Google bude vyrábět chytré hodinky. Za 2,1 miliardy dolarů koupil Fitbit

fitbit

Na začátku tohoto týdne se objevila spekulace, že Google má zájem koupit výrobce chytrého nositelného příslušenství Fitbit. Obě společnosti nyní dohodu potvrdily, cena transakce se vyšplhala na 2,1 miliardy dolarů (asi 48 miliard korun).

fitbit google

Jaká bude budoucnost Fitbitu?

V tiskové zprávě je uvedeno, že společnost Fitbit se zcela začlení do struktury Google, což znamená, že nebude nadále působit nezávisle a samostatně. S pomocí Fitbitu má Google v plánu vytvářet novou generaci nositelného příslušenství, které bude poháněné systémem Wear OS. Tato globální platforma a zdroje společnosti Google mají pomoci Fitbitu urychlovat inovace. Fitbit uvádí, že jeho zařízení budou v budoucnu fungovat jak s Androidem, tak iOS, a že Google nebude nijak používat informace o zdraví ze současných produktů Fitbit.

Jak bude hardware od Fitbitu a software od Google fungovat, prozradí budoucnost. Očekává se, že ke spojení obou firem dojde v příštím roce, jakmile obchod schválí regulační orgány. Příští podzim bychom se tak mohli dočkat prvních „Pixel Watch“, které by měly být spojením hardwaru od Fitbitu a softwaru od Google.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku