Domů » Bleskovky » Velká RAM nezaručuje úspěch: OnePlus 3 udrží v 6GB paměti jen čtyři aplikace

Velká RAM nezaručuje úspěch: OnePlus 3 udrží v 6GB paměti jen čtyři aplikace

Sebevědomé telefony OnePlus se nebojí jít do boje ani proti vlajkovým lodím největších společností jako je Samsung a jeho Galaxy S7 či S7 Edge, proti HTC a jeho HTC 10 nebo LG a modulárnímu LG G5. Na papíře vypadá OnePlus 3 jako nejlepší volba, ale jak se zdá, praxe je úplně jiná.

Tento „zabiják vlajkových lodí“, jak jej většina uživatelů přezdívá, přišel na trh s čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 820 od americké společnosti Qualcomm, velkým 5,5palcovým Full HD displejem a obří 6GB operační pamětí (více informací). OnePlus 3 mimo jiné právě podrobujeme testům, a jak fotí nebo nahrává video si můžete přečíst v našem článku.

Při pohledu na specifikace to vypadá, že OnePlus 3 nemůže mít s žádnou aplikací sebemenší problém. Jak se ale ukázalo, správa paměti je natolik agresivní, že telefon nedokáže v paměti udržet „při životě“ byť jen čtyři běžící aplikace. Pokud si za sebou otevřete několik běžných aplikací, při spuštění z multitaskingového menu dochází k jejich opětovnému načítání.

OnePlus 3 vs iPhone 6S Speedtest Comparison!
Facebook: http://www.facebook.com/C4ETech Google+: http://plus.google.com/+C4ETech Instagram: http://instagram.com/C4ETech Website: http://www.c4etech.com Music Credit Intro : Gemini – Fire Inside (Elliot Berger Remix) https://www.youtube.com/watch?v=aHXMCRpAyEw https://www.facebook.com/ElliotBergerMusic/ https://soundcloud.com/elliotbergermusic https://twitter.com/elliotbergeruk BGM: Desmeon - Back From The Dead [NCS Release] https://youtu.be/OFWT4yfPdjo?list=PLRBp0Fe2GpglTnOLbhyrHAVaWsCIEX53Y http://www.youtube.com/iamdesmeon https://soundcloud.com/desmeon http://facebook.com/iamdesmeon http://twitter.com/iamdesmeon">

Celá situace na fórech a různých diskuzích vygradovala natolik, že všechny musel uklidnit spoluzakladatel společnosti OnePlus Carl Pei s tvrzením, že model OnePlus 3 díky 3 000mAh baterii musí mít jednoduše agresivnější správu paměti, jinak by telefon nemohl svou výdrží konkurovat ostatním vlajkovým lodím.

OnePlus 3 vs Galaxy S7 Edge Speedtest Comparison!

Carl Pei navíc uvedl, že společnost má s tak velkou pamětí připravené plány a uživatelé se mají těšit například na novou aplikaci na focení, která údajně 6GB paměť dokáže využít. Aby bylo OnePlus 3 ještě lépe vnímáno komunitou, zveřejnila společnost klíčové soubory (kernel) pro vývojáře alternativních ROM, kteří budou moci, pokud budou chtít, převzít kontrolu nad celým zařízením a tím i celou RAM pamětí.

OnePlus 3 už v redakci testujeme a brzy se můžete těšit na recenzi

Všechno je sice fajn, ale většina uživatelů se zrovna nechce pouštět do přeinstalace ROM svého telefonu, a ne všichni to také svedou. Společnost OnePlus své méně technicky zdatné zákazníky omezuje a 6GB paměť je v meritu věci kontraproduktivní a působí spíše jako marketingové lákadlo.

Buď využijete 6GB paměť naplno a budete s sebou neustále nosit nabíječku, protože telefon dá 3 000mAh baterii pořádně zabrat, nebo se spokojíte s běžným používáním, přičemž o tom, že máte v telefonu 6 GB paměti RAM ani nebudete vědět, a dostanete běžnou výdrž na jedno nabití. Mnohem elegantnější řešení by bylo, kdyby OnePlus 3 ve své základní ROM nabídlo možnost volby jemné, optimalizované, nebo agresivní správy paměti, případně nějakou „chytrou“ alternativu.

OnePlus 3 RAM Management FIX!

Situaci se postavila čelem alespoň komunita na XDA Developers (více informací), která připravila návod, jak v paměti ponechat vícero aplikací (pro provedení je však vyžadováno root oprávnění).

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

112 komentářů

 1. RX (neregistrovaný)

  prostě je to telefon pro lidi co tomu rozumí a ví co a proč kupujou… ostatní ať si koupí jabko nebo šamšulu a můžou si honit trika kdo je nejlepší

  • Luis (neregistrovaný)

   no ty vole :D :D :D

  • RX (neregistrovaný)

   aaaa další co tento stroj nepochopil a má potřebu na něj plivat v diskuzi :)

  • VK (neregistrovaný)

   Rozumí čemu, prosím pěkně ? :D
   To si zas budeme bít na prsou, že když máme určitou značku, tak jsme experty nebo jak ? :D

  • RX (neregistrovaný)

   Nemá smysl ti nic vysvětlovat. Očividně máš svoji pravdu. Lidi co se o tento mobil zajímají ví proč, ty to nejsi.

