Kdyby Apple jako základ nabídl 32 GB, bylo by to mnohem lepší. Tak třeba u iPhone 7.


Všechny barevné varianty nových iPhonů: Silver, Gold, Space Gray a Rose Gold

Nové iPhony jsou drahé, základní model (16GB 6s) startuje na 21 190 Kč. Nejdražší 128GB iPhone 6s Plus seženete za astronomických 30 790 Kč. Telefony najdete také v nabídce operátorů, kteří v některých případech nabízejí o něco výhodnější ceny. Žádnou velkou úsporu ale nečekejte. Kompletní přehled českých cen včetně ceníků operátorů najdete v tomto článku.

Klady (+)

 • jako celek funguje na výbornou
 • čip Apple A9
 • kovové tělo, pevné dílenské zpracování
 • skvělý displej s technologií 3D Touch
 • kvalita fotografií a videa
 • příkladná optimalizace systému iOS
 • 4K video
 • animované fotografie
 • rychlá čtečka otisků prstů Touch ID 2.0

Zápory (-)

 • vysoká cena
 • naprosto zbytečná 16GB varianta
 • výdrž baterie u iPhone 6s
 • absence optické stabilizace obrazu u iPhone 6s
 • vyšší hmotnost u modelu 6s Plus

Obsah balení

Ohledně obsahu balení žádné překvapení nečekejte. Kromě telefonu, metrového USB kabelu s Lightning konektorem na druhé straně, adaptéru nabíječky, stručné uživatelské příručky, sponky pro vytažení slotu na nanoSIM kartu, obligátních Apple samolepek a sluchátek EarPod zde žádnou nadstandardní položku nehledejte.

 

EarPody hrají opradvu dobře, nicméně ne každému v uších sedí. V mém případě mají tendenci vypadávat při sebemenším pohybu, o běhání nemluvě. Na těle kablíku najdeme ještě malé ovládací centrum s tlačítky pro regulaci hlasitosti & přijetí hovoru, které doplňuje mikrofon pro telefonování.

Videorecenze

httpv://www.youtube.com/watch?v=embed/Zr4jNcdgZys

Design a dílenské zpracování: Stejný rukopis jako loni

U designu se Apple nepouštěl do žádných změn a nové iPhony vypadají stejně jako loňské modely (recenze). Jasně identifikovatelná je pouze nová Rose Gold varianta. Letošní modely mají také o něco vyšší hmotnost, a i když by si někdo mohl myslet, že za to může použitá pevnější slitina hliníku (série 7000), kterou je při běžném používání prakticky nemožné ohnout, není tomu tak – za nárůst hmotnosti může technologie 3D Touch a Taptic engine (více si o tom povíme v další kapitole).

 

Tělo s typicky zakulacenými hranami má v případě klasické verze rozměry 138,3 x 67,1 x 7,1 milimetru. iPhone 6s Plus má rozměry 158,2 x 77,9 x 7,3 mm. U obou modelů se mírně zvětšila tloušťka, konkrétně o 0,2 mm, což je zanedbatelné. O něco více však narostla hmotnost – iPhone 6s má 143 gramů (oproti 129 gramům u iPhone 6), iPhone 6s Plus váží dokonce 192 gramů (oproti 172 gramům).

  
iPhone 6s Plus ve zlaté verzi

Větší váhy jsme se obávali, nicméně u menšího iPhone 6s to překvapivě není na škodu. Úchop telefonu je totiž podstatně jistější než u loňské generace. U „pluska“ už ale téměř 200 gramů je znát, a pokud si k telefonu pořídíte nějaké pouzdro, hravě tuto hranici překročíte.

 
iPhone 6s Plus v Gold a Rose Gold variantě

Ergonomie je zvládnuta na výbornou, menší iPhone lze bez potíží ovládat jednou rukou, u 5,5″ modelu už palcem celou plochu displeje při držení v jedné ruce neobsloužíte, ale pro tyto případy Apple nabízí jednoduché řešení – stačí dvakrát poklepat na středové tlačítko a horní polovina displeje se rázem přesune do spodní části, odkud už na obsah hravě dosáhnete.

 Menší iPhone 6s se 4,7″ displejem skvěle padne do ruky

 

Pod displejem má své místo právě klávesa Home. Zároveň je v ní integrovaná čtečka otisků prstů Touch ID 2.0, která funguje naprosto přesně a využít ji můžete nejen k odemykání telefonu, ale třeba také k potvrzení nákupu v App Store. Oproti předchozí generaci je ještě o poznání rychlejší a aktuálně na trhu nenajdete telefon, který by měl rychlejší čtečku otisků. V horní části najdeme telefonní reproduktor, světelné čidlo, proximity senzor a přední iSight kamerku s rozlišením 5 Mpx.

  
iPhone 6s Plus

Pro někoho může být trnem v oku vystouplá čočka fotoaparátu, která vyčnívá o necelý milimetr. Sám jsem se tohoto řešení trochu obával, ale ve výsledku to zas tak hrozné není a díky zkosené hraně obroučky nedochází k žádnému nepříjemnému zachytávání, například při vytahování z kapsy. A pokud telefon budete nosit v pouzdru, nevšimnete si výstupku vůbec. Vedle čočky má tradičně místo sekundární mikrofon a duální přisvětlovací dioda.

Hardwarová výbava: Výkonnější a konečně se 2 GB RAM

Hnacím motorem se u „eskových“ iPhonů stal čipset Apple A9. Jedná se o 64bitový dual-core čip pracující na frekvenci 1840 MHz. Pro potřeby operačního systému jsou k dispozici 2 GB RAM a reakce systému jsou bleskové. U 64GB verze je po prvním spuštění volných lehce přes 52 GB. Dalších několik GB lze získat odinstalováním aplikací jako je iMovie, Pages, Keynote, Numbers či GarageBand (ty lze kdykoliv zpětně zdarma stáhnou z App Store).

  
iPhone 6s

U 16GB varianty ale máte volných jen necelých 11 GB. Zajímá vás, proč je u 64GB verze po prvním spuštění obsazeno téměř 12 GB, zatímco u 16GB iPhonu jsou to jen 4 GB? Je to jednoduché – v případě 64GB a 128GB iPhone totiž Apple v základu dodává výše zmíněné kancelářské aplikace Pages, Numbers, Keynote a nástroje iMovie a GarageBand, iTunes U a další, u 16GB verze je v základu nenajdete a je nutné je stáhnou z App Store.


Zaplnit paměť 16GB iPhonu není žádný problém, bohužel

Pokud ale provede kompletní obnovu továrního nastavení, nebudete už mít po dalším nastavení a spuštění 64/128GB iPhone 6s/6s Plus tyto aplikace předinstalované, ale budete mít možnost si je zdarma (dodatečně) stáhnout z App Store.

 

Už loňské iPhony neměly problém s rychlostí, přesto při běžném používání „eskové“ modely působí o něco svižněji, a to například při spouštění aplikací či startu systému. Výbavu uzavírá NFC, které ale použijete pouze pro Apple Pay platby (ty v ČR zatím nejsou dostupné), Bluetooth 4.2, duální Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a GPS/Glonass.

Baterie a výdrž: Stejné jako loni

iPhone 6 disponoval 1810mAh akumulátorem, iPhone 6s nabízí nižší kapacitu 1715 mAh. Původní iPhone 6 Plus má 2915mAh baterii, 6s Plus má 2750 mAh. Akumulátor se zmenšil kvůli tomu, aby bylo místo na Taptic Engine – čip, který se stará o „obsluhu“ 3D (Force) Touch technologie.

 

Apple na svých stránkách uvádí shodné hodnoty výdrže jako u loňské generace, a tyto hodnoty můžeme potvrdit. Podíl na tom, že výdrž zůstala stejná, byť se mírně snížila kapacita baterie, má především 64bitový čip Apple A9, který má sice vyšší výpočetní i grafický výkon, ale zároveň je ve spojení s iOS 9 energeticky úspornější. A jak jsme zmínili v úvodu, nepatrně lépe ve srovnávacích testech výdrže vychází čipy vyrobené společností TSMC.

Přesto kapacita baterie u menšího iPhonu není nijak oslnivá a rozhodně v tomto směru nečekejte žádné zázraky. V náročnějším provozu sice vydrží jeden pracovní den, ale často to bude velmi těsné. 1715mAh je zkrátka málo a majitelé iPhone 6s s tím musejí počítat. Vyzkoušeli jsme také přehrávání HD videa s maximální úrovní jasu – telefon se přihlásil o dobití po 4 hodinách a 50 minutách, což není nijak oslnivý výsledek a loňský iPhone 6 si vedl o něco lépe. Plné nabití z „nuly na sto“ trvá 2 hodiny a 15 minut.


Baterie v iPhonu 6s Plus (zdroj fotografie: iFixIt.com)

Větší bráška 6s Plus s 2750mAh baterií a pracovní den zvládne bez sebemenšího zavázání. V situacích, kdy iPhone 6s hlásil poslední jednoty procent baterie, mi u „pluska“ zůstávalo ještě okolo 30 – 40 % energie. Při přehrávání HD videa jsme se dostali na hodnotu 8 hodin a 30 minut. Plné nabití baterie zabere 2 hodiny a 45 minut. Rychlonabíjení, které umí konkurence s Androidem, by rozhodně přišlo vhod. Jak ale vidíte, nic takového se bohužel nekoná, a chuť si nechte zajít i na bezdrátové dobíjení.

Displej: Na 3D Touch si rychle zvyknete

Úhlopříčka a rozlišení zůstaly pro oba modely stejné: iPhone 6s disponuje 4,7″ panelem s rozlišením 750 x 1334 pixelů (326 ppi), větší verze iPhone 6s Plus nabídne 5,5″ displej s rozlišením 1080 x 1920 px (401 ppi). Svítivost panelu je500 cd/m2. Bohužel, ani v letošním roce jsme se nedočkali ochranného sklíčka ze syntetického safíru, nicméně Gorilla Glass 4. generace v tomto případě nahradilo odolnější ion-X sklo. Barevné podání IPS displeje je skvělé, stejně jako pozorovací úhly či čitelnost na venkovním sluníčku.

Apple díky technologii 3D Touch posunul možnosti ovládání telefonu na další úroveň. V tuto chvíli je předčasné soudit, zda tato technologie způsobí revoluci v ovládání podobně, jako tomu bylo u multi-touch, ale zatím se zdá, že rozhodně nejde o šlápnutí vedle. V redakci si myslíme, že příští rok podobnou technologii nabídnou i další velcí výrobci smartphonů.


Displeje většiny dnešních smartphonů jsou schopné zaznamenat jen pohyby prstů po ploše (osa X a Y). Jak již napovídá název, 3D Touch pracuje v prostoru, protože využívá údajů z osy Z. Principem se tato technologie blíží nejvíce klasické počítačové myši. Klasický dotyk plní funkci levého tlačítka, stisk bodu na displeji otevírá nabídku a jde o ekvivalent pravého tlačítka myši. Displej iPhonu 6s/Plus je schopen rozeznávat tři stavy – dotyk, lehký stisk a silný stisk. Respektive rozpoznat jich bude schopný mnohem více, ale systém iOS 9 umí vyhodnocovat tyto tři.


Opět se můžete těšit na věrné barvy a dobrou čitelnost ze všech pozorovacích úhlů

Vyšší tlak na panel dokáže vyvolat rychlou nabídku u aplikací či aktivovat další doprovodné funkce. Z počátku jste byli omezeni pouze na nástroje od Applu, ale vývojáři již stihli většinu známých aplikací aktualizovat a přidat jim podporu pro 3D Touch. Ostatně teď je především na vývojářích samotných, jak se s touto technologií poperou. A zajímavé bude i využití u herních titulů, kde hraní může dostat zcela nový rozměr. Prozatím lze 3D Touch využít například u her AG Drive, Magic Piano, AirCoaster, TouchFish či Badland (kompletní seznam naleznete zde).


Displej má velmi dobrou čitelnost na veknovním sluníčku

Výchozí úroveň citlivosti pro 3D Touch mi příliš nevyhovovala, na můj vkus bylo nutné na displej až příliš tlačit. V nastavení systému naštěstí lze citlivost upravit (více informací). Silnější doteky jsou pro lepší pocit z odezvy doprovázeny vibracemi a nemusíte se obávat, rozpoznání spolehlivě funguje i přes ochrannou fólii či tvrzeným sklem.

Praktické využití: Nebojte se přitlačit

A teď pár rychlých příkladů využití 3D Touch v praxi (další ukázky najdete v naší videorecenzi). Pokud například stisknete silněji ikonu Safari, objeví se nabídka s možností zobrazení záložek či otevření nového panelu. U Facebooku takto zase můžete napsat rychlý status, u Twitteru nový tweet a u Map se necháte odnavigovat domů. Ve výsledku 3D Touch šetří čas a především množství kliknutí na displej.

V případě, že prst silněji podržíte na některém z náhledů obrázků v Galerii, objeví se ve větší velikosti, případně se spustí animace u tzv. živých fotografií. Tahem prstu se pak lze dostat do nabídky pro sdílení či odeslání. V seznamu zpráv lze rychle zobrazit celou konverzaci či detail kontaktu.

V případě, že využíváte výchozí systémovou klávesnici v iOS 9, dostanete se při silném stisku kdekoliv v jejím prostoru do speciálního režimu, ve kterém lze pohybovat kurzorem v textu (ukázku opět najdete ve videorecenzi). U odkazů v Safari či e-mailovém klientu se při silnějším stisku objeví náhledy (nová www stránka, adresa, mapa…).

Důležité je, zejména v prvních dnech, nezapomenout, že v telefonu 3D Touch máte a opravdu jej používat. Setkal jsem se totiž s řadou uživatelů, kteří si po pár dnech používání na tuto technologii vůbec nevzpomněli. Jednoduše si na 3D Touch nezvykli a nechtělo se jim přecházet na odlišný způsob ovládání – raději zůstali věrní klasice. Ihned po uvedení iPhonů na trh na tom svůj podíl měl i nedostatečný počet podporovaných aplikací, ale dnes už je situace jiná a pokud si 3D Touch chcete zařadit mezi další ze způsobů ovládání, jednoduše s ním pracujte. Je to jen o zvyku.

Apple technologii pro rozpoznání síly doteku zřejmě opravdu věří. Jak jinak si lze vysvětlit všechny ty kompromisy – kvůli tzv. Taptic engine pro 3D Touch se totiž zvýšila hmotnost, nepatrně narostla tloušťka a ještě došlo ke snížení kapacity baterie.

Fotoaparát a záznam videa: Nezklame vás ani v šeru

Rozlišení hlavního fotoaparátu je u obou iPhonů 12 megapixelů a nechybí ani optická stabilizace (pouze pro iPhone 6s Plus) či duální True Tone přisvětlovací dioda. Příliš nerozumíme tomu, proč Apple u klasického modelu 6s opět vynechal optickou stabilizaci obrazu, stejně barbarského činu se totiž dopustil už loni u iPhone 6.

Při focení za denního světla rozdíly mezi oběma telefony prakticky nepoznáte, nicméně při záznamu videa či fotografování v horších světelných podmínkách už je přítomnost stabilizačního členu znát. Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu je f/2.2, velikost pixelu je 1,22 mikronu. Panoramatické fotografie pořídíte až v rozlišení 63 megapixelů.

-

- - -
Tato sada fotografií byla pořízena iPhonem 6s Plus

- - -
Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

- -

- - -

Nové iPhony fotí skvěle. Za dobrého světla i v horších světelných podmínkách je kvalita nadprůměrná a v současné době se jedná o jedny z nejlépe fotících telefonů na trhu. Největším soupeřem je v tomto případě Samsung se svými modely z řady Galaxy S6, které také fotí na výbornou.

-

- - -

- - -
Tato sada fotografií byla pořízena iPhonem 6s bez optické stabilizace obrazu

- -
Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

Kvůli absenci optické stabilizace občas u menšího iPhone 6s při focení v horších světelných podmínkách počítejte s mírně rozmazanými snímky. Eliminovat to můžete tím, že zabíranou scénu pro jistotu vyfotíte několikrát za sebou a pak vyberete ten nejlepší snímek.

-

Moc pěkné snímky se dají pořídit s aktivním HDR režimem. V nastavení lze vybrat, zda chcete ukládat pouze snímky s vysokým dynamickým rozsahem nebo i klasickou fotografii.

Galerie & video

iPhone 6s Plus vs. iPhone 6s: Srovnání kvality fotografií

 

 

 

  

 
Srovnávací fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout z tohoto odkazu

 

 
Srovnávací fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout z tohoto odkazu

 

 
Srovnávací fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout z tohoto odkazu

 

 

Kvalita nahrávaného videa je rovněž velmi dobrá a konečně jsme se dočkali podpory záznamu ve 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu, které doplňuje Full HD při 30 a 60 fps, či slow-motion Full HD se 120 fps + HD video až při 240 fps. V případě, že se rozhodnete nahrávat ve 4K rozlišení, počítejte s tím, že minuta záznamu bude mít okolo 375 MB. U 64 a 128GB iPhonu na problém s nedostatkem volného místa hned tak nenarazíte, ale u 16GB se s hláškou o nedostatku volného místa budete setkávat velice často, zvláště když po prvním spuštění je volných jen 10,8 GB (více informací).

Video: iPhone 6s vs. iPhone 6s Plus

iPhone 6s & 6s Plus: Camera comparison

V ideálním případě tak do 16GB iPhonu uložíte zhruba 29 minut 4K videa, nicméně když k tomu připočítáte ještě další obsah a především aplikace a jejich data, hodnota se prudce sníží. I z tohoto důvodu doporučujeme připlatit za 64GB variantu, jelikož 16GB verze dnes nemá žádný smysl a příliš nerozumíme tomu, proč Apple raději neuvedl 32GB model.

Slow-motion video

iPhone 6s Plus: Slow-motion video (HD, 240 fps)

Živé fotografie vás budou bavit

Novinkou jsou také tzv. Živé fotografie, kdy se při focení uloží 1,5 vteřiny dlouhý záznam před a po pořízení snímku. Výsledkem je krátká animace se zvukem, která ale v podání Applu vypadá překvapivě dobře. V minulosti už s něčím podobným přišla například společnost HTC (Zoe), nicméně na telefonech tchaj-wanského výrobce se tahle funkce příliš neuchytila a ač jsem tomu sám nevěřil, na iPhonech je to mnohem zábavnější.

iPhone 6s & 6s Plus: Live Photos demo

Nehledejte za tím ale žádnou vědu, ve výsledku se jedná o třívteřinový .mov soubor s rozlišením 1440 x 1080 px doplněný .jpg fotografií s rozlišením 4032 x 3024 px (12Mpx), které systém iOS v Galerii složí do sebe. Jak to celé vypadá v praxi, prozradí následující video.

Na své si přijdou i selfiemaniaci

Dospěla také přední iSight kamera, která nyní disponuje rozlišením 5 megapixelů a poradí si také se záznamem videa v HD rozlišení. Světelnost objektivu je F/2.2. Ani v tomto případě nebudete kvalitou fotografií zklamání a obstojné výsledky čekejte i při pořizování selfie.

Někteří výrobci telefonů s Androidem, jako například Huawei (respektive Honor) nebo Lenovo, již představili první smartphony s přisvětlovací diodou na přední straně, která má pomoci právě při pořizování autoportrétů v horších světelných podmínkách.

Apple na to šel po svém a namísto další přisvětlovací diody vsadil na vlastní technologii s označením Retina Flash, která dokáže krátce rozsvítit displej nad běžnou maximální hodnotu, čímž dojde k osvětlení scény. Jelikož v redakci souběžně testujeme také Huawei Mate S (videorecenze), který má přisvětlovací diodu nad displejem, rozhodli jsme se jej zařadit do srovnání.

Z přiložené fotografie je zřejmé, že přisvětlovací dioda funguje jako lepší zdroj světla a objekty snímané ze stejné vzdálenosti jsou mnohem lépe osvícené. Retina Flash takový výkon nemá, ale přesto se Apple za výsledek nemusí stydět.

iPhone 6s a iPhone 6s Plus patří mezi jedny z nejlépe fotících smartphonů na trhu. Směle se mohou srovnávat například se Samsungem Galaxy S6 edge+, který rovněž podává špičkové výsledky, stejně jako další modely z již avizované řady Galaxy S6. Apple letos konečně dotáhl konkurenci a nabídl 4K video ve velmi slušné kvalitě.

Oba dva modely podávají špičkové výsledky nejen za dobrého světla, ale i v šeru. V prvním případě nepoznáte rozdíl, v šeru se však u menšího iPhonu kvůli absenci OIS můžete setkat s větším množstvím rozmazaných fotografií, míra šumu ale u obou zástupců řady 6s zůstává shodná. Rozdíly jsou výrazné i ve srovnání s loňskými iPhony – snímky jsou ostřejší, s věrohodnějšími barvami a především s výrazně menším množstvím šumu. Aby také ne, když si za ně Apple nechá řádně zaplatit.

Závěrečné hodnocení

„eskové“ modely iPhonů většinou nepřinášejí žádné výraznější změny v oblasti designu a skoro by se mohlo zdát, že je Apple vydává tak nějak z nutnosti, ale pokud se na letošní novinky podíváme pozorněji, zjistíme, že změn se odehrálo opravdu hodně. Nepoznáte je však na první pohled, ale až při používání.

Za velmi povedený můžeme označit použitý čip Apple A9, který disponuje velmi vysokým výkonem, ale zároveň není energeticky nijak extrémně náročný, i když majitelé iPhone 6s zřejmě s výdrží budou občas zápasit. To je ale dáno hlavně malou kapacitou akumulátoru.

V případě, že si koupíte Silver, Gold či Space Gray variantu, nikdo pravděpodobně nepozná, že v ruce držíte „eskovou“ verzi. Jasně patrné je to až se čtvrtou, zcela novou Rose Gold barvou, která se ale hodí spíše k něžnému pohlaví, i když první statistiky ukazují, že je o ni zájem i mezi muži.

 

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

16 GB 21 190 Kč 24 390 Kč
64 GB 24 390 Kč 27 590 Kč
128 GB 27 590 Kč 30 790 Kč

Letošní modely mají díky nové slitině hliníku výrazně pevné tělo, takže už nehrozí ono pověstně ohýbání, kterým trpěly první série loňských iPhonů. Hodně si Apple slibuje od technologie 3D Touch, která by se v příštím roce mohla stát standardem i u dalších konkurenčních smartphonů. Apple byl ale první, komu se telefon schopný rozpoznat sílu doteku na displeji, povedlo uvést na trh. Na 3D Touch je potřeba si chvíli zvykat, ale jakmile se ji naučíte využívat, přijde vám ovládání systému „pod tlakem“ celkem přirozené.


iPhone 6s & iPhone 6s Plus ve všech barevných variantách

Povedený je také fotoaparát a to nejen ten hlavní, ale i ten na přední straně. „Eskové“ iPhony umějí fotit a dobře vypadá také video. Jako celek iPhone 6s a iPhone 6s Plus působí skvěle a stejně tak se i používá. Největší překážkou je ale cena, která začíná na 21 190 Kč u základního 16GB modelu. Ten navíc považujeme tak trochu za zbytečný, protože volné paměti je opravdu málo a rozhodně je tedy lepší si připlatit na 64GB verzi. A to už jsme na 24 390 Kč u iPhone 6s, nebo dokonce na 27 590 Kč u většího „pluska“.

Vyplatí se přejít?

V případě, že jste majitelem loňské generace (recenze), určitě jste si položili otázku, zda se vyplatí upgradovat na novější model. Jestliže neřešíte finance, pak už jej pravděpodobně dávno máte, a nebo o objednávce alespoň přemýšlíte. Ostatně rychlejší procesor, více paměti RAM, kvalitnější fotoaparát, pevnější konstrukce a technologie 3D jsou celkem výrazné argumenty pro obměnu.

 

Řadíte-li se naopak mezi uživatele, kteří za každou cenu nemusí mít to nejnovější, klidně můžete ještě rok počkat na iPhone 7, protože do té doby vám loňský model bezpečně poslouží a vy ušetříte.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

62 komentářů

 1. Chybí zmínka o 2,5D displeji:D (mrk mrk „číno“).

 2. emos (neregistrovaný)

  Podle me je to ta snetne predrazena blbost jako iPhone 6 a vlastne vsechny appl mobily. Ted k tomu pridal apple uzasnou vec ke ktere nema skoro zadnou podporu ani aplikace. Jedna se o ten 3D touch. Vynalez jednoho cloveka ktery nikdo nechce a nikdo nepotrebuje a jen v mobilnim prumyslu se da do mobilu kazda blbost. Zajimave ze takovou uzasnou vec jako je 3D touch nepouzivaji automobilky je svojich navigacich, nebo vyrobci navigaci atd. Proste cim vezsi blbost tim se to lepe dava do mobilu.

  • Hovoř pls. za sebe, ja se na Force touch těším jak sáňky na zimu, zvláště ve spojení s klávesnicí. Už aby to byl std.

   Ad tvá připomínka v automobilovém průmyslu. Takhle, automobilky tak nějak konečně pochopily, že pro řidiče je třeba zpětná vazba v fixace ovládacího prvku, tedy se zpět vrací k tlačítkům. Tedy nejen že displej není alternativou, ale ještě ke všemu s rozdílnou sílou stisku? To už fakt ne:)

  • UNI: bol som vcera v apple predajni kus si ohmatat ten 3D Touch. Ale ze by to fungovalo na 100% by som nepovedal. A tie Live Photos tiez Dajak komolili zvuk. Uz som davno nebol na obrazku kdezto zvuk este stale hral. Ale to sa este vychyta v updatoch. Uvidime ked sa s tym pohram dlhsie.

  • Jan (neregistrovaný)

   Ty si vazne genius. Tieto bludy mozes aplikovat prakticky na vsetko co si napisal. Preco vznikol Android ? Ved v case ked vysiel nemal ziadnu podporu, ani aplikacie. Rovnako tak ich nemal dotykovy displej a podobne. 3D touch je integrovany v celom systeme a pocet aplikacii ktore ho podporuju rychlo stupa.

