Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Watch 4 Classic na scéně. Otočná luneta možná zažije návrat

Samsung Galaxy Watch 4 Classic na scéně. Otočná luneta možná zažije návrat

Chystané chytré hodinky od Samsungu jsou jedním z nejočekávanějších příslušenství korejského giganta za poslední roky. Když na úvodní keynote Google I/O oznámil, že opouští svůj vlastní systém Tizen ve prospěch Wear OS, způsobil tím malý poprask. Před dvěma dny v rámci virtuálního veletrhu MWC Samsung předvedl svou vizi spojeného systému Wear OS a Tizen a nutno podotknout, že nevypadá vůbec špatně.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic R
Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Systém bychom už měli, teď by to chtělo nějaký ten hardware. Ten prozatím Samsung tají, nicméně díky únikům poměrně přesně víme, co se v srpnu chystá představit. Základem by měly být hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Active, které spoléhají na dotykové ovládání s pravděpodobnou digitální lunetou, dvojicí tlačítek a čtveřicí barevných variant.

Staromilci si ale posteskli, že ani na jednom modelu nebyla zobrazena hardwarová luneta, která se do značné míry stala poznávacím znamením hodinek od Samsungu a značně usnadňovala používání systému. Nová spekulace odhalila dosud ukrývaný model chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 Classic, jež právě hardwarovou otočnou lunetou disponují.

Podle informací serveru Android Headlines se dočkáme rovnou tří velikostí – 42 mm, 44 mm a 46 mm. Barevné kombinace mají být rovněž z konzervativnějšího soudku, tedy klasická bílá, šedá a černá, přičemž pouzdro má v prvních dvou případech mít barvu kovu, zatímco černá varianta bude disponovat černým pouzdrem. Zvolit si budete moci také materiál pouzdra, které má být z hliníku nebo nerezové oceli. Odolnost by měla být zajištěna standardem MIL-STD-810G a vodotěsností do 5 BAR.

Z uniklých renderů nicméně není jasně patrné, zda luneta hodinek Galaxy Watch 4 Classic bude skutečně otočná, či nikoli. Doufejme, že Samsung na svůj ikonický prvek nezanevře.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).