  • Ondra (neregistrovaný)

   Neodečtu DPH, horší servis, horší kvalita a podobné přešlapy s RAM…to raději nebudu geek.Není to žádná ctnost.

  • RX (neregistrovaný)

   Horší kvalita mě opravdu pobavila :) A co máte proti 6GB RAM? Není náhodou lepší je mít než nemít, i když opravdové využití přijde až v budoucnu?

  • Jan (neregistrovaný)

   No z toho co citam mi pride, ze buducnost je uz tu a 6GB ram nestaci …

  • pat (neregistrovaný)

   Tak to citas hodne zle.
   Pise sa ze pamat je obmedzena kvoli uspore energie.

   Nieje to zeby nestacila, je obmedzena

  • Goofysk (neregistrovaný)

   Ano koupi si ho jen ti co tomu rozumneji. Resp. rozumneji tomu jak ho zpravit XD To je fakt uvaha jak remen.

  • RX (neregistrovaný)

   A čemu přesně nerozumíte?

  • Goofysk (neregistrovaný)

   Předně asi tomu, proč telefon tak hájíte, když je evidentní, že výrobce osadil tak velkou RAM jen vy smyslu hesla „čím víc proužků…“, které se používá spíš na polapení náhodných kolemjdoucích než „lidí co tomu rozumí“. Pokud by výrobce cílil na geeky tak by měl do os doplnit nějaký nástroj pro správu. Pokud udrží současně běžet jen 4 apky je to jednoznačně špatně optimalizováno.

  • RX (neregistrovaný)

   nevím zda ho „hájím“, ale telefon mě rozhodně zaujal… Když jsme u těch „proužků“ tak obviňte všechny vlajkové lodi s 4K displejem, to je teprve totální nesmysl, mnohem větší blbost než 6GB ram, která se jistě bude časem hodit… Dát do telefonu výkonný HW a pak to zbytečně zabíjet nesmyslným rozlišením displeje, ale vy tomu rozumíte… A příští rok nám určitě naservírujou 8K displeje a to bude teprve COOL

  • Goofysk (neregistrovaný)

   4k má jen z5p ne? A má to spíše na ukázku co jde, než by to servírovali jak nutnost nebo zabijáckou vychytávku… Ale samozřejmě rozlišení je něco jiného a souhlasím s tím – jak 2k tak 4k je nesmysl, stejně jako honička za megapixely (která už ale snad pomalu končí) nebo 6g ram v následujících min. dvou letech…

  • RX (neregistrovaný)

   zmínil jsem 4k, ale jak píšete cokoliv od 2k nahoru je při úhlopříčkách mobilů prostě nesmysl, žrout výkonu a baterie… prostě větší hloupost než velikost ram, té do budoucna bude třeba stále více…

  • Petr (neregistrovaný)

   2k a 4k jsou nutnost pro použitelné VR. To, že vy to neumíte nebo nemáte jak využít ještě neznamená, že je to nesmysl.

  • RX (neregistrovaný)

   ano, až budu toužit po VR koupím si mobil s 4k, ale zatím žiju díky bohu v reálném světě a mobil potřebuji na 99,99% jiných věcí než je VR, takže opravdu displej s čímkoliv větším než FullHD je pro drtivou většinu uživatelů zbytečnost

  • RX (neregistrovaný): Takže knihy, filmy, hry, divadlo, vše je out, reálný svět rulezz?

  • RX (neregistrovaný)

   jako že se bez VR nedostanu ke knihám, filmům, hrám a divadlu? Na to po novému potřebuji 4k / VR a ještě k tomu v mobilu??? Myslím, že ne… Prostě 4k displej v mobilu neobhájíte… Ale chápu, že se najde procento lidí, kteří to musí mít a na těch se skvěle vydělává, jejich volba…

  • RX (neregistrovaný): Ne jako že VR bléé, realita juchů. Nicméně knihy, hry apod. nejsou také realitou. Proč žít život hrdiny ve hře, když naštěstí žiješ v reálném světě.

  • RX (neregistrovaný)

   Jasně, už bych to nerozváděl, myslím že je to jasné.

 2. OndraOny (neregistrovaný)

  Hmm zajímavé je, že HTC 10 v multitaskingu porazí i S7 Edge a má taky 3000mAh baterii, která má dle testů dobrou až lepší vůdrž. Jasně HTC 10 má 4GB RAM, ale i tak udrží daleko víc aplikací než OnePlus 3 …

  • Je třeba chápat, že něco jiného je AOSP, něco jiného OxygenOS a něco jiného případné úpravy výrobce HTC pro správu paměti. Já vždycky když napíšu, že Android má blbě správu RAM, tak jsem osočen, co je to za nesmysl, no tady je fragment v přímém přenosu:)
   Nemám problém věřit, že HTC má vlastní správu RAM a dobrou, zatímco O+, kde se fakt jede na cenu a tedy se samozřejmě musí šetřit kde to jde (/včetně vývoje) tak kvalitní správu nemá. Proto tyhle obezličky.
   Flagship killer, jen škoda, že to střílí do vlastních řad:)

  • Xoo (neregistrovaný)

   Kdo už máte OP3 a root, stáhněte si z Google Play „L Speed“ app a nastavte si jinou optimalizaci RAM.

