Domů » Recenze » Recenze OnePlus One: Nekompromisní obr, kterého se bojí na míle daleko

Recenze OnePlus One: Nekompromisní obr, kterého se bojí na míle daleko

OnePlus One po představení způsobil malý poprask a ačkoliv to nakonec s jeho cenou není tak slavné, pořád je oproti konkurenci výrazně levnější. Podepsalo se to na jeho kvalitě nebo se jedná o důvod, proč zapomenout na dražší vlajkové modely ostatních výrobců?

Oficiální představení smartphonu OnePlus One doprovázely velké emoce, jelikož za cenu od 299 USD (v přepočtu zhruba 6 000 Kč) nabízí výbavu srovnatelnou s výrazně dražšími telefony. Pověst novinky pošramotilo následné zpoždění prodeje a také velmi špatná dostupnost. Přes neoficiální prodejce se nicméně se vším všudy dostanete na cenu lehce pod 10 000 Kč, a to je vzhledem k výbavě částka stále velmi sympatická.

-

Abychom byli přesnější – za své peníze dostanete 5,5palcový Full HD displej, procesor Qualcomm Snapdragon 801, celé 3 GB RAM a 13Mpx fotoaparát. Specifikace jsou to naprosto špičkové a srovnatelné s vlajkovými modely zavedenějších výrobců, cena těch je ovšem mnohdy téměř dvojnásobná.

Telefony z Číny často nabízí velmi dobrý hardware za nízké ceny, kvalita těchto zařízení ovšem mnohdy pokulhává na obě nohy. Výrobci jako Xiaomi nebo Oppo, které mimochodem stojí za značkou OnePlus, nám ovšem dokázali, že tomu tak být nemusí a již delší dobu nás zásobují vydařenými telefony za nesrovnatelně lepší ceny, než zavedená konkurence.

Za zapůjčení děkujeme společnosti PRG Trading Group, která provozuje mimo jiné i internetový obchod Xiaomi-Store.cz

Nebudeme chodit okolo horké kaše a rovnou řekneme, že OnePlus One je dalším z takových zařízení. Důvodů, proč volit výrazně dražší konkurenci, opravdu mnoho není, přesto však novinka není pro každého. Jaké jsou mimo poměru cena/výkon její největší přednosti a kde naopak výrobce zaváhal? Zodpovězení nejen této otázky najdete v naší podrobné recenzi.

Mezinárodní vs. čínská verze

Zároveň upozorníme, že jsme testovali čínskou verzi modelu OnePlus One, která se od té mezinárodní liší především v absenci LTE pásem 700 a 1700 MHz (to nás ale až tak trápit nemusí, jelikož tyto frekvence se používají v USA – mnohem horší je to, že mezinárodní verze nepodporuje u nás používaná pásma 800 a 900 MHz), nápisu Cyanogen na zadní straně a přítomností upraveného Androidu v podobě (zdařilého) ColorOS. Tuto verzi telefonu prodává většina čínských prodejců a lokálních distributorů.

 
Mezinárodní verzi OnePlus One poznáte na první pohled: Na zadní straně má nápis Cyanogen

V případě, že si telefon koupíte od některého z distributorů, pravděpodobně se s ColorOS vůbec nesetkáte, jelikož většina z nich jej nahrazuje právě CyanogenModem 11S, který je výchozím systémem v mezinárodní verzi OnePlus One. V případě, že k vám doputuje verze s ColorOS, nemusíte propadat panice. Na CyanogenMod lze snadno přejít, odkazy pro stažení aktuální ROM (včetně Google aplikací) najdete na této stránce.

-
Na čínské verzi distribuované s ColorOS nápis Cyanogen nenajdete

Klady (+)

 • výkonný hardware
 • skvělý poměr cena/výkon
 • kvalitní displej
 • výborné dílenské zpracování
 • CyanogenMod 11S (Android 4.4.2)
 • široké možnosti personalizace
 • notifikační dioda
 • kvalita fotografií za denního světla
 • výdrž baterie
 • video v ultra HD rozlišení
 • HD video při 120 FPS

Zápory

 • větší rozměry
 • nepodporuje LTE pásma 800 a 900 MHz
 • horší ergonomie
 • kvalita fotografií a videa v horších světelných podmínkách
 • chybí slot pro paměťové karty


Přemýšlíte o nákupu modelu 1+1? Podívejte se, kde jej seženete za nejlepší cenu…

Obsah balení: Originalita se nezapře

Hned první, co vás na OnePlus One zaujme, je balení. Tenká krabička ve tvaru kvádru je vyvedena v kombinaci bílé a červené a s jedním logem umístěným na vrchu působí velmi minimalisticky a elegantně zároveň.

- -

Po vysunutí šuplíku se před vámi objeví samotný smartphone, přičemž v přepážce pod ním se nachází ještě plochý červený USB kabel s pozlacenými koncovkami (působí velice hodnotně a určitě něco vydrží, navíc se díky provedení nezamotává), adaptér do zásuvky (v našem případě pro americké sítě), stručná příručka a praktická sponka (v gumovém pouzdru a s kroužkem pro připevnění na klíče) pro vyjmutí microSIM karty.

- -

Sluchátka bohužel chybí, stejně tak adaptéru pro evropskou zásuvku jsme se nedočkali a bude tak potřeba použít vlastní nabíječku. Vyjma toho zde však nic podstatného nepostrádáme a vzhledem k ceně snadno odpustíme chybějící doplňkové příslušenství.

- -

Konstrukce a design: Je to ještě telefon?

V úvodu jsme naráželi na to, že OnePlus One není zařízením pro každého. Jedním z hlavních důvodů je velikost zařízení, která je dána 5,5palcovým displejem. Celkové rozměry činí 152,9 x 75,9 x 8,9 mm, hmotnost poté 162 gramů, což je vzhledem k prvnímu jmenovanému parametru odpovídající hodnota. Velká obrazovka přijde mnohdy vhod, ovšem ergonomie značně utrpěla. Jednou rukou zvládnete jen ty nejjednodušší úkony a doplní je strach z toho, že vám zařízení vypadne z ruky.

 
1+1, OnePlus One… čert aby se v těch počtech vyznal :-)

Můžete se také setkat s tím, že se zařízení nevejde do kapsy, kde jste odjakživa nosili telefon. Abychom to tedy zkrátili, potenciální kupec by měl s těmito nevýhodami být obeznámen. Pokud jste dosud používali menší přístroje, bude vám telefon po vybalení připadat obrovský, avšak časem si alespoň částečně zvyknete. Jste-li naopak na smartphony s takto velkými obrazovkami zvyklí, pak vás OnePlus One může díky tenkému profilu a obstojné hmotnosti naopak příjemně překvapit.

-

- -

Jestliže pro vás nejsou velké rozměry nedostatkem, pak o žádném jiném záporu v této oblasti nevíme. Design zařízení sice není nijak průlomový, lehce zaoblené tvary a tloušťka necelých 9 mm nicméně zajišťují poměrně elegantní vzezření. Napomáhá tomu také lesklý stříbrný rámeček táhnoucí se po obvodu přední strany.

- - -

- - -

Pochvalu zaslouží i rozmístění ovládacích prvků. Tlačítko pro odemčení se nachází na pravém boku v úrovni palce, kolébkový ovladač hlasitosti pak na straně opačné, takže na všechny klávesy pohodlně dosáhnete bez toho, abyste museli křečovitě natahovat prsty.

- - -

MicroUSB konektor vespod je orientován širší stranou nahoru a 3,5mm jack naleznete nahoře. Zadní kryt je odnímatelný, přesto na svém místě drží perfektně. V budoucnu bude výrobce nabízet další kryty z nejrůznějších materiálů (více informací), takže si vzhled svého OnePlus One budete moci do jisté míry upravit. Sundání zadního krytu vyžaduje trochu cviku, návod jak na to najdete v tomto videu. Na levém boku má své místo také slot na microSIM kartu, který vysunete za pomoci kovové sponky.