  • emos (neregistrovaný)

   Jasne aplikaci bude casem milion to je pravda. Ale jak uz v jinem clanku a na jinem webu psal jeden dotycny ze proc met 3d touch kdyz je lepsi met jak treba u samsungu 3 tecky s legendou. Uz chc videt jak si kazdy bude pamatovat v jednotlivych aplikacich ze slabe stisknuti je tohle a jine stisknuti tam to. Milion aplikaci = milion moznosti ovladani takze je lepsi klasicka legenda nez pritlak a mamatovat si co v ktere aplikaci znamena jake stlaceni

  • emos (neregistrovaný)

   UNI: jasne proste je to blbost ktera je uplne zbytecna jak spousta dalsich veci na mobilech. Ruzne apple a samsung pay kdyz android ma otresne zabezpeceni o kterem se vi tak nevidim duvod proc davat treba otisk prstu samsungu nebo applu a dalsim. Dalsi vec je treba meric tepu proc k cemu a dalsi. Proste mobily jsu odpad spolecnosti do kterych se nasere vse aby se ta technologiie prodala

  • TomasSX1: Možná to funguje 100% jen je třeba viz článek?:)

   „Výchozí úroveň citlivosti pro 3D Touch mi příliš nevyhovovala, na můj vkus bylo nutné na displej až příliš tlačit. V nastavení systému naštěstí lze citlivost upravit.“ Nebo myslíš, že to jednou vyhodnotilo a jednou ne? To by bylo podivné, že by to takto Apple vypustil. Vada konkrétního kusu? Upozornil jsi na to obsluhu?

   emos (neregistrovaný): Hele to co píšeš je kravina. To je jako tvrdit, že je zbytečné těch 100 klávesových zkratek ve Windows, že si je nikdo nepamatuje. Ano, nepamatuje, ano, nepoužíváš je, ne, kvůli tomu je vypínat nebudou. Navíc je to jen zkratka, alternativa, tak jako 3D Touch. Nechceš? Nepoužívej. Jednoduché.

  • UNI: s nastavenim som sa nehral, takze to bolo asi Default. Ale ja som to skor myslel tak ze to raz slo raz nie, raz to vyhodnotilo ako jemny stisk raz ako silny. Nemal som velmi cas sa s tym hrat. Ale moj prvy filing bol taky ze ehm, tha nic moc no. Uvidime ked to budem mat v ruke dlhsie. A upozornit na to obshluhu? na co? :D

  • PS: ale co ma viac sklamalo Bola prezentacia tych live photos. Tam som si myslel z toho co som videl z keynote ze to pojde ovela plynulejsie a ako ma. Ale to bude asi fakt len dajaky SW bug co pri inom zariadeni nemusi byt (tak isto aj ten 3DTouch). Toto su len moje prve dojmy z cca 15min skusanim jedneho kusu iP6S na predajni. Nerobim ziadne zavery este.

  • TomasSX1: Prvotně to vyznělo, že nebylo jednotné chování funkce, tedy závada. To jsem měl na mysli. Ne, že jsi na to kloudně neměl čas, nevěděl co kde jak a z toho bylo usouzeno, že Touch 3D není 100% funkční:)

   Ad Live photo, mám pocit, že je to 15fps. Asi bude dost záležet, co bude nafoceno, zřejmě to nebude moc na „švenkování“ foťákem nebo projíždějící formuli:)

  • UNI: jj…mozno to tak vyznelo, ale z celkoveho ochamtania som nemal taky pocit ze WOW, bomba. Skor to vyzera to ze aha, riadna ptakovina.

   Live Photos som si prezeral tie marketingove fotky co boli aj na keynot prezentovane.

  • TomasSX1: Ale to asi došlo k špatnému pochopení funkce:) 3D Touch nemá za úkol překovávat UI nebo dělat wow efekty. Je to o zkratkách a ano, zkratky opravdu na wow efekt nemají:) Já osobně věřím, že se z toho stane std. Ostatně, vývoj u konkurence se již rozbíhá….

  • Jan (neregistrovaný)

   Co ma na hateroch najviac bavi je, ako sa ma snazia presvedcit, ze som som nespokojny so svojim zariadenim, alebo ze funkciu ktoru bezne vyuzivam vobec nepotrebujem.

  • Ono tohle je těžký inovátorů Teď se prostě na Force Touch (resp. Peek) nadává, že tady to jde, ale tady a tady ne, je to špatně, kdo se v tom má vyznat. FT je špatný. Pokud se to uchytí, váhy se převáží a tady a tady do jde, ale tady ne, je to špatně, kdo se v tom má vyznat. FT je špatný.

   Pak nastane doba, kdy prostě FT bude majoritní funkce a najednou je ve ok. Ale chudák inovátor to schytal:)

  • …těžký úděl inovátorů.

  • UNI: ako prosim? :D Ty si asi vacsi vymletoza ako som si myslel. Neboj nic, velmi dobre chapem na co je 3DTouch a ani to nezvlada na 100% (minimalne ten kus co som mal na tak kratku dobu v ruke). Nikde som nepisal ze to je vseobecne tak a zdoranoval som ze sa s tym musim pohrat dlhsie. A ty mi ides hadzat vinnu ze to neviem na co to je?

   Wow Effekt by to malo na 100% vyvolat, je to ospevovana a key future v novych iPhonoch (spolu s Live Photos) lebo nic ine nove neprinasaju tie iPhoni.

   JAN: bud si nepochopil co som pisal alebo nevies citat. Kde ti ja chcem nieco nahovorit? Opisal som len osobne skusenosti z 15min zo zriadenim.

  • TomasSX1: Stál jsi u něčeho, co jsi neměl ani kloudně jak vzít do ruky (předpokládám, že u toho byl nějaký „kensington“), moc jsi nevěděl, co od toho čekat, neměl jsi tam svá data na ověření možností, bylo ti vedro v bundě, někam jsi spěchal, chtělo se ti na záchod a partnerka byla zpruzená.

   Jupí, názor na 3D Touch vytvořen a na příslušných místech ventilován:)

   Sorry, dělám si legraci:)

   Key funkcí je více, např. více Mpx (já ale v podstatně nefotím, je to tedy key funkce?), zlepšení TochID např. s vlhkými prsty (já ale netrpím vyšší mírou pocení, je to tedy key funkce?). Zato docela píši na klávesnici a možnost pohybu kurzoru kdykoli a kdekoli na klávesnici, jo! máme (pro mě) key funkci. Ale asi ani jedno nedělá wow efekte, tak nic no…. Chápeš?:)

  • Podle mě jediné, co v danou chvíli mělo šanci udělat wow je, že by to na čudl vytisklo platný litr korun českých, jinak tě asi nebylo jak dojmout:)

  • UNI: tvje konstatovania su velmi zle. Ale nevadi, ty to vies urcite lepsie ako ja, mas to zu aj urcite overene (sam vyskusane). Neviem ake vlastne data mam mat na to aby som vyskusat vyskocenie kontextovej ponuky spod iconky fotaku atd.

   To co si vymenuval urcite nie su key future. Ale 3DToch je nieco noveho co tu este nebolo, cize toto keyfuture urcite je (pre apple minimalne). Inac by si tu nad tym tolko nehonil ego a nebranil by si to zubami nechtami. Moje konstatovania su take ake su, nikde som nevyvodil zaver, skor som zdoraznoval ze to treba este vyskusat inde a dlhsie (najlepsie na vlastnom zariadeni).

   Ale co tu s tebou stracam cas. Ty si budes aj tak tvrdit svoje lebo som si dovolil nieco napisat proti tvojmu jablcku ktory si zjavne ani nemozes dovolit (vid. diskusia vedla) inac by si nemal Lenovo.

  • TomasSX1: Stojím si za svým, že Force Touch (tedy princip interakce s displejem) bude std. Jestli to na tebe dělá nebo nedělá wow efekt je vcelku jedno, protože to prostě bude věc denní potřeby, podprahová funkce, ne funkce pro wow.

   KEy funkce je pak pro kohokoli odlišná, někdo chce auto s velkým kufrem, někdo malé a jiný (jiná) aby bylo oranžové. Nemůžeš globalizovat, co je key. Samozřejmě pokud se nebavíme o naplňování principu, např. pro telefon je displej opravdu key funkce, pokud má zobrazovat nějaké informace:)

  • UNI: bud nechapes apple samotny alebo si nevidel ani keynote (cize ani ten key-note neni dolezita vec lebo to je bezna vec?) Apple na tom zaklada jednu nemalu cast svojej prezentacie iPhoneu. Keby to nebola keyficura novych iPhonov tak by sa tomu az tak vela nevenovalo a nepreberali by si to aj iny vyrobcovia. Chcel nieco obhajit co sa neda (tvoj vyrok ze to nema sposobovat Wow efekt).

   Mne to je uplne jedno ci to preberu aj iny alebo nie, ci to bude standrad alebo nie. Mne ide o to ze to nesplnalo to co som od toho ocakaval za tych 15min a este raz ti pisem ze si to musim osahat dlhsie! Dufam ze to pochopis a radil by som ti to iste, vyskusat si to sam.

  • TomasSX1: vypíchnutí 3D Touch je jasné, je to nejviditelnější novinka dané generace přístroje (jinak se to nese v klasickém duchu navýšení pixelů, hertzů nebo bytů).

   To máš jako když např. operátor uvádí novou službu, třeba video hovory. Všude plno mediální masáže, zásah tak jedno promile uživatelů, absolutně se ani tehdy nedalo mluvit o nějaké klíčové funkci. Přesto jsme byli masírováni. Zkrátka novinka. Marketing. Rozhodně když se ukázalo, že to netáhne se operátor nesebral a nezabalil to, je pro to, že neprotlačit (dle tvé logiky) klíčovou funkci (dělal kolem toho humbuk=klíčová funkce).

  • Navíc Apple nevypichuje Force Touch (resp. Peek/Pop), ale 3D Touch, tedy Force Touch + Taptic Engine, tedy nový vjem užívání jako takový. Ne jen stisk. Takže vlastně ani Force Touch sama o sobě není hlavním tématem nových iPhone.

  • UNI: ze to ty nepovazujes za klucovu funkciu ale bijes sa za to je len a len tvoj problem. Apple to povazuje za klucovu vec takze to tak a bude.

   A pre tovje info, Force Touch a 3D Touch je jendo a to iste. Jedno je ale pouzit na notebookoch a druhe na mobile. Ziaden rozdiel medzi nimi nie je (ano aj Force Touch ma Taptic Engine) (zeby Apple chcel len vyfuknut MS nazov 3D Touch?!)

  • Makrela (neregistrovaný)

   UNI> že tě to furt baví… tenhle šulin tu furt jede do iPhonu a teď jako přijde s umírněnou recenzí a rozumnym názorem? :D Jasně :D

  • TomasSX1: Tak snad máš proboha svou hlavu, aby sis určil, co je pro tebe důležité a co ne. Nebo to ti musí někdo diktovat? Ok, Force Touch a 3D Touch je to samé (není, ale ať aspoň toto uzavřeme, on v tom dělá bordel, Apple, Huawei, Synaptics, … tak to tu stejně neprostřelíme).

   Makrela (neregistrovaný): Pátek odpoledne, na nějako produktivitu už si mnoho z nás nehraje:) Ale máš pravdu…

  • Makrela: nadavaj si sebe prosim ta. Bud si prehodnotis slovnik alebo sa nevyjadruj.

   UNI: je to silne subjektivne ako si to hovoril sam vyssie. Takze sa drzme toho co si o tom mysli sam vyrobca. Tiez u Audi je klucove Quattro, ty to mozes povazovat za banalitu lebo ty uprednostujes BMW a mas rad rizikovu jazdu. Ale to este neznamena ze pre Audi to nie je klucova ficura.

   Mozes mi prosim vysvetlit rozdiel medzi Force Touch a 3D Touch? Ziaden tam nevidim a celkom ma ten rozdiel zaujima.

  • TomasSX1: Obecně nebo u Apple? V obou případech jsou rozdíly, tak není jasné, co máš na mysli. Nicméně na to ti odpoví i sám Internet:) Na co má interpretace asi až tak být nemusí (ačkoli, když vidím, kolik lidí bloudí označení různých laptopů, přesto že na to je prakticky tabulka…):)

   Opakuji, téma Force 3D je dominantní pro to, že je to nejvýznamnější novinka v dané generaci přístrojů. Nikoli proto, že je to klíčová funkce (dle tebe). Dle někoho to bude lepší foťák a pro někoho zlepšený Touch ID 2.0, které nedostávají takový prostor, neb se již jedná o zaběhnuté technologie (i tak ale mnoho lidí nechápe rozdíl mezi biometrickou čtečkou a Touch ID, ale Apple tomu nemůže věnovat roky, hrnou se zkrátka nové technologie).

   BTW. mezi neméně zajímavé technologie je zlepšení datové propustnosti eMMC úložiště, možná že ve výsledku je pro Apple toto klíčová vlastnost, pokud není pro Apple alternativa UFS 2.0.obsloužit. Jak píši, s tím označení klíčové vlastnosti opatrně…. A nemusí to nutně vyvolávat wow efekt.

  • UNI: keby podla Apple bol eMMC taka dolezita zmena tak by to aj propagoval. A ako som pisal, co ti nepovazujes za klucovu funkciou este neznamena ze nie je. Na novych iPhonoch je to klucove, je to hlavny marketingovy tahac (spolu s novymi macbookmi). A uz ma nebavy ti furt toto jedno dokola vysvetlovat. Ze podla teba to nie je, podla apple je. Nic viac netreba na to napisat, tak sa ktomu aj treba teda staviat.

  • TomasSX1: Chlape, já začínám chápat koment Makrela (neregistrovaný), ty jsi úplně mimo:) Asi sis za ta léta nevšiml, že Apple neprezentuje backend HW, ale frontend. Foťák, čudl, konektor. Např. v nových iPhone je větší RAM a ani o tom necekl. A to je dokonce položka, která by se dala marketingově i mezi BFU pravděpodobně komunikovat! A i přes to to není parametr, který by byl součástí marketingu. A upravený řadič eMMC? To fakt ne:D

   A jsme u toho, pro mnohé náročnější uživatele je právě ona RAM klíčový upgrade! A Apple to ani nestojí za to o tom ceknout. Už to konečně chápeš???

   Máš pravdu, ukončeme to, komunikace s tebou nedává smysl. Neznáš fakta, odmítáš jiná, to je pak těžké. Hezkej vejkend, počasí se vydaří…

  • Makrela (neregistrovaný)

   UNI: Apple totiž nikdy neprezentuje HW ve smyslu technických specifikacích, takže nemůže začít vlastně přezentovat ani tu RAM. Jeho uživatelé „neznají RAM“, když to tak řeknu. Znají pojmy jako „zvýšení výkonu“ „An+1 procesor“ apod. K těm specifikacím se uchyluje jen velmi vyjmečně, protože ví, že zákazníci si to dohledaj a bude to mít větší dopad na marketing, protože i v magazínech je pak o čem psát, žejo ;D

  • UNI: ze ja som mimo? Ja som to aspon vyskusal a neplacem tu na tom ze na iPhone nemam a chcel by som jeho funkcie. Ja si iPhone kupim v dohladnej dobe a potom bude vynasat sudy. Teraz som tu skonstatoval 3DTouch a Live Photos z kratkej skusky zariadnia a ty to tu rozoberas ako ovca s vymytym mozgom (aj ked iPhone nemas). Uz to konecne prekusni ze nemas vzdy pravdu (ja to aspon mam ako tak vyskusane). A mne je jedno co ty tu popisujes za hluposti co apple prezentuje alebo nie. Pozri si keynote a uvidis co prezentoval, 3Dtouch ako velke halo!

  • TOMASSX1: víš ty jsi tupý, sorry. ANO APPLE O 3D TOUCH DEKA VELKÉ HALÓ, vždyť to tady píšu a taky proč ho dělá. nechápu, jak se dokážeš hádat kolem něčeho, když to píšeme oba, to je na léčení chlape (ženo)….

  • Jan (neregistrovaný)

   TOMASSX1: to nebola reakcia na Teba, ale skor tak obecne a hlavne na Emosa a jeho prvy prispevok. Ospravedlnujem sa, ak to vyznelo inak.

 3. Skusal som porovnat vykon medzi iP6 a 6S rozdiel takmer ziaden… bezne aplikacie bez zmeny, nacitavanie hier rychlejsie + multitasking na 6S, tot vse…

  a na 3D Touch si zvyknut neviem, treba na moj vkus prilis velky tlak..

  • „Výchozí úroveň citlivosti pro 3D Touch mi příliš nevyhovovala, na můj vkus bylo nutné na displej až příliš tlačit. V nastavení systému naštěstí lze citlivost upravit.“

  • jedd (neregistrovaný)

   Ani mě výchozí úroveň nevyhovovala, protože i kolikrát iPhone vyhodnotil dlouhý stisk jako stlačení, ale přenastavil jsem na tvrdší stisk a funguje 100% jak má. Že bych to používal pořád se rozhodně říct nedá, asi je to o zvyku ale že by to nefungovalo se taky říct nedá u mne funguje po přenastavení na 100% správně.

  • emos (neregistrovaný)

   Takze tady je videt jak je 3D touch uzasny. Jednou funguje jednou ne pak vyhodnocuje spatne ale UNI se na force touch tesi jak na vanoce. U samsungu to bude uplne to same mozna jeste horsi. Podivejte se na NOTE EDGE a S EDGE kolik vyslo za tu dobu aplikaci aby to zakriveni bylo maximalne vyuzivano. Mozna 2-3. To same bude na tech blabol touchach.

  • emos (neregistrovaný): To jsi nepochopil. 3D Touch vyhodnocuje správně, ale každý má jinou motoriku nebo citlivost. Proto je tam možnost personifikace té služby (jistě to má i Honor, eh Huawei, jestli už zjistil, proč to vlastně má, vlastně „má“).

   A rozlišuj dopad na trhu, kolik se prodá Edge přístrojů a kolik iPhone:) Navíc Note Edge a S Edge je něco jiného (jo, Samsung v tom dělá solidní bordel), takže ještě o to větší drobení dopadu na trh. Ostatně ani Samsung neumí kloudně říci, proč bys to měl chtít (jako telefon položený displejem dolu a koukat na barvičku příchozího hovoru, to jako vážně?). Oproti tomu Apple nemá až tak potíž užívat Force Touch, ale samo, ještě si to sedá.

  • Jan (neregistrovaný)

   EMOS: kde ty na to chodis ? Edge je jeden telefon, ktory sa ani nijak zvlast dobre nepredava. Pre vyvojara nema vyznam vyvijat aplikacie pre jeden konkretny Android telefon. Plati to podla Teba aj pre iPhone ?

 4. shd (neregistrovaný)

  ani nie jednodenna vydrz je myslenych menej ako 24 hodin, alebo prasiva vydrz pod 12 hodin, kedy rano o 8 fon vytiahnem z nabijacky a vecer o 20:00 sa mi vypne ??

  to by som asi nerozdychal.

  • Makrela (neregistrovaný)

   Ty nerozdejcháváš jen recenze na iPhone, chraň bůh abys ho měl doma. V lepším případě bys skončil v léčebně dlouhodobě nemocných s ochrnutou polovinou těla. Budu ale nachvilku ignorovat co si za nedorostlí fakáně a vyjádřim se k tomu :D iPhone samozřejmě vydrží podstatně déle, ale záleží jak ho využíváš. Mě vydrží cca 12 hodin a to ho používam fakt hodně. Na druhou stranu mam kámoše a tomu vydrží 4 dny, protože nepoužívá mobilní internet nebo BT.

   Z osobní zkušenosti vim, že iPhone se využívá podstatně víc než ostatní telefony. Furt na něm prostě něco děláš a to se ti často bohužel taky odrazí ve výdrži.

  • shd (neregistrovaný)

   Z osobní zkušenosti vim, že iPhone se využívá podstatně víc než ostatní telefony

   teraz si ma uplne dostal … toto si hociaka ovca nevymysli, toto uz je nacisto vymyty mozog :D :D

   A co tak si uz konecne priznat, ze 1700 baterka je mizerne malo a skratka ziadny iny vyrobca uz nejde pod 2000 a ked ma 2000, tak je to skritizovany pod ciernu zem, aku prasivu baterku tam dal?

   hlupost oviec nema konca kraja a stale sa neprestavam udivivat kam az moze zajst …

  • shd (neregistrovaný)

   inak je pekne, ze nepouziva BT ani ja by som ho nezapinal ked sa cezen stale neda nic poslat :D

   ale aspon ze sa uz vyriesilo to pripojenie HF cez BT nech tam nie je len na okrasu v tom telefone :D

  • Makrela (neregistrovaný)

   Věděl sem že je marný ti něco vykládat ;D Tak dál předváděj jakej si dement :D

  • Makrela (neregistrovaný)

   [odkaz] přesně tvuj případ průměrného internetového vypatla.

  • SHD (NEREGISTROVANÝ): chlapče, teď jsi ze sebe udělal hlupáka. Co se třeba podívat na podíl Inernetoveho probozu z mobilů? Pak by to (možná) ledacos došlo….

  • Jan (neregistrovaný)

   SHD je troll. Mna a ludi naokolo nazval idiotom len preto, ze som mu povedal, ze po obnove iOS zo zalohy uz nemusim nastavovat vobec nic, ani login do FB a dalsich aplikacii. iOS videl maximalne na iPhone vo vyklade, ale tu struha machra.

  • shd (neregistrovaný)

   a za tym si stale stojim.

   pokial mas aplikacie 3 stran, ktorych prihlasenie prebieha na externych serveroch s ktorymi nema apple nic spolocne, ako napriklad dajme tomu bankove aplikacie alebo dokonca ine zabespecene aplikacie, kde musis na overenie opisovat este aj nahodne vygenerovane kody s urcitou dobou platnosti NEEXISTUJE ZIADNA SANCA !! aby si sa po obnoveni systemu zo zalohy NEMUSEL opat prihlasovat …

   robis zo seba cisteho idiota opat a zas …

   skus mi vysvetlit ako ta apple opatovne automaticky prihlasi do zabespecenej aplikacie vyzadujucej nahodne vygenerovany casovo obmedzeny overvaci kod ???

   nesluzi prave ten kod ako zabespecenenie pred takymto prihlasenim?

   som nevedel, kolko nerealnych veci apple dokaze som z toho sokovany ..smutne je ze tam chybaju uplne najzakladnesjie funkcie ale tieto scyfy veci co nedokaze ziadny iny OS na svete to vraj dokaze …..

  • Jan (neregistrovaný)

   No a tu to mame. Vysvetlil som Ti to ja a xy dalsich uz asi 5x, ale ty si pre istotu radsej zduchol, nez by si si to precital. Daj mi sem mail, alebo nejaky kontakt na teba a ja si dam tu namahu, ze ti natocim na video ako vyzera obnova na tomto hlupom fotoramiku :-)

  • Jan (neregistrovaný)

   Len pre informaciu. Funguje to jednoducho. Po prihlaseni cez tie vygenerovane kody obdrzis zo servera token, resp nejaky identifikator a pokial vie iOS zalohovat ten identifikator (co vie), tak nie je vobec ziadny problem pouzivat ho aj po obnoveni zo zalohy.

  • Makrela (neregistrovaný)

   Ser na něj :D vždyť je to totálně vymazanej debil :D

  • Jan (neregistrovaný)

   Tak ale rozumies tomu ? Presviedca ma o tom, ze mi nefunguje nieco co bezne pouzivas. A keby si to aspon prizna, ale on miesto toho ma este nadava idiotom. Fakt neviem, kde sa ti ludia beru.

  • kukolar (neregistrovaný)

   zas k.k.t zo slovenska , bože pál už do pi.e otravovať inde a nie tu ty pič.s . to sa furt musí nejaký dementný slovák snažiť nas zhovadiť a ponížiť v čechách či vo svete . ak sa ti apple nepáči nechceš ho netreba ti to nemáš ho rád , tak chod zvracať na dvor na svoj milovaný androprd , bože moj zas len další k.o.kot

 5. asdf (neregistrovaný)

  Já si osobně počkám na Lumii 950. Bude stát polovinu a nabídne víc.

  • no já osobně ji mám objednanou, ale na tu cenu za polovinu bych moc nevsázel ani po nějaké době :-(

 6. Ja ten Apple mam stejne „rad“…

  …diky nemu je v diskuzich vzdycky veselo :)

  (takovy venkovsky hasicsky bal 21.stoleti v internetovem podani)

 7. Comby (neregistrovaný)

  „Oproti předchozí generaci je ještě o poznání rychlejší a aktuálně na trhu nenajdete telefon, který by měl rychlejší čtečku otisků.“

  Ak máte na mysli český trh, tak áno. Na celosvetovom trhu však tieto Iphony boli porazené novými Nexusmi 5X a 6P, ktoré majú ešte rýchlejšiu čítačku.

  • LOL, jasně … a ten rozdíl měřil tvůj pantáta s analogovýma stopkama, že? Nemáš vůbc ponětí jak rychlá je čtečka na iP6s v praxi.

  • Otázka je, co bylo vlastně měřeno. Probuzení přístroje? Platba? Přístup do aplikace?

 8. Liba (neregistrovaný)

  Prosím pokud mate někdo takovou zkušenost o odpoved, mam 6S od ledna 2016, včera mi nesly odchozí hovory, příchozí ano, dojela jsem si vyměnit sim kartu v domnění ze to muže byt problém v ni, telefon opravdu fungoval asi 3 hodiny a pak opět ten samý problém , me se dovolali ja nemohla volat nikomu vždy hlaska – hovor selhal- od 22 hodin opět telefon začal fungovat, volat jsem mohla a funguje dnes cely den, 2 x jsem volala na operátora mam tmobile tam nic nezjistili, sim vyměněna tak to je chyba telefonu? Ale jak to ze příchozí hovory šly a odchozí ne… Měla jsem zapnutý LT na data i volání vypla jsem to , nevim zda by to mohlo byt tím ???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).