Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Watch Active 4 na prvních snímcích. Po Tizenu ani památky

Samsung Galaxy Watch Active 4 na prvních snímcích. Po Tizenu ani památky

Na letošní vývojářské konferenci Google I/O představil gigant z Mountain View novou verzi operačního systému Wear OS. Na úvodní keynote vystoupil také Samsung, který oznámil konec vlastního systému Tizen, jejž opustil právě ve prospěch Wear OS. Od té doby netrpělivě čekáme, kdy korejský čebol představí první hodinky s novým operačním systémem.

samsung galaxy watch active 4 1
Samsung Galaxy Watch Active 4

Ačkoli se Samsung snažil co nejvíce informací o chystaných hodinkách Galaxy Watch Active 4 utajit, příliš se mu to nepodařilo. Známý leaker OnLeaks ve spolupráci s GizNext odhalil na svém twitterovém účtu rendery sportovnější varianty chytrých hodinek z dílny Samsungu.

Galaxy Watch Active 4 si podle renderů zachovají svůj odlehčený vzhled, který nedisponuje hardwarovou otočnou lunetou, jako tomu je v případě řady Galaxy Watch. Ovládání na boční straně sestává ze dvou tlačítek a dá se předpokládat, že bude doplněno také softwarovou lunetou.

#Exclusive - Samsung Galaxy Watch Active 4 Revealed Through Leaked Render Images Ahead of Launch

K dispozici by měly být ve velikostech 44 a 40 mm a rovnou čtyřech barvách – černé, stříbrné, zlaté a zelené. Oficiálního oznámení bychom se měli dočkat už příští týden, konkrétně 28. června.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Uvidíme jaké budou prodeje…Aby se v příští generaci Tizen zase nevrátil.Pořád kralovat na svém malém trhu než se soupeřit na ne zrovna oblíbeném Wear…

  • Galaxy watch najlepšie fungovali iba so Samsung zariadeniami, keď budú mať wear os tak budú fungovať s hocijakým androidom, takže by mohli pôjsť aj hore predaje …teším sa že Samsung chce urobiť takúto zmenu :)

  • Dragereker: Watch s Tizenem funguje spolehlivě s jakýmkoli androidem. U Samsungu šlo jen o optimalizované používání a extra funkce jako EKG.

   Jinak není to tak, že se Samsung vykašlal na Tizen. Spíše došlo k tomu, že se Samsung a Google spojili a nový WearOS bude spíše mix Tizenu a původního WearOS. Proto nejasné informace o upgradu na starých zařízení. Takže doufám, že skloubí to nejlepší a obě strany z toho vytěží nejvíc. Google získá optimalizovaný systém, Samsung získá ekosystém (GPay, GPlay apod).

  • Dragereker: Mám hodinky od Samsungu už téměř 5 let. Dřív jsem používal telefony od Sony, teď mám druhým rokem telefon od Samsungu a kromě toho, že na Sony jsem musel ty aplikace do mobilu doinstalovat, žádný rozdíl nevidím.

 2. Tom
  Re:Dragereker
  No právě to dopadne tak že zatímco na Tizenu komunita omezení EKG a Tlaku na jiných než Samsung telefonech odstranila,na Wear to bude větší problém.A že to omezení asi pořád zůstane…
  Uvidíme jak se projeví nový HW. v otázce výdrže a nový SW. v otázce kvality aplikací nikoliv jenom počtu..

 3. Ano, Samsung přistoupil na změnu u OS pro vlastní hodinky, za předpokladu zabudování funkcí z Tizenu do nového WearOS. I weby které jsou zaměřeny a propaguji pouze firmu Samsung tvrdí, že Samsung zachránil Google. To není první ani poslední fúze mezi bigtech, příčin může být mnoho, hlavně konkurenčních na podkladě možná i politického zadání. Jen čas ukáže, nakolik je nový OS životaschopný.

 4. A nezabudajte na problematicke funkcie Tizen hodiniek, Bixby, hlasove zadavanie iba na Samsung klavesnicu (bez lokalizacie) a podpora Samsung Pay, ktore napr. na Slovensku banky nepodporuju.

  To nehovorim o fungovani Whatsappu. Ja som celkom rad a cakam od toho kvalitu Samsungu ale menej naviazanosti na Samsung riesenia.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).