   [odkaz]

   OP3 není nejlepší telefon na trhu design má shodný s Huawei Mate S, ale disponuje nadstandardně výkonným hardware, který zajistí určitý potenciál do budoucna.

   Vždycky je lepší mít 6GB RAM v OP3 za 400$ než 2GB RAM v iPhone 6S Plus 64GB za 850$.

   Porovnávejme srovnatelné, OP3 je skoro ve všech parametrech lepší, dokonce i OP uvolnil alternativní kernel…tenhle telefon si nekupují hloupé ovečky. Za tu lowbudget cenu si své zájemce najde.

   Nehledě na to, že nikdo normální nenechává aktivní více jak tři appky současně, mám vyzkoušeno, že to žere baterii jak na Androidu, tak na iOS, bez ohledu na PR tvrzení, že si je systém killne sám, možná aktuální kernel na OP3 u ostatních mobilů ne, a pro případ hraní her, nebo střihu videa je těch 6GB plně využitelných.

   Když nastavím herní mód správy paměti RAM, tak je to znát.

  • Xoo (neregistrovaný): tady se nedá než LOLkovat, že prý na iOS uspané apky berou akumulátor, tak to je dost, čím nás ještě oblažíš?
   Jo to s tím, že O+ je pro chytré lidi a jiné značky pro stádo, to je také perla.
   A nebo…ne dost nebo se potrháme smíchy:)

  • Xoo (neregistrovaný)

   Uni mno Tim Cook tvrdí že neberou, jenže realita je jiná, na Redditu jsou zdrojové kódy iOS, včetně mailové korespondence vývojářů Apple, jež potvrzují, že „uspané“ Appky mají battety drain. To je realita, ale ty tu budeš dal slintat marketingové bludy.

   Ono to stačí vyzkoušet vem iPhone 6S Plus nech na něm spuštěné appky a k tomu přehrávání videa, pak udělej to samé znovu pouze s aktivním přehrávačem video souborů, v prvním případě je výdrž o něco nižší…

  • Xoo (neregistrovaný): Ne inženýři z Apple potvrdili, že nemá smysl odstřelovat aplikace, nemají vliv na běh zařízení. A mohu to s klidem potvrdit i sám z tabletu, žádný battery drain ani náhodou. Pindáš tu nesmysly.
   Dále musíš rozlišovat, jaký typ apky máš na pozadí, zda si říká o přístup k výkonu (synchronizace, atd.) či nikoli.
   Jinými slovy, téma ti úplně uniká. Už od počátku.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Kdepak můžeš si to vyzkoušet, nech běžet na iPhone mraky appek a bude se vybíjet rychlejším tempem, než když je ručně killneš, u Android platí to samé….no a potvrdila to i korespondence zveřejněna na reddit, hlavně se to dá snadno prověřit.

  • Xoo (neregistrovaný): Opakuji, představitelé (ne Cook) jasně řekli, že to nemá vliv na výdrž. Já na iPadu také nemám žádný battery drain. Over.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Však jejich lež, i další lži Cooka byly vyvráceny leakem korespondence, byl toho plný reddit.

   Cook taky lhal i prodejních číslech iPhone valné hromadě a mnohem víc.

  • Xoo (neregistrovaný): Ty kecko:) Kdyby lhal valné hromadě, stanou se dvě věci, a) židle pro Cookem udělá puf, b) spadly by akcie. Ani jedno se nestalo:-)

  • Xoo (neregistrovaný)

   ale ale… :) tady někdo snaží trolllit

  • Xoo (neregistrovaný): A až si dohledáš, co je interpolovat, pak dej hledat trolling:)

  • Johny (neregistrovaný)

   xoo (aka SHD2), buď od té dobroty a než zacneš plácat nesmysly, aspoň si ověř fakta. Zvlášť když se dají jak řikáš ověřit tak snadno… Kupříkladu jak funguje multitasking na iOS… Chápu že to je pro tebe těžký pochopit, ale zavřená aplikace nemůže žrát baterku. Že vyházíš „linky“ z přehledu není žádný killnutí ale pouze promazání historie dříve spuštěných aplikací.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Johnny, nerozumíš tomu, appka běžící na pozadí není killnutá.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zjisti si o tom něco ty jantare :D Appka běžící na pozadí opravdu není killnutá, ale existuje časový interval pro každý druh aplikací, po kterém iOS killuje aplikaci a nechává jí v přehledu pouze jako link.
   [odkaz]

   Cituji:
   „the iOS multitasking bar does not contain „a list of all running apps“. It contains „a list of recently used apps“. The user never has to manage background tasks on iOS.“

  • Mazec! Pořád říkám, že iPhone je skvělý, i když sám používám Android tak nebýt iPhone taková drahota, tak ho asi taky už dávno mám. A na ty Applácký uchylárny bych si asi taky zvyknul a to ostatní taky oželel.

