TOPlist

Podoba Wear OS na Galaxy Watch 4 prozrazena. Nechybí ani Mapy Google

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 4

Oficiální představení chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic se nezadržitelně blíží, což ovšem neznamená, že by polevovaly úniky informací. Právě naopak – server SamMobile zveřejnil na svém twitterovém účtu dvě krátká propagační videa, jež ukazují novou verzi systému Wear OS.

Pochopitelně se nejedná o čistý systém Wear OS, ale o nadstavbu One UI z dílny Samsungu. Na první pohled se nadstavba poměrně liší od aktuálního systému Tizen, jejž najdeme například v hodinkách Galaxy Watch 3. Na propagačních videích si lze všimnout kupříkladu aplikaci Mapy Google, která se na Tizen oficiálně nikdy nedostala. Velkou změnou je také rozložení všech aplikací v šestiúhelníkové mřížce.

Mezi jinými se ve videích mihne také několik aplikací, jež se starají o počítání kroků, měření spánku či celkové fyzické aktivity. Zároveň by měly být přítomny i aplikace typické pro Samsung, jako je Health či Bixby. K vidění je rovněž několik druhů ciferníků, mezi kterými jsou jak decentní varianty, tak hravé alternativy.

Příchod chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic se očekává společně s ohebnými telefony a bezdrátovými sluchátky už 11. srpna na speciální tiskové konferenci Samsung Unpacked.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku