Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Watch Active 4: rychlejší procesor a lepší výdrž

Samsung Galaxy Watch Active 4: rychlejší procesor a lepší výdrž

Na keynote u příležitosti zahájení vývojářské konference Google I/O zaznělo poměrně hodně novinek. Když vynecháme oficiální představení Androidu 12, byla tou největší peckou jistě ukázka nové verze operačního systému pro chytré hodinky Wear OS a s tím související oznámení o spolupráci Googlu a Samsungu. O chystaném hardwaru toho příliš nepadlo, nicméně informace „z kuchyně“ korejského giganta vyplouvají na povrch v pravidelných intervalech.

Samsung Galaxy Watch Active 2 recenze
Samsung Galaxy Watch Active 2

Tentokrát přišel s novými informacemi o chystaných hodinkách Galaxy Watch Active 4 známý leaker Ice Universe. Na Twitteru zveřejnil hned několik bodů, které se týkají připravované sportovnější varianty hodinek. První z nich je pochopitelně nový systém, který nazval „TizenWear OS“, což je podle něj nová verze Wear OS s nadstavbou připomínající Tizen.

Samsung Galaxy Watch Active 2 04
Samsung Galaxy Watch Active 2

Zajímavý je rovněž druhý bod, který zmiňuje procesor vyrobený 5nm technologií. To by byl průlom pro chytré hodinky jak po stránce výkonu, tak z hlediska výdrže na jedno nabití. V současné době je v tomto odvětví standard Snapdragon Wear 2100 a 3100, což jsou starší procesory vyrobené 28nm technologií.

Samsung Galaxy Watch Active 19
Samsung Galaxy Watch Active

Ice Universe zmínil rovněž tři body, které se týkají fyzické podoby Galaxy Watch Active 4. Krycí sklíčko hodinek nemá být zahnuté, jak je tomu doposud zvykem, ale pouze v úpravě 2D, tělo by mělo být z prvotřídních materiálů, pravděpodobně titanu, a rámeček okolo displeje se má dočkat zúžení, což snad nebude mít vliv na jeho funkci aktivní lunety, kterou se pyšní současná verze Galaxy Watch Active 2. Finální podobu hodinek se pravděpodobně dozvíme v srpnu, kdy se spekuluje o konferenci korejského giganta, na které by měl hodinky představit veřejnosti.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).