Domů » Články » Testujeme OnePlus 3: Jak fotí a nahrává video?

Testujeme OnePlus 3: Jak fotí a nahrává video?

Od minulého týdne v redakci testujeme nový smartphone OnePlus 3, který opět láká na skvělou hardwarovou výbavu a zajímavou cenu (preview). V redakční poště se ihned po premiéře začaly množit dotazy ohledně kvality fotografií, proto jsme se rozhodli pro vás připravit tento článek, ve kterém vám prozradíme, jak OnePlus 3 fotí a nahrává video.

Hlavní fotoaparát umístěný na zadní straně je zhruba o 2 mm vystouplý vůči kovovému krytu, což není úplně nejšťastnější řešení, ale naštěstí se dá eliminovat umístěním smartphonu do pouzdra. My jsme si k OnePlus 3 objednali plastový kryt s imitací karbonu, který rázem vystouplou čočku srovná do jedné roviny.

Tip: Kompletní hardwarové parametry včetně srovnávače najdete v našem katalogu

Výrobce vsadil na 16Mpx snímač od Sony (IMX298), který disponuje optickou (OIS) & elektronickou (EIS) stabilizací obrazu (i pro 4k video) a fázovým autofocusem; velikost pixelu je 1,12 µm. Světelnost objektivu je f/2.0 a tyto hodnoty dávají tušit, že by OnePlus 3 mohl produkovat kvalitní obrazový materiál.

img05

Na své si přijdou také pokročilí fotografové, jelikož kromě automatického režimu je k dispozici i manuální mód s možností nastavení ISO, vyvážení bílé barvy, závěrky a ostření. Navíc lze fotit i do bezztrátového a nekomprimovaného formátu RAW.

Celkovou kvalitu fotografií lze označit za nadprůměrnou a zejména za dobrého světla lze vykouzlit opravdu povedené snímky s věrnými barvami a dobře prokreslenými detaily, i když v některých případech je výsledek zbytečně podexponovaný, což se dá ale snadno vyřešit přepnutím do manuálního režimu.

IMG_20160619_143741Další fotografie včetně odkazu pro stažení či zobrazení v plném rozlišení naleznete zde

Ani při horším světle či v šeru není kvalita vůbec špatná. Je už sice nutné počítat s horší ostrostí a vyšším množstvím šumu, ale ve srovnání s letošními top modely ostatních výrobců, které jsou s cenou o poznání výše, na tom OnePlus 3 zkrátka není vůbec špatně, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených snímků. Automatika při focení v šeru nastavuje o něco delší čas, proto si v takovém případě dejte pozor na focení pohybujících se objektů – ty totiž logicky budou rozmazané.

Velmi dobře si optika poradí s focením makra, kdy jsou opět velmi pěkně prokreslené jednotlivé detaily. Čas od času jsem ale při fotografování blízkého objektu narazil na drobné problémy s ostřením (automatika jednoduše ostřila na pozadí a ne na objekt v blízkosti objektivu).

IMG_20160619_210935

Video lze nahrávat maximálně ve 4k rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Kvalita je opět nadprůměrná a nejen při nočním záznamu naplno oceníte přítomnost optické stabilizace obrazu. Výhrady mám ale ke zvukové stopě, která mi jednoduše nepřijde příliš kvalitní. Zvuk občas zní dost zkresleně a k realitě má dost daleko, a to jsem si při záznamu dával pozor, abych ani jeden z dvojice mikrofonů nezakrýval. A soudě dle dalších testovacích videí na YouTube mají s kvalitou zvuku problém všechny modely a nejedná se tedy jen o chybu našeho kusu.

OnePlus 3: Camera demo (4k)

Záznam můžete pořídit také ve Full HD rozlišení (30 fps) nebo v HD při 120 fps. Na závěr doplním, že minulý pátek jsme na OnePlus 3 dostali vůbec první softwarovou aktualizaci, která vylepšuje právě kvalitu fotografií či HDR režim a výsledek byl opravdu znát – oproti starším snímkům, které jsme pro potřeby recenze fotili dříve, došlo ke zlepšení kvality.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments