Domů » Bleskovky » Velká RAM nezaručuje úspěch: OnePlus 3 udrží v 6GB paměti jen čtyři aplikace

Velká RAM nezaručuje úspěch: OnePlus 3 udrží v 6GB paměti jen čtyři aplikace

Sebevědomé telefony OnePlus se nebojí jít do boje ani proti vlajkovým lodím největších společností jako je Samsung a jeho Galaxy S7 či S7 Edge, proti HTC a jeho HTC 10 nebo LG a modulárnímu LG G5. Na papíře vypadá OnePlus 3 jako nejlepší volba, ale jak se zdá, praxe je úplně jiná.

Tento „zabiják vlajkových lodí“, jak jej většina uživatelů přezdívá, přišel na trh s čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 820 od americké společnosti Qualcomm, velkým 5,5palcovým Full HD displejem a obří 6GB operační pamětí (více informací). OnePlus 3 mimo jiné právě podrobujeme testům, a jak fotí nebo nahrává video si můžete přečíst v našem článku.

Při pohledu na specifikace to vypadá, že OnePlus 3 nemůže mít s žádnou aplikací sebemenší problém. Jak se ale ukázalo, správa paměti je natolik agresivní, že telefon nedokáže v paměti udržet „při životě“ byť jen čtyři běžící aplikace. Pokud si za sebou otevřete několik běžných aplikací, při spuštění z multitaskingového menu dochází k jejich opětovnému načítání.

OnePlus 3 vs iPhone 6S Speedtest Comparison!
Facebook: http://www.facebook.com/C4ETech Google+: http://plus.google.com/+C4ETech Instagram: http://instagram.com/C4ETech Website: http://www.c4etech.com Music Credit Intro : Gemini – Fire Inside (Elliot Berger Remix) https://www.youtube.com/watch?v=aHXMCRpAyEw https://www.facebook.com/ElliotBergerMusic/ https://soundcloud.com/elliotbergermusic https://twitter.com/elliotbergeruk BGM: Desmeon - Back From The Dead [NCS Release] https://youtu.be/OFWT4yfPdjo?list=PLRBp0Fe2GpglTnOLbhyrHAVaWsCIEX53Y http://www.youtube.com/iamdesmeon https://soundcloud.com/desmeon http://facebook.com/iamdesmeon http://twitter.com/iamdesmeon">

Celá situace na fórech a různých diskuzích vygradovala natolik, že všechny musel uklidnit spoluzakladatel společnosti OnePlus Carl Pei s tvrzením, že model OnePlus 3 díky 3 000mAh baterii musí mít jednoduše agresivnější správu paměti, jinak by telefon nemohl svou výdrží konkurovat ostatním vlajkovým lodím.

OnePlus 3 vs Galaxy S7 Edge Speedtest Comparison!

Carl Pei navíc uvedl, že společnost má s tak velkou pamětí připravené plány a uživatelé se mají těšit například na novou aplikaci na focení, která údajně 6GB paměť dokáže využít. Aby bylo OnePlus 3 ještě lépe vnímáno komunitou, zveřejnila společnost klíčové soubory (kernel) pro vývojáře alternativních ROM, kteří budou moci, pokud budou chtít, převzít kontrolu nad celým zařízením a tím i celou RAM pamětí.

OnePlus 3 už v redakci testujeme a brzy se můžete těšit na recenzi

Všechno je sice fajn, ale většina uživatelů se zrovna nechce pouštět do přeinstalace ROM svého telefonu, a ne všichni to také svedou. Společnost OnePlus své méně technicky zdatné zákazníky omezuje a 6GB paměť je v meritu věci kontraproduktivní a působí spíše jako marketingové lákadlo.

Buď využijete 6GB paměť naplno a budete s sebou neustále nosit nabíječku, protože telefon dá 3 000mAh baterii pořádně zabrat, nebo se spokojíte s běžným používáním, přičemž o tom, že máte v telefonu 6 GB paměti RAM ani nebudete vědět, a dostanete běžnou výdrž na jedno nabití. Mnohem elegantnější řešení by bylo, kdyby OnePlus 3 ve své základní ROM nabídlo možnost volby jemné, optimalizované, nebo agresivní správy paměti, případně nějakou „chytrou“ alternativu.

OnePlus 3 RAM Management FIX!

Situaci se postavila čelem alespoň komunita na XDA Developers (více informací), která připravila návod, jak v paměti ponechat vícero aplikací (pro provedení je však vyžadováno root oprávnění).

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Subscribe
Upozornit na
guest
112 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments