TOPlist

Samsung Galaxy Watch 4 poběží na WearOS a nabídnou funkci z Apple Watch

Samsung Galaxy Watch 3 001

Nepravděpodobné se podle všeho stane skutečností. Samsung se chystá opustit svůj operační systém Tizen, který v jeho hodinkách vídáme posledních několik let, a nahradit ho platformou WearOS od Googlu. S exkluzivní informací přišel web SamMobile, který se na chytrá zařízení od Samsungu specializuje. Dle jeho zdroje se letos Tizenu v hodinkách nedočkáme, nicméně těšit se můžeme na upravený WearOS pod taktovkou korejského giganta.

Samsung Galaxy Watch Active 2 09
Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung se totiž chystá vzdát své platformy, nikoli však uživatelské zkušenosti, kterou za dlouhá léta s Tizenem zvládl vybudovat. Nad WearOS poběží zcela nová nadstavba OneUI 3.x, která svým vzhledem a používáním bude připomínat právě současný systém od Samsungu. Kromě toho Galaxy Watch 4 nabídnou funkci vysílačky, kterou můžete znát z chytrých hodinek od Applu – ve zkratce jde o posílání krátkých hlasových zpráv mezi uživateli. Kromě toho nebudou chybět ani funkce SmartThings pro ovládání chytré domácnosti.

Nové informace se zmiňují také o počtu a podobě chystaných modelů. Ty má Samsung představit rovnou tři. Model s kódovým označením Wise má dostat otočnou lunetu a vzhledem bude nejvíce připomínat klasické hodinky, Fresh a Lucky naproti tomu nabídnou sportovnější vzhled, přičemž se mezi nimi ukrývá i model Galaxy Watch Active 4. Představení novinek se dočkáme již brzy, pravděpodobně na tiskové konferenci, který by měla proběhnout v červenci letošního roku.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok

Kapitoly článku