Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Watch 4 poběží na WearOS a nabídnou funkci z Apple Watch

Samsung Galaxy Watch 4 poběží na WearOS a nabídnou funkci z Apple Watch

Nepravděpodobné se podle všeho stane skutečností. Samsung se chystá opustit svůj operační systém Tizen, který v jeho hodinkách vídáme posledních několik let, a nahradit ho platformou WearOS od Googlu. S exkluzivní informací přišel web SamMobile, který se na chytrá zařízení od Samsungu specializuje. Dle jeho zdroje se letos Tizenu v hodinkách nedočkáme, nicméně těšit se můžeme na upravený WearOS pod taktovkou korejského giganta.

Samsung Galaxy Watch Active 2 09
Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung se totiž chystá vzdát své platformy, nikoli však uživatelské zkušenosti, kterou za dlouhá léta s Tizenem zvládl vybudovat. Nad WearOS poběží zcela nová nadstavba OneUI 3.x, která svým vzhledem a používáním bude připomínat právě současný systém od Samsungu. Kromě toho Galaxy Watch 4 nabídnou funkci vysílačky, kterou můžete znát z chytrých hodinek od Applu – ve zkratce jde o posílání krátkých hlasových zpráv mezi uživateli. Kromě toho nebudou chybět ani funkce SmartThings pro ovládání chytré domácnosti.

Samsung Galaxy Watch 3 001
Samsung Galaxy Watch 3

Nové informace se zmiňují také o počtu a podobě chystaných modelů. Ty má Samsung představit rovnou tři. Model s kódovým označením Wise má dostat otočnou lunetu a vzhledem bude nejvíce připomínat klasické hodinky, Fresh a Lucky naproti tomu nabídnou sportovnější vzhled, přičemž se mezi nimi ukrývá i model Galaxy Watch Active 4. Představení novinek se dočkáme již brzy, pravděpodobně na tiskové konferenci, který by měla proběhnout v červenci letošního roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Z Wear OS mám trochu obavy, ten systém má rôzne chyby ktoré nieje Google schopný vyriešiť ani po niekoľkých mesiacoch…snáď sa začnú o svoju platformu viac zaujímať.

  2. Bez možnosti platby hodinkami už žádné samsung nekoupím.

  3. Pane Ondro Mám 3jky LTE.Nemohl byste mi prosím poradit jak na to placení? Strašně rád bych to zkusil.Děkuji moc. [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).