- -

Sečteno a podtrženo, designéři odvedli u OnePlus One kus dobré práce a ačkoliv velikost displeje zamezuje tomu, aby telefon byl z ergonomického hlediska zpracován na výbornou, jde v rámci možností o dobrý výsledek. Pokud jste na zařízení obdobných rozměrů zvyklí, pak nebudete mít důvod ke stížnostem. V opačném případě se na větší rozměry budete muset chvíli adaptovat. A jste-li zvyklí chodit se svým telefonem běhat, v případě OnePlus One na to raději zapomeňte.

-
OnePlus One vs. LG G3: Oba dva mají 5,5″ displeje, G3 je ale výrazně menší

Displej: Obří plocha plná barev

5,5 palců je opravdu slušná úhlopříčka a rozlišení Full HD (1080 x 1920 px, 401 ppi) při této velikosti stále naprosto dostačuje. Obraz je velmi ostrý, barevné podání LTPS-TFT panelu věrné a velmi dobré jsou také pozorovací úhly. Úplně ideální není čitelnost na přímém světle, nicméně s maximálním jasem se to dá zvládnout.

- - -

Automatická regulace funguje obstojně, jen z nějakého důvodu nenastavuje ve tmě nejnižší hodnoty, a tak jsem si při čtení v noci musel jas snížit manuálně. Krycí sklíčko Gorilla Glass 3 zajišťuje odolnost proti veškerým drobným škrábancům, které by se při kontaktu s kovovými předměty potenciálně mohly objevit. V této oblasti tak nemůžeme vytknout zhola nic.

Hardware a zvuk: Výkonu více než na rozdávání

Při pohledu na cenu byste nikdy neřekli, že se uvnitř OnePlus One skrývá tak výkonný hardware, jako je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 na frekvenci 2,5 GHz doplněný o grafický akcelerátor Adreno 330 a 3 GB RAM. V souvislosti s tím je tak jasné, že na nedostatek výkonu si nebudete stěžovat ani v případě, že budete zařízení používat několik let.

 

Problémy nenastanou s přehráváním videa v rozlišení Ultra HD ani hraním těch nejnáročnějších her, jako třeba Deus Ex: The Fall, Real Racing 3 a Asphalt 8 na plné detaily. Vnitřní paměť má 16 nebo 64 GB (podle zvolené verze). Námi testovaný kus se musel spokojit s nižší hodnotou a reálně bylo pro data dostupných cca 11,8 GB. Slot pro paměťovou kartu bohužel není k dispozici a nároční uživatelé by tak měli sáhnout po větší variantě; tu je ale aktuálně mnohem těžší sehnat. Výkon jsme změřili pomocí několika benchmarků a výsledky jen potvrzují, že máme co do činění s pořádným „trhačem asfaltu“.

 • AnTuTu: 38 881 bodů
 • Quadrant Standart: 23 829 bodů
 • 3DMark Unlimited: 19 508 bodů


OnePlus One dosahuje v benchmarcích skvělých výsledků (vlevo 3D Mark, vpravo AnTuTu)

Na spodní straně se po stranách od microUSB konektoru nachází dvě mřížky, pod nimiž se ukrývají stereo reproduktory. Ty hrají vskutku nahlas a vyzvánění tak nepřeslechnete ani v hlučném prostředí (ačkoliv volajícího kvůli tichému sluchátku neuslyšíte) a ani zvuk samotný není vyloženě špatný. Basy sice nejsou zrovna jeho silnou stránkou, nicméně středy a výšky vykresluje poměrně dobře a pro nouzový poslech postačí.

Mezinárodní verze OnePlus One podporuje GSM sítě (850, 900, 1800 a 1900 MHz), 3G (850, 900, 1700, 1900 a 2100 MHz) a LTE (700, 1700, 1800, 2100, 2300 a 2600 MHz). Bohužel, u nás používané ferkvence 800 a 900 MHz telefon vůbec nepodporuje, což je veliká škoda. Maximální hlasitost během hovoru by mohla být ještě o něco vyšší, v tichém prostředí vám to vadit nebude, ale v rušnějších místech můžete mít problémy. Výhrady nemáme ani ke zvukovému výstupu do sluchátek, který má vyrovnané podání a díky vestavěnému ekvalizéru si lze charakter zvuku přizpůsobit obrazu, respektive poslechu svému.

Baterie a výdrž: „Energie sbalená na cesty“

Výkonný čtyřjádrový procesor je v kombinaci s velkým Full HD displejem slušným žroutem energie, a tak dostalo OnePlus One do vínku baterii se solidní kapacitou 3100 mAh. A výdrž nás v praxi mile překvapila. I při náročnějším používání s aktivní synchronizací, automatickým jasem, hodince brouzdání po internetu střídavě přes 3G/Wi-Fi a šedesáti minutám poslouchání hudby jsme se s několika hovory a zprávami k  tomu dostali na téměř dvoudenní výdrž.

Pokud se tak trochu uskromníte, nebude problém této hodnoty dosáhnout. Nevyužíváte-li synchronizaci či internet na cestách, pak se můžete dostat až na tři dny bez nabíječky, což je u takto vybavených zařízení poměrně nevídaná záležitost. A i při velmi náročném používání telefon bez sebemenšího zaváhání zvládne celý den. Výdrž je zkrátka silnou stránkou OnePlus One.

Provedli jsme také standardizovaný test přehrávání HD videa ve smyčce s maximálním jasem a zvukem s poloviční hlasitostí vedeným do sluchátek. V telefonu nebyla SIM karta, avšak byl připojen k Wi-Fi a aktivně synchronizoval e-mail a facebookový účet. Energie mu došla po úctyhodných  9 hodinách a 37 minutách. Nabití z „nuly na sto“ trvá 2 hodiny a 15 minut.

Operační systém: Rychlost světla v praxi

Jak jsme zmiňovali v úvodu, zařízení jsme sice obdrželi s ColorOS (což je mimochodem také velice zdařilá úprava Androidu), nicméně většina prodaných kusů bude obsahovat CyanogenMod 11S. Ještě jednou upřesníme, že OnePlus One pro čínský trh se prodává s ColorOS, mezinárodní varianta s CyanogenModem. Čínskou verzi jde ale celkem snadno přeflashovat na CyanogenMod, image včetně Google aplikací lze stáhnout zde. My jsme testovali verzi postavenou Androidu 4.4.2, update na novější by nicméně měl dorazit co nevidět a to pomocí OTA.

 
Dvě podoby obrazovky uzamčeného zařízení. S CyanogenModem získáváte obrovské možnosti přizpůsobení.

Nejprve se zastavme u optimalizace systému. Jak možná tušíte, nenašli jsme v této oblasti jedinou chybičku; vše je krásně plynulé a svižné, telefon se nezadýchá ani při přepínání náročných aplikací a s padáním aplikací jsme se během týdenního testování setkali všehovšudy jednou. Z hlediska odladění a stability tak nelze mít žádných výhrad.

 

Pojďme si tedy povědět pár slov o prostředí jako takovém. Odemykací obrazovka nabídne rychlý přehled zmeškaných událostí, ukazatel nabití baterie a aktuálního počasí (podobu si v nastavení můžete výrazně přizpůsobit k obrazu svému). Odsunutím vpravo spustíte aplikaci Fotoaparát, směrem dolů pak telefon odemknete. Zámek můžete v nastavení přepnout na tradičnější s kruhem uprostřed, známý třeba z čistého Androidu. Oproti němu zde můžete nastavovat různé zkratky a spouštět aplikace vytažením kruhu do jednotlivých směrů. Samozřejmě nechybí podpora widgetů.

 
K dispozici je celá řada témátek. Vyzkoušet si můžete i vzhled z nového Androidu L (více informací).

Počet ploch závisí čistě na vás, respektive přidáváte je tak, že přesouváte zástupce a widgety za ty krajní. Launcher Trebuchet sice nenabídne tak široké možnosti nastavení jako některé alternativy z Obchodu Play, pro základní použití nicméně postačí. Nabídka aplikací je v rozložení 4 x 5 a prochází se horizontálně.

 
CyanogenMod nabízí široké možnosti přizpůsobení

U CyanogenModu 11 M8 nově přibyla možnost měnit velikost mřížky na základních plochách, update k nám nicméně během testování nedorazil a pro OnePlus One bude sestavení M8 dostupné později. Stejně tak vývojáři přislíbili, že telefon do tří měsíců od vydání finální verze obdrží aktualizaci právě na nejnovější Android L.

 

Nabídka nastavení je na první pohled totožná s čistým Androidem, naleznete zde však mnohem více možností týkajících se především personalizace. CyanogenMod podporuje témata, která mohou mimo tapety a ikony obsahovat i fonty, startovací animaci, balíčky zvuků a změnu vzhledu různých prvků systému, jako třeba notifikační lišty. Vzhled si tak můžete doopravdy přizpůsobit tak, aby vašemu oku lahodil co nejvíce. Pozor ale, některá témata jsou placená.

 
Notifikační oblast a nabídka se všemi aplikacemi

U notifikační lišty se ještě zastavme, jelikož možnosti jejího nastavení jsou vskutku široké. Můžete si vybrat, zdali budete nabídku přepínačů otevírat stažením za pravou stranu nebo dvěma prsty. Zástupce v druhé liště můžete přeuspořádat či měnit a nabídku si tak lze přizpůsobit přesně pro potřeby uživatele. V sekci pro upozornění pak je ještě posuvný řádek s přepínači funkcí jako WiFi, Bluetooth, GPS a podobně.

V sekci Rozhraní naleznete možnosti týkající se stavové lišty, kde si můžete vybrat například způsob zobrazení kapacity baterie či signálu, případně počet upozornění u jednotlivých položek (budete-li mít tři nepřečtené zprávy, bude vám u ikonky SMS svítit číslice 3).

 
Konfigurace stisku senzorových tlačítek

U OnePlus One nechybí ani tři senzorová tlačítka pod obrazovkou (zleva možnosti, domů a zpět), v případě zájmu však můžete aktivovat i softwarové klávesy vespod obrazovky, přičemž ta fyzická se při tomto úkonu zhasnou. Možnosti nastavení jsou i zde velmi široké a pro tlačítka domů a nabídka si můžete nastavit funkce při dlouhém stisku a dvojitém poklepání. Pro ovladač hlasitosti pak lze navolit doplňkové funkce, jako třeba probuzení obrazovky (což můžete učinit i dvojitým poklepáním na displej), přepínání skladeb v hudebním přehrávači nebo pohyb kurzoru v textu.

 
Nastavení telefonních profilů

Užitečnou položkou jsou staré dobré Profily. K dispozici je několik přednastavených a další si můžete vytvářet sami. V jejich nastavení můžete zvolit hlasitosti upozornění, budíku a médií, ale i změnit zámek obrazovky (například doma nezabezpečený a jinde gesto), měnit nastavení upozornění pro jednotlivé aplikace (SMS, Kalendář) či zakázat vybrané druhy připojení. K dispozici je také možnost nakonfigurovat si NFC šítek. Jen škoda, že si profily není možné načasovat, jako tomu bylo třeba u starších Nokií.

Bonusový software

Tím jsme vyčerpali nejzajímavější funkce samotného prostředí a nyní se zaměříme na softwarovou výbavu. Hned první položkou v menu je AudioFX, což je podrobně nastavitelný ekvalizér s možností různého nastavení například pro interní reproduktory, sluchátka a bluetooth přenos hudby. K dispozici je také mnoho přednastavení. Aplikace Náhled témat slouží k procházení témat určených pro CyanogenMod. Bohužel, nejsou přítomny žádné možnosti filtrace, například pokud byste chtěli vyhledávat pouze bezplatně dostupné položky.

  

Do třetice zmiňme také Správce souborů, který však i přes přítomnost rootu neumožňuje procházet systémové soubory. Jinak ale vyniká přehledným prostředím a širokou paletou možností. Nezapomnělo se ani na jednoduchou Svítilnu, jež využívá diodu na zádi. Zajímavou položkou je Screencast, s nímž můžete nahrávat obrazovku systému a současně komentovat dění na mikrofonu, pro „mobilní lets-playery“ geniální záležitost. Softwarová výbava je jinak spíše základní a namátkou kancelářský balík či poznámky si budete muset doinstalovat vlastní, ty nejpodstatnější věci ovšem nechybí.

Multimédia: Základní přehrávače raději nahraďte

Pro přehrávání hudby je k dispozici celkem důvěrně známá Hudba Play, jež nabízí základní funkčnost v podobě prohlížení podle ID3 Tagů a náhodného či opakovaného přehrávání. Ekvalizér je dostupný samostatně v podobě AudioFX, které jsme popisovali o kapitolu výše. Pro přehrávač se sofistikovanějšími funkcemi, jako třeba procházení po složkách či automatické doplnění chybějících informací se bohužel je potřeba obrátit na Obchod Play.

 

Výchozí přehrávač videa si poradí i s videem v Ultra HD rozlišení (2160p), jelikož zařízení samotné jej dokáže pořizovat. Nenabízí ovšem žádné pokročilé funkce a proto doporučujeme rovnou sáhnout po alternativě z Obchodu Play, namátkou oblíbeném MX Playeru, který je zdarma.

 

Galerie umožňuje procházet soubory podle data pořízení či složek. Prostředí je minimalistické, avšak přehledné a svižné. Šikovný je editor fotografií nabízející i poměrně pokročilé funkce, jako třeba přeostření, zvýraznění středu a mnoho úprav týkajících se barev. Nechybí samozřejmě ořezávání, otáčení, zkrátka vše, co si pro úpravu mobilních fotografií můžete přát.

Telefonování, zprávy a organizace

Aplikace pro telefonování je naprosto totožná jako u čistého Androidu. Nabídne tedy základní obrazovku s nejpoužívanějšími kontakty doplněnou o číselník, pomocí nějž lze vyhledávat v seznamu. Ve spodní části obrazovky je ikona pro vstup do výpisu hovorů a v nabídce naleznete přístup do samotného seznamu kontaktů. Prostředí je jednoduché, ale přehledné a dobře použitelné. Horší je to se samotným telefonováním – sluchátko totiž není příliš hlasité a namátkou na ulici jsem měl docela problém s tím slyšet druhou stranu. Alespoň, že ta si na zvuk z mého aparátu nijak nestěžovala.

 

SMS zprávy jsou rozděleny do konverzací, mazat přitom můžete i jednotlivé položky. Klávesnice je standardní od Googlu s podporou psaní tahem a autokorekcí. Nic podstatného ji tak nechybí a po alternativě bude třeba sáhnout pouze tehdy, nebude-li vám vyhovovat její rozvržení či vzhled.

Velkou pochvalu výrobce zaslouží za výraznou notifikační diodu vlevo nad obrazovkou. Je poměrně výrazná a například v noci dokonce může být i trochu rušivá, nicméně svůj účel plní na výbornou. Upozornění signalizovaná různými barvami prostě nepřehlédnete.

Budíky umístěné vedle stopek, časovače a světového času v aplikaci Hodiny, nepostrádají žádnou důležitou funkci. Umožní opakovat ve zvolené dny, nastavíte si také délku odložení a ovládat jej můžete i pomocí tlačítek hlasitosti.

 

K dispozici je standardní Google Kalendář. Ten nabízí několik druhů přehledu a široké možnosti nastavení událostí. Konkrétně můžete nastavit jejich opakování, místo konání, vícero připomenutí a další podrobnosti. Synchronizace s Google účtem je pak samozřejmostí a nechybí ani widgety s výčtem nejbližších událostí.

Konektivita & internet: S „českým“ LTE se nekamarádí

Z hlediska konektivity OnePlus One nic důležitého nechybí, k dispozici máme Wi-Fi s podporou standardů 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.1 doplněný o přijímače GPS a GLONASS. Fixace polohy byla rychlá a bezproblémová, signál držel i v horších podmínkách (hustá městská zástavba) a pro účely navigování tak „1+1“ poslouží velmi dobře. Nezapomnělo se ani na NFC.

 
Na 5,5″ displeji je prohlížení webových stránek velice pohodlné

Trochu složitější je to s LTE. Čínská ani mezinárodní verze totiž nepodporují frekvence 800 a 900 MHz, přičemž právě na nich funguje a bude fungovat značná část pokrytí v České republice. Se SIM kartou O2, které u nás LTE provozuje také na frekvenci 1800 MHz, jsme se s čínskou verzí do LTE sítě připojili. Pokud tedy toužíte po rychlých datech, s OnePlus One na to v případě ČR raději rychle zapomeňte.


LTE jsme „naladili“ pouze od O2 (1800 MHz)

K prohlížení internetu je připraven důvěrně známý Google Chrome. Jeho rychlost je díky vysokému výkonu naprosto blesková a to ať už se bavíme o načítání stránek či pohybu po nich. K dispozici je také anonymní režim nebo funkce pro úsporu dat. Pokud chcete pokročilé funkce jako například gesta, pak je k vašim službám opět připraven Obchod Play.

Fotoaparát a video: Působivé výsledky za dobrého světla

OnePlus One pořizuje fotografie pomocí 13Mpx snímače s autofocusem a dvojitou LED diodou s teplým a studeným světlem. Výsledné rozlišení tedy činí 4128 x 3096 px. Kvalita fotografií velmi kolísá podle světelných podmínek. Za dobrého světla jsou výsledky nadprůměrné, se solidními detaily a velmi věrným barevným podáním. Automatické nastavení expozice funguje skvěle a nikdy jsme nezaznamenali, že by snímky byly přesvětlené či naopak podexponované.

 
Nastavení fotoaparátu a záznamu videa

Situace se poněkud zhoršuje ve chvíli, kdy fotíte za šera/tmy (ve druhém jmenovaném případě už je kvalita poměrně špatná) nebo v hůře osvětlených interiérech. Pak je patrné větší množství šumu a ostrost také poněkud pokulhává. Mějme však na paměti, že se jedná o miniaturní snímač v mobilním telefonu a v rámci svých možností si vede více než dobře, fotoaparát tak u OnePlus One díky skvělým výsledkům za dobrého světla hodnotíme kladně.

-

- -

- - -

 - -

Stejné hodnocení platí také pro video. To lze pořizovat dokonce ve 4k rozlišení (tedy 3840 x 2160 px) s 30 snímky za vteřinu. Nabízí se i Full HD s 30/60 snímky za vteřinu a pokud se spokojíte s HD, pak můžete natáčet také velmi dobré slow-motion až se 120 FPS.

- -
Snímky pořízené v režimu HDR: Kresba je opravdu příkladná

- - -
Za horších světelných podmínek už jde kvalita snímků rychle dolů. Vytrácí se ostrost a objevuje se výrazný digitální šum.

-

Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

Kvalita záznamu je solidní, dobrou ostrost doplňuje věrné barevné podání, přeostřování je velmi rychlé a i zaznamenávaný zvuk splňuje alespoň základní předpoklady k přehrávání videa jinde, než na obrazovce samotného zařízení. Přední fotoaparát umí fotit snímky v rozlišení 5 Mpx, což je pro selfie více než dostatečná hodnota.

Ukázkové video ve Full HD rozlišení

Prostředí fotoaparátu je zdánlivě velmi jednoduché, avšak nabídne celou škálu možností. K dispozici je mnoho režimů, které lze jednoduše přepínat tahem od okraje, z nichž za zmínku stojí třeba HDR, pomalá rychlost závěrky (zde je pochopitelně potřeba zabránit jakémukoliv pohybu telefonu při snímání), protisvětlo (například pro focení západu slunce) a mnoho dalších. Nechybí ani filtry měnící zbarvení fotografie, tedy kupříkladu černobílá, sépie, negativ…

Ukázkové video ve 4K rozlišení (2160p)

Dále si můžete manuálně nastavit ISO, přítomna je samospoušť, mnoho nastavení rozlišení (ačkoliv není důvod přepínat z nejvyššího) a další. Zamrzet může absence manuální volby expozičního času, ale to u telefonů není zrovna standardem a výjimku tak tvoří spíše ta zařízení, která tuto možnost nepostrádají. Při natáčení videa můžete během nahrávání fotit pouze u Full HD a HD, chybí také možnost záznam pozastavit a následně na něj navázat. Celkově nicméně prostředí fotoaparátu hodnotíme kladně, nechybí zde žádné podstatné funkce a rychlost reakcí je naprosto perfektní.

Slow-motion video (zachyceno při 120 FPS) v HD rozlišení

Konkurence

Asi největším soupeřem pro českého zákazníka bude LG G3 (recenze). Vyjde sice o pár tisícikorun dráže než OnePlus One, necelých 13 000 Kč za 16GB variantu je však vzhledem k výbavě stále velmi dobrá cena. Korejský konkurent nabídne taktéž obří úhlopříčku 5,5 palců, avšak s velmi vysokým rozlišením 1440 x 2560 px (Quad HD). Jeho přínos je nicméně diskutabilní a rozhodně uškodí z hlediska výdrže baterie, v níž naopak jednoznačně vede dnes testovaný model. Z hlediska ostatní výbavy jsou obě zařízení srovnatelná a tak je čistě na vás, jestli vám lepší rozlišení displeje stojí za poměrně markantní příplatek přes 3 000 Kč.

-

Zajímavou alternativou může být také již trochu starší Xiaomi Mi3 (recenze). Sice má trochu slabší hardware, i zde je však výkonová rezerva více než dostatečná. Displej je menší o půl palce, díky tomu je ale Mi3 výrazně kompaktnější a to pro někoho může být zásadní plus. Za 16GB variantu aktuálně zaplatíte 8 490 Kč a to znamená velice dobrý poměr ceny/výkonu. Xiaomi by navíc 22. července mělo představit novou vlajkovou loď a máme tušení, že se pro OnePlus One bude jednat o velmi nebezpečného soupeře.

-

Výrobce OnePlus One nazývá zabijákem vlajkových lodí a na mušku si tak bere například věhlasný Samsung Galaxy S5 (recenze). Nebudeme chodit okolo horké kaše a rovnou řekneme, že příplatek nějakých sedm tisíc Kč zde opravdu postrádá smysl. Za něj totiž navíc dostanete pouze slot pro paměťové karty, o chlup lepší, avšak menší displej a kompaktnější rozměry, OnePlus One nicméně vrací úder lepším zpracováním, svižnějším systémem a lepší výdrží baterie. Nevyžadujete-li voděodolnost či věhlasné jméno Samsung na zadním krytu, nevidíme žádný důvod, proč korejského konkurenta upřednostnit.

-

Obdobně vysokou částku připlatíte také za HTC One (recenze). I v tomto případě se jedná o vydařený smartphone, avšak OnePlus One je mu velmi důstojným konkurentem. HTC se může pochlubit pěkným designem, kvalitním zpracováním s převahou hliníku a asi nejlepšími reproduktory, jaké se mezi chytrými telefony vyskytují. Opět nebyl opomenut slot pro paměťové karty. OnePlus One nicméně vyhrává na poli fotografií a samozřejmě u poměru cena/výkon, který je zkrátka úplně jinde. A opět tak platí, že marně nacházíme pádný důvod proč obětovat tolik peněz navíc.

A budeme se opakovat ještě jednou, tentokráte u Sony Xperia Z2 (recenze). U něj je asi největší potenciální výhodou odolnost proti vodě, v případě OnePlus One se koupání příliš nedoporučuje. Někoho může zaujmout exkluzivní zpracováním se skleněnou přední a zadní částí, nicméně tím výčet výhod prakticky končí, doplnit už můžeme snad jen slot pro paměťové karty. Příplatek v tomto případě činí téměř 6000 Kč a oželíte-li zvučné jméno výrobce, OnePlus One je rozumnější volbou.

Pokud vám nevyhovuje operační systém Android, můžete sáhnout po výborně vybavené Nokii Lumii 930 s Windows Phone 8.1, kterou pro vás aktuálně v redakci testujeme. I zde připlatíte necelé čtyři tisíce korun, odměnou za to vám bude o chlup exkluzivnější zpracování s kovovým rámem a ještě o něco lepší fotoaparát s optikou Carl Zeiss a rozlišením 20 Mpx. Trochu slabší je naopak procesor, v praxi to však nemáte šanci poznat. Každopádně není-li pro vás překážkou Android, opět považujeme OnePlus One s přihlédnutím k ceně za lepší volbu.

Závěrečné hodnocení: Přivítejme nového krále

Nízká cena zařízení vzbuzovala obavy o kvalitu, OnePlus One nicméně dokázalo, že oproti značkové a výrazně dražší konkurenci se nemá zač stydět a v mnoha ohledech ji dokonce překonává. Pokud překousnete větší rozměry způsobené jinak výborným displejem, pak marně nacházím důvod, proč připlácet za zařízení jiných značek. OnePlus One má totiž špičkový hardware, dobře fotí, je maximálně svižný a nemá žádný natolik zásadní nedostatek, aby se jeho koupě nedala doporučit.

-

Přítomnost CyanogenModu, což je v podstatě téměř čistý Android doplněný o různé užitečné funkce, může být velkou výhodou, a to i z hlediska získávání nových verzí, které je v případě této ROM velmi rychlé. Kvalitativně se zařízení může plně měřit s vlajkovými loděmi ostatních výrobců, těm však zasadí zdrcující úder z hlediska ceny. Ta se pohybuje mezi devíti až desíti tisíci při objednání ze zahraničí za 16GB variantu, přičemž v České republice by se novinka měla u vybraných distributorů prodávat za zhruba 9 700 Kč (zobrazit cenové srovnání). Nejblíže je tomu LG G3, i to však stojí o více než tři tisíce navrch.

Graf ceny produktu OnePlus One poskytuje Heureka.cz

Jen škoda, že chybí slot pro paměťové karty, jelikož základní 16GB varianta by nemusela stačit každému. Příplatek za větší 64GB verzi nicméně činí 50 USD (1000 Kč) v oficiální distribuci a přibližně 80 – 100 USD (1600 – 2000 Kč) u přeprodejců, což věru není mnoho. Výrazným omezením je rovněž nekompatibilita čínské i mezinárodní verze s LTE na frekvencích 800 a 900 MHz, které se u nás používají.

Pokud vás tak netrápí, že vaše zařízení je od značky, kterou nezná zrovna každý, pak vám koupi OnePlus One můžeme plně doporučit. Jde o jeden z nejlepších aktuálně dostupných smartphonů a drobné nedostatky mu s přihlédnutím na cenu snadno odpustíte.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

73 komentářů

 1. neprihlaseny (neregistrovaný)

  dobry den,

  ma telefon klasicky android internetovy prohlizec nebo jen chrome? a pokud ma tak ma prohlizec sekci laborator a rychle ovladaci prvky?

  nikde to nepisete ani to neni videt na screenshotech

  diky moc

  • Martin Pavlović

   Jak zmiňujeme v kapitole „Konektivita & internet“, pro prohlížení je k dispozici pouze Google Chrome.

  • Fore (neregistrovaný)

   Na tom vám snad sejde??? Na marketu je HROMADA daleko lepších prohlížečů…. (btw. klasický android internetový prohlížeč byl nahrazen chromem už docela dávno).

 2. Mobil je to dobrý o tom niet prieku i keď ja by som si ho pre rozmery nekúpil. Ale podľa mňa drtivá väčšina bežnej populácie v našich končinách kupuje mobil u operátora v zľave k paušálu alebo na viazanosť. Čiže tu vidím hlavný nedostatok tohto mobilu. Nie je dostupný u mobilných operátorov.

  • Martin Pavlović

   Nevím tedy jak na Slovensku, ale v ČR už jsou telefony při úvazku pouze na splátky, takže nákup u operátora poněkud pozbývá smyslu. Jinak já osobně bych OnePlus One nemohl používat jako hlavní telefon, a to právě kvůli rozměrům (sám mám Moto G, která je se 4,5 palci ergonomicky úplně jinde), nic to ale nemění na faktu, že mne opravdu velmi příjemně překvapil.

  • Fakt ?! Tak na Slovenku jednoznačne víťazia viazané mobily u operátorov.

  • Martin Pavlović

   Bohužel, pouze splátky bez navýšení, občas se objeví akce, kdy operátor sleví třeba dva tisíce z ceny. Kde jsou časy bonus bodů u T-Mobile, kdy jsem si koupil za skvělé tři tisíce svůj milovaný Sony Ericsson K790 :)

 3. loko (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  nikde jsem nezaregistroval, že by dosavadní globální verze 1+1 měla podporovat LTE 800/900. Nejedná se spíše o chybu?

  [odkaz]

  [odkaz]

  • Dayn (neregistrovaný)

   Jedná se o chybu OPO podporuje 1800,2600 a další, ale ne 800 a 900. Mezinárodní verze navíc podporuje 700 a 1700, což jou frekvence USA..

  • misut22 (neregistrovaný)

   Je to chyba, mezinarodni verze frek LTE 800Mhz neumi.

  • Martin Pavlović

   Dobrý den. Děkujeme za upozornění, chybku už jsme upravili :)

 4. Myslím, že tak obrovský hype okolo One Plus One není vůbec na místě. Trochu nafouklá bublina, nemyslíte? Je to ve všech směrech průměrný top model. O rozdrcení nejlepší konkurence tu nemůže být řeč. Na většinu něco málo ztrácí. Někdy fotoaparát, někdy rozměry, rozlišení displeje… Ale to mu přeci odpustíme za 299 dolarů – tedy 6 tisíc korun. Kdyby ale v Čechách nestál min 10 tisíc. Ale to jsou verze bez LTE. Koupit si dnes tel bez LTE (když max. do roka bude všude) a ušetřit pár tisícovek je čirá hloupost. Evropská verze stojí spíše 11-12 tisíc. Nutno dodat, že se pořád jedná o šedivku. Takže nesrovnávejme jabka s hruškama. Kolem 12 tisíc už seženu LG G3, který je prakticky ve všech směrech lepší telefon. I SGS 5 se dá sehnat za podobné peníze. Takže, dělá rozdíl jedné tisícovky z One Plus One tak super, čupr, extra kauf? Je to dobrý telefon, ale takový věhlas si (na české trhu)rozhodně nezaslouží.

  • Martin Pavlović

   Dobrý den. Názor vám brát nebudu, nicméně během testování mne OnePlus One opravdu příjemně překvapilo a za tím, že se jedná o jeden z nejlepších telefonů na trhu, si plně stojím. Uvidíme, jaké bude nacenění u evropské distribuce, nicméně očekávám částku okolo 10 000 Kč, což je stále velmi dobrá cena.

  • Já netvrdím, že to je špatný telefon. Ale v celé recenzi je slyšet, že telefon není bez kompromisů, ale díky mnohem nižší ceně oproti konkurenci je to král smartphonů. Ale srovnáváte jabka s hruškama. Všechny One Plus One prodávané v ČR jsou z neoficiální distribuce. Ale srovnáváte konkurenci s cenami ze českou distribuci, které jsou pochopitelně vyšší. Kolem 12 tisíc můžu mít neoficiálně LG G3, SGS 5, HTC One… Nebo si teď představte, že by se One Plus One oficiálně prodávalo v ČR a jeho cena by se tím pádem blížila zavedené konkurenci a pak prosím srovnávejte. Byla by to pořád taková bomba za 14, 15, nebo třeba 16 tisíc? Na to ať si odpoví každý sám.

  • Taky myslím, že jde od začátku o nafouknutou bublinu – za stejný/podobný peníz seženete zmíněnou G3, nebo 1520 (daleko lepší výbava kvalitnější displej fotoaparát v jiné kategorii) případně jiné vlajkové modely, které nemají DĚTSKÉ nemoci – chybějící LTE, podprůměrný fotoaparát, chybějící slot na kartu… seženete je snadno se zaručeným servisem značek a nabídnou více než toto. Není to špatný telefon, ale musel by stát cca těch 6 tisíc za tyhle ceny nemá smysl o jeho pořízení uvažovat.

  • Martin Pavlović

   Prošel jsem ceny na Heurece, a mimo L1520 se žádné ze zmiňovaných zařízení nevešlo pod cca 12 500 Kč. To je pořád příplatek nějaké 2 500 – 3 000 Kč. Druhá věc je, že rozhodně nemám pocit, že by OnePlus One bylo horší, než zmiňovaní konkurenti. Každý má svá pro a proti, nicméně OnePlus One k tomu navíc boduje cenou. Uvidíme, jaká bude cena, až se rozjede evropská distribuce, nicméně OnePlus One by byl konkurenceschopný i pokud by stál o ty 2 – 3 tisíce více.

  • Přesně!

   Další věc. Chybějící sluchátka a česká nabíječka. Že mi český prodejce přibalí nějakou hnusnou co koupil taky z Číny, to nezachrání. Ale to mu přeci za tu bomba cenu odpustíme, že? LG G3 ale má (poměrně kvalitní) sluchátka a origo EU nabíječku i v baleních z neoficiální distribuce. Takže?

  • G3 – 12650,- a koupit se dá i jinde :) Každý vlajkový model má dnes LTE použitelné v ČR, lepší fotoaparáty, slot na karty – pokud se bavíme o porovnávání vlajkových modelů kde často rozhoduje i to jaký je obsah balení nebo jedna specialitka kterou výrobce nabídne navíc pak jsou tyto vypsané nedostatky tak zásadní věcí, že rozumný člověk si přeci nekoupí takový telefon. K čemu mi bude OnePlus One když v 90% pojede přes zastaralé EDGE někomu kdo bydlí mimo velké město? K čemu bude když fotí tak mizerně….. zeptám se jinak – Co mi OnePlus One nabídne NAVÍC oproti G3, 1520, a td….? Odpovím rovnou – navíc nenabídne nic. Cena je cca stejná a výbaje je HORŠÍ.

  • Zase srovnáváte jabka s hruškama. Za kolik jste našel nejlevnější evropskou verzi? Já tedy za 11 tisíc. LG G3 za 12,5 tisíce. Rozdíl tedy 15 set. Telefon bez české LTE, když za chvilku bude všude, si dnes muže koupit jen naprosté hovado. Promiňte mi ten výraz, ale přijít o podstatnou část z toho, co dělá dnes smartphone smartphonem – tedy rychlý net, pro úsporu pár stovek, může jen někdo, kdo nemá žádný přehled o trhu.

   Ano, byl by konkurence schopný i o pár tisíc dráž. Ale už by to byl jen další top smartphone v řadě. Nebyl by lepší, než LG G3. Možná podobně dobrý. Ale rozhodně by to nebyl král smartphonů! LG G3 mi přijde ve všech směrech (snad až na výdrž) lepší telefon. Tak prosím přestaňme pořád omílat mantru cena, cena, cena. To se týká prakticky všech českých novinářů naočkovaných ze zahraničních (299 dolarových) recenzí. Cenový rozdíl na českém trhu není něco, z čeho by si měl zákazník sednout na zadek a tudíž JEDNOZNAČNĚ upřednostnit tento přístroj.

  • Naprostý souhlas, navíc když jsem nadhodil tu 1520 – výrazně lepší výdrž, české LTE, výrazně lepší fotoaparát, slot na karty, výrazně lepší asi nejlepší displej současnosti – asertivní technologie, plus další specialitky jako ovládání v rukavicích. Lepší výbava co do senzorů, OS nechám stranou dle mě s WP8,1 lepší ale to je můj názor, cena od 10 tisíc – OnePlus One není žádný zabiják dokonce není ani plnohodnotný konkurent – díky ořezané výbavě bych ho řadil spíše ho vyšší střední třídy. Potenciál měl – kdyby přišel hned a za uváděnou cenu a bez těch mínusů mohl to být úspěšný model, ale zas to někdo nedomyslel – když už umějí na východě tak skvěle kopírovat měli se toho držet.

  • Martin Pavlović

   A mohu vědět, v jakých konkrétních bodech je jeho výbava tak ořezaná? Opravdu mne napadá jen chybějící podpora našich LTE pásem a možná chybějící sluchátka v balení (což mi ale nepřijde, jako nijak zásadní nedostatek). Netvrdím, že je O+O nejlepším smartphonem planety, ale mezi takové se právem řadí. Na základě toho jednoduše nevím, proč bych měl připlácet za jiné značky. Nicméně máte svůj názor a já vám ho brát nebudu, žijeme ve svobodném světě a každý z nás nechť utrácí za to, co podle něj nejvíce vyhovuje jeho požadavkům a potřebám.

  • Tak se podivejte jeste jednou.

   64GB verze (sedivka) je za 12500Kc.

   Sedivka LG G3 32GB za 13000Kc.

   Jeste porad to vidite s ruzovymi brylemi? :D

   Proste za cinskou cenu to je vyborna nabidka, ale porad to neni zabijak zavedenych TOP telefonu.

   U nich se nejede na cenu, ale na HW vybavu ;)

  • Martin Pavlović

   Třeba na aliexpress.com jej lze sehnat v 64GB verzi za nějakých 460 – 500 USD. Pravda, chvíli bude trvat, než přijde, ale pořád se pohybujeme někde okolo 10 000 Kč :)

  • Dayn (neregistrovaný)

   Já budu objednávat 64GB verzi za 490 dolarů včetně pošty a folie a nemusím nic řešit, stejně je jedno jakou verzi telefonu budu mít, když jsem v Evropě…

  • @MARTIN PAVLOVIĆ Tak pokud nevíte, kde na LG G3 ztrácí asi je něco špatně…

   Podle mě One kraluje jen v té lepší výdrži.

   1. Nepřítomnost českého LTE je (měl by být) fakt přes který nejede vlak. Jako kdyby telefon neměl např. podsvícený displej. Mohl by být třeba zadarmo a nekoupil bych si ho. Že ho můžu používat (alespoň) ve městech na 3G je jako říct, že bez podsvícení ho pořád můžu pohodlně používat přes den.

   2. Rozměry – další zabijácká vlastnost. Nosit telefon v (asi v batohu) jen protože přeci ušetřím oproti konkurenci pár stovek?! Jak správně říkáte do kapsy se moc nevejde. Ale LG G3 se stejným displejem ano! Dokázal nacpat obrovský displej do těla velikosti 5 palcové top konkurence. One Ne. Ovládání je klíčová vlastnost a měla by mít zásadní váhu v hodnocení. Zvláště pak když se díky tomu dostane přístroj za hranici použitelnosti. Jeden centimetr navíc tak může být rozhodující.

   3. Displej. Ano qHD je možná zbytečné. Ale jak testy ukazují písmo je přeci jen jemnější. Tak proč se ho vzdát za prakticky stejné peníze? Výdrž? Ale prosím váš. LG G3 sice ztratilo super výdrž, ale ta je pořád naprosto srovnatelná oproti SGS 5, HTC One…

   BTW Ta věčně omílaná mantra, že vyšší rozlišení = vyšší spotřeba je taky naprosto neověřený kec. Často jen zaměňována kauzalita s korelací – že má telefon nižší výdrž ještě neznamená, že musí být na vinně vyšší rozlišení. Doporučuji všem si o tom něco nastudovat např. zde: [odkaz]

   4. Fotoaparát. Oproti LG G3 a i ostatní konkurenci opět ztrácí.

   5.. Slot na kartu, vyjímatelná baterie, sluchátka a nabíječka v ceně…

   A co nabízí One Plus One navíc? Jen tu cenu… o pár stovek. No tomu tedy říkám zabiják, před kterým se všichni třesou. :D

   Tu poznámku s aliexpress.com ani nebudu komentovat. Já mám z USA iPhone za 199 dolarů. Takže od teď je můj telefon (ale jen ten můj kus) nejlepší model na českém trhu. :D

  • Martin Pavlović: + DPH v CR ;)

  • Lukas Kosik: 3. QHD :)

  • Jo sorry. Jsem procházel eshopy a mají to tam blbě a já se nechal zblbnout. Škoda, že se v diskuzích nedá příspěvek upravit… :(

  • Lukas Kosik: Je mi jasné, že se jedná o překlep, já jen v rámci erudice čtenářstva:) A dané eshopy bych nakopal, ale i kvalita distribuce zapadá do celkové kvality produktu, takže je to asi v „pořádku“…

  • Martin Pavlović

   Pravda, na DPH bych zapomněl. Jinak já osobně bych si nevybral ani One, ani G3 a to jednoduše kvůli tomu, že mají příliš velký displej a vlivem toho mizernou ergonomii. Nicméně pokud bych se musel rozhodovat mezi těmito dvěma, nejspíše jdu právě do OnePlus, jelikož výdrž baterie je pro mě dosti podstatná, preferuji CyanogenMod a většina těch věcí, kde LG vyniká, pro mne není příliš důležitá. Ale jak už jsem zmiňoval, každý máme jinak postavené preference a na základě těch bychom se měli rozhodovat. Stojím si nicméně za tím, že je OnePlus One vydařeným smartphonem za dobré peníze.

  • Ano máte pravdu, je vydařeným smartphonem, ale:

   1. Když píšu recenzi pro širokou veřejnost, měly by jít specifické osobní preference (např. instalace CyanogenMod) stranou. Nemůžu se pak ubránit pocitu, že tím trpí objektivita.

   1. Není králem jak píšete v recenzi. Parametry má max. stejné, ale spíše o trochu horší, než konkurence. Zmiňovaná specifika jako ten CyanogenMod, jsou jen vaše osobní preference. Nemyslím, že by se s nimi ztotožňovala i široká veřejnost. Ale budiž, patří to jaksi k novinářské licenci.

   3. Cena. Vaše závěry v recenzi nejsou objektivní. Neprávem tak znevýhodňujete konkurenci a matete potenciální kupce. Zajímalo by mě, jestli tedy cenové srovnání v recenzi upravíte…

  • To by bylo ale nutné upravit celou recenzi… Přístroj totiž dostává kladné body hlavně za to, že dokáže přinést skoro to samé, co konkurence za 6-8 tisíc dráž a tak mu přeci ledacos odpustíme. Ale to není pravda a tudíž jsou závěry poněkud neobjektivní. Je to jen dobrý top telefon, který oproti top konkurenci ničím výrazně nevybočuje z řady – ani tou cenou. Rozhodně tak není králem všech smartphonů, před kterým se každý třese.

  • Zdenda (neregistrovaný)

   Budete-li mít tarif s FUP 500 MB, tak ho nejvyšší rychlostí LTE vyčerpáte za 40 vteřin a potom budete do konce měsíce připojen šnečí rychlostí, tak k čemu LTE potřebujete?

  • Asi nemáte LTE, když tohle říkáte. Resp. žádný net.

   Je sice pravda, že když bude stahovat bez přestání na LTE, vyčerpá FUP za 20 vteřin. Když na 3G tak to stihne za 2 minuty a když na EDGE tak za hodinu. Kde je tedy pointa? Měl by si tedy pořídit ten nejpomalejší net aby se mu jedna fotka načítala půl hodiny, jen aby vyčerpal FUP za delší dobu?! :D

   Nejde jen o FUP, ale i o zrychlení. Když si bude chtít párkrát do měsíce přehrát krátké video s EDGE se mu vůbec nespustí. A EDGE je mimo velkých měst v podstatě všude. Ale to se s LTE brzo změní. Do konce roku bude pokryta většina obyvatelstva. A příští rok ten zbytek. Ale i na 3G je poznat rozdíl. Ve městech už je 3G taky dost vytížené a pak ani to moc nefunguje. S LTE ten problém není. Mluvím z vlastní zkušenosti. I prostý web je rychlejší.

   Navíc když má nékdo tel. za 10 tisíc, měl by pak také investovat do pořádného FUPu. Jako kdyby si koupil Porsche za 5 milionů a pak nadával, že moc žere. :D Tak dobrý telefon je pak naprosto zbytečný. Ale i když je to nemajetný student, dá se pořádný net. pořídit za pár stovek. Já mám např. 30 GB za 350 Kč. Chce se to jen trochu snažit, když si nemůžu dovolit net za 1 000 Kč.

   Takže telefon bez LTE si dnes může pořídit jen dement. :D

 5. Yegor (neregistrovaný)

  Eh, kdo se ho jako bojí na míle daleko? :-O

  • Já bych se ho celkem bál – kdybych u něj měl skončit :D

  • jack2310 (neregistrovaný)

   Zjevně ironie…¨

   Já jsem se svou L1520 spokojen a 1+1 mi nemá co nabídnout.

  • Jasně že ironie :)

   L1520 je výrazně lepší model než 1+1 a za stejnou cenu dnes již. Pro mé potřeby mi vychází lépe i 1020 – píši pro mé potřeby :D

 6. mix (neregistrovaný)

  Chtěl bych se jen zeptat, vážně se najdou I…. kteří točí mobilem 4K video . A jestli mezi vámi někdo takový je na čem to přihrává?

  • Krásně ti to zaplácne volné místo v telefonu :D Třeba :D

  • Jerry (neregistrovaný)

   Zkus se aspoň na malou chvíli zamyslet, PROČ nahravas mobilem (nebo obecně) video? Neslouží to náhodou jako archiv treba narození potomka, dovolené atd? A víš co je na tom kouzelné? Že tohle neni 7ma serie BBT, kterou tahas 15minut poté co je odvysilana v USA a hned nato si ji poustis… Na tahle videa se díváš za 10,15,20 let. Takže nemálo troubou se bude za těch 15let dívat na své 16K 200cm TV na fullHD nebo ještě hůře HD, i když mohli mit 4K… Taky jim nedošel smysl natáčení takových věcí…

 7. Daras (neregistrovaný)

  Moc pěkná recenze na skvělý telefon. Toho lte je škoda a při tom jak jej teď operátoři rozšiřují bych se toho docela bál aj přes nízkou cenu. Proč když to má Snapdragon 801, to neumí i lte co se používá v Čechách?

  • Dayn (neregistrovaný)

   Dobrý den, nevím proč to OnePlus udělalo, ale ve většině států LTE bězí na 800 1800 a 2600 MHz, pokud vím O2 možná i T-mobile by mělo částečně na 800 a 1800, bohužel vodafone zatím nestaví sítě na 1800 nebo 2600, ale to je jen otázka času…

  • Martin Pavlović

   Ano, LTE jsme občas chytli i zde, nicméně velkou část pokrytí budou do budoucna bohužel tvořit nepodporovaná pásma. Jinak děkuji za pochvalu.

  • Dayn (neregistrovaný): Pokud chápu, mělo by být jedno, co staví Vodafone, pokud se budou vysílače sdílejí? Ale zde Vodafone myslím ještě nedosáhl dohody…. Nicméně ano, jmenované frekvence jsou pro našince prioritou a zařízení bez jejich podpory je skutečně k prdu.

 8. bubo (neregistrovaný)

  320€ (vratane postovneho do DE a z DE na SK) v pripade objednavky priamo od oneplus.net po ziskani pozvanky. len ziskat tu pozvanku :)

 9. Lukyn (neregistrovaný)

  Tady se furt řeší cena. Jasně že v Číně bude lepší, tady prostě značka a nemá a nebude mít oficiální zastoupení a dovozci to zadarmo dělat nebudou. Kdyby tam dali 4,7palce tak do toho okamžitě jdu. Jinak pěkně čtivá a podrobná recenze.

  • Martin Pavlović

   Díky za pochvalu. Uvidíme, na kolik zařízení vyjde, až se nějaká distribuce rozjede. Nicméně s tou úhlopříčkou plně souhlasím, sice se tím docela vymykám, ale 4,7 palce je pro mě asi maximum, co bych chtěl u svého osobního telefonu.

  • Matej (neregistrovaný)

   len ze keby mal 4,7″ displej tak nestoni tak malo, lebo je rozdiel dat tu istu vybavu do mensieho tela :)

 10. Michal (neregistrovaný)

  Zdravím redaktora. Myslím že zadný kryt je odnímateľný. Videl som to na veľa videách. Aj samotný predajca bude predávať zadné kryty na výmenu….

  • Michal (neregistrovaný)

   A ešte doplním ohľadom ceny. Keď je človek šikovný dá sa zohnať za cca 250-270 eur. Nie je síce dodávaný do Česka alebo na Slovensko ale do Rakúska ho oficiálne budú dodávať. J osobne si ho prinesiem z USA kde sa dá kúpiť tak isto lacnejšie….

  • Dobrý den, máte naprostou pravdu, nepřesnost v recenzi jsem upravil. Kryt je odnímatelný, do druhé kapitoly jsem přidal odkaz na video, jak to provést. Díky :)

 11. joska222 (neregistrovaný)

  zapomněli jste na konkurenta LG G3 :)

 12. NivicoCZ (neregistrovaný)

  A co Oppo Find 7 (7a)?? Proti tomu se může LG zahrabat.

  • Jan Staníček (neregistrovaný)

   Můžu potvrdit. Find7 mám doma, a je to u nás prehlizeny krasavec:-)

 13. „chybí slot pro paměťové karty“

  Takze dal me tenhle pseudo „super-foun“ nezajima. Skutecnemu „super-founu“ totiz takova ZAKLADNI vec chybet URCITE nebude…

  PS: To ze nema slot ale zato ma vymenitelnou baterii (???) jasne svedci o tom, ze je tenhle foun jaksi zmateny…

  • Interni pamet je vzdy rychlejsi a lepsi nez jakakoliv pametova karta, za predpokladu, ze se zarizeni vyrabi s dostatecnou kapacitou 32GB/64GB coz u tohoto modelu plati.Navic Google dnes v nejnovejsich verzich reklamosystemu pametovou kartu natolik omezil, ze ztraci vyhodu.

  • Me rychlost vcelku nezajima, protoze u me se nestane, ze bych mel v jednom adresari tisice fotek/mp3ek apod. Jinak vzhledem k tomu, ze tenhle telefon jede na CM, tak dost pochybuji, ze by byl nejaky problem s omezenimi Google (root je samozrejmosti, takze staci kdyztak potahnout apku SDfix a je po omezeni). U 64GB verze by se karta dala odpustit, ale u 16GB opravdu NE!

 14. gizmoz (neregistrovaný)

  Dobry vecer, One vlastnim od patecniho vecera. Presel jsem s iPhone 5s, jedina vec ktera malinko vadi je velikost. One je perfektne odladeno, mam verzi 64gb, v sede barve je naprost nadherny. koupil jsem za 10tisic. Jeste hodim nazor na pripojeni LTE, pouzivam tmobile a v ostrave pri pripojeni Hspa mi beha net stale kolem 20Mbps nepotrebuju vic i kdyz mam data neomezena.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Dobrý den, já budu mít telefon v pondělí, jen jsem se chtěl zeptat, kolik dáváte za ta neomezená data a od koho je máte?

  • Martin Pavlović

   Tak ať vám dobře slouží :)

  • tom (neregistrovaný)

   Kde jste ho sehnal ?

  • Honza (neregistrovaný)

   Dobrý den, Chtěl bych se Vás zeptat, kde jste ho koupil. Napsal byste mi zde prosím link ?

   Předem děkuji

 15. gizmoz (neregistrovaný)

  dobry, firemni tarif Tmobile

 16. tomrich (neregistrovaný)

  chtěl jsem se zeptat když nepodporuje pásma na LTE pro naši republiku tak když by jsem LTE nepoužíval ale jel by jsem pouze jako doteď na tom pomalejším připojení tak by mě normálně hovory atd šly v naší republice? nějak se v tom pomalu už strácím právě díky

  • Dobrý den, GSM a 3G/HSDPA sítě budete s OnePlus One moci bez problémů využívat, takže se nemusíte bát, že si z něj nezavoláte. Jen nebudou fungovat rychlá data přes LTE kvůli absenci pásem 800 a 900 MHz, která jsou pro ČR klíčová.

  • tomrich (neregistrovaný)

   tak to jsem rád…jsem se už lekl že to nepude u nás vůbec a mohl by jsem ho používat pouze pro zábavu :) hodně přemýšlím o jeho koupi v brzké době právě

 17. roboslav (neregistrovaný)

  Ja teda nechápem kde na tie ceny chodíte, dnes mi došla priamo ponuka od oneplusone 64gb verzia za 349 usd s poštovným(260 EUR, 7000 Kč). Musím si ho ale dať poslať do Nemecka (čo neni až taký problém lebo mám tam adresu cez tiloxxboxx.cz). Možno ho stopnú colníci v nemecku (+clo + dph). Ja mám iný proplém, nepotrebujem ho :-) tak pozerám len fórum či vlastne mám vyhodiť 260 EUR za vec na telefonovanie

 18. PlusOne (neregistrovaný)

  1. DPH ani CLO při objednávce z oneplus.net se neplatí, protože pro Evropu posílají z evropských míst – mně to poslali z Londýna. To se samozřejmě netýká překupníků.

  2. Za 64 GB verzi jsem zaplatil 8.800,- (cena na oneplus.net + poplatek PayPal + expres shipping)

  3. Evropská nabjíječka byla součástí balení

  4. Nová funkce fotoaparátu Clear Image je celkem na houby, ale to je detail

  5. Svižnější telefon jsem ještě nezažil

  6. Systém pozvánek je hodně na houby – měl jsem štěstí, že mi na mail poslali pozvánku. Myslel jsem, že další dostanu po nákupu pro někoho známého, ale nic se nekonalo.

  7. Na to pádlo jsem si zvyknul, ale nosit to venku je dost nepohodlné. V tomhle ohledu zlatá Xperia :-)

  • Tom (neregistrovaný)

   Zdravím,můžete mi poradit jak telefon zakoupit jako vy,budu moc vděčný.

 19. IVO (neregistrovaný)

  dobrý den mám oneplus one 64gb global a chci se zeptat jak aktivovat internet vodafone nenabízí konfigurační sms pro telefon děkuji.

 20. Michal (neregistrovaný)

  Kdyby měl někdo pochyby o kvalitě foťáku nebo ho to víc zajímalo na fotkách z praxe, narazil jsem na tenhle web, kde jsou výhradně fotky jen z OnePlus One, a stojí to za to, jsou tam galerie tý stránky i uživatelský galerie :) [odkaz]

 21. eletiskd33 (neregistrovaný)

  Stačí použít slevový kupón ONEPLUSCN. Akce platí do konce prosince. Nakoupit můžete na Gearbest.com (64GB).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).