  • Jo, zvyk je železná košile:) Jakýkoli přechod PalmOS-WM-Android-iOS apod. je vždy to nejhorší co tě může potkat, než si zvykneš. Tedy až na W10M, ten je fakt na nic:)

  • q (neregistrovaný)

   Win je najlepsi!

  • Ještě jedna věc, sám jsem si nedávno porovnával rychlost načítaní jedné WEB stránky.
   iPhone 6s = 2s
   Samsung S6 = 4s
   Samsung S4 LTE+ = 6s

   To jen ukazuje že ani 8 jader Samsung S6 nemá na iPhone šanci.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Hm tady je krásně vidět, že OP3 je při prohlížení webu o něco rychlejší než iPhone 6S:
   OnePlus 3 VS Apple iPhone 6S Plus – Speed Test! (…: [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   Krásně vidět? Ach jo… Uvědomuješ si, že Safari a Chrome jsou jiný prohlížeče? ;-) To je jediný, co se na tom ukázalo. I on sám v tom tvym videu řiká, že to není průkazný, právě proto, že se obsah načítá odlišně. Ale vlastně co vůbec reaguju, měl jsem si uvědomit co to zas píše za člověka tyhle žvásty.

  • Johny (neregistrovaný): Na druhou stranu, tebe jako uživatele s cílem „chci vidět tuto webovku“ vůbec nezajímá, jak toho dané zařízení dosáhne (tedy pokud to nemá vliv na zobrazený obsah):)
   Takže je vcelku jedno, jestli má ten výrobce špatně implementovaný systém nebo prohlížeč, prostě to tak trvá.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Apple má svůj webkit a všechny prohlížeče jsou na stejným kódu, takže to vychází podobně u iOS zařízení není fakticky na výběr, já používám Puffin vyhovuje mi nejvíc.

   Jinak Safari je obecně dost pomalý browser, nepoužívám ho.

  • Xoo (neregistrovaný)

   kódu= jádru

  • Xoo (neregistrovaný)

   Stejně jde jenom o výsledek, každý systém je odlišný a android má dnes o hodně lepší optimalizaci, iPhone zase vítězí ve hrách díky HexaCore GPU. Při běžných činnostech je rychlejší o něco OP3 koresponduje to s vyšším MultiCore výkonem Snapdragon 820.

  • Xoo (neregistrovaný): Však je QC820 téměř o rok novější, tak ještě aby ne:) Jen taková poznámka, běžná činnost (eh, tak trochu co je) není jen o CPU výkonu, ale výkonu úložiště, správě RAM, bezdrátových datech. Ale jak píši vedle, poněkud v tom téma plaveš:)

  • Xoo (neregistrovaný)

   Ne neplavu, akorát do toho motáš další aspekty, které jsou méně významné než výkon SoC, jestli jede paměť 100MB/s nebo 200MB/s Pro čtení už není takový rozdíl, ale optimalizace důležitá je, proto je na tom lépe android než iOS.

  • Xoo (neregistrovaný): Já nijak nepolemizuji o optimalizacích:) Já chci jen přibrzdit nadšení z multicore syntetického testu, protože reálné nasazení HW je značně komplexnější:)
   A ad význam úložiště, 90% pročekaného času u běžného laptopu jde na vrub HDD, ne výkonu CPU, např.:)

  • Xoo (neregistrovaný)

   Telefon s HDD jsem ještě nikdy neměl, zatím vždy jen s rychlou flash emmc nebo ufs a nvme u vyšší verze iPhone 6S Plus.

  • Xoo (neregistrovaný): Interpoluj plavče:)

  • Johny (neregistrovaný)

   UNI: Nevim jestli si viděl to video, ale přesně o tomhle to je. Některé věci načte dřív Safari, některé Chrome, protože jinym způsobem načítají stránky. Jedinej rozdíl tam je u The Verge, kdy má výrazný náskok sice One, ale to pouze díky tomu, že test zmrší a dá zpět a zas vpřed, takže stránku načítá už z paměti a nerenderuje ze serveru. Nemam problém uznat, že Chrome (mimochodem oproti tvrzení tohohle mimoně normálne stažitelný z AppStore) bude ve většině připadů rychlejší, ale brát to jako výkonostní měřítko a použit to v jakékoliv argumentaci k telefonu je idi0cie nejhrubšího zrna :D

   Opravdu chytrá je poznámka „oboje to běží na webkitu“ :DDD

  • Xoo (neregistrovaný)

   Johny, trotle klidně si stáhni Chrome na iOS z AppStore, je to zcela odlišný prohlížeč od Chrome na android.

   Chrome pro iOS na stejné jádro jako Safari, protože Apple nedovolí využít vývojářům jiné.

   Takže funkce může mít odlišný, ale jede na stejným webkitu, máš to svý nevýhody i výhody.

   Zatím s každým dalším postem ukazuješ jaký jsi hlupák.

  • Johny (neregistrovaný)

   :D Tak já ti řeknu, že to nelze srovnávat, protože to obojí jsou jiné prohlížeče.

   Ty mi na to odpovíš, že na iPhone jsou všechny stejné a není na výběr, ale že používáš Puffin protože je rychlejší než Safari (neni na výběr, ale některé jsou rychlejší :D ok ;D ) Nato ti napíšu, že existuje chrome i na iOS a ty mi napíšeš, že to je jiný Chrom než ten na Androidu :DDDD Ale furt nemáš problém srovnat výkon telefonů na základě načítání stránek Safari x Chrome :DDDD Sorry, ale si fakt deb*l :D

  • Xoo (neregistrovaný)

   D*bila hledej v zrcadle :)

  • Johny (neregistrovaný)

   Proč bych to dělal když už jsem tě našel tady? :D

  • Chlapci, chlapci, proč ta silná slova.
   Xoo je mimo a i z videa co dodal je vidět výsledek jednou tak a podruhé tak a opět spíš ve prospěch iPhone, protože předvádějící nečeká na načtení celé stránky, jak je vidět z horní lišty, kdy iPhone má stránku dávno načtenou, ale OP3 pořád načítá a lišta se pořád „vlní“. Ale přeci jen má xoo trochu pravdu v tom, že je komplikované porovnávat a výsledek nemusí být vždy jednoznačný.
   Ale obecně je iPhone většinou rychlejší, jen sem tam se může stát, že někdy zadrhne. No ale ve hrách je iPhone prostě skvělý.
   No a aby toho nebylo málo, tak jsem si udělal takový testík, nainstaloval jsem si na telefon SGS4 LTE+ čistý CM13 a odzkoušel start Asphaltu 8. A zjistil, že jsem na 17 sekundách. Na videu je to u OP3 22 sekund a u Temple run 2 je to 13 ku 14 sekundám ve prospěch SGS4.
   Pak jsem zkoušel otevírat další aplikace a ejhle. Jak Asphalt, tak Temple run 2 zůstalo nakešované a neukočilo se a při opětovném spuštění naskočily hry hned.
   To může být jen jedna věc, OP3 je skutečně brutálně nedoladěné, nebo na videu je opravdu jen nějaká hodně ranná verze systému.
   V každém případě bych raději počkal na nějaký další test, třeba z české redakce. To ale nemění nic na tom, že pokud je pravda, že OP3 využívá jen část z 6GB RAM, tak nemohu než jen nad OP3 zlomit hůl, poklepat si na čelo a dívat se zase po jiných telefonech.
   PS: To neznamená, že bych někdy OP3 chtěl.

  • Xoo (neregistrovaný)

   uni alias tomogo

   Příště si zkus chlape nějakej jinej nick, zvlášť, když jako uni píšeš i na jinej webech, že máš SGS4 a CM13…

   Tahle vypadáš jako hlupák, když si musíš sám sobě přizvukovat.

   PS na tom videu je OP3 v 80% činností rychlejší, což není divný, když má o tolik lepší SoC a více RAM navíc podobně rychlé vnitřní úložiště.

   Jen ještě větší hlupák by zpochybňoval vítězství web browsing OP3, Safari vždycky byl šnek… rychlejší než iPhone 6S Plus je při prohlížení webu i moje MX4 Pro, která má navíc luxusní displej a lepší fotoaparát i zvuk než iPhone… a stála 395$ v době uvedení iPhone šestky, hrubým výkonem je někde mezi 6 a 6S Plus, takže není divný, že o rok a půl později umí číňani představit za stejný peníze o tolik lepší mobil než jakým je 6S Plus.

  • Xoo: :-D Bez urážky, ale tady někdo trpí dobrou schizofrenií. Člověče měl by jsi se léčit.

  • Johny (neregistrovaný)

   Mě baví, jak nás tu neustále krmíš co všechno máš za telefony :DDD Fakt by ses měl léčit, tohle není normální ;-)

  • Xoo (neregistrovaný): A opět mimo:-) Ja MĚL. SGS4, s CM11 a ten už rok a půl kroutí službu jinde (a překvapivě dobře). U mě trpí Lenovo Vibe Z2 Pro. Dál asi není co říci, opět jen splašky made by ty:-)

 3. Jakub (neregistrovaný)

  Tento telefon je v současnosti více „futureproof“ než jakýkoliv jiný model… cílovkou jsou hlavně příznivci Nexus zařízení. Jinak díky tomu, že telefon je v podstatě odemčený a výrobce garantuje záruku i s rootem je možné nahrát do něj Cyanogen (který má mnohem lepší správu paměti) nebo jiné alternativy. Také Microsoft už před nějakou dobou oznámil, že časem připraví i WM10 pro Oneplus 2 a 3. Díky generickým součástkám (Qualcomm procesor, Sony foťák, Samsung displej) má velkou podporu.

  • Pokud chápu, zabezpečení OS je u WP/W10M spojeno s HW, že by tenhle čip byl v OnePlus?

 4. lubinek79 (neregistrovaný)

  Jakub to napsal moc hezky. Není k tomu více co dodat. A RX to vystihl. Telefony ONEPLUS si většinou kupují uživatelé, kteří s telefonem umí víc, než jen čučet na FB. :-)
  Osobně si myslím, že to firma Oneplus s tou správou paměti přehání. Nevěřím, že by to mělo tak zásadní dopad na baterii. Ale až mi telefon dorazí, tak to vyzkouším.

  • S tou RAM je to především totální nesmysl. Vidím to u sebe, 2k, 3GB RAM ve spojení s CM systémem a fakt je ten, že kdybych měl polovinu RAM, možná bych to ani nepoznal (trvale 1GB RAM volno i přes nacachování užívaných aplikací).
   Chápu že Asus nebo Samsung tu RAM umí vyplácat, ale to není téma zde. Je to jen zbytečně energeticky náročná součástka.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Zase perlíš? Měl jsem 2GB a FullHD a klidně se s tím dalo vystačit, teď QHD a 3GB RAM a rozhodně je to lepší…

  • Xoo (neregistrovaný): Musíš si uvědomit, že za a) se stoupajícím výkonem úložiště klesá význam objemu RAM, nemá smysl v RAM držet stovky MB něčeho, co se bude užívat za dva dny, zvláště když se ti to z výkonného úložiště načte prakticky během animace „přepínám na aplikaci“, b) nároky OS. Můj OS (CM12) má jako instalační IMG cca 250MB, 5x méně než od výrobce (Lenovo) a ještě vícekrát než od např. Samsungu, kde se pak načítá hromada služeb a aplikací, které v živote nepoužiješ.
   Je to individuální, nicméně stejně tak jako u PC, je prostě hranice, přes kterou se běžným užíváním nedostaneš, není jak.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Mno když do 5K iMac dám jeden modul 8GB, pak dva tj celkem 16 GB a nakonec 32 GB ve čtyřech modulech, tak v posledním případě je dramatický nárůst odezvy i pro kancelářské činnosti, ale třeba 64GB RAM v Mac Pro už plně využije jen někdo, kdo používá Mac jako pracovní stanici a pro normálního smrtelníka to nemá takový přínos, aby to obhájilo náklady na vyšší pořizovací cenu oproti 32GB variantě.

 5. tom (neregistrovaný)

  Máte v článku v druhém odstavci nejspíše chybu „přišel na trh s čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 820“. Myslím, že jde o osmijádro.

  • 4×2,2GHz 64Bit. Má to kvalitní power management, nemusí se vydávat slepou cestou dalších méně výkonných jader s menší spotřebou (MTK např.).

  • Pepa (neregistrovaný)

   Nemají, opravdu se jedná o čtyřjádro: Qualcomm® Snapdragon™ 820 – Quad Core, Kryo™: 2x 2.2 GHz, 2x 1.6 GHz

  • Ale Qualcomm nic nehovoří o 2x2jádru?
   Takže je to na konec „jen“ dvoujádro?:)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Ne. SD820 je ctyrjadro.

  • tom (neregistrovaný)

   Jsem neznalý – omlouvám se.

  • Omlouvat se nemusíš, ale zrovna toto je na jednoduchý pojem „qualcomm 820“ pro strýčka Google a hned první odkaz dává odpověď. Není to žádné bloumání po fórech, hledání tiskových zpráv apod.
   Ale pravdou je, že u MTK by to tak jednoduchý úkol nebyl (mizerná webová prezentace, klasika čínské práce).

  • Xoo (neregistrovaný)

   Zvláštní, že MTK má všechny datasheety a specifikace veřejné a dohledatelné. Ty náš uni trumpeto.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Uni: tak ti nevim, u MTK jsou vsechny specs snadno dohledatelne, naopak u Qualcommu to je nekdy orisek.

 6. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Hosi z OP evidentne nastavili prilis agresivne uvolnovani pameti, da se ocekavat, ze nejblizsi update to napravi. Pro netrpelive, uprava je velice jednoducha:
  [odkaz]

  • lubinek79 (neregistrovaný)

   Návod je přímo v článku. Myslím, že nic jednoduššího není. :-)

 7. 555 (neregistrovaný)

  Muj OnePlus 3 funguje skvele i s takto striktinim rezimem spravy pameti. Ten hype co tady pan redaktor vyvolal je naprosto zbytecny.
  Nicmene souhlasim s tim, ze OnePlus je celkove cilovkou spise pro lidi co vedi co kupujou, ne jak v pripade Samsungu a jejich marketingu…

  • Pepa (neregistrovaný)

   Mohu se optat kde jste OnePlus 3 kupoval? Existuje např. CZ zastoupení?

  • Martin... (neregistrovaný)

   řekl bych, že zde:
   [odkaz]

  • 555 (neregistrovaný)

   Přesně tak, přímo na oneplus.net

  • Xoo (neregistrovaný)

   To první video tady je celé špatně…

   Tohle srovnání už má vypovídací hodnotu vyšší:

   OnePlus 3 VS Apple iPhone 6S Plus – Speed Test! (…: [odkaz]

  • 555 (neregistrovaný)

   No, to asi nemá ani cenu komentovat…

  • Fcsa (neregistrovaný)

   To tebou odkazované video tady je celé špatně…

   Tohle video už má vypovídající hodnotu několikanásobně vyšší:
   [odkaz]

 8. Martin... (neregistrovaný)

  Tak, jak mne 1+3 nadchl, tak jsem z něho teď rozpačitý a čekám, co teda jako bude

 9. „…musí mít jednoduše agresivnější správu paměti, jinak by telefon nemohl svou výdrží konkurovat ostatním vlajkovým lodím…!

  NEMUSÍ, stačí PŘEMÝŠLET a do takového telefonu dát takový akumulátor, aby to UTÁHL (v OnePlus zjevně taky ABSOLUTNĚ NEMAJÍ ponětí o tom, co znamená pojmenování „vlajková loď“ aneb „zařízení, které nesmí překvapit běžné problémy levnějších zařízení“).

  „Mnohem elegantnější řešení by bylo, kdyby OnePlus 3 ve své základní ROM nabídlo možnost volby…“

  MNOHEM elegantnější by bylo, kdyby se u výroby telefonů PŘEMÝŠLELO.

 10. lubinek79 (neregistrovaný)

  Myslím, že tenhle článek jen zveličuje to, oč se jedná. Nějak sem ty lidi musí dostat. :-) Řešení tohohle „problému“ je tak jednoduché, že se snad o tom ani nemá smysl bavit.

 11. SLOVovca (neregistrovaný)

  Takové „halóóó“ kvůli čínskému šmejdu s Androidem

  • Johny (neregistrovaný)

   Tak víš co, je to iPhone pro chudý :D Aby i kluci, co je na ně iPhone drahej se mohli bít do prsou, že jsou výjmečný a maj nejlepší telefon :D Ostatně vidíš to tady v diskuzích :D Tim neřikam že to je špatnej telefon, to je mi fuk, ale komunita je přesně taková :D EVERYTIME „Telefon pro lidi co ví co kupujou“ – „Žvejkačka pro borce, co se umí sami rozhodovat!“ :DDD

  • Jakub (neregistrovaný)

   Pokud se telefon za 11 tisíc vyrovná telefonu za 22 tisíc, něco je špatně. iPhone má zkrátka všechny součástky velmi kvalitní a někdo dokázal, že lze sestavit podobný stroj za polovinu.
   Samozřejmě se najde plno lidí, co si připlatí dvojnásobek za iMessage a Apple ekosystém, ale většina z lidí si připlatí jen za záruku kvality (svojí neznalost).
   A tady se dostáváme k faktu, že lidi nejčastěji přechází z Androidu střední třídy na iPhone a pak jsou ohromeni rychlostí (nečekaně).

  • Xoo (neregistrovaný)

   OnePlus3 Snapdragon820 6GB RAM 64 GB UFS 2.0 price 400$
   iPhone 6S Plus 2GB RAM 64 GB (teď si nejsem jistej, jestli má skutečně NVME, ale měla by ho mít i střední verze, nižší paměťová varianta NVME nemá) price 850$

   Nejlevnější telefon se Snapdragonem 820 navíc „futureproof“ 6GB RAM a výrobce zveřejňuje kernel pro alternativní ROM.

   OP3 se iPhone 6S Plus ve spoustě paramterů vyrovná, v některých ho předčí (web browsing, focení) v něčem je slabší (gaming, pořizování videosekvencí) OP3 se nabízí za poloviční cenu.

   Není co řešit, iPhone má vysokou marži stejně jako Samsung, dvě nejméně výhodné značky z pohledu spotřebitele.

  • Johny (neregistrovaný)

   Děkuji za potvrzení mého předchozího příspěvku :D

   ——–
   Prý fotí líp než iPhone :DDD
   [odkaz]

   celá serie otřesnýho šumu a ohavný postprodukce:
   [odkaz]

   Xoo je největší místní bavič od dob smíška a SHD :D

  • Xoo (neregistrovaný)

   Ok, kvalitu fotoaparátu hodnotit podle fotky na imgur, za mě super facepalm :P

  • Johny (neregistrovaný)

   Xoo: za mě taky :D

   1. Je vidět že jsi fakt odborník, když nerozeznáš kompresi od postprocesu šumu.
   2. Máš tam odkaz na zdrojová data, dneska už po třetí a furt ti to nedošlo.
   3. BONUS: tady sem ti to nahrál na dropbox v originálu, ten výřez ;D MUCK

   [odkaz]

   Jak jsem řekl, by far, seš největší kašpar tady.

  • Jakub: Porovnávat ceny dvou různých platforem je nesmysl, iPhone je autentický smartphone s vlastním OS, unikátníma službama a neporovnatelně vyšší úrovní optimalizace.

 12. Jochen (neregistrovaný)

  Řešíte nesmysl, kterej bude s první OTA vyřešen. Pokud má ten telefon slabá místa, jsou spíš jinde.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Tady stačil ten fix přepsáním build.prop OnePlus 3 VS Apple iPhone 6S Plus – Speed Test! (…: [odkaz]

 13. lubinek79 (neregistrovaný)

  Některé názory rádoby odborníků jsou velmi úsměvné. A nechápu, proč se tu řeší iPhone. iOS je v podstatě menu s ikonama. Možnosti úprav nula. Logicky musí být chod plynulejší oproti 99% jiných telefonů s androidem. Osobně bych si už iPhone nekoupil. Chci si telefon přizpůsobit sobě a né abych se já přízpůsoboval telefonu.
  @SLOVovca – myslím, že tvůj přiblblý komentář nám toho opravdu hodně řekl.

 14. expert na vše (neregistrovaný)

  je to prostě čínskej šmejd, koupí si to jen blbec :D

 15. lubinek79 (neregistrovaný)

  Jen blbec sem píše takové zvratky a další blb mu přitakává. :-)

 16. Peter (neregistrovaný)

  Prechádzal som z Iphone 6S na Oneplus 3 a neľutujem, Vy čo tu tak nekonečne obhajujete Apple, naozaj ste vlastnili v poslednej dobe nejaké ich zariadenie? Iphone nieje taky bezproblémový, tak rýchly, tak megatutyfruty zariadením ako ho tu ospevujete… Vydržal som pri ňom asi 6 mesiacov… Je pravda že u mňa sa telefóny nikdy nejak dlho neohriali a prešlo mi mojimi rukami už kopec zariadení ale určite neplatí: Skús Ios / Iphone a už nikdy nebudeš chcieť niečo iné… Je to bullshit, Osobne mi vadí uzatvorenosť celého systému a takmer nulové možnosti… problematické zdielanie / sťahovanie / posielanie súborov… Proste banálne zaležitosi ktoré sa v apple snažia robiť inak no podľa mňa dosť kompplikovane… Oneplus 3 po oprave RAM managmentu je naozaj super zariadením a na najbližší rok mám vystarané určite neľutujem prechod z IP6S na 1+3 ;)

  • To vychází (ona „komplikovanost“) ze dvou věcí, a) sandbox řešení (obdobně jsi to měl na Palm OS), b) ochrana autorských práv (historicky z dob uzavírání prvních smluv s vydavateli pro iTunes/iPod). V konečné fázi není sdílení až tak složité, je tam několik cest, takže to jde. Na druhou stranu, co si budeme povídat, je to pro většinu uživatelů minoritní funkce, sdílení, kooperace, apod. je sice dnes moderní a dynamický pojem, vše se dnes sharuje, ale ve skutečnosti si většina lidí prostě jede svůj píseček a více nepotřebují.

  • Pavel S. (neregistrovaný)

   Humoristo

 17. Libor (neregistrovaný)

  Nechápu proč autor lže, že telefon udrží v paměti jen 4 aplikace. Pravdou je, že udrží 20 aplikací a pak odspodu ukončuje. Na webu je spousta videí, která potvrzují současný chod například 6 jedněch z nejnáročnějších her. Chápu že některým uživatelům může být 20 aplikací málo, ale naprosté většině takto agresivní správa paměti vyhovuje. A uživatelé potvrzují velice slušnou výdrž baterie. Telefon má potenciál a své kupce si najde. A ostatnim nikdo nebrání utratit za spotřební zboží jako je mobil klidně 22tisic. Prostě a jednoduše 1+3 je většinou srovnatelné ale stojí minimálně o třetinu méně než ostatní vlajkové lodě.

 18. patospatos (neregistrovaný)

  Nezabúdajme, že telefón sa predáva necelých 10 dní. Takže určite nejaký čas potrvá kým sa vychytajú prvé muchy, a určite sa nájdu aj nejaké ďalšie. Je to bežné aj pri oveľa vačších výrobcoch, galaxy s6 a S7 tiež neboli po uvedené do obehu vyladené na 100 percent.
  Pokiaľ viem pri 1+3 samotný výrobca už vôbec nestaval svoj výrobok do pozície flagship killera. Toto dosť nešťastné prirovnanie už priživuje iba bulvár.
  Čo sa týka 6 GB RAM, Radšej budem mať v mobile teraz nevyužitých 6 GB ako o rok plakať, že sú mi 3 málo. Nie všetci majú na to aby si kupovali nový mobil každého pol roka.
  Oneplus 3 je telefón so slušným pomerom cena – výkon, výkonovo sa určite nestratí ani v ďalších rokoch a vďaka rozsiahlej komunite sa netreba báť toho, že tam nedostanem nový android keď sa výrobca vykašle na podporu.

  PS: prečo redakcia k tým videám v článku nedala aj video z opakovaného speed testu proti S7 od toho istého testera kde je 1+3 s upraveným RAM manažmentom rýchlejšia ako S7? To by už nebolo Samsung friendly? :)

  Nejdem tu tvrdiť že 1+3 je lepší telefón ako S7. Nevlastnil som zatiaľ ani jeden z nich. A to je problém väčšiny diskutujúcich tu, že bez akýchkoľvek osobných skúseností velebia alebo hania niečo o čom nemajú ponatia.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).