Domů » Bleskovky » Samsung ukázal prostředí One UI Watch. Na samotné hodinky si budeme muset ještě chvíli počkat

Samsung ukázal prostředí One UI Watch. Na samotné hodinky si budeme muset ještě chvíli počkat

Dnes byl zahájen veletrh MWC, kterého se alespoň virtuálně zúčastnil i korejský Samsung. Od něj se očekávala premiéra nových hodinek Galaxy Watch 4, ovšem na ni nakonec nedošlo. Samsung „pouze“ ukázal novinky z prostředí One UI Watch, které bude chystané hodinky pohánět namísto předešlé platformy Tizen.

One UI Watch 7

Samsung One UI Watch: nový design, více aplikací

Samsung bude ke svým hodinkám přistupovat podobně jako ke svým telefonům. Na nich používá prostředí One UI, kterým je „obalený“ čistý Android, na hodinkách pak bude využívat prostředí One UI Watch postavené nad platformou Wear OS.

Samsung slibuje, že nové prostředí bude výkonnější, jednodušší, a hlavně u něj dojde k hlubšímu propojení smartphonu s hodinkami. Pokud si například nainstalujete do telefonu aplikaci, objeví se automaticky i v hodinkách (existuje-li hodinková verze). Přenášet by se měly i vybrané položky nastavení v těchto „obojetných“ aplikacích.

Samsung se pochlubil, že aplikační zásoba se s příchodem Wear OS výrazně rozšíří, k dispozici budou například aplikace Adidas Running, Strava, Swim.com, Spotify, YouTube Music, Calm nebo Sleep Cycle. Pochopitelně chybět nemohou ani Mapy Google. Přechod na Wear OS také přináší nové možnosti pro návrhy ciferníků, jejich vývoj a úpravy budou díky speciálnímu nástroji od Samsungu mnohem snazší.

Bohužel, na ochutnávku nového systému si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, premiéra hodinek Galaxy Watch 4 se patrně odehraje někdy v půli léta společně s ohebnými smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).