TOPlist

Samsung Galaxy Watch 4 dostanou Wear OS, přijdou ale o jednu funkci

Samsung Galaxy Watch 3 001

Tisková konference Samsungu, na které by měl korejský gigant představit ohebné telefony, sluchátka či chytré hodinky, se nezadržitelně blíží. Spolu s tím na veřejnost o chystaných produktech uniká čím dál více informací. Poslední spekulace se týká hodinek Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Active 4 a troufnu si říct, že mnoho uživatelů nepotěší.

Nejvýraznější spekulací je totiž ta, že hodinky opustí operační systém Tizen ve prospěch řešení od Googlu, tedy Wear OS. S informací přišla korejská stránka MT, která má jistě mnohem lepší zdroje než západní leakeři. Důvody pro tuto změnu jsou dva – ze strany Samsungu je to složitější vývoj aplikací pro Tizen, který systém brzdí v rozvoji, pro Google je to naopak šance oživit skomírající platformu.

Samsung Galaxy Watch Active 2 21
Samsung Galaxy Watch Active 2

Ačkoli se Google snaží vdechnout Wear OS nový život, ať už nákupem Fitbitu či výrobce hodinek Fossil, stále nemůže přijít na ten správný recept na úspěch. Ostatní výrobce chytrých hodinek s Wear OS byste spočítali na jedné ruce a plnohodnotný konkurent pro Apple Watch přímo od Googlu je taktéž v nedohlednu.

Samsung Galaxy Watch 42 mm

Samsung by přechodem na Wear OS přišel také o jednu funkci, konkrétně měření cukru v krvi, o čemž se spekuluje už nějaký ten pátek. V mnohých ohledech by nasazení Wear OS bylo pro Samsung krokem zpátky, nicméně třeba mají v Soulu vymyšlený plán, ze kterého nám spadne čelist.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku