TOPlist

Samsung Galaxy Watch 4 Classic na scéně. Otočná luneta možná zažije návrat

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 4

Chystané chytré hodinky od Samsungu jsou jedním z nejočekávanějších příslušenství korejského giganta za poslední roky. Když na úvodní keynote Google I/O oznámil, že opouští svůj vlastní systém Tizen ve prospěch Wear OS, způsobil tím malý poprask. Před dvěma dny v rámci virtuálního veletrhu MWC Samsung předvedl svou vizi spojeného systému Wear OS a Tizen a nutno podotknout, že nevypadá vůbec špatně.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic R
Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Systém bychom už měli, teď by to chtělo nějaký ten hardware. Ten prozatím Samsung tají, nicméně díky únikům poměrně přesně víme, co se v srpnu chystá představit. Základem by měly být hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Active, které spoléhají na dotykové ovládání s pravděpodobnou digitální lunetou, dvojicí tlačítek a čtveřicí barevných variant.

Staromilci si ale posteskli, že ani na jednom modelu nebyla zobrazena hardwarová luneta, která se do značné míry stala poznávacím znamením hodinek od Samsungu a značně usnadňovala používání systému. Nová spekulace odhalila dosud ukrývaný model chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 Classic, jež právě hardwarovou otočnou lunetou disponují.

Podle informací serveru Android Headlines se dočkáme rovnou tří velikostí – 42 mm, 44 mm a 46 mm. Barevné kombinace mají být rovněž z konzervativnějšího soudku, tedy klasická bílá, šedá a černá, přičemž pouzdro má v prvních dvou případech mít barvu kovu, zatímco černá varianta bude disponovat černým pouzdrem. Zvolit si budete moci také materiál pouzdra, které má být z hliníku nebo nerezové oceli. Odolnost by měla být zajištěna standardem MIL-STD-810G a vodotěsností do 5 BAR.

Z uniklých renderů nicméně není jasně patrné, zda luneta hodinek Galaxy Watch 4 Classic bude skutečně otočná, či nikoli. Doufejme, že Samsung na svůj ikonický prvek nezanevře.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku