Domů » Bleskovky » Podoba Wear OS na Galaxy Watch 4 prozrazena. Nechybí ani Mapy Google

Podoba Wear OS na Galaxy Watch 4 prozrazena. Nechybí ani Mapy Google

Oficiální představení chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic se nezadržitelně blíží, což ovšem neznamená, že by polevovaly úniky informací. Právě naopak – server SamMobile zveřejnil na svém twitterovém účtu dvě krátká propagační videa, jež ukazují novou verzi systému Wear OS.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 4
Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Pochopitelně se nejedná o čistý systém Wear OS, ale o nadstavbu One UI z dílny Samsungu. Na první pohled se nadstavba poměrně liší od aktuálního systému Tizen, jejž najdeme například v hodinkách Galaxy Watch 3. Na propagačních videích si lze všimnout kupříkladu aplikaci Mapy Google, která se na Tizen oficiálně nikdy nedostala. Velkou změnou je také rozložení všech aplikací v šestiúhelníkové mřížce.

Mezi jinými se ve videích mihne také několik aplikací, jež se starají o počítání kroků, měření spánku či celkové fyzické aktivity. Zároveň by měly být přítomny i aplikace typické pro Samsung, jako je Health či Bixby. K vidění je rovněž několik druhů ciferníků, mezi kterými jsou jak decentní varianty, tak hravé alternativy.

Příchod chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic se očekává společně s ohebnými telefony a bezdrátovými sluchátky už 11. srpna na speciální tiskové konferenci Samsung Unpacked.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).